Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dzisiaj dwa niepokojące objawy ze strony tego tunera. Za pierwszym razem podczas oglądania telewizor pokazał brak sygnału, po czym sygnał za kilkanaście sekund wrócił (bez mojej ingerencji). Za drugim razem (jakieś pół godziny po pierwszej sytuacji) tuner się sam wyłączył (zegar na wyświetlaczu). Opcje przechodzenia w czuwanie po czasie bezczynnosci mam wyłączoną. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może napisze, jak wgrać nowy Firmware...

1 Sciągamy plik z oprogramowaniem http://www.technisat-daun-fs.de/assets/ ... _HD_C+.zip

2 Zawartość archiwum (2 pliki) rozpakowujemy do głównego katalogu pendriva sformatowanego w systemie plików FAT32

3 Wyłączamy tuner

4 Podpinamy pendrive

5 Włączamy tuner i po chwili rozpoczyna się proces aktualizacji oprogramowania, co uwidocznine jest na ekranie TV.

Powodzenia.

 

Niestety, aktualizacja nie poprawiła wszystkich błędów, np. mam problem z dekodowaniem kanałów z transpondera 12265 V np HBO , TVP2HD, w czytniku siedzi karta CYFRY+, a w CI moduł NNK-HD.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem tu nowy, choć na Forum zaglądam od wielu lat bo jest kopalnią wiedzy. Odpowiadając na pytanie kolegi - tak miałem wczoraj w kilka chwil już po pierwszej instalacji tego dekodera. Najpierw ściągnął sobie aktualizacje softu, epg a potem po odpaleniu karty Cyfry + i włożeniu modułu nCamHD zaczął pokazywac komunikaty o braku uprawnień na kanałach Cyfry+ przy zmianie kanałów. Po wyjęciu modułu CI z kartą n-ki dekoder przestał pokazywać komunikaty i chodził stabilnie. Zobaczymy co będzie dzisiaj, gdy ponownie włożę moduł CI. Wydaje się, że najnowszy soft dalej nie radzi sobie z pracą na dwie karty.

P.S. Digyboxx miał być lekarstwem na niedomagania mojego Sagemcoma DSI87 ale chyba będę musiał zweryfikować swoją niezbyt pochlebną opinię o francuskim wynalazku. Ale nie skreślam Digyboxxa HDC+ . Pod względem obrazu chyba porównywalny z DSI87. Szału u mnie na kanałach HD nie wywołał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, tylko czytałem o tym, że w takiej konfiguracji są jakieś problemy ale kilka postów dalej było info, że nowy soft ma to poprawić. Mnie interesuje inna kwestja związana z tym tunerem mianowicie support diviso (splittera którego uzywam i polecam) odp. że z tym tunerem spliteter nie będzie działał. Jeżeli do tego tunera włoże moduł astona i do niego karte cyfry + to bedzie ok. Moje pytanie czy w takiej konfiguracji tuner sam będzie aktualizował listę kanałów cyfry??? Zależy mi na tym bo cyfra ciągle coś zmienia i niektóre kanały np. tvp sport przestaja działać, wkurzające jest ciągłe ręczne wyszukiwanie "zagubionych" kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner będzie aktualizował listę Cyfry, nie ma znaczenia, czy masz kartę w czytniku, czy w module. Ja mam kartę C+ w module i już 3 aktualizacje listy kanałów tuner zaliczył. Po takiej aktualizacji tuner domyślnie wyświetla jako listę kanałów listę "Cyfra" czyli tą zaktualizowaną, ale jeśli ktoś miał wcześniej potworzone listy własne, to pozostają one nienaruszone. Jedyna mała niedogodnośc w takimi przypadku jest taka, że po automatycznej aktualizacji listy kanałów Cyfry+, trzeba ręcznie przełączyć się na swoją własną listę (klawisz ze znaczkiem "Nike" na pilocie).

 

Przy okazji mam pytanie do osób, które aktualizowały software do najnowszej wersji, a wcześniej miały utworzone własną listę kanałów - czy aktualizacja zachowuje własną listę, czy też po aktualizacji softu mamy stan jak po wyjęciu tunera z pudekła: lista Cyfra+ i 3 listy z możliwością układania kanałów?

Zastanawiam się nad aktualizacją, ale nie chcę stracić swojej własnej listy. Używam tylko karty Cyfry+ w module, więc problem blokowania kanałów w przypadku karty w czytniku i drugiej w module mnie nie dotyczy, a soft jest mega stabilny, więc nie mam ciśnienia na aktualizację.

 

Pozdrawiam,

V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - aktualizacja nie narusza własnych list kanałów. Po wczorajszych problemach z dekoderem dzisiaj wszystko działa bez zarzutu. Pytanie : mam jako główną listę Cyfry. W Liście nr 3 stworzyłem swoją własną dodatkową, na której mam programy NNK.

Jak mam przełączyć się z listy głownej Cyfry na swoja własną? Bo za każdym razem po wyjściu powracam do listy Cyfry. Numer z "ptaszkiem" nike nie działa. Może tak ktos łaskawie wytłumaczy jak krowie na rowie...

P.S. Wchodze w menu , klikam w "Organizaca list TV. Wybieram zielonym przyciskiem Liste nr 3 . Wyświetla mi się lista .I co dalej? Jak dam exit , powonie oglądam programy z listy Cyfry. A chcę Listę nr 3. Co skopałem proszę towarzystwa? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodzisz do menu, tylko normalnie oglądasz sobie jakiś kanał, następnie dajesz OK na pilocie (pojawia się lista kanałów), potem ptaszek "Nike" na pilocie, wybierasz listę strzałkami góra/dół i na koniec OK. Piszę z pamięci, jakby nie pomogło, daj znać, sprawdzę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety :( dalej jest problem z dekodowaniem programów w multicrypcie, mam w dekoderze kartę CYFRA+ i moduł tnk HD

i nie działają programy kodowane jednocześnie przez 3 platformy: CYFRA+, Cyfrowy POLSAT, n (systemy - Mediaguard 3, Nagravision 3, Conax):

jest to 13 programów

transponder 74, DVB-S POLSATu - AXN CRiME, AXN sci fi, FIGHTBOX, AXN;

transponder 78, DVB-S2 POLSATu - FOX life HD, HBO HD, TVP 2 HD, AXN HD, cinemax 2 HD;

transponder 79, DVB-S POLSATu - POLSAT JimJam, TV 6, SUPERSTACJA;

transponder 4, DVB-S2 CYFRy+ - NATIONAL GEOGRAGHIC CH. HD (a o dziwo działają: tvn 7 HD, EUROSPORT HD, FILMBOX HD)

...może 3 wersja softu uwzględni ten istotny problem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny soft usunie problem pod warunkiem że zostanie on dostrzeżony. Trzeba więc to gdzieś zgłaszać a na stronie Technisata jest jakiś formularz na wiadomości na które nie odpisują. Z opisu ostatniego softu wynika że problem został rozwiązany a wygląda na to że nie do końca.

Czy tylko mnie denerwuje to niby pobieranie EPG które sobie stoi przez kilkanaście sekund na 0% przy pierwszym wejściu w funckcję EPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z parą karta C+ + moduł Cyfrowy POLSAT jest jeszcze gorzej niż karta C+ + moduł tnk HD :(

nie działają 24 programy:

transponder 74, DVB-S POLSATu - zone romantica, AXN CRiME, AXN sci fi, FIGHTBOX, EXTREME SPORTS, NAT GEO WILD, AXN, ESPN, DISNEY XD, cinemax 2, FOX life;

transponder 78, DVB-S2 POLSATu - FOX life HD, HBO HD, TVP 2 HD, AXN HD, cinemax 2 HD, FOX HD;

transponder 79, DVB-S POLSATu - POLSAT JimJam, TV 6, travel, SUPERSTACJA;

transponder 4, DVB-S2 CYFRy+ - NATIONAL GEOGRAPHIC CH. HD, AXN spin HD;

transponder 13, DVB-S2 - Discovery HD SHOWCASE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft jest oficjalnie od dziś. Leci z 13°E (z transpondera CYFRY+, 11,488 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6) i 19,2°E. Potwierdzam powyższe obserwacje - zestaw karta C+ i moduł Cyfrowego Polsatu CI+ i jest jak opisane wyżej. Ale jeszcze będę to dalej męczyć, bo nie wierzę, że nie poprawili tego, w komunikacie jest info, że poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem taki problem:

Zmieniłem godzinę pobrania epg z 4:00 na 6:00, dałem 'Akceptuj' i pojawiło się okno 'Czy zaakceptować te zmiany?' wybrałem 'Tak' i ... znowu okno 'Czy zaakceptować te zmiany?' i tak w kółko. Jak wybrałem 'Nie' to oczywiście nie zapisał. Udało mi się zmienić z 4:00 na 2:00 ale z 2 na 4 już nie. Czy ktoś może sprawdzić u siebie? (mam wgrany nowy soft)

 

@Mr.Orbita wpisując parametry kanałów do aktualizacji podane w artykule o nowym sofcie jakie wpisać wartości dla 'pid' i 'service-id'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze będę to dalej męczyć, bo nie wierzę, że nie poprawili tego, w komunikacie jest info, że poprawione.

 

Czekamy na spostrzeżenia. Trzeba będzie naciskać na Technisata. Byłoby szkoda tak fajnego tunera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...