Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to zgodne z prawem. Umowę, która jest automatycznie przedłużona można w każdej chwili wypowiedziec z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia, liczonym od najbliższego okresu rozliczeniowego po dacie zarejestrowaniu wypowiedzenia. W tym przypadku płaci się jeszcze 3 miesiące i ogląda, a CP nalicza karę za tyle miesięcy ile zostało z tych 12, o które umowa została przedłużona. Kara to róznica między ceną pakietu przy umowie na czas określony, a nieokreślony pomnożona przez liczbę miesięcy, któa została do końca umowy. Jedna uwaga, kiedyś te różnice były małe (2 zł.), ale przy coraz nowszych umowach róznice wzrosły i np. kiedyś przy pakiecie Super Film ulga wynosiła 96 zł. za całe 12 miesięcy, a teraz przy pakiecie Premium ulga wynosi 53 zł. za jeden miesiąc (!). Więc warto zajrzeć do PWU, które każdy powinien dostać z umową i obliczyć sobie otrzymaną ulgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań i chciałbym uzyskać na nie odpowiedź

 

1 3mc gratis dla umowy na 15mc jak to jest liczone??? Np: pójdę po umowę na początku lutego i mam luty, marzec i kwiecień za darmo??? Czy to liczone jest jak w C+ czyli niepełny miesiąc i 3 kolejne??

2 Czy w przypadku umowy na okres 29mc i 6mc gratis dekodery kosztuja tyle samo??? czyli ESI88 99zł i HD3000 29zł?

czy może Mr jest wtedy taniej bo na www jest tylko oferta 15mc.

3 czy w salonie jest oferta dla klientów innych operatorów??

4 ipla sport, extra na 100% jest za darmo czy to ściema ze strony WWW???

Pisze czy chce otrzymać pakiety online w cenie...

5 Ile jest aktualizacji dekodera po pierwszym uruchomieniu dla usługi MR??? Tak aby nie robić własnej listy na obu dekoderach od razu i po chwili znowu robić po updacie...

6 Jakie dokumenty są wymagane do zawarcia umowy??? Będę w salonie

7 Mogę prosić link do obecnego regulaminu z wykazem kanałów gwarantowanych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Umowa liczy się od daty podpisania umowy, nie tak jak w C+ miesiące kalendarzowe. Czyli podpisujesz dzisiaj umowę i do 30 kwietnia masz 3 miesiące gratis. Miesiące gratisowe wliczają się w te 15 miesięcy więc płacisz tylko za 12 m-cy.

2. Podpisując umowę w punkcie za Sagema jest aktywacja 49zł. jednorazowo + 5 zł. czynszu miesięcznie od 1 płatnego miesiąca (przy krótkiej umowie dostępny od fam max + sport hd + film hd), dekoder do multiroomu aktywacja 29 zł. za HD3000 za HD 6000 79 zł., opłaty za multiroom takie same bez względu na długość umowy (z rachunkiem za multiroom miesięcznie nic się nie płaci).

3. Jest, musisz mieć z sobą rachunek od innego operatora opłacony.

4. Ipla i Hbo GO są gratis przez okres darmowych miesięcy.

5. Aktualizacja nie kasuje list ulubionych kanałów z tego co pamiętam.

6. Dowód osobisty + drugi dokument (np. prawo jazdy).

7. Później może uda mi się zamieścić link bo teraz nie mam jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucass, umowa Abonencka zawarta jest na czas określony jeżeli chodzi o okres podstawowy i powinien on być wskazany w CZęści A Umowy. Czyli zawierając umowę na okres 15 miesięcy z np 3 miesiącami gratis, to jest to okres podstawowy umowy (15 miesięcy).

I teraz z regulaminu wynika, że umowa taka ulega przedłużeniu na kolejne 12 miesięcy o ile Abonent nie złoży na piśmie oświadczenia woli o przekształceniu umowy na czas nieokreślony co najmniej na jeden okres rozliczeniowy przed upływem terminu obowiązywania okresu podstawowego, czyli:

pownienieś złożyć takie oswiadczenie żeby umowa uległa przedłużeniu na czas nieokreślony i wtedy gdy umowa przejdzie na czas nieokreślony możesz wypowiedzieć ją w każdej chwili z 3 miesięcznym okresem rozliczeniowym.

 

Dla mnie to jest trochę dziwne gdyż czy rezygnowałem z telefonu, czy z kablówki i internetu upc, to zawsze z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Dlatego to jest trochę nie fair zagranie dla klienta, gdyż żeby umowę rozwiązać całkowicie trzeba ją wypowiedzieć nie później niż na 3 okresy rozliczeniowe.

 

 

 

Ja ostatnio przedłużałem umowę 29 miesięcy, w tym 6 miesięcy gratis z dekoderem hd6000

Dekoder hd6000 opłata za udostępnienie sprzętu - 50 groszy i aktywacja także 50 groszy.

Druga umowa, nowa 15 miesięcy, także dekoder hd6000 i 50 groszy aktywacjia i 50 groszy udostępnienie sprzętu oraz antena satelitarna za 28 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, Sagem aktywacja 49zł. + 5 zł. czynszu miesięcznie. Multiroom bez miesięcznych opłat jeśli przyniesiesz rachunek opłacony od innego operatora telewizyjnego.

czyli sumując oferta dla abo innego operatora

 

Umowa 15mc

pakiet Familijny MAX HD + Sport HD + Film HD 3mc po 0zł póxniej przez 12mc 69,90zł

dekoder sagemcom esi88 49zł + 5zł miesięcznie wynajmu

ipla do 3mc gratis

multiroom hd za 0zł

dekoder do multiroom 29zł np: HD 3000

 

Jeśli TAK to spoko oferta, muszę się nad nią poważnie zastanowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ lowermann, równie dobrze wypowiedzenie możesz wysłać 2-3 tygodnie po podpisaniu umowy. Taki okres wypowiedzenia w CP i jest to zgodne, gdyby było inaczej już dawno dostaliby karę i zostali zmuszeni do zmiany tego.

 

@MisiekPB, dokładnie tak, ale ipla czy hbo go byłyby gratis gdybyś prał pakiet Premium, w tym przypadku możesz poprosić sprzedawcę by zaznaczył te usługi na czas nieokreślony i pierwszy miesiąc będą gratis, a później płatne, chyba że zrezygnujesz z nich w pierwszym okresie rozliczeniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany jutro jadę do salonu CP podpisać umowę.

Biorę jak pisałem ofertę dla klientów innych operatorów.

15mc za 69,90zł (familijny Max HD do tego Film HD, Sport HD i Multiroom)

Do tego ESI88 za 49zł + 5zł mc i HD 3000 za 29zł

 

Mam nadzieje że nie będe mial problemów z dekoderami i ogólnie umową

 

Jeszcze proszę o link do regulaminu aby sprawdzić co tam piszą przed podpisaniem, wole teraz poczytać niż jutro w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Interesuje mnie kwestia "automatycznego" przedłużenia umowy z CP na kolejne 12 m-cy po okresie podstawowym. Jeśli nie wypowiem, to przez te kolejne 12 m-cy mam warunki promocyjne takie jak w okresie podstawowym, czy dostanę cenę za pakiet z cennika ogólnego? Mam akurat miniHD za 9.90/mc i nie mam nic przeciwko temu żeby mi się umowa przedłużyła w tej cenie pakietu, natomiast jak mam mi wskoczyć cena 16.90 przez następny rok to dziękuję bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...