Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – zapowiedzi


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Tak, tylko jak umowa się bedzie kończyła za 2 tygodnie to za chiny ludowe aneks nie dotrze do Ciebie i nie wróci podpisany do nc+ więc 1 miesiąc po normalnej stawce albo przedłużenie w APS :-) Trzeba lepiej pilnować terminów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jak wtedy będzie wyglądało przedłużenie umowy? Dzwonią do mnie, albo ja do nich, ustalamy co i jak. Oni podsyłają mi papiery, podpisuję, odsyłam (na swój koszt?) i jak do nich dotrze to nc+ zacznie działać? A co jeśli umowę mam do 20 (wypowiedziałem ją) a papiery dotrą do nich 29? Będą przysyłać papiery czy będzie możliwość wydrukowania otrzymanego od nich PDF-a i podesłania im go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko jak umowa się bedzie kończyła za 2 tygodnie to za chiny ludowe aneks nie dotrze do Ciebie i nie wróci podpisany do nc+ więc 1 miesiąc po normalnej stawce albo przedłużenie w APS :-) Trzeba lepiej pilnować terminów :-)

A niby czemu 1 miesiąc po normalnej stawce.? Stara umowa się skończy i wyłaczą, bo przecież była rezygnacja wraz z końcem okresu minimalnego. Sygnał wróci jak w nc dostaną papier z podpisem od abonenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 22 grudnia nastąpią dość ważne zmiany związane z nową ustawą konsumencką :!:

 

- Okres rozwiązania każdej umowy zostaje skrócony do 1 miesiąca (również w przypadku umów na czas nieokreślony) [/b] :!:

 

Będzie możliwość z tego powodu odstąpienie od umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że to będzie na korzyść operatora, bo tzw negocjatorzy nie będą czekali do ostatniego dnia umowy na nową promocję (jak robią to teraz) bo nie wyrobią się z terminem odsyłania tych wszystkich papierów i 1 m-c będzie 100% z cennika bez promo. W ten sposób trochę ukrócą te praktyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie możliwość z tego powodu odstąpienie od umowy?

Absolutnie nie! Zmiany te nie wynikają z powodu usługodawcy, bo usługodawca został zobligowany do tego ustawą. I jest to daleko idący kompromis spełniający oczekiwania konsumentów.

Zatem należy się tylko cieszyć. A nie szukać dziury w całym dla własnych interesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 22 grudnia nastąpią dość ważne zmiany związane z nową ustawą konsumencką :!:

 

- W przypadku promocji przyznanej przez BOK podczas rozmowy telefonicznej, promocja zostanie uruchomiona dopiero w momencie przesłania do nc+ podpisanego przez klienta aneksu. A więc trzeba odpowiednio wcześniej, przed końcem okresu minimalnego dogadać się przez telefon i odesłać otrzymany aneks tak żeby dotarł przed zakończeniem okresu promocyjnego :!:

 

- Okres rozwiązania każdej umowy zostaje skrócony do 1 miesiąca (również w przypadku umów na czas nieokreślony) :!:

 

- W każdym punkcie nc+ będzie można składać ustne reklamacje związane z posiadaną umową abonencką

 

Będzie jeszcze trochę innych zmian ale te są najważniejsze :D

 

Zapomniano o wydłużeniu do 14 dni prawa do rezygnacji (ten okres może nawet wynieść 12 miesięcy w pewnym przypadku) i przypadkach związanych z wysyłaniem sprzętu do świadczenia usługi!

 

Ciekawi mnie skąd decyzja o skróceniu okresu wypowiedzenia do 1 miesiąca - z jakiej zmiany prawa konsumenckiego to wynika?

 

A przy okazji czy zmieni się coś ws. infolinii dot. oferty TNK (tej płatnej)? Bo jak czytamy:

Przedsiębiorca może udostępnić specjalną infolinię, pozwalającą konsumentowi na nawiązanie kontaktu telefonicznego w sprawie zawartej umowy.

 

Za połączenie z takim numerem konsument nie może zostać obciążony opłatą wyższą niż za wykonanie zwykłego połączenia telefonicznego – zgodnie z pakietem taryfowym, z którego korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...