Skocz do zawartości

Pakiet Darmowy HD


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - jak obecnie wygląda sytuacja z zawieraniem umów na TKA-52??

Mam obecnie DRH-6, która kończy się za 2 miesiące no i po dzisiejszym tel. do BUK powiedzieli, że nie mogę jej podpisać - jest dla mnie niedostępna.

Zastanawiam się czy to koniec TKA-52 czy niedoinformowanie konsultantki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być dostępny od najniższego a w tym przypadku Darmowy HD. No to trzeba chyba znowu wojenkę wywołać :)

 

"Zgodnie z tymi przepisami, TVP1, TVP2, regionalny program telewizyjny rozpowszechniany przez Telewizję Polską S.A., POLSAT, TVN, TV4 oraz TV PULS powinny być dostępne w każdym oferowanym przez operatora pakiecie.

 

Jak podaje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, nie jest konieczne umieszczanie wymienionych wyżej programów w pakietach droższych lub pakietach tematycznych typu „premium” w przypadku, jeżeli możliwość nabycia tych pakietów jest uzależniona przez operatora od wcześniejszego nabycia przez abonenta pakietu tańszego (np. podstawowego) zawierającego programy określone w art. 43. ust. 1 ustawy.

 

KRRiT wyjaśniła także, że art. 43. ust. 1 ustawy wskazuje, że operator „…jest obowiązany do rozprowadzania programów…”. Oznacza to konieczność zapewnienia dostępności tych programów we wszystkich pakietach oferowanych przez operatora – zwłaszcza w podstawowym (najtańszym).

 

Art. 43. ust. 1 ustawy należy rozpatrywać łącznie z art. 43a. ust. 3 pkt 1) ustawy wskazującym, że operator rozprowadzający program jest obowiązany rozprowadzać i oferować program, który został mu nieodpłatnie udostępniony. Oferowane przez operatorów powinny być zatem wszystkie programy wymienione w art. 43 ust. 1 ustawy, a ich nadawcy zgodnie z art. 43a ust. 1 ustawy zobowiązani są te programy operatorom udostępnić.

 

Nieobecność programów objętych transmisją obowiązkową w którymś z oferowanych pakietów będzie oznaczać brak realizacji przez operatora obowiązku wynikającego z art. 43a. ust. 3 pkt 1) ustawy, czyli obowiązku oferowania abonentom nieodpłatnie udostępnianych programów, co skutkować będzie odpowiedzialnością operatora na podstawie art. 53b ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji."

 

Piszemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wasze rady i nie wiem czy dobrze rozumiem:

Chciałbym mieć docelowo pakiet Darmowy HD za 0 zł.

Posiadam dekoder Samsung H370G. Nigdy nie miałem umowy, tylko prepaidowy Familijny, ostatnio w 2010.

1) Czy wystarczy że zadzwonię pod 222 127 128 i proszę o DRH6?

2) Czy trudno ich przekonać (bo jestem w tym kiepski)?

3) Przyślą mi kurierem umowę, którą muszę w obecności kuriera podpisać, na co mam zwracać uwagę by nie podpisać coś innego, a kurier pogania.

4) Teraz będę miał przez 6 miesięcy MiniHD za 9,90zł/m.

5) W szóstym miesiącu (początek/koniec?) muszę znów zadzwonić by uaktywnić Darmowy HD.

6) Ewentualnie mogę prosić o promocję TKA52 (Umowa na pakiet Mini HD za 4,90 zł przez 18 miesięcy), bo wcześniej o to prosić nie można.

7) A czy po 18m TKA52 jest też gwarantowany Darmowy HD?

8) Czy na umowach są gdzieś te kody promocji zapisane?

 

Coś pokręciłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumujesz :) Powinieneś bez problemu uzyskać umowę o kodzie promocji DRH6, umowa przyjdzie ci listem do domu będziesz miał czas na jej studiowanie ewentualne podpisanie i odesłanie do CP. Po TKA52 nie masz gwarantowanego pakietu Darmowy HD.

 

Prawie wszystko dobrze napisałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec zadzwoniłem, poprosiłem o DRH6, najpierw mnie zbywał, że nie można, że nieaktywna karta, konsultacja z przełożonym, wciskanie innego pakietu, że kody promocji się zmieniają, ja że nic innego mnie nie interesuje, to znów oczekiwanie i rozmowa z przełożonym, w końcu jednak się da, umowę wyślą i w ciągu 8dni od otrzymania jej z powrotem włączą pakiet MiniHD na 6m. Całość 13min. Zobaczę co przyślą. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początki kwietnia kończy mi się umowa DRH6 i wydzwaniają co chwilę i proponują mini hd za 4,90zł, byle tylko wziąć, a nie przechodzić na darmowy hd. Także wyrwanie tej oferty jest możliwe bez trudu - trzeba tylko konsekwentnie odrzucać wszystkie inne propozycje konsultanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...