Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie szczegółów (polaryzacja, moc, charakterystyka) jeszcze nie ma. Tak samo nie wiadomo z jakich obiektów ostatecznie będzie prowadzona emisja.

Kurcze to nie wiem teraz, czy jest sens dokładać antenę w polaryzacji V na Jaśkową Kopę, skoro za jakiś czas mogą wyskoczyć z H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tymczasem udało się ustalić na podstawie kanałów z decyzji rezerwacyjnej potencjalną listę stacji które śmiało Cyfrowy Polsat mógłby emitować na swoim multipleksie wraz z poszerzaniem zasięgu. Oto ta lista:

Telewizja:

1. Polsat News (kanał niekodowany)

2. Polsat Film (zachodnia część kraju) / Polsat Romans (wschodnia część kraju) (kanały kodowane lub niekodowane wg. uznania CP)

3. Polsat 2 (kanał niekodowany)

4. Tele 5 (kanał niekodowany)

5. TVS (kanał niekodowany)

6. TVP Sport (kanał kodowany wg. uznania CP choć lepsza byłaby jego niekodowana forma)

7. TVP Seriale (zachodnia część kraju) / Kino Polska (wschodnia część kraju) / WTK Poznań (w Poznaniu i Wielkopolsce) (WTK Poznań i TVP Seriale: kanały niekodowane - Kino Polska kodowana wg. waszego uznania)

8. TVN24 (wschodnia część kraju) / Superstacja (zachodnia część kraju) (kanały niekodowane)

a po powiększeniu liczebności stacji w multipleksie także:

9. Comedy Central (zachodnia część kraju) / Nickelodeon (wschodnia część kraju) (kanały kodowane)

10. ITV (zachodnia część kraju) / Viva (wschodnia część kraju) (kanały niekodowane)

11. Polsat Cafe (zachodnia część kraju) / Polsat Play (wschodnia część kraju) (kanały kodowane)

12. TVN Turbo (zachodnia część kraju) / TVN Style (wschodnia część kraju) (kanały kodowane)

Radio - kanały niekodowane:

1. Moje Polskie Radio

2. Muzo FM

3. Radio Zet

4. Radio Plus

5. TOK FM

6. Złote Przeboje

7. Radio Eska

8. Radio Maryja

9. RMF FM

10. RMF Maxxx

11. Antyradio (zachodnia część kraju) / Rock Radio (wschodnia część kraju)

12. Radio Bajka (zachodnia część kraju) / Chilli Zet (wschodnia część kraju)

Z takim składem na bank Cyfrowy Polsat odniósłby sukces na swoim czwartym multipleksie ponieważ on skutecznie walczyłby o widza z innymi multipleksami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale z drugiej strony mamy także Tele 5, TVS czy ITV które to pojawiając się w DVB-T nieco wzmocniłyby swój zasięg. Dla Piątki to chyba nawet byłoby niejako spełnienie marzeń ponieważ zawsze w konkursach KRRiT odpadali przegrywając każde z postępowań koncesyjnych na MUX1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, myślisz że Cyfrowy Polsat da coś za darmo na swoim multipleksie? Nie poto został zakodowany żeby go odkodować i dawać coś za darmo. Następne co to jak by to wyglądało że częśç kraju ma takieel kanały a reszta inne a abonament taki sam. I na końcu co mi się nasuwa za pytanie, masz obecnie dostęp do MUX ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, myślisz że Cyfrowy Polsat da coś za darmo na swoim multipleksie? Nie poto został zakodowany żeby go odkodować i dawać coś za darmo. Następne co to jak by to wyglądało że częśç kraju ma takieel kanały a reszta inne a abonament taki sam. I na końcu co mi się nasuwa za pytanie, masz obecnie dostęp do MUX ?

Odpowiadam:

1. Jeżeli tak jak ktoś wspomniał reklama multipleksu kuleje to oznacza że wymaga on zmian i to najlepiej drastycznych takich jak chociażby odkodowanie bo nawet z samego multipleksu można co raz mniej zarobić gdyż cena dostępu spada - obecnie wynosi ona 7,45 zł.

2. Przecież za analogu już tak było a nazywało się to emisją ponadregionalną. Zróżnicowanie stacji pod kątem zasięgu pozwoliłoby na zwiększenie łącznej oferty programowej czwartego multipleksu.

3. Obecnie nie mam dostępu do czwartego multipleksu - czekam aż on stanie się ogólnopolski. Stąd przedłużenie terminu wykorzystywania częstotliwości wywowłało moje oburzenie. Zresztą jak już ktoś wspomniał częstotliwości MUX4 to dobro rzadkie więc jest potrzeba aby w trybie natychmiastowym przejść na docelowe częstotliwości a kanały w nim zawarte powinny zostać odkodowane gdyż takie przypadki jak chociażby kodowane stacje radiowe (dostępne za darmo w eterze i interneciep nie powinny mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odkodowanie nie licz - nie ja pierwszy i z pewnością nie ostatni Ci to mówię a Ty z uporem maniaka liczysz na to.

 

A jakie kanały za czasów analogu były ponadregionalne?

Za czasów analogu ponadregionalnymi były stacje TVN, TV4 i TV Puls.

Częstotliwości po MUX4 znając życiem niestety będą leżeć odłogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jakie kanały za czasów analogu były ponadregionalne?

W latach 90' jedynie Polonia 1 oraz TV Wisła.

 

@Poland - Ostatnia wypowiedź Twoja mnie interesowała, nie masz dostępu do MUX4 to Ci wyjaśnie, do tej pory znalazłem tylko dwa telewizory które zapisały zawartość tego multipleksu, co innego z STB które praktycznie wszystkie zapisują poprawnie cała zawartość. Jeśli tego nie poprawią a będą chcieli udostępnić niekodowane kanały TV to dostępnę będą tylko przez odbiorniki Cyfrowego Polsatu, tak jak ma się to do Polsat News, gdzie nie którzy mają go odkodowanego choć nie mają dostępu do "pakietu extra".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym z tego względu że obecnie mamy już przesyt stacji ogólnokrajowych (choć stacje ogólne, informacyjne, sportowe i młodzieżowe byłyby jeszcze mile widziane) więc teraz pora zrobić te ponadregionalne które to miałyby taki status przynajmniej do powołania do życia piątego i szóstego multipleksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland ma swoje zdanie i tego nie zmienisz

Mnie na satkę stać i za kilkanaście dni założę ale myśleć też należy o innych. :)

Mnie również stać, ale nie mam możliwości zamontowania anteny satelitarnej żeby odbierać Hot Bird, więc w tej kwestii bierz pod uwagę takich odbiorców płatnej TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poland, przejrzyj na oczy człowieku. To jest nierealne. Po pierwsze znowu jakiś podział a drugi powód to ekonomia. Z czego "żyją" stacje telewizyjne te ogólnodostępne? Z reklam. A rynek reklam to nie worek bez dna i idąc tym tropem stacje będą upadać bo nie utrzymają się na rynku. Dlatego czas pogodzić się z tym, że mamy 3 MUXy ogólnodostępne, 1 kodowany, kolejny ogólnodostępny jest planowany i gdzie są chętni są muxy lokalne.

Może masz racje ale z drugiej strony w DVB-T brakuje tej różnorodności która była jeszcze w analogu kiedy przy wyszukiwaniu natrafiałeś na nieznane do tej pory stacje. Te kanały już spowszechniały dzięki DVB-T więc pora dać nowe które przywracałyby wspomniany przeze mnie efekt zaskoczenia u widza - stąd też moja opinia na temat stacji ponadregionalnych jest najbardziej racjonalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...