Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,dnia 22 grudnia kończy mi się umowa z CP,nie chce jej przedłużać ,chcę wysłac wypowiedzenie umowy i tu moje pytanie czy taka formułka będzie ok??

Niniejszym stwierdzam że nie przedłużam umowy ( Multioferta) zawartej między mna a Cyfrowym Polsatem S.A. z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec ostatniego okresu rozliczeniowego określonego w umowie .

 

Czy musze podać w tym coś jeszcze .Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy myślisz? piszesz, że umowa kończy się 22 grudnia, a po chwili z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia, czyli tak naprawdę nie wiesz o czym piszesz. Przegapiłeś okres wypowiedzenia. chyba, ze masz wyższy pakiet niż minihd to możesz powołać się na wylączenie kanału Love

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , potrzebuje waszej porady posiadam umowę na stary familijny +HBO za 57.9 do 19.05.2014 r z modułem CI starym ,przeczytałem że mogę rozwiązać umowę za brak kanału LOVE ,czy jest możliwość przejścia z tym samym modułem CI na pakiet mini HD i podpisać nową umowę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam!

Dziadek ma CP, ale ogląda już praktycznie tylko 2-3 programy, więc wysłaliśmy wypowiedzenie z 3-m wypowiedzeniem i dostaliśmy dziś taką odpowiedź:

W odpowiedzi na otrzymane pismo z dnia 2013-11-18, dotyczące wypowiedzenia Umowy Abonenckiej (dalej jako "Umowa") zawartej z Cyfrowym Polsatem S.A. (dalej jako "Spółka") informujemy, że zgodnie z postanowieniami części A Umowy, Okres Podstawowy kończy się w dniu 2013-04-04.

W związku z powyższym oraz mając na uwadze brzmienie pkt 13 Umowy, a także par.16 pkt Regulaminu Świadczenia Usług, jednostronne rozwiązanie Umowy w Okresie Podstawowym wiąże się z obowiązkiem zapłaty kary umownej przez Abonenta.

 

O co im chodzi? Pomylili się i miało być 2014-04-04 zamiast 2013-04-04?

Patrzyłem na jego dokumenty i tam jest umowa z 2011.01 na 15 miesięcy oraz jakaś zmiana 2011.04. Wygląda jakby nie miał wszystkich papierów, ale skoro 2011.04 to chyba maksymalnie na dwa lata i wtedy przechodzi na czas nieokreślony i mogę sobie wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cyfrowym Polsacie nic nie przechodzi na czas nieokreślony. To nie dawna CYFRA+, n'ka, czy też obecna nc+. :/

Tutaj, po zakończeniu okresu minimalnego, w przypadku braku wcześniejszego wypowiedzenia umowy wysłanego w odpowiednim terminie, umowa taka "z automatu" przechodzi na kolejny okres minimalny, tyle że na 12 miesięcy. I wcześniejsze jej rozwiązanie wiąże się z naliczeniem kary.

Takie działanie ze strony CP jest jednak niezgodne z prawem. Zauważył już to też UOKiK, ale w stosunku do jakiejś kablówki. Jednak jest tam też wzmianka o Cyfrowym Polsacie. Jednak, czy toczy się wobec niego jakieś postępowanie przez UOKiK w tej sprawie to tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cyfrowym Polsacie nic nie przechodzi na czas nieokreślony. To nie dawna CYFRA+, n'ka, czy też obecna nc+. :/

Tutaj, po zakończeniu okresu minimalnego, w przypadku braku wcześniejszego wypowiedzenia umowy wysłanego w odpowiednim terminie, umowa taka "z automatu" przechodzi na kolejny okres minimalny, tyle że na 12 miesięcy. I wcześniejsze jej rozwiązanie wiąże się z naliczeniem kary.

Takie działanie ze strony CP jest jednak niezgodne z prawem. Zauważył już to też UOKiK, ale w stosunku do jakiejś kablówki. Jednak jest tam też wzmianka o Cyfrowym Polsacie. Jednak, czy toczy się wobec niego jakieś postępowanie przez UOKiK w tej sprawie to tego nie wiem.

UOKiK ma tyle pracy, że nie wyrabia się z gigantem Polsatem, taaa jakoś nie wierzę :/ złodzieje mafia układ bla bla bla :lol:

Ale koniec żartów.

Dzwoniłem do Polsatu i pani potwierdziła, że dziadek ma teraz umowę do 2014-04-04. Wypowiedzenie wysłane w połowie listopada, czyli okres wypowiedzenia od 4 grudnia do 4 marca. Moglibyśmy cofnąć to wypowiedzenie i wysłać następne w grudniu, ale chyba mi się nie chce :/ tym bardziem, że kara za jeden miesiąc wg pani słów to 12,60, bo po okresie podstawowym te kary są małe - pani słowa.

KTOŚ POTWIERDZA KARĘ 12,60/m-c? Dziadek ma teraz abonament 39,90.

Jeśli tak, to nie chce mi się tego odkręcać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak sformułowałeś wypowiedzenie?

Jeśli dziwnych rzeczy tam nie nawypisywałeś to powinna się rozwiązać zgodnie z podpisaną umową tj.: z dniem 04-04-2014

EDIT:

Wypowiedzenie możesz praktycznie wysłać już po wprowadzeniu umowy do systemu-np.w drugim miesiącu trwania umowy-kwestia tylko tego,żeby je odpowiednio sformułować-tak,żeby skutkowało z dniem końca podpisanej umowy :D

Chyba nie namieszałem? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mogę (Love, cokolwiek to jest :lol:), ale nie chce mi się bujać z tym dla 12,60 PLN.

Musiałbym wycofać teraz wypowiedzenie - list polecony najlepiej za potwierdzeniem odbioru, następnie wysłać następny w grudniu (lub może i teraz zaznaczając datę do kiedy chcę być) - też biała i żółta karteczka na poczcie + dojazdy na pocztę = gra nie warta świeczki, nawet jeśli wysłałbym w jednym liście, to mi się nie chce zbytnio :/

Chodziło mi tylko o kwotę. Jak nikt nie wie, to zaufam pani z CP. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...