Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://teleshow.wp.pl/zero-hamulcow-w-tv-republika-trzyminutowy-atak-na-wosp-i-owsiaka-6989691491769280a

 

Kto by się spodziewał. 3 minuty paszkwilu, a co gorsza wmawiają tym biednym ludziom, że coraz mniejsza ilość ludzi chce dawać na WOŚP, choć doskonale wiedzą, że to nieprawda, bo pewnie będzie i kolejny rekord. To jest napuszczanie jednych na drugich. To jest szerzenie nienawiści.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ wzniosły utwór emitowany na antenie stacji, a słowa wysokich lotów... dają do myślenia

https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/telewizja-republika-przygotowuje-dla-widzow-piosenki-wszystko-jest-jasne/kqpbk22,681c1dfa

Cytat

"Bartosz Kalinowski jest artystą oddzielnym, na co dzień śpiewającym piosenki o górach, wesołych imprezach, przygodach zwykłych ludzi, ale także menelach i niebieskich ptakach. (...) Ale gdy »Kali« raz na jakiś czas uzna, że musi zaśpiewać o polityce, nie boi się nikogo i niczego. W piosence »Gratulacje dla Herr Tusska« przepowiada przyszłość premiera" — czytamy na portalu TV Republika.

"Bolszewicki [beep] ludku, nic nie odda mego smutku:/ faszystowski rząd, agenta prezent zrobił nam na święta./ Odciął lud od informacji, po bandycku, ku owacji/ Ku uciesze wielkiej rusków — dziękujemy ci Herr Tussku!/ I mówimy ci Sieg Heil! Buduj ludziom, ty swój raj!" — śpiewa na nagraniu Kalinowski.

A jaką przyszłość widzi dla Donalda Tuska? "Tak rozmawiać z tobą będą, jak z bandytą rudą mendą" — wyśpiewuje pod koniec utworu.

 

Cytat

Portal Niezależna nazwał tę piosenkę "protest-songiem". Przeglądając artykuły dotyczące polskich pieśni protestu, natknęłam się na stwierdzenie, że wśród najważniejszych utworów tego typu znajdują się "Mury" Jacka Kaczmarskiego i "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika Staszewskiego. Z jednej strony mamy więc "Zerwij kajdany, połam bat" i "Ból ukoić możesz ty jeden, wszyscy inni wpadli w biedę", a z drugiej, u Kalinowskiego — "buduj łagry dla nas capie, naszczuj wieprzów, niech nas łapią". Pieśń protestu ma zbudować wspólnotę i wzmocnić siłę ducha poszczególnych jednostek. Jakiego ducha wzmacnia Kalinowski? Chyba boję się odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu włączyć ten kanał żeby się pośmiać. :D Sakiewicz jest teraz na jakimś spotkaniu w Piotrkowie Trybunalskim. Oprócz narzekania że przez ostatnie 8 lat rzucano mu kłody pod nogi i wcale nie miał dużego dofinansowania :D powiedział coś ciekawego. Że robią wszystko by zwiększyć dostępność tego kanału i w ciągu roku, półtora każdy będzie mógł włączyć ten kanał pilotem po niewielkim dostrojeniu telewizora. Chyba nic nie przeinaczyłem. Pewnie można to sprawdzić. Co ma się takiego wydarzyć w ciągu roku, półtora? Na MUX8 są chyba wolne miejsca ale to raczej nie trzeba będzie aż tyle czekać?

Edytowane przez G2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekać nie musi bo dostanie dla świętego spokoju uważając się za  jedyną wolną w stację TV w Polsce, problemem jest to czy się w ogóle teraz utrzyma.

Na pewno nie przy braku wsparcia rządu bo polecą na [beep] bez wsadu do koryta PIS albo zwiększenia wpływów z żebrania o datki od użytkowników  swoich mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

Nie, to nie jest prawda. Wszystkie mux lokalne to poniżej 20% pokrycia kraju. 

Mazowieckie na  kanale 23, częstotliwość 490 MHz  zdaje się MUX BCAST (Polsat HD, Nowa TV HD, Stars TV, Okazje TV, Regionalna Tv, EWTN, TV Republika, 4 FunKids do niedawna). Można na niektórych platformach streamingowych za opłatą. Nie żebym propagował tą stację. Napisałem że jest. Nie oglądam. Dla mnie zbędna.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest już to potwierdzone czy to kolejny fake-news, ale chyba Adrian Klarenbach może być kolejnym dziennikarzem starej TVP, który przejdzie do TV Republika.

 

Jeśli to się potwierdzi, swój pierwszy program na tej antenie poprowadzi w najbliższy Czwartek.

Edytowane przez WA2511
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DanielK napisał(a):

Z tym zasięgiem do jednego miasta danego nadajnika to już przesada.

Tak jak napisał p. Mariusz łączny zasięg naziemny mają do 20%.

Według map pokrycia nadajnik warszawski można odbierac poza stolicą w Radzyminie, w Józefowie, w Ząbkach czy w Legionowie. Ale im dalej od nadajnika odbiór może być niepewny i sygnał przy słabszych instalacjach będzie niestabilny. Wszystko zależy od ukształtowania terenu. Przy niezliczonych urządzeniach jakie mamy w domach, mogą one emitować zakłócenia. Zwykłe zapalenie światła w pokoju może mieć wpływ na odbiór zanikającego sygnału. Nadawnie cyfrowe przynosi sygnał zero-jedynkowy. Albo jest, albo wcale. Nie ma pośrednio śnieżenia jak w analogu.

Te 20% pokrycia zasięgu to przy dobrych wiatrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, WA2511 napisał(a):

Nie wiem czy jest już to potwierdzone czy to kolejny fake-news, ale chyba Adrian Klarenbach może być kolejnym dziennikarzem starej TVP, który przejdzie do TV Republika.

 

Jeśli to się potwierdzi, swój pierwszy program na tej antenie poprowadzi w najbliższy Czwartek.

No to to byłby transfer takiego kalibru jak pani Holecka. A bardzo lubię pana Klarenbacha, więc TOP!

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...