Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne było,że osoby wychowane na papce mainstreamu będą krytykować TV Republikę. Jak to mówią karawana jedzie dalej, krytyka niektórych osób wręcz jest najlepszym świadectwem na to,że jest to bardzo dobry kanał.

No niestety, ale dla mnie to jest niejasne... Na jakiej podstawie oceniasz, na czym zostałem wychowany? Tym bardziej, że ja większą część dzieciństwa spędziłem poza krajem i jestem wychowany na telewizjach ogólnoświatowych (typu BBC, CNN). Próbowałem różnych rzeczy.

 

Gdyby to była prawda, że najlepsze media mają najwięcej krytyków. To strach byłoby cokolwiek komentować. TV Republika jest krytykowana, bo wzbudza kontrowersje. A nie dlatego, że jest dobra. Ludzie nie akceptują głoszonych tu treści i dają wyraz swojemu niezadowoleniu. Konkurencyjny mainstream, też nie cieszy się pełnym zaufaniem. Mając do wyboru dwie papki, nie opowiadam się za żadną z nich. Dziwne to, bo zakładasz, że każdy krytyczny komentarz jest z obozu drugiej strony. Przewrażliwienie? :roll:

 

TV Republika robi biznes na emocjach i z tego żyje. Obiektywizm i prawdę, to oni mają gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisałem,że wszystkie- nigdzie- dopowiedzialeś to sobie. Ludzie nie akceptują- kto nie akceptuje ten nie akceptuje, wszyscy nie akceptują?? Co do prawdy i obiektywizmu to jest to twoja opinia tylko i wyłącznie. Wcale nie lepsza od mojej.

Oczywiście,że tak, bo niektórych aż skręca,że taki kanał nadaje,a więc krytyka jest już za samo istnienie i fakt,że tam jest inna narracja niż wszędzie. Bardzo dobrze,że jest różnorodność. Możesz gardzić wyborcami głównej partii opozycyjnej, czytelnikami wsieci, do Rzecz, GP, GPC, licznych serwisów internetowych,ale oni mają prawo mieć choć jedną TV. Z chęcią oglądam rządowy PN jak i właśnie Republikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś oglądałem, skacząc pilotem, pokrótce wszystkie kanały informacyjne. A każdy z nich zajmował się mało istotnymi sprawami pomiędzy wydaniami głównych "informacji". A przekaż tych głównych "informacji" w każdej stacji był różny. Nawet te niby ważne traktowane były w różnej hierarchii przekazu.

I tak sobie myślę od czego to wszystko zależy. I komu i czemu ma to służyć. Reasumując wygląda na to, że żadne z tych informacji nie były ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Reasumując wygląda na to, że żadne z tych informacji nie były ważne.

To stara jak świat metoda zamazywania rzeczywistości jakimiś wyrwanymi z kontekstu, acz niezbyt istotnymi dla ogółu faktami, często faktami medialnymi ;) , szczególnie gdy trzeba od czegoś odwrócić uwagę.

 

Weźmy dla przykładu, co mnie i większość odbiorców obchodzi, że potworny okrutnik przejechał kundelka w Pcimiu Dolnym, albo po co wciska się do serwisów informacyjnych ploteczki, które godne są raczek "Pudelka", czy innego portalu o sprawach niepoważnych :?:

 

Nie widzę też powodu, by z wiadomości czynić kronikę kryminalną, jako że ludzie ekscytujący się zbrodnią, mają już kanały, gdzie ciurkiem ktoś kogoś ćwiartuje, czy miele przez maszynkę i to 24/7.

 

Inaczej sprawy się mają, gdy mainstream prowadzi wojenki na konkretny temat, bo wówczas wszystkie kanały informacyjne mętnego nurtu ujadają zaciekle od pierwszej minuty serwisów do ostatniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lansuj dalej te bajki, przecież CP czy NC+ od swoich wyznawców bierze wielokrotność tego co TV Republika- chcą oglądać muszą zapłacić.

 

Ponownie mylisz pojęcia. Nie do końca to miałem na myśli, a cły dobrze przemyślany biznes: kup TV Republika (w sieci) -> kup Gazetę Polską -> kup Gazetę Polską Codziennie -> wesprzyj nasza fundację -> kup książki naszych dziennikarzy itd. Uwierz mi jest spora grupa ludzi, którzy wierzą, że wydając swoje pieniądze w ten w sposób wspierają "wolne media". A Sakiewicz tylko liczy kasę. Ale każdy ma prawo robić biznes na ludziach, którzy dają z siebie wyciągnąć kasę ;-).

 

Z kolei Cyfrowy Polsat czy nc+ nie sprzedają swojego abonamentu twierdząc, że jak kupisz ich usługi to "włączysz prawdę" czy też "polska odzyska niezależność" itd. Nie przypominam sobie także, że CP czy nc+ organizowały marsze w imię wolności i wydawały książki :D

 

Zresztą samo określenie wyznawcy jest krzywdzące, stwierdzasz,że Ci ludzie ślepo wierzą, nie mają rozumu itd..

 

Tak twierdzę. Wystarczy poczytać komentarze na Facebooku tej telewizji, porozmawiać z tymi ludźmi, a także przeczytać niektóre komentarze także tutaj:

 

sama prawda i tylko prawda
:jupi:

 

Pamiętaj, że jeśli w telewizji mówią to co chcesz usłyszeć, i Tobie się to podoba, to wcale nie oznacza, że mówią prawdę

 

Wiesz skoro kanał jest nudny to znaczy,że merytoryczny.

Pisząc "nudny kanał" miałem na myśli bardziej to, że jest mało dynamizmu z jednej strony. I oczywiście przewidywalność. Ale Tobie może się to podobać i ja to rozumiem. Ty oglądasz, a olbrzymia większość nie, co pokazują badania oglądalności.

 

TV Republika robi biznes na emocjach i z tego żyje. Obiektywizm i prawdę, to oni mają gdzieś.

 

Dokładnie. Zresztą mam wrażenie, że duża część widzów TV Republika/TV Trwam ogląda swoje ulubione kanały emocjonalnie, obserwując czy "dokopali" temu i tamtemu czy nie. Na co wskazują też publikowane tutaj komentarze fanów tej stacji.

 

Oczywiście,że tak, bo niektórych aż skręca,że taki kanał nadaje,a więc krytyka jest już za samo istnienie i fakt,że tam jest inna narracja niż wszędzie. Bardzo dobrze,że jest różnorodność.

 

Mnie jakoś nic nie skręca, bo nie żadnego medium nie traktuje jak biblię oraz nie dzielę na "nasze" i "ich". :D

 

Możesz gardzić wyborcami głównej partii opozycyjnej, czytelnikami wsieci, do Rzecz, GP, GPC, licznych serwisów internetowych,ale oni mają prawo mieć choć jedną TV. Z chęcią oglądam rządowy PN jak i właśnie Republikę.

 

No i pięknie pokazujesz to, o czym dawna dyskutujemy. Co to znaczy "rządowy Polsat News"? Czy Polsat / TVN należy do rządu? Czy to, że nie mówią po Twojej myśli, albo po mysli redaktorów TV Republika, to od razu oznacza, że coś jest rządowe? A po drugie, jeśli nawet "rządowe" to z założenia złe? I kto się nałykał medialnej papki i jest "prawicowym [beep]giem", który kupuje wygłaszane bzdury? Rozumiem, że jeśli Polsat News rządowy to TV Republika PiS-owska. Czyli z założenia, obie stacje kłamią, prawda? Właśnie taki jest widz TV Republika - wszyscy są rządowi i kłamią, tylko my niezależni i mówimy prawdę :D

 

wlasnie lecą Kulisy manipulacji, usmiac sie można z propagandy mainstreamu w krzywym zwierciadle :)

 

:brawo: Ten program jest czystym przykładem jak wytykając rzekomą manipulację konkurencji, sieje się propagandę wśród widzów TV Republika. Celem tego programu jest WMÓWIENIE widzowi, że inny manipulują, tylko TV Republika jest nieomylna. I dzięki temu rośnie grupa wyznawców, która wszystko kupuje w ciemno. Niestety...

Dodam jeszcze, że "Krzywe zwierciadło" z Superstacji to program satyryczno-publicystyczny i jak sama nazwa wskazuje tworzony w przysłowiom krzywym zwierciadle, ale jak widac "spece" z TV Republika traktują go jak poważny program publicystyczny i wmawiają to swoim widzom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muza_tv, prawda jak zawsze jest TYLKO JEDNA, zatem jeśli są dwie wersje tego samego zdarzenia, tylko jedna ze stron się myli, i robi to albo nieświadomie, albo co gorsza z pełną premedytacją.

Relatywizowanie rzeczywistości, to również droga donikąd, bo chiński znak Jin-Jang nie pochodzi z naszej kultury, gdzie prawość i szlachetność kojarzona jest nierozłącznie z prawdomównością i honorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość widzów TV Republika usłyszeć, że wszyscy robią ich w trąbę, tylko nie środowiska prawicowe ;)

 

Mylisz się. "Kulisy manipulacji" to nie "Szkło kontaktowe". "Kulisy manipulacji" to rzekomo poważny program, który ma Cię przekonać, że wszystkie media manipulują, tylko TV Republika nie. Co potwierdzają zresztą Twoje wpisy. Z kolei "Szkło kontaktowe" to program satyryczny z udziałem widzów. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te powtórki co są od 14:15 do 16:00, to znikają? Z jednej strony dobrze bo coś będzie się dziać.... ale z drugiej strony, dzięki powtórkom mogłem zapoznać się z tymi programami, które są emitowane premierowo wtedy gdy nie mam dostępu do TV. Cóż, zobaczymy jak to wyjdzie.

 

A ta nazwa "Republika na żywo", to czasem nie przypomina nazwy podobnego pasma w pewnej innej stacji? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to tylko ja mam takie wrażenie, ale TV Republika stała się ostatnio publicystycznie, kompletnie nijaka.

 

A już szczególnie, jakoś skundlał Pan Rafał Ziemkiewicz, o którym do niedawna miałem o niebo lepsze zdanie, a teraz kreuje się na relatywistę cynika, co mu średnio pasuje.

 

Może czas zaprosić takie osoby, jak Stanisława Michalkiewicza, który przynajmniej nie przynudza, nawet gdy wygłasza dosyć długie monologi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...