Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co ciekawe, z zaskakującej strony padają głosy obrony TV Republika: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv-republika-mux-8-koncesja-ogloszenie-nielegalna-emisja-krrit-jak-ogladac
 

 

Cytat
 
 

Ma koncesję. To jest legalne. Nie dostrzegam tu  problemu - mówi Wirtualnemedia.pl prof. Tadeusz Kowalski, członek KRRiT.

Zdaniem Roberta Kwiatkowskiego, członka KRRiT w latach 1996-1998, byłego prezesa TVP za rządów SLD,  skoro w ogłoszeniu nie ma mowy o „nowym programie”, to emisja Republiki jest legalna. – Tam nie ma sformułowania „nowego”. W niczym tu prawnie nie uchybili. Gdyby organ koncesjonujący chciał uczynić jakieś ograniczenie,  to zrobiłby to. Oni napisali, że szukają kogoś, kto chciałby uzyskać koncesję na program telewizyjny. Nie robiłbym z tego powodu jakiegoś zamieszania. Z ogłoszenia, które pan przytoczył nie wynika nawet podejrzenie złamania prawa. Bardziej szczegółowe analizy musiałby prowadzić prawnik z ogłoszeniem i koncesją w rękach – ocenia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl członek Rady Mediów Narodowych, którego rekomendowała Lewica.


A właśnie ostatnio się tak zastanawiałem, czy paradoksalnie tak oczywiste rozminięcie się z formalnymi zapisami nie przejdzie bez konsekwencji, bo politycy, jak widać nawet ci niby coś wiedzący o mediach, nie bardzo odnajdują się w takich szczegółach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogłoszeniu było wyraźnie napisane "o udzielenie koncesji" a nie o jej rozszerzenie.

Udziela się nowej koncesji. W tym momencie TV Republika ma dwie koncesje zatem? Nielogiczne.

Taki sam konkurs był organizowany poprzednio na MUX1. Polsat startował na niego z kanałem W24 a potem wnioskował o zmianę nazwy i do czasu jej zmiany, nie uruchomił emisji.

Czyli wszyscy źle rozumieją zapisy warunków konkursu? :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa ok, nie ma problemu w takim razie. Jedyne zatem co można stwierdzić to to, że właściciel Red Carpet jest i d i o t ą, bawi się w jakiś Vidoc zamiast puścić po prostu Red Carpet. Polsat też bez sensu emituje dwa kanały 🤣

 

A teraz poważnie: pan były członek Kwiatkowski pojęcia nie ma o podstawach:

Udzielić koncesji Nr 873a/2024-T spółce Telewizja Republika S.A. z siedzibą w Warszawie – zwanej dalej „Koncesjonariuszem”, na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą „Republika” – zwanego dalej „programem”.

Program będzie: 1. oznaczany na ekranie przez jego nazwę zapisaną w koncesji

 

Nie logo z literą R tylko nazwę a nazwa to REPUBLIKA. 

I to tyle w kwestii "wszystko jest ok" :)

 

 

Edytowane przez Mariusz Wójcicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

Nie logo z literą R tylko nazwę a nazwa to REPUBLIKA. 

 

No to idąc tym tropem podczas nadawania programu satelitarnego od lat też łamali prawo, bo emitowali logo z literą R, a mieli w koncesji nazwę TV Republika... Tylko do tej pory nikomu to nie przeszkadzało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ dokładnie tak, od lat nie stosują się do zapisów koncesyjnych. 

 

p.s.

pogrzebałem dalej, otóż KRRiT jak najbardziej rozróżnia udzielenie koncesji i rozszerzenie koncesji, to dwie różne sprawy :)

 

https://www.gov.pl/web/krrit/udzielenie-lub-rozszerzenie-koncesji

 

Podsumowując: ja z tym do sądu biegł nie będę bo nie moja liga, nie moja konkurencja, mogę sobie pogadać i tyle. A bezpośrednio zainteresowani niech się tematem interesują lub nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Republika nie łamie prawa, to może ktoś nas oświeci po co startowali z kanałem naziemnym o nazwie Republika, po co wPolsce startowało z nazwą wPolsce24, po co Wydarzenia 24 startowały z W24, po co Red Carpet startował z CTV9.

Bo jeśli wolno było zgłosić istniejące kanały, to po co wszyscy robili ten cyrk i tego cyrku nie zauważyli prawnicy tych stacji? :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja TV Republika z przed mieszkania zatrzymanego Romanowskiego to istny kabaret. Ten młody, spocony z własnych emocji reporter to taki stand-uper 🤣

W sumie smutne, że młodzi ludzie sieją aż taką propagandę, a ludzie to łykają...

 

Reportarzyna, w czasie czynności ABW, stoi przed drzwiami Romanowskiego, puka co chwilę, i mówi, że idzie w gości (do zatrzymanego) 🤣

I poległ... z policją 😅

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, muza_tv napisał(a):

Relacja TV Republika z przed mieszkania zatrzymanego Romanowskiego to istny kabaret.

Bez urazy ale Ty chyba pomyliłeś z TVN 24. Tam moim zdaniem codziennie jest kabaret, który coraz mniej śmieszy.

 

Edytowane przez Kirk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prysiu86 Jeszcze nie widziałem dziennikarza TVN24, który stałby pod drzwiami osoby zatrzymanej i utrudniał czynności, non-stop pukając w drzwi, twierdząc, że idzie w gości. Przecież ten facet sam z siebie robił id.iotę przed kamerami (i to obiektywnie mówiąc). No ale widocznie lubisz takie "poważne" dziennikarstwo. 🤣

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, prysiu86 napisał(a):

Naprawdę? 😄

No naprawdę.

W Republice o żadnych aferach PiSu nie słyszeli. Za to w swoim serwisie informacyjnych przepowiadali, ze za Tuska będzie drogo. Takie ich "dziennikarstwo śledcze". 🤣😂 To jest to "poważne dziennikarstwo"? Naprawdę? 

😂🤣

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, prysiu86 napisał(a):

Bez urazy ale Ty chyba pomyliłeś z TVN 24. Tam codziennie jest kabaret, który coraz mniej śmieszy.

Jakoś nie umiecie tego w odpowiednim wątku wykazać. Pozostaje Wam zatem pusty powtarzany w kółko slogan. Za to w tym wątku od "poważnego dziennikarstwa" przykładów masz na pęczki.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ma koncesję. To jest legalne. Nie dostrzegam tu  problemu - mówi Wirtualnemedia.pl prof. Tadeusz Kowalski, członek KRRiT.

Zdaniem Roberta Kwiatkowskiego, członka KRRiT w latach 1996-1998, byłego prezesa TVP za rządów SLD,  skoro w ogłoszeniu nie ma mowy o „nowym programie”, to emisja Republiki jest legalna. – Tam nie ma sformułowania „nowego”. W niczym tu prawnie nie uchybili. Gdyby organ koncesjonujący chciał uczynić jakieś ograniczenie,  to zrobiłby to. Oni napisali, że szukają kogoś, kto chciałby uzyskać koncesję na program telewizyjny. Nie robiłbym z tego powodu jakiegoś zamieszania. Z ogłoszenia, które pan przytoczył nie wynika nawet podejrzenie złamania prawa. Bardziej szczegółowe analizy musiałby prowadzić prawnik z ogłoszeniem i koncesją w rękach – ocenia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl członek Rady Mediów Narodowych, którego rekomendowała Lewica.

 

Koncesja jest legalna, ale stosowanie jej zapisów już nie....

1. Program nie jest  oznaczany na ekranie przez jego nazwę zapisaną w koncesji

2. Nadawca reemituje program kanału, który ma inne zapisy koncesyjne (koncesja TV Republika vs. Republika różni się udziałem audycji public., filmy fab., dokument. oraz tzw. innych) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, muza_tv napisał(a):

Ten młody, spocony z własnych emocji reporter to taki stand-uper 🤣

On w styczniu wjechał na komisariat i  mówił o uprowadzeniu posłów Wąsika i Kamińskiego. iPhone TV Republika został zniszczony wraz z mikrofonem i statywem. Według paska straty liczone w tysiącach złotych.

Podczas bezpośredniej transmisji padły słowa o Kremlu podczas wymiany zdań Gwardyjskiego z policją.

 

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

mamy dziś na rynku dwie różne koncesje na których gra dokładnie ten sam i tak samo oznaczony program. 

Jeśli według ekspertów jest to sytuacja normalna i zgodna z przepisami to nie ma tematu

Różne? Koncesja na satTV Republikę jest bardzo sprytnie skonstruowana, i pozwala na elastyczne manewrowanie ramówką. Poza tym, czy przepisy zabraniają nadawać na więcej niż jednej koncesji?

 

53 minuty temu, rotalplus napisał(a):

2. Nadawca reemituje program kanału, który ma inne zapisy koncesyjne (koncesja TV Republika vs. Republika różni się udziałem audycji public., filmy fab., dokument. oraz tzw. innych) 

No, bardzo, satRepublika musi emitować minimum 1% fabuły i 2% dokumentu, a muxowa może, ale nie musi. Nikt nie będzie się pieklił o 1% mniej/więcej jakiegoś rodzaju audycji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz2006 napisał(a):

Podczas bezpośredniej transmisji padły słowa o kremlu podczas wymiany zdań Gwardyjskiego z policją

 

Murem za polskim mundurem. No chyba że chodzi o zatrzymanie polityka Pisu, wtedy już nie. 
Obejrzałem nagranie z tym Panem z Republiki i jestem rozczarowany zachowaniem Policji. W takiej sytuacji, gdzie prowokacja jest oczywista powinni reagować bardziej stanowczo.  I naprawdę mam w nosie, że oni to potem będą grillować tygodniami. Nie można dawać cichego przyzwolenia na robienie takiego cyrku i zasłanianie się „byciem dziennikarzem”. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz2006 napisał(a):

On w styczniu wjechał na komisariat i  mówił o uprowadzeniu posłów Wąsika i Kamińskiego.

Warto dodać że nie mógł wyjść z tego komisariatu bo zwolennicy PiS zgromadzili się przed wejściem i Policja je obstawiła. I tak siedziała tam bidula przez dłuższy czas. :D

 

Tak mi się przy okazji przypomniało. Reporter wojenny. :D

 

Edytowane przez G2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...