Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam dekoder CP, ten do NTC, mogę aktywować ten pakiet Ekstra, czyli MUX 4 za darmo, tylko mam parę pytań:

Przy wyszukiwaniu kanałów tam gdzie są "kodowane" nie mam nic, czy dlatego że nie mam dekodera aktywowanego, czy dlatego że nie mam sygnału? Chodzi mi o to czy dekoder by je wykrył tylko nie pokazał, czy w ogóle nie wykrył?

 

Wg. mapy nie jestem w zasięgu, ale sygnał ściągam z Warszawy, mam ok 60km od Warszawy.

Na symetryzatorze (antena siatkowa) wykrywało ok. 40 kanałów (oczywiście z czego zapisał 21), zmieniłem w antenie płytkę na taką z zasilaczem, i o zasięgu podobno "do 150km". Teraz wykrywa 70 kanałów niekodowanych (zapisuje 23) ale kanały kodowane nadal 0..

 

Czy jest jakaś możliwość abym ten MUX 4 miał? Nie jestem w zasięgu wg. ich mapy, to fakt, no ale jakbym dał jakąś mocną płytkę i zasilacz, ewentualnie mam taką starą trochę antenę kierunkową, ale za to ona ma z 1,5 m (NTC działa na niej elegancko) to można by jakoś kombinować? Czy nie da rady?

 

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dekoder CP, ten do NTC, mogę aktywować ten pakiet Ekstra, czyli MUX 4 za darmo, tylko mam parę pytań:

Przy wyszukiwaniu kanałów tam gdzie są "kodowane" nie mam nic, czy dlatego że nie mam dekodera aktywowanego, czy dlatego że nie mam sygnału? Chodzi mi o to czy dekoder by je wykrył tylko nie pokazał, czy w ogóle nie wykrył?

 

Wg. mapy nie jestem w zasięgu, ale sygnał ściągam z Warszawy, mam ok 60km od Warszawy.

Na symetryzatorze (antena siatkowa) wykrywało ok. 40 kanałów (oczywiście z czego zapisał 21), zmieniłem w antenie płytkę na taką z zasilaczem, i o zasięgu podobno "do 150km". Teraz wykrywa 70 kanałów niekodowanych (zapisuje 23) ale kanały kodowane nadal 0..

 

Czy jest jakaś możliwość abym ten MUX 4 miał? Nie jestem w zasięgu wg. ich mapy, to fakt, no ale jakbym dał jakąś mocną płytkę i zasilacz, ewentualnie mam taką starą trochę antenę kierunkową, ale za to ona ma z 1,5 m (NTC działa na niej elegancko) to można by jakoś kombinować? Czy nie da rady?

 

Z góry dziękuję :)

 

 

Najpierw podaj dokładnie, gdzie mieszkasz. Dekoder nie wykrył kanał kodowanych bo nie masz sygnału, podłącz sobie tą antenę kierunkową co masz, dokup do niej porządny wzmacniacz z dipola, np LNA 169 lub LNA 177 obróc do polaryzacji pionowej. Wejdź w ustawienia pokazujące moc sygnału i wtedy baw się anteną, powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mieszkam w Halinowie koło Warszawy, na dachu mam antenę siatkową ze wzmacniaczem. MUX 1,2,3 odbiera mi na 100% jakości podobnie TVN HD. Planuję zakup dekodera T-1000 i dzisiaj skanowałem kanał 37 żeby sprawdzić czy mam zasięg. Kanałów co prawda mi nie wykryło (nie wiem czy powinno skoro nie mam dekodera z CP tylko wbudowany tuner w tv) ale siłę miałem 100% a jakość 50-60% czy to znaczy, że będzie możliwy w miarę stabilny odbiór?

Według strony CP jest u mnie "dobra" siła sygnały a http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html pokazuje mi, ze do nadajnika w Karczewie czy Rembertowie mam 15 km w linii (nadajnik nadaje z mocą 5kW a drugi 2,5kW). Czy jest jakaś uniwersalna antena do polaryzacji pionowej i poziomej? Pani na infolinii powiedziała, ze na siatkowej będę na pewno dobrze odbierał. Ale jakoś mnie nie przekonała bo mówiła, że albo siatka a nie satelitarna. Co to antena yagi to nie wiedziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dekoder CP, ten do NTC, mogę aktywować ten pakiet Ekstra, czyli MUX 4 za darmo, tylko mam parę pytań:

Przy wyszukiwaniu kanałów tam gdzie są "kodowane" nie mam nic, czy dlatego że nie mam dekodera aktywowanego, czy dlatego że nie mam sygnału? Chodzi mi o to czy dekoder by je wykrył tylko nie pokazał, czy w ogóle nie wykrył?

 

Wg. mapy nie jestem w zasięgu, ale sygnał ściągam z Warszawy, mam ok 60km od Warszawy.

Na symetryzatorze (antena siatkowa) wykrywało ok. 40 kanałów (oczywiście z czego zapisał 21), zmieniłem w antenie płytkę na taką z zasilaczem, i o zasięgu podobno "do 150km". Teraz wykrywa 70 kanałów niekodowanych (zapisuje 23) ale kanały kodowane nadal 0..

 

Czy jest jakaś możliwość abym ten MUX 4 miał? Nie jestem w zasięgu wg. ich mapy, to fakt, no ale jakbym dał jakąś mocną płytkę i zasilacz, ewentualnie mam taką starą trochę antenę kierunkową, ale za to ona ma z 1,5 m (NTC działa na niej elegancko) to można by jakoś kombinować? Czy nie da rady?

 

Z góry dziękuję :)

 

 

Najpierw podaj dokładnie, gdzie mieszkasz. Dekoder nie wykrył kanał kodowanych bo nie masz sygnału, podłącz sobie tą antenę kierunkową co masz, dokup do niej porządny wzmacniacz z dipola, np LNA 169 lub LNA 177 obróc do polaryzacji pionowej. Wejdź w ustawienia pokazujące moc sygnału i wtedy baw się anteną, powinno pomóc.

 

 

Kupiłem taki wzmacniacz mniej więcej jak tu http://akumulatorki.com.pl/img/uploaded_images/big/Wzmacniacz_antenowy_DVB_T_DPM_WE24A_1359461655_365.jpg

 

Ta antena jest długa, więc może coś by się udało...

Mieszkam w gminie Błędów, pow. grójecki (mazowieckie)

 

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą pionową polaryzacją, i jak mam tą antenę ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny ustawione w polaryzacji PIONOWEJ (do płatnego MUX-4 "TV Mobilna"):

- antena kierunkowa: http://www.komputery-online.pl/images/antcdma10.jpg

- antena siatkowa: http://img407.imageshack.us/img407/5494/antena1.jpg

 

Anteny ustawione w polaryzacji POZIOMEJ (do bezpłatnych MUX-1, MUX-2, MUX-3):

- antena kierunkowa: http://images.dipol.com.pl/pict/a1610+.jpg

- antena siatkowa: http://members.chello.pl/d.wilczynski/o ... ntena6.jpg

 

Prościej się chyba nie da. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się;)

 

Ustawiłem tak mniej więcej w kierunku Warszawy tą antenę kierunkową tak jak na obrazku powyżej.

Efekt? 8 kanałów kodowanych i 12 stacji radiowych.

 

Ku zdziwieniu jest 21 kanałów NTC.. Myślałem, że będzie potrzeba drugi kabel do drugiej anteny, jednak na tej jednej działają wszystkie ;)

 

Czyli mimo braku zasięgu wg. mapy CP u mnie działa ;) Co prawda jeszcze ich nie mam, tzn. nie są aktywne, w godzinach południowych dokonałem aktywacji, ale ciągle czekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wciśnięciu czerwonego guzika na którym kolwiek z kanałów nic się nie dzieje..

Ogólnie w ustawieniach jak biorę sprawdzenie sygnału to na każdym jest zero, żaden z pasków ani siła ani nic nie wskazuje nic.. A kanały działają..

I nawet jak na innym dekoderze była siła i moc 90% a podłączyłem do tej samej anteny ten dekoder to siła i sygnał w nim był na 0, a kanały jak mówię, działają.

 

Ale chyba sygnał jest odpowiedni skoro na tych kodowanych ściąga EPG bodajże, pisze jaki jest teraz program itp

 

Próbowałem się też w CP rejestrować tam w icok ale nie udaje mi się.. Tak jakby mnie jeszcze nie dodali..

Poczekam do jutra, jak nadal będzie brak dostępu to znów do Cyfrowego zadzwonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Aby pojawiło się okno "Informacje techniczne" z m.in. mocą i jakością sygnału to czerwony przycisk należy przytrzymać przez kilka sekund, a nie tylko wcisnąć czy nacisnąć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ;)

 

Na kanałach NTC Moc wynosi około 70-80%, czasem więcej (tak orientacyjnie), a jakość tak koło 90%.

 

Na Kino Polska (MUX 4) Moc koło 50-60% i pasek jest żółty, jakość około 80-90%.

Ale nadal mam brak dostępu mimo że rejestrowałem wczoraj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam dostępu, ale skoro zapisało i jest w miarę moc to będzie działać ;)

 

Jestem poza zasięgiem wg. mapy. Ale po linii prostej w kierunku Warszawy tak bardzo daleko nie mam.

Użyłem anteny kierunkowej, takiej starej ona ma kilka (kilkanaście?) lat. Ale jest w miarę solidna no i ma z 1,5 metra. Do tego zasilacz i taka płytka dokładnie nie pamiętam już jaka ale "do 150km".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe bo te nadajniki w W-wa są dosyć słabe... a na którym kanale Ci wyszukuje? Czy możesz na telewizorze lub innym dekoderze sprawdzić czy masz jakiś sygnał na tym kanale na którym odbierasz? Bo mi na tv pokazuje, że na kanale 37 mam około 60% jakości

http://radiopolska.pl/wykaz/pokaztv_stacja.php?pid=64

Czy antenę masz ustawioną w polaryzacji pionowej i odbiera Ci wszystkie muxy?

Bo jeśli mi nie będzie działało to będę musiał oddać dekoder a chciałbym się przed dostawą zaopatrzyć w potrzebny sprzęt np antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kanał 31 to Płock albo Radom. :) Ale żeby dyskusja miała sens to dobrze by było, gdybyście podawali nazwę miejscowości, w której chcecie odbierać MUX-4. Bo pisanie "po linii prostej w kierunku Warszawy tak bardzo daleko nie mam" niewiele mówi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przepraszam, czytałem tylko wczorajsze posty, co spowodowało, że informacji o gminie nie doczytałem. Ale nie zmienia to faktu, że najlepiej podawać nazwę miejscowości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby dyskusja miała sens to dobrze by było, gdybyście podawali nazwę miejscowości, w której chcecie odbierać MUX-4. Bo pisanie "po linii prostej w kierunku Warszawy tak bardzo daleko nie mam" niewiele mówi. ;)

Napisał kolega z lokalizacją Pomerania:D

 

No to fajnie antena kierunkowa ustawiona na Warszawę a odbiera sygnał z pleców czyli z Radomia;p

Kol pawele zobacz na jakich kanałach masz mux 1,2,3

http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=611

770,00 58 MUX-1

690,00 48 MUX-2

522,00 27 MUX-3

Bo według mapy to elegancko w jednej linii masz Raszyn i dalej marriot z nadajnikiem Mux 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...