Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj nie odbieram MUX IV z na nadajnika Częstochowa komin Elsen kanał 32.

Może ktoś odbiera ten nadajnik ? Ja sprawdziłem odbiór w odległości kilometra i tam też nie ma sygnału., Co potwierdź że coś się stało i sygnał nie dociera do anteny. Wszystkie inne mux-y odbieram bez zastrzeżeń łącznie z MUX VIII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że to rozpoczęcie procesu wygaszania oferty, i to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz. MUX testowy to raczej droga rzecz, więc Polsat zaoszczędzi na przeniesieniu PNews HD i PFilm HD do MUX 4. Tylko najpierw trzeba poczekać na wygaszenie wszystkich umów na dystrybucję.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie powinni móc dać kolejnego swojego kanału. Koncesja na ten mux zawierała wymóg udostępnienia miejsca na co najmniej 16 programów radiofonicznych lub telewizyjnych od co najmniej 16 unikalnych dostawców usług medialnych, w tym nadawców w rozumieniu ustawy o radiofonii i telewizji (żaden nie może przekroczyć 50% udziału).

Wszystko jest w DZC-WAP-5176-3/09 pkt. 8 i nic mi nie wiadomo, aby ten warunek uległ zmianie.

Natomiast w praktyce, gdy policzy się nadawców dziś, to już w samym mux nie ma 16 różnych (tu operator sprytnie kombinuje, dostarczając listę, z której może sobie wybrać, na liście może i 16 by było, a na muxie nawet nie wiem, czy 10 się uzbiera, biorąc pod uwagę stacje radiowe). A też to 50% przestaje się trzymać kupy (już teraz 6 kanałów TV na 12 jest od Polsatu, tu kreatywne podejście polega na tym że są przecież stacje radiowe).

Także w praktyce się zobaczy, ale jeśli ich skusi, to pewnie trzeba będzie podpytać w UKE i KRRiT co sądzą na ten temat :]

To jest taki fajny przykład, że na papierze być może to się jeszcze zgadza (do weryfikacji), robiąc decyzję jak zwykle zabrakło precyzji, jak zawsze dało się za dużo pola do frywolnej interpretacji i w praktyce tu się przykombinuje, tam się podejdzie kreatywnie i fajnie jest tylko na papierze. Polska biurokratyczna w całej okazałości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy na tę chwilę 12 kanałów MUX 4. Połowa z nich należy do Polsatu: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Film oraz Polsat Cafe (nie licząc Polsat Comedy Central Extra). Decyzja rezerwacyjna mówi, że może być jedynie połowa Polsatowskich kanałów, a więc nie liczmy na jakiś Polsat Seriale czy Polsat 2. W "zestawie programów radiowych i telewizyjnych wchodzących w skład usługi TV Mobilna" tutaj LINK z dnia 14 marca 2016 możemy zobaczyć jakie stacje mogą wejść w miejsce TVN Style. Jak widzimy możemy znowu zobaczyć kanał TVP Polonia w naziemnej, ale także TV Mobilna może nas także zaskoczyć czymś z Platformy Canal+ (teleTOON+, MiniMini+) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdy nie miałem dostępu do MUX 4 (nie licząc niekodowanych Polsat News HD i Polsat Film HD), ale myślę, że obecna oferta TV Mobilnej - MUX 4 to jest śmiech na sali. Pamiętam, jak tutaj, na forum widziałem bitrate dla kanałów z tego multipleksu - wstyd. Bardzo niski bitrate + trochę niekiedy dziwny dobór stacji (można odnieść wrażenie, że skoro MUX 4 Polsat dowodzi, to tam może chcieć wepchnąć część swoich stacji) powodują mieszane uczucia na temat płatnej oferty, dodatkowo w przeszłości były też narzekania na temat zasięgu, problemów z odbiorem tego multipleksu. Akurat pomysł może i dobry, ale wykonanie - beznadziejne. Wepchnięcie dużej ilości kanałów na raz do jednego multipleksu i inne zarzuty - serio? Ciekawe, co dojdzie w miejsce TVN Style. Oczywiście nie wymagam, żeby była cała oferta premium w tym multipleksie, ale myślę, że można było inne stacje dodać. 

 

PS. Ciekawi mnie też to, jaka jest sprzedaż TV Mobilnej. Orientuje się ktoś może? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości, nigdy osobiście nie korzystałem z mobilnej i nie znałem nikogo kto by korzystał zatem nie mogłem porównać, ale słyszałem że najlepiej nie jest. Zresztą to wynika samo z siebie, widząc ile kanałów jest w tym MUX.

Teraz po odkodowaniu PN mając dostęp do MUX4 mogę porównać jakość. Mimo iż jest to kanał z małą liczbą dynamicznych scen, to jednak na większych ekranach 40+ widać pikselozę bardzo.

Mogę sobie tylko wyobrazić co się dzieje na kanałach filmowych, czy sportowych.

Nawet po przejściu na DVB-T2 HEVC liczba kanałów będzie sprawiać że ich jakość nadal pozostanie niska - choć lepsza niż obecnie.

Dodatkową przeszkodą do korzystania z tej oferty jest konieczność posiadania odrębnego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiadomo jaki kanał będzie zamiast TVN Style.

 

Cytat

Informujemy, że z dniem 31.05.2020 r. kanał TVN STYLE, który dostępny jest w usłudze Telewizji Mobilnej na pozycji 19 zostanie usunięty z oferty.

W jego miejsce z dniem 01.06.2020 r. do oferty Telewizji Mobilnej dołączy kanał TELE5.

TELE5 to kanał ogólnotematyczny z ogromną porcją różnorodnej rozrywki. Na jego ofertę składają się: szeroka oferta filmów, w tym klasycznych i dokumentalnych, kultowe seriale oraz programy autorskie o zróżnicowanej tematyce trafiające w potrzeby szerokiej publiczności. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...