Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego dołóżymy fanatyzm redaktora naczelnego stacji (i jednocześnie stałego bywalca TVP Info w latach 2016-2023), który po utracie pokoika na Placu Powstańców/Woronicza wygaduje następujące słowa.

 

https://niezalezna.pl/media/zamach-na-media-co-powinien-zrobic-prezydent-duda-sakiewicz-jednoznacznie-delegalizacja-po/507297

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frontowiec To ten człowiek powinien zażądać delegalizacji nie tylko PO, ale także Polski 2050, PSL, Nowej Lewicy i mniejszych partii będących "przystawkami" PO czy PSL itd. :D  No może delegalizacji "uniknęłaby" Razem, bo oni oświadczyli że nie wchodzą do koalicji.

 

A z memów, mamy jeszcze to:
 

https://niezalezna.pl/humor/16224-dziennik

 

Swoją drogą, Marek Czyż ma już materiał na kilka pozwów, bo widziałem też fotomontaż, w którym występuje on w mundurze z czasów stanu wojennego, a w rogu widnieje podpis "KOALICJA 13 GRUDNIA". Swoją drogą, tę fotografię ustostępnił wczoraj... były min. edukacji P. Czarnek.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michael112 jeśli śmieszy cię to, co bredzi Sakiewicz, to dla mnie nie jest śmieszne gdzie jeszcze chwila, a ten człowiek stanie się drugim Maxem Kolonko czy Marcinem Rolą (choć na TT już go porównują do Władimira Sołowjowa).

 

Zaś jeśli chodzi o memy, to przypomnę że tygodnik "Sieci" przegrał proces z Piotrem Kraśką po tym, jak dali go na okładce w mundurze wojskowym z czasów PRL.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam szczerze, że od kilku dni ja sam (który nigdy wcześniej nie oglądał TV Republika) - żyję tą stacją. Zawsze oglądałem TVN24, ale w moim odczuciu ,,przesadzili" tym czarnym paskiem i odliczaniem do wygaśnięcia koncesji - wkurzyło mnie to wtedy. Jakiś czas nie oglądałem news'owych stacji, jednak że od wybuchu wojny w Ukrainie - jestem wielkim fanem Polsat News.

 

Oglądam Republikę od 48 godzin, po średnio 6-8 godzin żeby zobaczyć, zapoznać się z narracją i powiem tak ,,[beep] beret" trochę. Widząc to, co się tam dzieje - mam poczucie, że zaraz wybuchnie wojna domowa w naszym kraju (oglądając tą stację - mam takie przeświadczenie). Co do rekordowych wyników, jak najbardziej jestem w stanie w to uwierzyć - patrz mój przykład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Frontowiec napisał(a):

Oglądam TV Republika i powiem, że reakcje są takie jakby wybuchła w Polsce wojna.

Media informacyjne mają to do siebie, że lubią "grzać" swoich odbiorców. TVN24 też przedstawiał swój bój o koncesję z czarnym paskiem i narracją, jakby pół planety miało wyginąć.

Z drugiej strony, jeszcze nigdy po 89' roku nikt nie przejął mediów publicznych w taki sposób, jak zrobiła to teraz ekipa premiera Tuska. Jeszcze nigdy w historii polskich mediów nie zdarzyło się siłowe przejęcie mediów publicznych i rychłe wyłączenie ich flagowego kanału informacyjnego. Jeszcze, gdyby zrobili to zgodnie z prawem (za pomocą ustawy), a oni podeptali konstytucję i dokonali zmian za pomocą uchwały, która w naszym porządku konstytucyjnym nie ma żadnej wartości prawnej. Ja się nie dziwię dotychczasowym pracownikom TVP, że nie chcą opuścić budynków na Woronicza, bo w istocie to oni są tam legalnie, a Czyż, Płuska i reszta ekipy, wbrew prawu, okupują budynki mediów publicznych.

  • Popieram 4
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beks Rada Mediów Narodowych została powołana na mocy ustawy, którą przegłosowała sejmowa większość i którą następnie podpisał prezydent. Z kolei, zmiany dokonane przez ekipę Tuska, zostały wprowadzone, nie na mocy ustawy, a za pomocą uchwały, która zgodnie z naszą konstytucją nie ma żadnej wartości prawnej. W tym sensie, wpisując się w retorykę ówczesnej opozycji, możemy śmiało powiedzieć, że TVP jest teraz okupowana przez bezprawnie osadzony neo-zarząd TVP i powołanych przez niego neo-dziennikarzy - Marka Czyża i Pawła Płuskę. No niestety, ale z prawnego punktu widzenia tak to właśnie teraz wygląda.

Edytowane przez Developer
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Developer napisał(a):

Ja się nie dziwię dotychczasowym pracownikom TVP, że nie chcą opuścić budynków na Woronicza, bo w istocie to oni są tam legalnie, a Czyż, Płuska i reszta ekipy, wbrew prawu, okupują budynki mediów publicznych.

 

To raczej na Placu Powstańców. Woronicza od razu przeszła na drugą stronę, reszta biernie się poddała albo ma na to wywalone bo nie chce stracić pracy.

Zauważ że nawet Matyszkowicz się nie barykadował w gabinecie.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adrian96 napisał(a):

https://press.pl/tresc/79645,emisja-_wiadomosci----tvp-na-antenie-telewizji-republika-byla-wbrew-prawu Możecie skomentować ten artykuł ?Podobno ten artykuł jest potrzebny aby doprowadzić do prawdopodobnego zamknięcia TV Republika i innych stacji prawicowych. Takie jest moje zdanie.

Przeczytałeś pierwszy akapit tego artykułu? Ten na czarno jakbyś nie wiedział.

Wczytaj się dokładnie to zrozumiesz o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przed chwilą był wywiad Rachonia z Morawieckim. Republika była do tej pory stacją drugiego obiegu, bo głównym kanałem było TVP Info. Najważniejsi politycy PiSu (liderzy) szli w pierwszej kolejności do Info. Do Republiki odsyłano polityków z drugiego lub trzeciego rzędu, mniej znanych i mniej rozpoznawalnych. Wywiady z Jarosławem Kaczyńskim i z Mateuszem Morawieckim były prawdziwym świętem dla Republiki. Teraz pewnie sytuacja się zmieni i liderzy PiS będą częściej pojawiać się u Sakiewicza, bo Info nie jest już ich telewizją.

Podobna sytuacja z Radiem Wnet. W ostatnich latach ludzi z zarządu PiS tam nie było za często w tej rozgłośni, a już wczoraj wywiad z Jarosławem Kaczyńskim.

Sytuacja może wpłynąć rzeczywiście na wzrost oglądalności. Pamiętajmy, że obecne peaki są czasowe jak przy wybuchu wojny w Ukrainie. Za kilka dni/tygodni może zacząć się stagnacja i powolny spadek (również dla TVN24). Widzowie szybko nudzą się, bo oczekują na emocje. A ile można wałkować to samo? 
TV Republika obecnie pomija inne tematy, choćby masakrę w Pradze, załamanie pogody (wichury, wezbrane rzeki), sytuacja w Gazie czy wizyta Człowieka Roku 2005 Gazety Polskiej w Kijowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wpolityce.pl/media/675640-nasz-news-czystki-w-tvp-na-liscie-ponad-20-nazwisk

 

Cytat

Neo-prezes Tomasz Sygut przeprowadza czystki wśród pracowników TVP! Zwolniona ma zostać między innymi prowadząca „Wiadomości” Anna Bogusiewicz, a także reporterzy „Wiadomości” Jakub Krzyżak, Anna Pawelec i Magdalena Wierzchowska.

 

Na liście dziennikarzy, którzy mają paść ofiarą czystek, znalazły się również następujące nazwiska: Bajor, Warzocha, Jarosiewicz, Sobolewski, Stankiewicz, Piasecka, Pilszyk, Olszak-Tulicka, Ostaszkiewicz, Nowak, Nowina-Konopka, Łyżwiński, Krawiel, Krzykowski, Korab, Koretko, Kapinos-Maszenda, Klarenbach, Hałasik, Helsiner, Gałka, Gołębiewski, Gajownik, Drozd oraz Borkowska.

 Jak skomentujecie ten artykuł ? Myślicie że prezes Sakiewicz ich przyjmie do Republiki czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dawnych dziennikarzy TVP test na wierność ich przekonań. W Republice pracuje się dla idei i w obronie wolnych mediów, a nie dla kasy. 

Zawsze można uciec w swój własny kanał na YouTube i żebrać o wsparcie na Patronite. Przez ostatnie 8 lat gwiazdy TVP sprzed 2015 tak robiły. Przeczekały ten trudny czas w mediach internetowych typu Halo.Radio, 357 i Nowy Świat. Teraz powoli wracają do neoTVP.

Na pewno ci, którzy zaczynali w Republice szybko się odnajdą. Michał Rachoń jest ideowcem, więc zgodzi się na symboliczną wypłatę.

Inni może już niekoniecznie i poszukają innej pracy/dochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Adrian96 napisał(a):

@cidik chyba nie będą mieli wyboru. Zresztą red. Sakiewicz nie wykluczył współpracy z częścią osób, które zostaną zwolnione z TVP.

I z tego te osoby zwolnione osoby mogłyby skorzystać. Obecnie chcą miec ciastko i zjeść ciastko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnik twierdzi że emisja programów które były w TVP w TV Republika prawdopodobnie spowoduje że TV Republika będzie musiała ponieść konsekwencje kradzieży utworu.

https://www.fakt.pl/polityka/program-tvp-w-republice-prawnik-mowi-o-surowych-konsekwencjach/72bg9mj

Cytat

O zachowanie byłej już dzisiaj gwiazdy TVP "Fakt" zapytał Krzysztofa Izdebskiego. Prawnik fundacji Batorego nie ma wątpliwości, że sytuacja może znaleźć swój finał w sądzie.

— To kwestia dwóch rzeczy. Ustalenia praw autorskich, podejrzewam, że należą do Telewizji Polskiej, plus druga kwestia dotycząca zakazu konkurencji. Mogą być konsekwencje głównie w postaci finansowej, w związku z tym, że zakaz konkurencji został złamany czy też naruszono prawa autorskie — ocenia prawnik.

Jego zdaniem konsekwencje mogą spotkać także Telewizję Republika. — Jest uprawdopodobnione, że jest to kradzież utworu — stwierdza.

— To jak z filmem, każde wyświetlenie musi się wiązać ze zgodą twórców, dystrybutora. Jest całe postępowanie od zaprzestania naruszania tych praw do kar finansowych — podsumowuje Izdebski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę oglądałem ten kanał w ostatnich dniach. Czuję się zażenowany po prostu. Naczelni propagandyści z TVP walczą o wolne media. Koń by się uśmiał. Ci ludzie wstydu nie mają. A gdzie byli jak ich szef wymarzył sobie zamknąć TVN ?  

Edytowane przez Sentence
Nie ma czegoś takiego jak "TVPis".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...