Skocz do zawartości

STARS.TV


STARS.TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie trend jest zły i należy go zahamować, w telewizor się gapić a nie w tablety! :lol2:

 

A poważnie mówiąc, rynek reklamowo - badaniowy kompletnie za tym trendem nie nadąża, ludzie przechodzą na oglądanie zwykłej tv w sieci a zarobić na tym nie sposób, płacą takie grosze od "kliknięcia" w player, że szkoda gadać. Tak więc utrzymywanie playera na stronie to jedynie budowanie wizerunku i szerzenie wiedzy o stacji w społeczeństwie. Jest bowiem szansa, że ktoś kto ma w domu np. Vectrę zobaczy nas w sieci, zakocha się i będzie Vectrę molestował, dlaczego Starsa nie ma jeszcze w tv. Tylko tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@exmartino, patrzysz na suche liczby a nie zastanawiasz się nad szerszą perspektywą. I myślisz, że jest fatalnie a nie jest :)

 

1. Zasięg kanału jest podstawą do odniesienia sukcesu. Większy mamy jedynie od Kino Polska Muzyka a z nimi wygrywamy :) Natomiast od całej reszty dzieli nas przepaść...

2. Czas obecności na rynku, STARS jest nadal młodą telewizją, znajomość naszej marki nie jest duża. Takie procesy jak wprowadzenie telewizji na rynek i doprowadzenie do jej rozpoznawalności przez większość społeczeństwa to lata pracy. Ty nas znasz bo się kręcisz po tym forum lub generalnie się interesujesz tematami telewizyjnymi. Niestety większość społeczeństwa nigdy tu nie wejdzie więc trzeba do nich dotrzeć inaczej.

3. Są wakacje, młode kanały o niskim zasięgu muszą dostać po tyłku, dla nas każdy "telemetr" na wagę złota.

4. Panel AGB Nielsen to 1700 rodzin na 38 milionów Polaków. Sam zdecyduj czy to badanie jest wiarygodne.

 

p.s.

Wydaje się, że starsowa widownia pojechała na wakacje w lipcu a teraz już siedzi na tyłkach w domu i się w nas wgapia, tak - sierpień na chwilę obecną ( puk puk odpukać w niemalowane ) mamy dużo lepszy niż lipiec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, wy pewnie czekacie na te długie zimowe wieczory. :D Ludzie wtedy dużo oglądają oglądają tv. Najlepiej okres okołoświąteczny kiedy zapodawać będziecie co chwilę "Last Christmas" i ludzie nucąc tego hita zaczną powoli robić świąteczne porządki. :D Ja zawsze jak sprzątam przed świętami to zapodaje na full świąteczne hity. W ubiegłym roku jeszcze STARSA nie miałem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mi się wydaje, że telewizyjna widownia muzyczna w Polsce nie jest zbyt duża. Większość osób jak już włącza TV to dla wiadomości, filmu czy jakiegoś programnu. Ludzie przeważnie słuchają radia w samochodzie, a tam bryluje np. Eska i potem jest kojarzona także jako kanał muzyczny. Włączyłem siostrze Starsa i akurat leciał Pink Floyd i cała szczęśliwa, pogwizdywała sobie, ale i tak zaraz włączyła 3 PPR, bo słucha go od 30 lat. :) Jednak przyzwyczajenie jest silniejsze, pomimo tego, że komuś STARS.TV może się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta widownia nie jest ogromna jednak jest wystarczająca aby przy okazji dobrej zabawy jaką tworzenie Starsa nam daje także sensownie zarobić :) Oczywiście na filmowych hitach czy serialach można zarobić ogromnie więcej no ale jest jak jest.

 

Jedno jest pewne, jak pokazują dane z panelu AGB Nielsen pozyskujemy widzów którzy przed naszym startem nie oglądali żadnego kanału muzycznego. Czyli strzelamy w niszę, odkrywamy tv muzyczną dla ludzi którzy dotychczas w ogóle takimi kanałami się nie interesowali. To pozytywne informacje walczymy więc dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. . . / pozyskujemy widzów którzy przed naszym startem nie oglądali żadnego kanału muzycznego. Czyli strzelamy w niszę, odkrywamy tv muzyczną dla ludzi którzy dotychczas w ogóle takimi kanałami się nie interesowali / . . . .
O wypraszam sobie . . . :lol2: nie jestem z niszy tylko z peryferyjnego miasta za siódmym lasem i siódmą rzeką :lol2: a na kanały muzyczne zawsze spoglądałem . . . z większym bądź mniejszym rozczarowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazon, ale ty nie masz telemetra w domu czyli się nie liczysz :lol2:

 

A poważniej mówiąc, to ludzie którzy mają telemetry firmy Nielsen jeśli oglądają Starsa to nie oglądają już żadnego innego kanału muzycznego ( oczywiście w większości i przeważnie a nie obowiązkowo i na 100% ) Wynika więc z tego, że pozyskujemy ludzi którzy wcześniej nie oglądali telewizji muzycznej lub oglądali ale przestawili się całkowicie i wystarcza im tylko Stars. A to znaczy, że gadanie "po co gracie jakieś hity na czasie, te są w Esce" nie całkiem ma sens. Być może oferta jest dobrze skonstruowana i naszych "telemetrycznych" widzów całkowicie zaspokaja, tak że nie muszą robić skoków w bok :)

 

Z dogłębnej analizy badań AGB Nielsen wynika również, że STARS.TV jest obecnie drugą najdłużej oglądaną stacją muzyczną w Polsce. Nie mylić z najpopularniejszą. W długości czasu jednorazowego oglądania wyprzedza nas o kilka sekund jedynie POLO.TV :) Dyrektor pozwala więc sobie nieśmiało wysnuć wniosek, że STARS gra na tyle dobrze, że widzowie zauważają mało powodów do sięgnięcia po pilota i zmiany kanału :)

 

@stanley2312, pytałeś o Netvi.tv - sorry, przegapiłem. Już odpowiadam. Myślisz, że ich transfer nie kosztuje? Też chcą aby było jak najtaniej, oglądanie STARS u nich jest darmowe. Oni pobierają nas z satelity. Mogą zawsze się zgłosić po sygnał HD ale widocznie nie chcą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyście pijani czy nie trzeźwi? :lol2:

 

A ja mam takie pytanie. Kiedy będzie można zastąpić STARSa na DVB-S2 na wersję HD, a tą SD przenieść na wolne miejsce na DVB-S? Bo to by była taka strategia, że byście mogli zyskać więcej widzów przenosząc wersję standardową na starszy standard DVB-S, ponieważ wielu Polaków wciąż posiada dekodery z jednym standardem, nie dwoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...