Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od razu powiem, że jestem kompletnie zielony w kwestii tv satelitarnej. Chciałbym skorzystać z promocji w CP i podpisać umowę na 15 miesięcy na pakiet Familijny Hd. I mam pytanie odnośnie opłat.

1. Abonament wynosi 39,90 za ten pakiet - czy do tego dochodzą koszty jeszcze koszty miesięczne za dekoder ?

2. Jaki jest pierwszy koszt aktywacji CP?

3. Jaką antenę wybrać standardową 70 czy większą 80 ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Jeśli zdecydujesz się na dekoder od CPT(Cyfrowy Polsat Technology) np. Mini HD2000 to nie ponosisz żadnych opłat za comiesięczną dzierżawę dekodera. nie wiem jak jest w przypadku dekoderów innych marek np. Sagemcom z dyskiem

Ad.2 Aktywacja wynosi(w przypadku dekodera CPT) 1zł.

Ad.3 im większa tym lepsza jeśli masz możliwość zakupu 80ki to bierz choć 70 też będzie wystarczająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Jeśli zdecydujesz się na dekoder od CPT(Cyfrowy Polsat Technology) np. Mini HD2000 to nie ponosisz żadnych opłat za comiesięczną dzierżawę dekodera. nie wiem jak jest w przypadku dekoderów innych marek np. Sagemcom z dyskiem

Ad.2 Aktywacja wynosi(w przypadku dekodera CPT) 1zł.

Ad.3 im większa tym lepsza jeśli masz możliwość zakupu 80ki to bierz choć 70 też będzie wystarczająca

 

Ad.1 Przy SagemCom jest to opłata miesięczna 5 zł najczęściej (bardzo rzadko przy innym dekoderze np. Echostar z nagrywarką)

Ad. 2 Chyba, że chodzi o dekoder Multiroom wówczas 29 albo 79 zł,

Ad. 3. Im większa tym lepsza zasadniczo to nawet 60 tki powinny być dobre, ale im większa tym lepszy sygnał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnosnie oferty cp internet z laptopem.

Jestem abonentem cp od 1,5 roku place regularnie najwyzszy abonament za tv ale za czasow studenckich zerwalam umowe z play 3 miesiace przed koncem umowy i na pewno jestem w jakims rejestrze.

Czy jako staly abonent cp mam szanse na laptopa za 1 zl czy bedzie kaucja lub odmowa?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt zerwania umowy nie powoduje wpisu do żadnych rejestrów czy baz, Play naliczył Ci karę i jak ją zapłaciłeś to jesteś czysty, a jak nie to pewnie widniejesz w ich bazie nieuczciwych klientów i jeżeli była to kara powyżej 200zł to pewnie i w KRD. Musisz się udać do APSu, tam podpiszesz przy zawieraniu umowy zgodę na weryfikację i zobaczysz jak będzie kaucja. Od kilku stówek do kilku tysięcy może być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań na które chciałbym znać odpowiedź.

1. Czy przy zamawianiu pakietu Familijny HD przez internet (39,90zł) jest możliwość wybrania sobie dekodera? Czy dostaję standardowo MINI HD 2000 ?

2. Gdzie mogę potwierdzić zamówienie zestawu antenowego za 28 zł, i czy jest on dostępny w tej cenie.

3. Radzicie zamawiać przez internet i tym samym skorzystać z promocji 3 miesiące gratis? Czy w Autoryzowanych punktach sprzedaży także jest 3 miesiące gratis przy podpisywaniu umowy?

4. Posiadam już jeden Pakiet Familijny HD na okres nieokreślony z dekoderem własnościowym, chciałbym na ten pakiet podpisać od nowa umowę na 15 miesięcy oraz wziąść kolejny taki sam pakiet, czyli razem 2 pakiety. Będzie to jedna umowa czy 2 osobne, oczywiście na obie umowy na mnie. Teraz czy taki pakiet się sumuje gdybym chciał korzystać z internetu i mieć dodatkowe dane. Jeżeli wysokość moich miesięcznych opłat wynosi więcej niż 69,90 zł, otrzymam co miesiąc nawet 5 gb danych, dlatego zastanawiam sie czy sumuje mi się to, czy jednak trzeba miec dodatkowe pakiety.

 

5. Jeżeli zdecydowałbym się na internet to z tego co widzę to jest to osobna umowa i nie ma nic wspólnego z telewizją jak to reklamują na stronie www. Jeżeli zamówiłbym sobie internet z pakietem 1 gb za 9,90 zł i aktywacja by mnie kosztowała 49 zł to jeszcze dodatkowo widzę że wciskają mi modem ZTE MF669 oraz router. Za modem 10 zł miesięcznie i router 10 zł miesięcznie. Jeżeli ktoś ma swój sprzęt (router, modem) to czy musi brać ich sprzęt za tą kasę? Przecież to kradzież w biały dzień. Jest jeszcze oferta bez modemu za 29 zł i 3 gb danych oraz 50gb nocnych i to jest chyba w miarę dobra oferta, tylko zastanawiam się jak to jest z pingami w cyfrowym polsacie. Dla przykładu w UPC miałem pingi w granicach 30 ms, w virgin mobile 80 ms, w aero2 mam 130-400 ms, a w cyfrowym polsacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominę dwa pierwsze pytania bo myślę, że lepiej pójść do punktu i tam to załatwić. Może będą mieli coś innego niż dekodery produkcji CPT (Samsung, Echostar), a jeśli nie to chociaż HD6000. a promocje są takie same.

 

4. Opłaty za kilka umów nie sumują się, ponieważ w promocji "więcej danych z telewizją" z umową internetową "łączy się" jedną umowę TV. Myślę, że jeśli masz zamiar oba dekodery używać w jednym budynku lepiej będzie przedłużyć aktualną umowę i dobrać multiroom. Wtedy zwiększysz sobie pakiet i w tej samej cenie będziesz miał więcej kanałów i przekroczysz 69,90zł. oraz otrzymasz 5GB do internetu.

 

5. Umowa na internet faktycznie jest to oddzielna umowa, ale na umowie TV masz zapis o połączeniu dwóch usług. Jednak numery kont i okresy rozliczeniowe są różne. Nie dostaniesz dodatkowych GB jeśli podpiszesz umowę z samą kartą SIM. Może warto pomyśleć nad 3GB+50GB za 29,90zł., modem HSPA+ za 1zł. lub LTE za 149zł. i router za 149zł., bez miesięcznych opłat, ale nie będziesz miał 7 dni na próbę w tym przypadku. O pingach itd. poczytaj tutaj viewtopic.php?f=7&t=9135

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, udam się do APS i się wypytam o różne szczegóły. 31 stycznia kończy mi się umowa z UPC i korzystając z okazji przedłużyłbym z Cyfrowym Polsatem starą umowę oraz podpisał nową drugą. Multiroom odpada gdyż są to 2 miejscowości oddalone od siebie kilkadziesiąt km, co innego gdyby to był jeden blok lub jedna ulica :) wtedy multiroom bez problemu bym brał. Szkoda, że nie sumuje się np 2 umów na jedną osobę, w takim razie chyba tamtą umowę na czas określony wypowiem i moze zaproponują coś normalnego, oraz podpiszę nową umowę. Odnośnie internetu, ciekawi mnie to, że trzeba brać na siłę modem i router, jeżeli ktoś posiada swoje urządzenia. Ja np posiadam modem e3131 i router mr3420 i bezsensem jest dla mnie brać ich urządzenia które wcale nie mają lepszych parametrów. W takim wypadku raczej zrezygnuję od nich z internetu. Dzięki lucass, jeżeli jeszce coś ci się przypomni to pisz. A, gdybym się zdecydował, jaki dekoder radzisz brać do cyfrowego polsatu, bez miesięcznych opłat? Stary dekoder który posiadam to DSB-717 Echostar czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W punkcie również możesz przedłużyć umowę na dobrych warunkach, kwestia negocjacji ;) Oczywiście internet w CP jeśli taki pakiet danych Ci wystarczy myślę, że jest dobrym rozwiązaniem. Zawsze możesz podpisać umowę ze sprzętem i sprzedać modem i router z zyskiem jeszcze. Co do dekoderów to tylko dekodery HD są dostępne. Raczej nie spotyka się Samsungów 370 czy Echostarów 400, ale zawsze warto zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z dekoderów produkcj CPT polecasz co najmniej hd 6000, jest on oczywiście dostępny bez miesięcznych opłat? Oczywiście chodzi mi o dekodery HD, ten DSB-717 nie jest HD i niektóre programy nie są odbierane. Ten multiroom byłby ciekawy gdyby to faktycznie był multiroom, tak jak mam to np teraz w telewizji analogowej w upc, 3 telewizory i na 3 mogę oglądać różne programy, a tutaj multiroom na 2 dekodery, dla mnie multi to wiele a nie dwa :), czyżby niezgodność umowy z nazwą czy zła interpretacja słowna? W takim wypadku każdy kto ma na umowie multiroom może zerwać umowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko małe- zawierałem umowę z CP pod koniec listopada 2012, umowę oczywiście otrzymałem, ale nie mam tzw. PWU czyli konkretnych warunków umowy wraz z informacjami jakie kanały mam w umowie. nie wiem czy powinienem dostać PWU w formie pisemnej czy nie?

Można Promocyjne warunki umowy dot. Pakietu Max HD przeczytać gdzieś w sieci? Na stronach CP nie widzę takiego dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko małe- zawierałem umowę z CP pod koniec listopada 2012, umowę oczywiście otrzymałem, ale nie mam tzw. PWU czyli konkretnych warunków umowy wraz z informacjami jakie kanały mam w umowie. Nie wiem czy powinienem dostać PWU w formie pisemnej czy nie?

Można Promocyjne warunki umowy dot. Pakietu Max HD przeczytać gdzieś w sieci? Na stronach CP nie widzę takiego dokumentu.

 

Sorry że ponawiam pytanie, ale byłbym wdzięczny za informacje. Czy jeśli PWU powinienem otrzymać wraz z umową o świadczenie usług, a tekowego nie otrzymałem to czy mogę udać się do pkt. Sprzedaży gdzie zawierałem umowę i poprosić o jego udostępnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam telewizję n, oferta Komfort HD (59 kanałów, w tym 22 HD), miesięcznie płacę 33zł. Ze względu na to, że w ofercie brakuje takich kanałów jak np. Polsat Sport, chciałabym przejść do CP, wybierając ofertę Pakiet Familijny HD za 39,90, a że jestem abonentem Plusa, zyskałabym 6 miesięcy za free. Moje pytanie, czy to się w ogóle opłaca, słyszałam, że są problemy z sygnałem CP, w n nie ma żadnych z tym problemów. I jeszcze kwestia techniczna, fachowiec ustawiał nam antenę, czy będzie konieczna ponowne ustawianie anteny pod innego satelitę, czy on po prostu ustawił pod wszystkie możliwe, tak aby był sygnał? I jak to jest z listą kanałów, czy na dekoderach możną ustawiać swoją, czy nie ma takiej możliwości? Przy okazji może ktoś mógłby podlinkować numeryczną listę kanałów CP, bo jakoś nie mogę znaleźć. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta lista kanałów jest gdzieś dostępna? Bo na stronie CP jest, ale alfabetyczna.

 

Jeszcze pytanie a propos ustawiania listy kanałów, czy istnieje tylko możliwość ustawienia ulubionych, czy mogę sobie ustawić tak kanały, że zaraz po włączenie tv będę mieć te swoje numeryczne ustawienia? Chodzi o dekodery HD 2000 albo Sagecom ESI 88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz aktualną listę kanałów CP: https://satkurier.pl/news/80301/aktualiz ... lsatu.html

 

Co do ulubionych to list można mieć bodaj 5 lub 6. Przełącza się je przyciskiem gwiazdki na pilocie(Dekoder Mini HD2000) nie można jednak pominąć oficjalnej listy CP.

Jeśli stworzysz sobie listę z kanałami filmowymi i na np. 5 pozycji umieścisz kanał TCM to oglądając inny kanał na tej liście po wybraniu klawisza 5 przełączy cię na tą stację. Tak więc numeracja działa pod kontem poszczególnych list ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...