Skocz do zawartości

Smart HD dla użytkowników TNK SD


Rekomendowane odpowiedzi

W sprawie problemów z kanałami w Optibox nawet serwis z gdańska ( firma Proserwis ) oficjalnie to potwierdza.

Do 100 zł ciężko będzie tobie kupić używany tuner HD z czytnikiem kart.

Najtańsze to Fergusony Ariva 100 ale w cenie około 150 zł używkę możesz kupić. Kanały z oferty smartHD działają bez problemu.

Ja mam Fergusona Ariva 120 - czytnik kart, dvb-s2, dvb-t, nagrywanie na dysk usb. Kupiłem półroczny z gwarancją za 160 zł. Mi się udało. Działa bez problemu - karta SmartHD i Cyfra+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę TNK SD doładowaną do 18.08.2012 (czyli mniej niż miesiąc)

Doładowałem w czwartek dodatkowo na pół roku za 96 zł, ale przelew nie doszedł jeszcze.

Próbować przechodzić na SMART HD teraz na weekendzie czy czekać do poniedziałku, aż karta będzie doładowana na prawie 7 miesięcy?

 

tweed77, oglądasz na Arivie kanały Cyfry plus SmartHD na module Conax?

Wszystko działa automatycznie? - chodzi mi o przełączanie np z kanału Canal+ (Cyfra) na kanał nSport (SmartHD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co mam zrobić w takiej sytuacji? Sprzedać tuner? Jaki tuner NA PEWNO obsłuży SMART HD w granicach 100zł za używkę?

a nie możesz kupić sobie dodatkowy moduł CAM Conax np. ten jest tani http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/1388-modul-conax-smit-cam bo ja mam do kanałów bez opłat w TNK SD moduł Technicrypt - moim zdaniem to jest lepszy pomysł niź sprzedawanie Optiboxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, zabawa w jakieś moduły w cenie całego dekodera jest bez sensu, nie po to czytniki kart wymyślili... A patrząc po opiniach masz duże szanse powodzenia na Ferdeksonie.

 

Ja dla Polsatu raczej się skłonię w kierunku C+ na kartę.

 

@Marjan: zostało Ci przynajmniej 60zł na koncie więc policzy po 18zł (wg. tabelki dla wpłaty 54zł)

 

https://satkurier.pl/news/76644/startuje-oferta-smart-hd-dla-uzytkownikow-tnk-sd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już się przenoszę od około 40 minut na smartHD.

Drugie pytanie ode mnie to czy mogę doładowywac karte np za 240zł i Smart policzy to jako 16miesięcy?

 

 

EDIT

Migracja przebiegła bez żadnych problemów po około godzinie wszystkie kanały są dostępne. Myślę iż było by wcześniej gdybym wyłączył tuner i karte wyjoł

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek na początku trzeba aktywować tnk sd jak pojawi się obraz wypełnia się formularz migracji na Smart HD .Ja uruchomiłam w piątek o 18 .10 włączyli 22.50 prawdopodobnie było by szybciej gdybym wcześniej wyciągnęła kartę z dekodera ,po wyjęciu i włożeniu karty w ciągu jakiś 10-15 minut załapało ,wszystko działo się na kanele TVN sd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dekoder?

 

Co do zaskoczenia uprawnień to nie panikuj. Zostaw dekoder na TVN SD i nie przełączaj na inny kanał pod żadnym pozorem. Ewentualnie wypróbuj poradnik (chyba z innego serwisu): wyciągnij kartę przy włączonym TVNie, wyłącz dekoder z prądu na 5 minut, włącz dekoder, jak po włączeniu na TVNie pojawi się komunikat o niemożności zdekodowania włóż kartę i czekaj. Ostatecznie zostaw dekoder włączony na noc, a zgaś TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek chyba Opticum X 80 jeżeli to ten to nie masz się co przejmować mam ten sam :D Z tego co inni ludzie piszą na innych forach to wszystkim udała się migracja za pomocą tego dekodera :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orton X80 i Opticum X80 to klony o różnych nazwach :wink:

 

Co do aktywacji to na forum eN jest podana jeszcze inna, aktualna instrukcja:

Aktualna instrukcja dla osób mających problem z aktywacją usługi.

 

1. Po zleceniu migracji, czekamy na kanale TVN na komunikat "Brak dostępu",

2. Po ok. godzinie sprawdzamy czy w uprawnieniach pojawiła się linijka ITI 2 Neovision.

 

Jeśli tak a pomimo tego, na kanałach wciąż jest komunikat "Brak dostępu", przełączamy dekoder na kanał Religia TV. Po ok. godzinie (może trwać to trochę dłużej), kanały powinny być dostępne.

 

Jeśli nie, czyli w uprawnieniach jest tylko linijka TVN, nie przełączamy kanału i w dalszym ciągu oczekujemy na kanale TVN do czasu pojawienia się linijki ITI 2 Neovision. Po pobraniu uprawnień (linijka ITI Neovision), jeśli nie ma dostępu, przełączamy na Religia TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie też nie chciała wskoczyć ta linijka ITI 2 Neovision

Na początku sprawdzałam w zakładce "Conax" tam było - CA SYS ID 0x0B01

potem zakładkę "status subskrypcji " gdzie pod TVN miała znaleźć się ta linijka ale nie było ,więc wyciągnęłam kartę na moment efekt był taki że zniknął napis "brak dostępu " a ekran był cały czarny ,po jakiś 10-15 minutach był obraz .Z tego co wyczytałam na forum "enki" cały czarny ekran to dobry znak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wręcz przeciwnie. Nie zamierzam "popsuć" ważnej karty do 2016 roku.

Co prawda obecnie z niej nie korzystam i jest w stanie spoczynku ale za to cały czas aktywna. Musiałaby być nie wiem jaka promocja abym się skusił na migrację. Tylko nie wiem po co? Dla zasady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bogdan425 praktycznie wszyscy tak robią :)

 

W przypadku chęci dorywczego korzystania ze Smart HD znacznie bardziej opłaca się kupić nowego startera i jego przełączyć, a kartę aktywowaną na starych warunkach schować do szuflady. Osobiście mam 2 karty - jedną aktywowaną w 2009 roku do oglądania Ligi Mistrzów we wtorki, której nie dotykam (jest na starych warunkach), a druga była tymczasowo potrzebna dziewczynie latem 2011 i ją bez skrupułów przełączyłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...