Skocz do zawartości

Ranking kanałów w Naziemnej Telewizji Cyfrowej.


AnanAS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jw.

W tym wątku zachęcam do stworzenia osobistej listy najchętniej oglądanych kanałów DVB-T. Mile widziane krótkie uzasadnienie :smile:

 

Oto moja lista. Spodziewam się, że może być dla niektórych wręcz... kontrowersyjna :jupi:

 

15. TV 6 - najgorsza stacja w DVB-T. Same teleturnieje, "Big Brother", żałosne telenowele i przykre bajki. Czyli - tandetna rozrywka dla małolatów i... ich mam. Jedynie co oglądałem, to "Łowcy Burz". No i przez chwilę "Król Żebraków" :lol2:

14. ATM Rozrywka - powtórki z Polsatu, jedyny plus to teleturniej "Awantura o kasę", który oglądam prawie codziennie.

13. TTV - kanał, który na pewno jest ambitniejszy od ww. jednak na tym kanale oglądam jedynie "W ostatniej chwili".

12. Eska TV - stacja, która mnie rozczarowała najbardziej! Potrafią puszczać 3-4 razy tą samą piosenkę w ciągu jednego dnia (w ciągu 6-8 godzin)! Emitują reklamy chyba co 10 minut...

11. TVP 2 - poza transmisjami sportowymi nie mają nic ciekawego do zaoferowania, gardzę tandetnymi serialami, więc ten kanał odpada.

10. Polo TV - bardzo pozytywnie zaskoczył mnie ten kanał! Poza muzyką disco-polo mają takie programy jak: "Video Mix" (Marka Sierockiego) czy "Weekend z..." (np. ostatnio był Scooter)

9. TVP 1 HD - plus za jakość i ew. za (baardzo rzadkie) transmisje sportowe i... pogodę. Nic poza tym.

8. TVP INFO - kanał informacyjny kompletnie zależny od rządu dlatego go raczej unikam. Środek stawki jest w sam raz.

7. TVN - poza filmami (Superkino) nie mają nic do zaoferowania... "Fakty" kompletnie manipulują ludźmi, zero obiektywizmu - dlatego ta stacja jest tak nisko w moim rankingu.

6. Puls 2 - "JRG w akcji" (nie przegapiłem żadnego odcinka, bardzo ciekawy dokument - polecam!), "Medicopter", ...+ kilkugodzinne pasmo dla dzieci (Najlepszy jest "Krecik") . Brawo!

5. TV Puls - dobre filmy + dużo bajek

4. Polsat - bardzo dobre filmy i... to by było na tyle. Ale wystarczy na 4. miejsce.

3. TV 4 - Galileo + świetne filmy

2. TVN 7 - Brawa dla TVN-u, że nie dał kanału pokroju TV 6 a właśnie TVN 7. Naprawdę bardzo dobre filmy można obejrzeć, zwłaszcza familijne i sensacyjne.

1. Polsat Sport News - Najlepszy kanał tematyczny w NTC!!! Można obejrzeć wiele meczów np. Man City, Barcy, czy Bayernu za darmo. Do tego piłka ręczna kobiet czy siatkówka kobiet. Co prawda są to same powtórki, ale trzeba docenić ich starania. Co ważne - są też transmisje na żywo! Liga holenderska, czy rosyjska w piłce nożnej, Plus Liga siatkarzy itd.

 

------------------------------------------------------------

TVP Kultura (*)

TVP Historia (*)

TVP Polonia (*)

 

(*) Nie mam dostępu do MUX 3 jednak patrząc na ramówkę dwa pierwsze kanały są ok, natomiast TVP Polonia jak sama nazwa wskazuje - to kpina z Polaków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lista:

 

19. Polo TV - moim zdaniem disco z pola to nie muzyka

18. ATM Rozrywka - na obecną chwilę: Polsat2 bis

17. TV6 - ciut lepszy od ATM Rozrywka dlatego, że bywają tam premiery na polski rynek (np. amerykański Idol)

16. TVP Info/TVP Olsztyn - za dużo szuwarów i bagna (i na tym samym poziomie informacje lokalne), za mało mojego miasta (Elbląga)

15. Puls2 - dlatego, że nie jestem zbytnio zainteresowany tym kanałem (dużo tam programów dla dzieci)

14. Polsat Sport News - mimo naprawdę dobrych chęci (Polsat Sport do którego nie trzeba mieć CP) jeszcze to nie jest to, co powinno być

13. TVP Polonia - powtórki z TVP, kpina z programu zagranicznego dla Polaków i nie tylko, plusem w zasadzie angielskie napisy w polskich produkcjach

12. Puls - duża ilość programów dla dzieci naprawiła ten kanał z naprawdę dużej zapaści, klasyki polskich seriali (tylko, że są reklamy w trakcie)

11. TV4 - kiedyś był lepszy (siatkówka czy Galileo w większych ilościach)

10. TVP Info/TVP Gdańsk - mimo, że Elbląg został oddany Olsztynowi są nadal dobre serwisy lokalne + losowania Lotto, minus: ogólnopolski kanał informacyjny, który jest znacznie niedopracowany

9. TVP Kultura - gadające głowy w ilości przesadnej, coraz mniej wartościowych filmów

8. TTV - na początku był lepszy, taki TVN24 w wersji light

7. TVP Historia - coraz mniej historyczny, ale i tak dobry

6. TVN - na plus: Superkino, programy kulinarne, Fakty, seriale zagraniczne; na minus: Surowi rodzice, Top model, Kuba Wojewódzki, Perfekcyjna pani domu, ostatnia edycja Mam talent, Ukryta prawda, coraz gorsze seriale krajowe

5. Polsat - głównie za Świat według Kiepskich, choć filmy coraz częściej lepsze niż na TVN

4. TVN7 - jedno z nielicznych miejsc, gdzie można obejrzeć klasyczne filmy niemalże co tydzień (bądź częściej)

3. TVP2 HD - jeden z 2 kanałów HD w DVB-T, Kultura głupcze (o 1000% lepszy niż pseudokulturalne Drugie śniadanie mistrzów na TVN24) czy Postaw na milion

2. Eska TV - najlepszy kanał muzyczny nie tylko w DVB-T, ale także w Polsce

1. TVP1 HD - jeden z 2 kanałów HD w DVB-T, dobre seriale tygodniowe (Ranczo, Ojciec Mateusz, Komisarz Alex), dobre filmy, transmisje sportowe, Teatr Telewizji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18. Polsat Sport News - nie jestem fanem sportu

17. ATM Rozrywka - powtórka na powtórce

16. TV6 - nie ma nic ciekawego

15. TVP Polonia - kanał dla Polonii - powtórki, tego nie powinno być w NTC

14. Polo TV - po prostu to nie jest mój ulubiony gatunek muzyczny

13. TVP Kultura - nie interesuje mnie ten kanał

12. TVP Historia - powtórka na powtórce

11. Polsat - do 2007/2008 całkiem dobry kanał. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak patrzeć jak się stacza.

10. TVP Info - mało dynamiki

9. TV4 - kiedyś ten kanał był lepszy. Ostatnio nawet Galileo sięga bruku :(

8. Puls 2 - dlatego, że nie jestem zbytnio zainteresowany tym kanałem (dużo tam programów dla dzieci)

7. Eska TV - mogłoby być lepiej, ale nie jest źle

6. TVP1 HD - jako tako trzyma poziom, chociaż bywało lepiej

5. TVN7 - oferta filmowa coraz lepsza chociaż jest za dużo powtórek

4. TTV - jest kilka ciekawych programów. Z kanałów powstałych na potrzeby NTC to zdecydowanie nr 1

3. TV Puls - coraz ciekawsza oferta programowa

2. TVP2 HD - najlepszy kanał TVP

1. TVN - najlepszy kanał ogólnopolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18. TV6 (schludne logo na "+"; nie jestem zainteresowany ofertą tej telewizji);

17. TVP Polonia (same powtórki, kanał w ogóle nie pasuje do NTC, utrzymuje się na siedemnastej pozycji dzięki paśmie "Kino mistrzów");

16. Polsat Sport News (nie jest najgorzej, choć mogło być lepiej - więcej transmisji live i już miałbym lepsze zdanie o tej stacji);

15. ATM Rozrywka (same powtórki);

14. TV4 (małe logo na "+"; zakłócający lektor i napisy końcowe w małej ramce na "-", oferta filmowa przeciętna);

13. Eska TV (technicznie kanał dopracowany, aczkolwiek gwiazdeczek jednego pseudo hitu nie brakuje);

12. TVN7 (powtórki filmów jak i sztucznych programów sądowniczych);

11. TVN (kanał typowo kobiecy; nieciekawe komercyjne kino zagraniczne; jedenasta pozycja tylko dzięki kilku klasykom polskiego kina);

10. Puls2 (za wybrane polskie produkcje filmowe i interesującą ofertę dla dzieci);

09. TV Puls (za wybrane polskie produkcje filmowe; interesującą ofertę dla dzieci; tanie produkcje zza oceanu na duży "-");

08. Polo TV (za chęć realizacji koncertów własnych; programy własne; archiwum klasyki disco polo);

07. TVP Historia (za stare polskie kino i archiwalne wydania "Dziennika Telewizyjnego");

06. TTV (ciekawe programy poradnikowe; powrót mag. popularno-naukowego "Nie do wiary");

05. Polsat (polskie filmy i klasyczne westerny; organizowanie różnych koncertów i konkursów m. in. "Miss Polski");

04. TVP2 (za nocne polskie kino oraz polskie premiery fabularne, których ostatnio nie brakuje; emisję "Miss Polonia");

03. TVP Info (przekazywanie news'ów z ostatniej chwili i interesujący mag. krymin. "Listy gończe");

02. TVP1 (za nocne polskie kino oraz za polskie premiery fabularne i telenowelę pt. ,,Galeria");

01. TVP Kultura (za niszowe polskie kino i ambitne kino europejskie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15. Polo TV (disco polo na okrągło, nuda)

14. ATM Rozrywka (non stop powtórki, każdego ranka gnioty typu "Azur i Asmar")

13. TV6 (nudy poza dokumentami)

12. Polsat Sport News (za zaśmiecanie scrolla w czasie powtórek transmisji)

11. Puls 2 (za bajki i programy lifestyle'owe)

10. Eska TV (za bardzo dobrą muzą, ale przydałby się pasmo rockowe)

09. TTV (za uzupełnienie programu Uwaga)

08. TV Puls (za lepsze seriale, filmy i programy)

07. TVN7 (za filmy i seriale)

06. TVP Info (za informacje na bieżąco i pasma lokalne)

05. TV4 (Galileo, mnóstwo ciekawych filmów)

04. TVN (MasterChef, X-Factor, Mam talent)

03. TVP2 (ciekawe teleturnieje)

02. Polsat (Kiepscy, Formuła 1, bajki poranną porą)

01. TVP1 HD (seriale typu "Klan", "Ojciec Mateusz", "Komisarz Alex" i ciesząca się ogromną popularnością "Ranczo")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak nie mam DVB-T, ale czytając opinie, to i ja się wypowiem:

18.TV 6 - nudy,nudy,nudy! Jakieś "Big Brother", czy "Idol" - mnie to nie interesuje! Ciekawe,kogo to interesuje?Pewnie tych małolatów z szkół :lol2:

17. ATM Rozrywka - powtórka na powtórce,wszystko to powtórki z Polsat-u.

16. Puls 2 - wystartował 19 lipca 2012 r. - poza tym cały czas nadaje bajki. Duży minus za dystrybucję

(tylko DVB-T i kablówki,ostatnio też Orange)

15. Eska TV - muzyka popularna, powtarzają te same utwory.

14. Polo TV - kiedyś słuchałem disco polo,teraz uważam ten kanał za "dziwny".Też uważam ten kanał za nudny.

13. TTV - jedyny warty uwagi kanał w MUX 1(nie liczę kanałów TVP)

12. TV Puls - nic mnie nie interesuje na tym kanale.Tyle. :D

11. Polsat Sport News - jedyny kanał sportowy,bardzo dobrze zrobił Polsat,jedynie denerwują mnie paski z informacjami.

10. TVP Polonia - po co kanał dla Polonii w krajowym multipleksie?Tylko przez to,co przed chwilą wymieniłem - jest nisko.

9. TV 4 - czasami potrafią puścić coś ciekawego,filmy bez rewelacji,zaśmiecanie ramówki telenowelami.

8.TVP Kultura - fajnie,że jest kanał kulturalny - można się czegoś dowiedzieć o kulturze,kiedyś puścili koncert ABBA.

7.TVP Historia - kanał historyczny,historia - to mnie interesuje!

6.TVN 7 - wkurzają mnie powtórkami Sędzi Anny Wesołowskiej,czy telenowelami,poza tym to fajna telewizja.

5.TVN - idiotyczny argument: fajne prezentowane prognozy pogody,fajne filmy.

4.TVP Info - jedyny minus to Studio Lotto.

3.TVP 2 HD - czasami jest ciekawa audycja,teleturnieje.

2.TVP 1 HD - jest dobrze,tylko że przegrywa ograniczeniem bajek(pn-cz) do 5 minut.

1.Polsat - Kiepscy,Formuła 1 - ciekawe filmy - za to u mnie jest liderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh my God! :D

 

6. TV6, Puls2, ATM, TVN7 – zapchajdziury, powtórka goni powtórkę

5. TVP Polonia, Eska, Polo TV – moim zdaniem zbędne w naziemnej

4. Polsat Sport News, TVP Info, TVP1 HD, TVP2 HD – dla mnie mogłyby nie istnieć ponieważ nie oglądam. Wyjątkiem jest relacja z festiwalu w Opolu w TVP

3. TV4, Puls, TVP Historia, TVP Kultura – z tych stacji może coś jeszcze da

2. TVN – Niestety trochę już zepsuty ale jeden z trzech co najczęściej oglądam w naziemnej

1. Polsat, TTV – najczęściej przeze mnie oglądane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam, że co raz liczniej tworzycie swoje listy. Poprzednią listę zrobiłem "spontanicznie" gdyż tak naprawdę nie wiedziałem czy komuś będzie chciało się odpowiedzieć na mój wątek :)

 

15. TV 6 - najgorsza stacja w DVB-T. Same teleturnieje, "Big Brother", żałosne telenowele i przykre bajki. Czyli - tandetna rozrywka dla małolatów i... ich mam. Jedynie co oglądałem, to "Łowcy Burz". No i przez chwilę "Król Żebraków". Wg mnie ten kanał powinien NATYCHMIASTOWO zniknąć z NTC.

14. ATM Rozrywka - powtórki z Polsatu, jedyny plus to teleturniej "Awantura o kasę", który oglądam prawie codziennie. Dziwię się, że dużo osób ogląda "Polsat 3"

13. Eska TV - stacja, która mnie rozczarowała najbardziej! Potrafią puszczać 3-4 razy dziennie tą samą piosenkę. Jest to jedyny kanał gdzie reklamy emitują chyba co 10 minut...

12. TTV - kanał, który na pewno jest ambitniejszy od ww. jednak na tym kanale oglądam jedynie "W ostatniej chwili".

11. TVP 2 - poza transmisjami sportowymi nie mają nic ciekawego do zaoferowania, gardzę tandetnymi serialami (szczególnie "Na dobre i na złe", oraz "Rodzinka.pl" itd.), więc ten kanał odpada. Plus jedynie za "Kocham kino".

10. Polo TV - nie słucham disco - polo jednak bardzo pozytywnie zaskoczył mnie ten kanał! Poza muzyką disco-polo mają takie programy jak: "Video Mix" Marka Sierockiego (pojawiają się teledyski z lat 90' i 00') czy "Weekend z..." (np. Scooter, Abba) Na plus jest też dynamiczne logo i atrakcyjna oprawa graficzna. Najlepszy kanał muzyczny w Polsce.

9. TVP INFO - kanał informacyjny kompletnie zależny od rządu dlatego go raczej unikam. Na plus informacje "z ostatniej chwili" na czerwonym pasku i relacje na żywo.

8. TVP 1 HD - plus za jakość HD i transmisje sportowe. Tak na marginesie - Zastanawia mnie to jakim cudem tak dużą oglądalność ma prymitywny serial "Ranczo" :shock: Duży minus za ograniczenie czasu "Wieczorynki"! Nie oglądam bajek, ale to co oni ostatnio robią w tej stacji to zakrawa o kpinę z widzów...

7. TVN - poza filmami (Superkino) nie mają nic do zaoferowania... "Fakty" kompletnie manipulują ludźmi, zero obiektywizmu - dlatego ta stacja jest tak nisko w moim rankingu chociaż u nietórych (o dziwo) zajmuje... pierwsze miejsce! Kompletnie nie rozumiem dlaczego puszczają aż tyle seriali fabularno-dokumentalnych.

6. Polsat - dobre filmy i... "Świat wg Kiepskich".

5. TV Puls - przyzwoite filmy + kilkugodzinne pasmo bajek. Najbardziej rozwijająca się stacja w Polsce.

4. Puls 2 - "JRG w akcji" (nie przegapiłem żadnego odcinka, bardzo ciekawy dokument - polecam!), "Medicopter", ...+ kilkugodzinne pasmo dla dzieci. Od lutego będą nadawać już od 06:00 zatem bardzo pozytywne zmiany.

3. TVN 7 - Brawa dla TVN-u, że nie dał kanału pokroju TV 6, a właśnie TVN 7. Naprawdę bardzo dobre filmy można tu obejrzeć, zwłaszcza familijne i sensacyjne. Jednak kompletnie niepotrzebne są seriale typu: "Sędzia Anna Maria Wesołowska", czy "Sąd rodzinny".

2. TV 4 - "Galileo EXTRA", "STOP Drogówka" + świetne filmy. Minus za telenowele. Szkoda, że już nie pokazują sportu... Mimo wszystko widać, że mają pomysł na kanał, cenię ich różnorodną ofertę programową.

1. Polsat Sport News - Najlepszy kanał tematyczny w NTC! Można obejrzeć wiele meczów np. Man City, Barcy, czy Bayernu za darmo. Do tego piłka ręczna kobiet czy siatkówka kobiet. Co prawda są to same powtórki, ale jest to kanał INFORMACYJNO-sportowy, więc jak na taki kanał mają naprawdę dobrą ramówkę. Co ważne - są też transmisje na żywo! Liga holenderska, czy rosyjska, mecze towarzyskie w piłce nożnej, Plus Liga siatkarzy, PGNiG Superliga kobiet, itd.

Teraz nie mają za dużo transmisji LIVE, ale zmieni to się już na wiosnę gdy wystartuje T-Mobile Ekstraklasa, czy Liga Rosyjska. Do tego mecze eMŚ 2014 w piłce nożnej, czy Formuła 1 i na pewno pojawi się więcej transmisji na żywo w PSN gdyż na PS i PSE wszystkiego "nie zmieszczą" :)

 

------------------------------------------------------------

TVP Kultura (*)

TVP Historia (*)

TVP Polonia (*)

 

(*) Nie mam dostępu do MUX 3 jednak patrząc na ramówkę dwa pierwsze kanały są ok, natomiast TVP Polonia jak sama nazwa wskazuje - to kpina z Polaków! kanał dla POLONII nadaje w... Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja tam jakoś specjalnie argumentować nie będę, po prostu poustawiałem kanały względem tego, jak często je oglądam:

1. TVP 1 (HD)

2. TVP 2

3. TVN 7

4. TV Puls

5. Polsat

6. TVP INFO

7. Puls 2

8. TV4

9. TVN

10. TV6

11. Eska TV

12. TTV

13. Polo TV

14. PSN

15. ATM Rozrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

DVB-T POLSKA:

01. TVP 1 HD

02. TVP 2 HD

03. TVP Kultura

04. TVP Historia

05. TV Trwam

06. Eska TV

07. Polo TV

08. TVP ABC

09. Polsat Sport News

10. TV 4

11. TV 6

12. TV Puls

13. PULS 2

14. TVN Siedem

15. TVP Wrocław

16. TTV

17. Polsat

18. TVN

19. TVP INFO

20. ATM Rozrywka

21. TVP Polonia

22. TVP Rozrywka

---------------------------------

DVB-T CZECHY:

23. CT 1

24. CT 2

25. CT Sport

26. Prima COOL

27. Nova CINEMA

28. Nova

29. Prima

30. Barrandov TV

31. CT 24

32. Ocko

33. Ocko GOLD

34. CT : D/CT art

35. Prima ZOOM

36. Slagr TV

37. V1

38. ACTIVE

 

Ustawiłem kanały od najlepszego do najgorszego (TVP 1 i TVP 2 na pierwszych dwóch miejscach tylko dlatego, że są w HD - normalnie nie znalazłyby się nawet w TOP 10.). Najbardziej wartościowym kanałem w DVB-T jest TVP Kultura. Dodam jeszcze, że ustawiłem sobie listę kanałów w identycznej kolejności na dwóch telewizorach ;)

 

Stacje TV zaznaczone czerwonym kolorem dostępne są tylko podczas "tropo".

 

P.S. Jak widać nowe kanały z MUX-1 znalazły się na wysokich miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak :

1.TVP Szczecin

2.TVP ABC

3.TVP Historia

4.TVP Kultura

5.TVP Info

6.Polsat

7.Polsat Sport News

8.TV Puls

9.Puls 2

10.TTV

11.ATM Rozrywka

12.TVN Siedem

13.TV 4

14.TV 6

15.TVP Rozrywka

16.TVP Polonia

17.TVP 1 HD

18.TVP 2 HD

19. ESKA TV

20. Polo TV

21 TV Trwam

22.TVN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1.TVN - uwielbiam to

2.Polsat- fajne filmy

3.TV6 czasem trafi się hit

4. TVP Kultura uwielbiam polskie filmy

5. TV Trwam no koment

6.TVN 7 spoko filmy

7.TVP Rozrywka cienkie to jest

8.TV4 czasem trafi się hit

9.Puls 2 cienkie

10.TVP Historia może być

11.TVP Info- sporo się dzieje trzeba oglądac

12.TVP ABC - szkoda że wcześniej tego nie było :)

13.TVP Warszawa lubie wiedziec co się dzieje w mojej okolicy

14.TTV spoko tv

15.ATM Rozrywka za mało filmów a za dużo powtórek

16.TV Puls Czasem trafi się hicior.Uwielbiam poniedziałki na Pulsie można się pośmiać :)

17.ESKA TV oglądam jedynie serial Touch

18.POLO TV czasem zerknę

19.Polsat Sport News lubię sport ale bardziej wolę film.Chyba się zestarzałem :)

20.Stopklatka TV -Zapowiada się konkurencja dla TVN i Polsatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. TVP Szczecin (za ''Kronikę'', dawne wydania ''Kroniki'' i audycję ''Zawsze po 18:00'').

2. TVP Kultura (za filmy i programy ''Informacje Kulturalne'' i ''Niedziela z...'').

3. TVP Historia (za programy, filmy i seriale historyczne).

4. TVP ABC (za archiwalne programy typu ''Tik-Tak'', ''Budzik'' i ''Od przedszkola do Opola'').

5. TVP Info (za serwisy informacyjne).

6. Polsat (za filmy, serial ''Pierwsza Miłość'' i programy typu ''Twoja twarz brzmi znajomo'' i ''Must Be The Music'').

7. Stopklatka TV (za ciekawy wybór filmów).

8. TTV (za programy i program informacyjny ''Express'').

9. Puls 2 (za filmy dokumentalne typu ''Kobiety, które poniosły śmierć'').

10. Eska TV (za muzykę rozrywkową).

11. Polo TV (jedynie za serial ''Święta wojna'').

12. TVP Rozrywka (za programy ''Śpiewające fortepiany'', ''Tygodnik Moralnego Niepokoju'' i ''Szperacze.tv'').

13. TVN 7 (tylko i wyłącznie za filmy).

14. TV Puls (za filmy i serial animowany ''Pingwiny z Madagaskaru'').

15. ATM Rozrywka (nic dodać, nic ująć - wciąż same powtórki seriali i programów).

16. TVP2 HD (za programy ''Postaw na milion'', ''The Voice of Poland'', filmy i seriale ''Barwy szczęścia'', ''Na dobre i na złe'' i ''Na sygnale'').

17. TVP1 HD (za seriale typu ''Ranczo'' i ''Ojciec Mateusz'', filmy i program ''Świat się kręci'').

18. Polsat Sport News (za program ''Cafe Futbol'').

19. TVN (za program ''Na językach'' i filmy).

20. TV4 (za filmy i program ''Galileo'').

21. TV6 (za to samo, co TV4).

22. TVP Polonia (za filmy w piątki i sobotę, oraz za programy ''Polonia 24'', ''Słownik Polsko@Polski'' i ''Made In Poland'').

23. TV Trwam (za nic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. TVP Katowice

2. TVP Kultura

3. TVP Info

4. TTV

5. Stopklatka TV (za wcześnie, by oceniać, ale na pewno będzie to często oglądany przeze mnie kanał)

6. TVP Historia

7. TVP ABC

8. Puls 2

9. TVP Rozrywka

10. TV 4

11. Puls

12. TVN

13. TVP Polonia

14. TVP2

15. TVP 1

16. Polsat

17. ATM Rozrywka

18. Polsat Sport News

19. TVN 7

20. TV 6

21. Eska TV

22. Polo TV

23. TV Trwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.TVP Kultura - ambitne kino, alternatywne koncerty, wysoki poziom kultury stacji kierowany dla wymagającego widza

2.TVN - mój lider kanałów komercyjnych za innowacje, pomysły i ciągły rozwój stacji od początku jej powstania

3.TTV - najszybciej rozwijający się aktualnie kanał, sporo produkcji własnych jak i zagranicznych (Discovery)

4.TVN Siedem

5.TVP 2 HD

6.TVP 1 HD

7.TVP INFO

8.TV Puls

9.Polsat Sport News

10.TVP ABC

11.Eska TV

12.TVP Historia

13.TV 4

14.TV 6

15.PULS 2

16.TVP Polonia

17.TVP Rozrywka

18.ATM Rozrywka

19.Polsat

20.TV Trwam

21.Polo TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ranking jest następujący:

1. TVP Regionalna (Kraków) - za ciekawe programy zarówno po stronie centralnej jak i lokalnej

2. TVP Info - za rzetelne informacje i pogłębioną publicystykę

3. TVP1 (HD) - za Konkurs Piosenki Eurowizji, skoki narciarskie, ciekawe seriale (Ojciec Mateusz czy Ranczo) oraz Jaką to Melodię. Minus za nadawanie w HD - wolałbym aby zamiast niego był nadawany podstawowy kanał (w tym przypadku TVP1 SD) i jakiś nowy kanał Telewizji Polskiej

4. TVN - za rozwijanie stacji no i za Fakty

5. TVP Rozrywka - za kabarety i dobrą rozrywkę

6. TVP2 (HD) - jak powyżej tyle że tu jeszcze dochodzi Panorama którą to bardzo lubię. Minus za to samo co w przypadku TVP1 (HD).

7. TV Puls - za dobre propozycje filmowe i nie tylko

8. TVN7 - za dobrą ramówkę i oprawę graficzną

9. Stopklatka TV - za dobre kino oraz interakcje z widzem

10. TV Trwam - ciekawa stacja pomimo swojej religijności

11. TVP Kultura - za ciekawe propozycje kulturalne

12. TTV - kiedyś jak stacja stawiała na interakcje z widzem to była dobra stacja - obecnie niestety jest średnia choć mimo tego trafiają się na niej perełki

13. TVP ABC - za kultowe bajki i programy z mojego dzieciństwa

14. Polsat - stacja jest średnia ale darzę ją sympatią ze względu na sentyment gdyż się na niej wychowałem

15. Eska TV - zdecydowanie najlepsza ze stacji muzycznych

16. Polo TV - pomimo że to stacja z Disco Polo to jednak promuje polską muzykę

17. TVP Historia - to jest słaby kanał (i z tego względu powinien być wymieniony na TVP Dokument) ale cenie go za życie przeszłością

18. Puls 2 - kopiuj, wklej Telewizji Puls ale z własnym blokiem Junior TV za które ma ta stacja plus choć ten blok stanowczo trwa za długo sprawiając wrażenie kanału w kanale

19. TV6 - z jednej strony śmierdzi Polsatem a z drugiej ma plus w postaci pomarańczowej oprawy graficznej

20. TV4 - ten kanał powinien zmienić nazwę na Polsat 2 i to w przyspieszonym tempie gdyż niestety zaczyna śmierdzieć Polsatem

21. TVP Polonia - ten kanał to ewidentna z Polaków a w DVB-T chyba jest dlatego że TVP nie ma pomysłu na nowy kanał oraz skąpi TVP Sport. Delikatny plusik

22. Polsat Sport News - ten kanał to przykład tego że Polsat startując w DVB-T nie miał pomysłu na swój drugi kanał. Owszem oglądam na nim powtórki "Cafe Futbol" ale jednocześnie domagam się jego zmiany na drugi ogólny kanał który to byłby uzupełnieniem głównego Polsatu i jednocześnie odciążyłby TV4 i TV6 od powtórek ze stacji ze słoneczkiem.

23. ATM Rozrywka - ten kanał ogromna kpina z widzów w DVB-T ! Poza dokumentami i odrobiną produkcji własnej nic go nie ratuje. To wszystko wina tego że jest pod władzą Polsatu a i ATM Grupa tworząc ten kanał nie miała na niego wypracowanej koncepcji

24. TVP1 (SD) - do tego kanału który w przyspieszonym tempie powinien zostać wymieniony na Fokus TV pasuje tekst piosenki: i co ja robię tu, co ty tutaj robisz

Wkrótce:

XX. (od 27 kwietnia) Fokus TV - ta stacja zapowiada się bardzo dobrze pomimo że będzie należała ona pod ZPR.

 

Legenda:

Znakomite - wręcz skarby DVB-T

Dobre - choć tutaj mogło by być lepiej

Średnie - do tych stacji jestem obojętnie nastawiony

Fatalne - te stacje powinno się znacznie poprawić (Puls 2 i TV4) lub zabrać im koncesje naziemne wymieniając na znacznie lepsze kanały telewizyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

1. TVP KULTURA - za ambitne kino, sztukę, koncerty, promocję kultury

2. Fokus TV - edukacja na bardzo przyzwoitym poziomie

3. TVP ABC - bajki i seriale na których się wychowałem, najważniejsze - ZERO PRZEMOCY!

4. Polsat Sport News - za piłkarską ligę holenderską i rosyjską NA ŻYWO, mecze el. ME 2016, polskie i zagraniczne rozgrywki ligowe - koszykówka, siatkówka, piłka ręczna NA ŻYWO!

5. TV Trwam - za Informacje Dnia, programy publicystyczne i za dobre filmy

6. TVP Historia

7. TV 6

8. Polo TV

9. TTV

10. Stopklatka TV

11. TV 4

12. Eska TV

13. TVP (Wrocław)

14. TVN 7

15. TVP 1 HD

16. TVP 2 HD

17. Polsat

18. Puls 2

19. TV Puls

20. TVN

21. TVP INFO

22. ATM Rozrywka

23. TVP Polonia

24. TVP Rozrywka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kategorii: Najsłabsze/Słaby

 

24. TV Trwam - Mam wrażenie, że jest za bardzo polityczna, obraz często tam przedstawiany mija się z prawdą.

23. TVP Polonia - Dlaczego stacja, która jest dedykowana Polakom mieszkającym poza terytorium Polski jest w DVB-T? Nie rozumiem tego, ponadto ta telewizja od kilku lat stoi w miejscu. Ciągle powtórki seriali, programów tych samych.

22. TVP Rozrywka - Miałem bardzo duże oczekiwania, względem tej stacji, że wreszcie TVP umieści tam jakieś zupełnie nowe formaty - liczyłem na typowy kanał o rozrywce. Myślałem, że do tego programu zostaną przeniesione wszystkie programy rozrywkowe typu: talent, show, teleturnieje, koncerty na żywo. Ta stacja jest już jakiś czas z nami, i stwierdzam, że jest z nami, bo jest - kanał zapchaj dziura.

21. ATM Rozrywka - Podobne zdanie, jak w przypadku stacji wyżej. Liczyłem na swoje produkcje, ale się przeliczyłem, bo dostaje "odgrzewane kotlety" w postaci seriali, i programów znanych z polsatu, aż się dziwie, że jeszcze tam nie ma "Miodowych lat", lub" powtórek "życiowej szansy" "idź na całość"

20. Puls 2 - Za brazylijskie telenowele, co one tam robią/robiły?

19. Eska TV - Uważam, że to stacja młodzieżowa i bardziej skierowana profilem dla nich. Nie jestem fanem muzyki dance, techno, hip-hop. Brakuje mi tam polskości, a także "normalnej muzyki"

 

 

w kategorii: Średnie

 

18. TV6 - Czasem coś się trafi, godnego polecenia, ale nie za często.

17. TVP Historia - Miło czasem popatrzeć, jak to świat jeszcze wyglądał zanim przyszedłem na świat. Archiwum wiadomości, dla mnie strzał w dziesiątkę. Można popatrzeć jakie były czasy, jak świat był pokazywany w telewizji.

16. Polo TV - Podróż sentymentalna do świata tego "starego" disco polo. Nowe nie podoba mi się zupełnie.

15. TVP Rzeszów - Za wiadomości z regionu, w którym mieszkam.

14. TV Puls - Mogło być gorzej, ale nie jest źle. Pozytywny ukłon w stronę swoich projektów. Widać, że stacja jest świadoma, że "coś" się wypala i chce zmian - brawo! Ponadto filmy na przyzwoitym poziomie - czasem premiery w ogólnodostępnej telewizji.

13. Polsat Sport News - Pierwsza darmowa telewizja pokazująca coś "na żywo", ale mam wrażenie, że pokazująca zawsze najgorsze spotkania z możliwych. Czego wymagać od darmowej telewizji? Dobrze, że jest, gorzej byłoby gdyby nic nie było.

 

w kategorii: Dobre

 

12. TTV - Telewizja widać, że jest bliżej ludzi.

11. TVP ABC - Bardzo dobra stacja skierowana do najmłodszych/młodych widzów, gdybym był dzieckiem - byłaby w czołówce.

10. TVP INFO - Ogólnie bardziej lubię TVN24, za fajne studio, za sposób przekazania informacji, ale TVP INFO u mnie też zaczyna punktować za transfery twarzowe z innych stacji.

 

w kategorii: Bardzo dobre

 

9. Fokus TV - Bardzo dobry darmowy kanał dokumentalny

8. TVP Kultura - Jestem zadowolony z oferty, którą przedstawiają. Trochę muzyki, trochę bardzo dobrego kina, szczególne uznanie za cykle "Koncerty - Bez prądu"

7. Stopklatka TV - Spodziewałem się totalnie zepsutej stacji, która będzie emitowała filmy, które są beznadziejne, a oferta okazała się całkiem przyzwoita.

6. TVP2 - Bardzo rzadko coś obejrzę na "dwójce", mimo to każdy kiedyś coś zawsze znajdzie dla siebie.

5. TVP1 - Za czasem "mocne filmowe premiery roku"

4. TVN - Niestety, kiedyś to był mój numer 1, ale teraz za te coraz gorsze programy, idzie w dół

3. TV4 - Mam wrażenie, że ta stacja jest wybierana zaraz po polsacie

2. TVN7 - Za dobrze skonstrowane pasmo filmowe, dla każdego dnia

1. Polsat - Powrót po latach na najwyższy szczyt, świetnie dobrana ramówka, coraz lepsza oferta filmowa - dla mnie najlepsza stacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01. TVN

02. Eska TV

03. Fokus TV

04. Polsat

05. Stopklatka TV

06. TV4

07. Puls

08. TVP1 HD

09. TVP2 HD

10. TVP Info

11. Polsat Sport News

12. TTV

13. TVN7

14. TVP ABC

15. TVP Wrocław

16. TVP Rozrywka

17. TVP Kultura

18. TVP Polonia

19. Puls 2

20. TVP Historia

21. TV6

22. Polo TV

23. ATM Rozrywka

24. TV Trwam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam nadzieję, że nic się nie stało złego, że odświeżam temat po 4 latach, ale trudno. ;) Ranking kanałów w naszej obecnej Naziemnej Telewizji Cyfrowej, najpierw na podstawie poszczególnych multipleksów, a potem - ogólny.

 

Zaczynamy od MUX 1:

 

ATM Rozrywka - do dzisiaj dnia nie rozumiem, dlaczego ta stacja się znajduje w NTC. Nie rozumiem tego. Oferta jest bardzo przeciętna, jakieś filmy weekendowe coś poprawiają sytuację, ale 2 filmy w niedzielę i 2 w sobotę, a cała reszta programu zajęta programami powtórkowymi to nie jest to, czego oczekiwałem. 

TTV - ramówka początkowo z tego co wiem to nie wyglądała najgorzej, ale teraz jak dla mnie - wygląda przeciętnie. Plus za "Express", ramówka na pewno jest ambitniejsza niż w ATM Rozrywce, ale mam wrażenie, że chyba nie bardzo... W dzisiejszej ramówce dla TTV widzę... "Wojny magazynowe" i "Usterkę" = powtórki. Wniosek - średnie nihil novi.

Polo TV - kanał muzyczny prezentujący muzykę z gatunku disco-polo. Nie oglądam tego kanału, bo nie przepadam za disco-polo, ale myślę, że kanał jest ok.

Eska TV - nie wiem, czy się nie mylę, jeżeli tak to poprawcie, ale na Esce nigdy nie spotkałem "niszowej", diametralnie różniącej się od innych gatunków muzycznych muzyki. Mam na myśli rock, nie widziałem też nigdy nawet muzyki klasycznej. Dla mnie kanał muzyczny powinien prezentować wszystkie gatunki muzyczne. Tymczasem na Esce spotkałem tylko pop i może coś z dance. Dla mnie nihil novi, ale ogółem - kanał może być.

TV Trwam - fajnie, że jest kanał religijny, ale podejrzewam, że jakość tej stacji jest niekiedy dramatyczna. Pamiętam, jak przelatywałem po kanałach i szła chyba Koronka, to chyba obraz z tego co pamiętam był strasznie rozmyty. Poza tym wiadomości z tego co wiem sympatyzują z obecnie rządzącą partią. Tak to - ramówka ujdzie - kanał nie najgorszy. Jak dla mnie - nawet OK. 

TVP ABC - bardzo sympatyczny kanał dla młodszych dzieci, choć myślę, że ramówka wieczorna mogła by zostać zmieniona tak, że wieczorem mógłby być kanał młodzieżowy. Przy okazji o 22:40 - rarytas ramówki TVP ABC: "Wojciech Cejrowski - Boso przez świat". Wow. 

Stopklatka TV - jak dla mnie też lekkie rozczarowanie. Patrząc na ramówkę Stopklatki TV mam lekkie deja vu - czy to jest kanał ogólny, czy dokumentalny? "Katastrofy w przestworzach" lub "Sekrety luksusowych hoteli". Widzę też powtórki. Nic ciekawego.

Fokus TV - jak dla mnie ten kanał jest przykładem jak można się stoczyć w dół. Widziałem kiedyś komentarz, że Fokus TV to jedyny kanał naukowy w Polsce. Jak zobaczyłem ramówkę Fokus TV na jutrzejszy dzień, to się załamałem. Co tu się odwaliło! "Wojny magazynowe", "MegaDrwale" etc. Czyżby Fokus TV był Discovery Channel w wersji free? Możliwe. Tutaj jestem załamany.

 

MUX 2:

 

Myślę, że jedynym określeniem, które według mnie by pasowało do ramówek kanałów z MUX 2, jest jedno określenie - żenada. Fakt, może filmy weekendowe jeszcze ratują honor, ale to, co widzimy w paśmie porannym i popołudniowym, to jest jeden wielki skandal. 

 

Polsat - ramówka weekendowa może się jeszcze w jakikolwiek sposób broni, ale w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:45 - 18:50 (wyłączając Wydarzenia i Interwencję) - co to jest? Jak dla mnie - wstyd. 

TVN - jw

TV 4 - zaś paradokumenty... W ramówce - nic ciekawego

TVN 7 - ramówka poranna i południowa - powtórki, wieczór troszkę lepszy

TV Puls - Lombard. 

Puls 2 - dużo bajek + Lombard, myślę, lepiej by wyszło, gdyby kanał Puls 2 został w całości wykorzystany jako kanał bajkowy.

TV 6 - też powtórki, "Miodowe lata" - można się było tego spodziewać.

Super Polsat - dużo programów rozrywkowych.  

 

MUX 3 - kanały TVP:

 

TVP 1 - tak średnio bym powiedział... Z jednej strony jest jakaś różnorodność ramówki, ale z drugiej strony - są tureckie seriale i nawet "Ranczo"! 

TVP 2 - widzę więcej programów komercyjnych niestety...

TVP 3 - moim skromnym zdaniem jest to jedno wielkie rozczarowanie. Niska jakość przekazu, mało ciekawa oferta i dużo programów informacyjnych. 

TVP Info - wiadomości pod partię rządzącą, propaganda niekiedy - nie. 

TVP Kultura - klasa sama w sobie.

TVP Historia - w ramówce widzę hit - program kulinarny, ale tak to jest ok

TVP Sport - rzec by można było: "W końcu!" Kanał sportowy w DVB-T od publicznego nadawcy? Długo trzeba było czekać, ale się doczekaliśmy. Troszkę brakuje do CT Sport HD, ale cóż...

 

MUX 8:

 

Nowa TV - plus za program informacyjny, duży minus za pozostałą ramówkę, która bardziej moim zdaniem by pasowała do kanału rozrywkowego, nie ogólnotematycznego

Zoom TV - nie ma tragedii, jest dużo kabaretów, jak dla mnie - ramówka nie najgorsza

Metro - "Złomowisko PL", "Stacja Alaska", "Lekarze" i pewnie parę innych perełek - nie.

WP - ramówka też pasuje do kanału rozrywkowego. Oczywiście są też kabarety.

 

Ogólnie - jest naprawdę przeciętnie...

 

Podsumowanie:

 

1. TVP Kultura 

2. TVP ABC

3. TVP Historia

4. TVP Sport

5. TVP 1 HD

6. TV Trwam

7. TVP 2 HD (nie żebym lubił TVP :P, po prostu myślę, że przy pozostałej reszcie konkurencji kanały TVP (nie licząc TVP 3 czy Info) jakoś się bronią)

8. Eska TV

9. Zoom TV

10. Polo TV

11. TV Puls

12. TVN (filmy)

13. Polsat (filmy)

14. TVP 3 (tylko za możliwość posłuchania wiadomości lokalnych)

15. Puls 2

16. TTV

17. Stopklatka TV

18. Nowa TV

19. Metro

20. WP

21. Fokus TV

22. SuperPolsat

23. TVN 7

24. TVP Info

25. TV 4

26. TV 6

27. ATM Rozrywka

 

Możecie mnie hejtować :P Zasłużyłem sobie na to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...