Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy z zamówionej umowy na odległość można odstąpić w ciągu 14 dni a jak to wyglada w przypadku zakupi usług w APS ? Tez jest 14 dni na odstąpienie ?

 

 

czy w przypadku odstąpienia umowy na odległość w ciągu 14 dni sprzęt  tylko wysyłam na Lubinowa czy tez mogę oddać w dowolnym punkcie ?

Edytowane przez michall1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2023 o 15:01, Gizior89 napisał(a):

@Zenek55najlepiej to nie zrywaj umowy, zostań przy tym co masz i odezwij się za 18m-cy ws. nowej oferty. Wyjdziesz na tym najlepiej. No chyba że 950zł to grosze dla Ciebie  ;)

 

Udało mi się chyba dzisiaj to w końcu rozwiązać, dobrze mówiłeś nie zrywać umowy, to tej kary 950 zł nie będzie, bo przy roku umowy głównej (pierwszej)z wrzesień 2022 do końca na 30 zł to by wychodziło razy 12 to ta kara powinna wynosić maksymalnie tylko 360 zł  nie więcej, za zerwanie dajmy całej umowy przed czasem, tyle co zobowiązanie z główna umowa zaległe za rok dodatkowo jeszcze, a to wychodzi sporo te 950 zł. przy obecnych realiach i te aneksy namotały i porobiło się nie wiadomo co. I okazuje podpisany aneks, który wszedł w życie z podpisem  nie może rozwiązać cała umowa bez kary, dajmy przy odstąpieniu w ciągu 14 dni, chodź  zawiera w sobie zobowiązanie z główna umowa , bo wraca do poprzedniego aneksu lub umowy i tak. Wyjątek stanowi tylko w tym przypadku tylko pierwsza umowa wtedy ją tylko rozwiązuje. Takie są moje wnioski z tego.

W końcu umowa ta trwa dalej,  poszedł do niej dziś nowy aneks na nowe 2 lata, chyba mi wycofało te  wypowiedzenia umowy i leci już obecnie na tym nowym aneks z dziś.

Odstąpienie od poprzedniego aneksu zostało przyjęte, wróciło do tego z maja, ale w końcu będzie szedł dalej nowy  i trwał dalej ten obecny co dziś podpisałem.

Czyli umowa trwa dalej. Komplikacja porobiła, ale chyba to już naprostuje. Dzięki za porady. 😃

Pytałem też ile kara kosztuje za powrót z aneksu na wyższe zobowiązanie do pakietu dajmy z głównej umowy, to powiedzieli, że nic jak nie będę zrywał umowy całkowicie i będzie kontynuowana i można dobrać co chce, ale już nie ma co tego komplikować ponownie.

Tak jak mówisz odezwę za 18, 20 miesięcy i wtedy znowu najwyżej, ale już może bez komplikacje będzie, bo będzie bliżej końca umowy. I wtedy te gratisowe miesiące będą szybciej i więcej. Dziękuję i pozdrawiam.😃

Edytowane przez Zenek55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, czerstwy napisał(a):

I po co było się napinać?🤣 I uświadamiać tu wszyskich do swoich fantazji😂

 

Widzisz nie znałem i pierwszy raz z takim czymś do czynienia mam i te aneksy. Bo to powinna być tylko główna umowa bez te aneksy, nie było by te komplikacje.

Do główna umowa dokupujesz dany pakiet dajmy, włączasz, wyłączasz go kiedy chcesz, wtedy za niego dodatkowo płacisz jak dokupisz, wyłączysz to nie, kara jedna za główna umowa za zerwanie dajmy. Kończy główna umowa, zawierasz nową główną, a nie to ona sama rozwiązuje i bez aneksy.

7 minut temu, Gizior89 napisał(a):

@Zenek55wkońcu ten galimatias zakończyłeś. Brawo Ty. Następnym razem czytaj co akceptujesz to zaoszczędzisz sobie nerwów 

 

Te kary nie napisane też ile wynoszą dajmy za te zerwanie cała umowa w danej chwili i to powinno być wyraźnie gdzieś napisane dajmy od 24 miesiąca do końca umowy w każdym miesiącu i przypięte to głównej obowiązującej umowy, żeby było wiadomo czym to grozi.

14 minut temu, Gizior89 napisał(a):

@Zenek55wkońcu ten galimatias zakończyłeś. Brawo Ty. Następnym razem czytaj co akceptujesz to zaoszczędzisz sobie nerwów 

 I na te aneksy trochę poznałem, wcale nie muszą być takie złe, że wydłużają tylko na kolejne 2 lata umowy, podnoszą opłaty,

ale dają też plusy dodatkowe usługi, pakiety, kanały, gdy główna umowa jej warunki dajmy to uniemożliwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, czerstwy napisał(a):

Uwielbiam to tu na forum nie znałem nie wiedziałem ale wszyskich przekonuje i uswiadamiam o swojej racji🤣

 Te aneksy tez czasami potrafią sprawy pokomplikować, że głowa boli i nie wiadomo jak z tego wyjść. Teraz już wiem ,że ostatni obowiązuje na dany moment, a nie ten pierwszy jak byłem przekonany z pierwszej głównej umowy i główna umowa. A tak uważałem za najważniejsze to pierwsze, a tu okazuje ostatnie na odwrót. Normalnie nie wiem co powiedzieć już i że główna umowa po te aneksy praktycznie nic nie znaczy i zmienia się to diametralnie i nie zawsze tak jak jest to w tej głównej umowie.

Kiedyś tyle aneksy różne nie było, liczyła tylko główna umowa i dodatkowe opcje co jedynie do niej.😃

Więcej było same umowy. Dodatkowo teraz też jeszcze internet pomaga, przebiega to szybciej, płynniej i sprawniej jak kiedyś.

A kiedyś to byś chodził po te punkty, salony dajmy wszystkie i od salonu i do salonu i tak w kółko i z tymi aneksami i umowami i końca by nie było i całkowicie by wszystko utknęło, stanęło za dawniejszych czasów.

To jednak na duży plus zmieniło.

Miłego wieczorku. Pozdrawiam. 😀

Jeszcze jesteśmy w temacie, zapytam od razu,  jak to jest z włączane, wyłączanie opcji dodatkowe i zwiększaniem pakietów w Polsat Box? Na przykład ktoś ma pakiet S dajmy na główna umowa. Leci ta umowa na przykład mu już 2 miesiące i potem zechce w danej chwili po te 2 miesiące zwiększyć np. na pakiet M i dokupić Filmbox. Dokupuje to w danej chwili i zwiększa drugim danym nowym aneksem do umowy znowu na 2 lata  i ma to już. Potem dajmy po miesiącu , nie wiem po pół roku rozmyślił się np. nie podoba mu się to, chce to wyłączyć, za drogo, nie ma z czego płacić, chce zmienić  na inny pakiet, dokupić coś innego zamiast tego np. Sport MAX i.t.p różne są sytuacje w życiu i zechce powrócić do pakietu S. Jak to przebiega w Polsat Box i czy nie ma za to kary dodatkowe  i nie ma z tym problemów?

Bo włączyć coś to da dokupić wiadomo szybko. Tylko jak jest potem z wyłączeniem czegoś i ponownym dajmy włączeniem czegoś drugiego, bo też komplikacje robią z tym.

I problem jest ze zmianą szybka dajmy na inny pakiet, inną opcję dodatkową. I ci co to obsługują nie chcą tego bardzo zmieniać, w jedną stronę da zwiększyć wszystko szybko, wydłużyć na nowe 2 lata, zwiększyć opcje, tylko problem potem jest ze zmniejszeniem dajmy opcji i to komplikuje.

 

Da się włączyć, wyłączyć wszystko w danej chwili czy są jakieś ograniczenia mocne i jak to wygląda? Jakby ktoś mógłby podać jak zna więcej szczegółów,

Rozumiem na niższy pakiet się nie da zmienić jak jest w danej głównej umowie, wiem w drugą stronę zwiększyć, dokupić da wszystko zawsze i szybko.

Właśnie, ale jak jest potem ze zmniejszaniem tego, wyłączaniem czegoś, wiadomo inflacja, drożyzna, podrożało wszystko i na jakie zasady przebiega, do czego można dajmy do czego nie?  Czy też nie ma ograniczenia jak w druga stronę i zależy to tylko od danej sytuacji.

Ktoś mógłby udzielić informacji jak to z tym jest i kto dokładnie w tym orientuje?

Bo na swoim przypadku wiem, że nic nie da zmniejszyć, zwiększyć da wszystko dokupić , a zmniejszyć nic. Dopiero po reklamacjach, wypowiedzeniach całkowitych umowy, przewrotach w sprawa,  da się to coś wskórać i to dajmy zmniejszyć. I to powinno być trocha usprawnione jak w jedną stronę da zwiększyć, tak samo podobnie w drugą stronę ktoś ma ochota powinno przebiegać, bez utrudnienia żadne , a jest trocha inaczej i są kary za rozwiązanie umowy co do czego. Pozdrawiam 😀

Żeby można było sprawnie to w zależności od sytuacji zmniejszyć, zwiększyć  na odwrót w zależności od sytuacji, przy trwającej danej głównej umowie, a te aneksy czasami to mocno komplikują i ograniczają tylko to do możliwości zmiany w jedną stronę tylko wszystkiego zwiększania, a drugą stronę już czemuś nie, w zależności od danej sytuacji.

Podobnie jak aneks może rozwiązać tylko pierwszą umowę przy odstąpieniu w ciągu 14 dni dajmy,a następne aneksy już nie i całej umowy i wraca do poprzedniego.

Podobnie aneksy wydłużają na nowe 2 lata umowę, zwiększają opcje, opłaty, a zmniejszyć nic potem nie da za bardzo w danej chwili do stanu dajmy z głównej umowy. Chodź jedno zawiera drugie. Nieprawidłowości jest pełno i to przeważnie na niekorzyść konsumenta.

Edytowane przez Zenek55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak to jest włączaniem i wyłączaniem dodatkowych opcji, pakietów? Bo włączysz coś, potem nie da wcale w tym wyłączyć, a jak potem dajmy ponownie włączyć?

Czy do takiej operacji zawsze aneks dodatkowy do umowy jest potrzebny na nowe 2 lata? I nie da bez aneks włączyć dany pakiet np. FILMBOX, HBO, Rozrywka, Eleven, Sport Max,  i.t.p Te ostatnie widzę tylko czemuś od pakietu L. I jak to jest z tym, bo jak opisałem problem jest potem z czegoś wyłączeniem i włączeniem dajmy czegoś innego.

Jak ktoś orientuje mógłby to opisać?

 

Edytowane przez Zenek55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma do tego aneksu, możesz włączyć dodatkowy pakiet I od razu pojawi Ci się cena jaką zapłacisz na kolejnym rachunku. Jak już się zaktywuje dodatek to będziesz mógł go wyłączyć przed kolejnym okresem rozliczeniowym jeśli nie będziesz chcieć przedłużać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gizior89

Mi chodziło dajmy o Sport Max, a mam dajmy S, M i okazuje, że nie da włączyć wcale.

Można go mieć jedynie tylko od pakietu L, lub trzeba całkiem nowy aneks zawierać na pakiet M-Sport lub L, ale to już z wydłużeniem na kolejne, nowe 2 lata i też potem tego nie wyłączysz i będzie problem z wyłączeniem tego wróceniem do samego M dajmy lub zamiana tego na coś innego. Jedynie poprzez reklamacje i turbacje. Takie haczyki są, ludzie się gubią i potem nie bardzo to chcą.

Dodatkowo tam w te pakiety w ipolsat box tego pakietu Sport Max przy S, M nie ma wcale do dokupienie, inne są, ale po 10 zł droższe jak normalnie, jeszcze 5 zł by przeszło, a tak.

Edytowane przez Zenek55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zawrzesz nowy aneks to już się zoobowiązujesz na 2 lata - to logiczne. No i nie ma tak jak byś chciał że w trakcie umowy będziesz chciał zejść z abo w dół bo tego czy tamtego nie będziesz porzebować/oglądać 😆 tak to by każdy chciał, że powybierałby sobie tylko dane kanały a za resztę nie chciałby proporcjonalnie płacić 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze spytam wszystkie aneksy na nowe 2 lata dają nowe, czy są jakieś które pozostawiają dajmy stary czas umowy i tego nie zmieniają do jakiegoś pakietu, opcji dodatkowej ? Widzisz dajmy komuś zmieni, odmieni zechce dajmy po roku za Filmbox dajmy HBO lub Sport  i Rozrywka lub coś innego na odwrót i to się komplikuje.

Okazuje się potem, że nic nie da potem wyłączyć, zamienić nic i trwa nowe 2 lata. Temu jak pisałem to powinno być lepiej dopracowane i takowe zmiany powinny być też dopuszczone w dwie strony do głównych  pakietów jakie posiada w zależności od pakietu w głównej umowie. (S, M lub L)

Pozdrawiam.😀

Taka możliwość wybierania opcji dodatkowych powinna być dana w każdym momencie umowy, prócz na główny pakiet zobowiązania, a reszta można by było zmieniać dowolnie, prócz tego głównego pakietu dajmy w główna, pierwsza umowa. 😀 I jego tylko jedynie wzwyż można by było dawać, a w dół już nie.

Dajmy ktoś  ma pakiet M w głównej umowa to nie zmieni tego na S, ma pakiet L to nie zmieni tego na M lub S, reszta można by było zmieniać i wtedy jedynie aneks by to zmienił chodź nie w każdym przypadku. A czas umowy pozostanie ten sam, a nie zawsze powinien wydłużać na 2 lata.  Czas trwania głównej umowy powinien liczyć, a nie aneksu. Czas trwania aneksu dopiero po zakończeniu całkowitej głównej umowy i dopiero wtedy powinien liczyć tylko ostatni aneks po zakończeniu głównej umowy.

Jest jednak inaczej i te aneksy mogą zrobić duże zamieszanie w tym.

I wszelakie zmiany w jedną i drugą stronę do głównej umowy aneksami powinny być dopuszczalne w czasie trwania głównej umowy i do końca jej czasu. Dopiero po zakończeniu głównej umowa powinien obowiązywać ostatni aneks, zawarty przed jej zakończeniem i który wydłużył ten czas głównej umowy. Tak powinno być według mnie.

A jak jest?

Rozumiem obowiązuje aktualny ostatni aneks na nowe 2 lata z opcjami wszystkimi dodatkowymi i którego nie da potem zmienić? I da się go tylko zwiększyć dokupić opcje, a zmniejszyć, zamienić opcje już nie. No niestety tak jest. Ograniczać to może zakup do jednorazowego przez danego klienta, abonenta.  Bo jest tylko potem kara za zerwanie całej umowy i brak innych opcji.

Samego pakietu SPORT MAX lub Canal+Sport 3,4 nie da dokupić do pakietu głównego S, M , czemuś bez nowego aneksu na kolejne 2 lata.

Edytowane przez Zenek55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rodzicom skończył się abonament na telewizję i internet. Jeżeli chodzi o internet to wybrali ofertę operatora, który dostarcza światłowód do naszej miejscowości i właśnie korzystają ze światłowodu. Mają też ofertę z tej samej firmy, jeżeli chodzi o telewizję światłowodową, ale z racji tego, że od X lat są w posiadaniu cyfrowego Polsatu to zastanawiają się nad pozostaniem. W salonie oferta nie wydaje się zbyt atrakcyjna, więc moje pytanie brzmi, czy są jakieś sposoby na to, aby uatrakcyjnić ofertę z Polsatu, czy po prostu odpuścić sobie i przejść na tą telewizję światłowodową? Z góry dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światłowód + telewizja będzie raczej droższe od Cyfrowego Polsatu. Przeglądałem oferty i jednak zdecydowałem się na Cyfrowy Polsat, rok gratis w promocji, pakiet S + Eleven. Generalnie światłowód nie jest mi do niczego potrzebny, bo korzystam tylko z internetu w telefonie. No ale jeśli zdecydowałbym się na telewizję przez internet wtedy światłowód wchodziłby w grę, ale cenowo to nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2023 o 17:18, JokerX napisał(a):

Dostał ktoś aneks od Cyfrowego Polsatu nt. obniżenia kar umownych określonych w Cenniku?

Kary te dotyczą gdy w czasie umowy utracimy udostępniony Sprzęt bądź po rozwiązaniu umowy nie zwrócimy udostępnionego Sprzętu.

 

Tak, ja otrzymałem maila z aneksem dotyczącym właśnie obniżenia kar za utratę/brak zwrotu sprzętu.

 

W aneksie jest pole dla podpisu abonenta - czy należy to podpisać i im wysłać czy ta obniżka obowiązuje bez względu na reakcję (lub jej brak) klienta?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...