Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zostałeś nabity w butelke.

Raczej został, bo był zapewniany, że za pomocą T-HD 1000 odbierze wszystkie kanały z multipleksu TV Mobilnej, w tym te podstawowe, czyli te, które nadają w tylko w niskiej rozdzielczości. :)

 

aby użytkownicy przenośnych odbiorników (M-5000) nie odczuwali dyskomfortu związanego z lukami w zasięgu podstawowych multipleksów.

Kanały w niskiej rozdzielczości są przede wszystkim dla urządzeń końcowych (smartfon, tablet), które nie radzą sobie ze standardową rozdzielczością. :)

 

Czyli jeśli dobrze rozumiem kanały nadawane jako LRV można odebrać tylko na dekoderze M-T 5000?

Nie tylko, bo tunery komputerowe, niektóre odbiorniki i telewizory też je odbierają, ale zdekoduje tylko M-T 5000. :)

 

A co to jest LRV?

Niska rozdzielczość. Nadają w niej kanały z pakietu Extra i sześć podstawowych kanałów (TVP 1, TVP 2, TVP Info, Polsat, TVN, TV 4, TVP Puls). Uspokajam Cię, że kanały z pakietu Ekstra nadają również w standardowej rozdzielczości, które spokojnie odbierzesz za pomocą T-HD 1000. Co nie zmienia faktu, że na kanałach z pakietu Extra jest spora pikseloza, zwłaszcza na sportowych. :)

 

Rozkład kanałów i rozdzielczości w multipleksie możesz podejrzeć tutaj:

http://tvnaziemna.cba.pl/forum/viewthread.php?thread_id=14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

jestem użytkownikiem T HD 1000 na własnośc niedługo mi się skończy pakiet extra . mam pytanie ile i jak doładowuje /przedłuża się pakiet extra na kolejne miesiące.Czy się idzie do punktu czy wysyła sią na konto to pieniądze?z tego co wiem to miesiąc kosztuje ok 20 zł ale jako to doładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podczas skanowania na częstotliwości TV Mobilnej mój "terminator" wykrył:

TV -16 kodowanych - 4 nie kodowane (do tej pory było 8 kodowanych i 1 nie kodowany)

Radio - 24 kodowane (do tej pory było 12 kodowanych)

 

Kanał zapisuje się pod numer 16 listy Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mieszkam 25 km na południe od Warszawy a konkretnie 10 km w linii prostej od nadajnika Warszawa/Raszyn (z którego odbieram MUX1, MUX2 i MUX3 z siłą 100 procent) i 10 km w lini prostej od najbliższego nadajnika MUX4(TV Mobilna) jakim jest Komin EC w Brwinowie. Moc tego nadajnika MUX4 obecnie wynosi 3 kW. Antenę kierunkową mam zainstalowaną na dachu i ustawioną w kierunku Raszyna. Dziś zakupiłem dekoder T-HD 1000 Cyfrowego Polsatu do odbioru NTC i Tv Mobilnej. Z mapek zamieszczonych na stronie CP wynika że jestem w zasięgu o średnim natężeniu sygnału. Tak jak już pisałem wszystkie 3 MUXY z Raszyna i dodatkowo TVN HD z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie(moc 3 kW) odbieram na 100% bez żadnych wahań sygnału natomiast sygnał MUX4 z Brwinowa mam całkowicie na 0 i dekoder w ogóle nie wyszukuje mi programów z Pakietu Extra Cyfrowego Polsatu. Z tego co wiem to MUX4 jako jedyny nadaje w polaryzacji pionowej a ja mam antene w pozycji pionowej ustawioną na Raszyn. Czy wie ktoś jeżeli przestawie antene o 90 stopni to zyskam dostęp do MUX4? Czy wtedy nie pogorszy mi się jakość sygnału programów nadawanych z Raszyna?

 

Poprawka: antene mam w pozycji poziomej skierowaną na Raszyn. I jakby komuś coś to dało to mieszkam 4 km na południowy-wschód od Grodziska Mazowieckiego. Bardzo prosze o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor żółty potraktuj tak: "Sygnał może być ale wcale nie musi"

 

Odbiornik który kupiłeś umożliwia podpięcie drugiej anteny, więc musisz poprowadzić drugi przewód i zainstalować antenę w pionowej polaryzacji. Jeżeli przekręcisz obecną antenę, to możesz utracić TVN HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam prośbę do wszystkich osób mających problemy z MUX 4 z okolic Rybnika by głosili ten fakt do BOK Polsatu. Kiedy tam dzwoniłem powiedziano mi, że jestem pierwszy, który głosi problem z sygnałem nadawanym z komina elektrowni. Na forach internetowych wrze a Polsat nic nie wie albo udaje, że nie ma problemu.

Dziś dzwoniłem po raz kolejny i pracownik działu technicznego kłócił się ze mną iż w Rybniku nie ma nadajnika bo sygnał pochodzi z satelity... Stanowczo więc poprosiłem o zapisanie zgłoszenia, któremu został nadany numer porządkowy. Polsat ma teraz obowiązek udzielenia odpowiedzi w ciągu 30 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to kolega ma problem? Ja odbieram z nadajnika w Dąbrowie Górniczej i przez cały styczeń miałem zanikający sygnał. Jak zadzwoniłem na infolinię pani stwierdziła że mam źle ustawioną antenę, więc nie wdawałem się w dalszą dyskusję. A nadmienię iż posiadam 2 anteny, i na każdej mam (obecnie i wcześniej) idealny sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj problemem może być rozsynchronizowanie nadajników. Niestety jest to problem z którym należy się liczyć podczas projektowania sieci, gdyż często do synchronizacji wykorzystuje się sygnał czasu emitowany przez satelity GPS, a ten nie zawsze jest idealny. Mając własną infrastrukturę światłodowową można to zrobić bez korzystania z GPS. Niestety zawartość multipleksów TV Mobilnej jest dosyłana satelitarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Satelity GPS są zarządzane przez armię USA, która w pełni je kontroluje, dlatego podczas różnych operacji wojskowych, wprowadza się przekłamania do sieci, aby przeciwnik nie mógł korzystać z nawigacjii satelitarnych na wybranym terenie. Satelity GPS są jedynie udostępnione do celów cywilnych i o ile dla nawigacji samochodowych to nie ma większego znaczenia, to dla synchronizacji nadajników już tak i nawet najmniejsze przesunięcie czasowe ma znaczenie.

 

Niegdyś, podobny problem występował w Berlinie, gdzie operator naziemnej telewizji cyfrowej wykorzystywał sygnał GPS do synchronizacji pracy nadajników. Niestety pewnego dnia spora część miasta utraciła dobry odbiór na kilka dni, a problemem okazał się błędny sygnał z satelity.

 

Dzisiaj tak raczej się nie robi, ale ponieważ multipleksy TV Mobilnej nie są dosyłane światłowodem tylko satelitarnie, sygnał GPS wydaje się być najlepszym (ale nie najpewniejszym) rozwiązaniem do synchronizacji nadajników.

 

Podobne problemy mogły by występować w systemie Glonass, który jest zarządzany przez rosyjskie wojsko, natomiast europejskie Galileo, które jest właśnie wdrażane, jest w pełni cywilne i komercyjne. Jestem ciekaw czy gdziekolwiek wykorzystuje się sygnał czasu DCF77.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :) Mam pytanie odnośnie MUX-A IV czy jest jakaś możliwość na złapanie go przez mnie z Rzeszowa najprawdopodobniej (z tego co się orientuję tam jest najbliższy nadajnik) mieszkam w Mielcu ok 50 km po linii prostej.Chyba że znajdzie się ktoś z moich stron aby potwierdzić działanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mapy z serwisu DVB MAP sygnał dociera, więc możesz spróbować z jakąś dobrą anteną kierunkową lub logarytmiczną, ale koniecznie musisz ustawić ją do polaryzacji pionowej.

 

Zasięg nadajnika Rzeszów , wybierz dokładnie która lokalizacja jest lepsza dla Ciebie, Tyczyn lub Saria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...