Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Potrzebuje informacji na temat MUX 4 w Rzeszowie. Ale info od użytkowników, którzy już posiadają dekoder Polsatu w Rzeszowie i wykupili pakiet dodatkowy. Jak sprawuje się MUX 4 w samym Rzeszowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Ja nadal się zastanawiam nad Mobilną, w końcu ją wezmę ale z dekoderem na własność za 149zł w APS, obecnie w promocji można go oddać w termnie do 30 dni od zakupu, natomiast przy zawieraniu umowy na odległość w praktyce 10 dni na zwrot nie obowiązuje - po uruchomieniu usługi uważa się, że abonent z tego prawa rezygnuje (niestety), można byłoby oddać gdyby w ogóle sprzęt nie był podłączany i nie został aktywowany... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli odpowiedź na moje powyższe pytanie już padła w tym wątku to przepraszam(szukałem bez skutku).

Zastanawiam się nad zakupem tejże usługi z dekoderem mobilnym i oglądanie TV na tablecie. Sęk w tym ze w moim mieście nie ma zasięgu TV Mobilnej(oparłem się o mapki CP).

Ale nie w tym problem, chciałem zapytać czy nie mając zasięgu TV Mobilnej można z niej korzystać mając zasięg MUX1, 2 i 3 a więc odbierać tylko kanały niekodowane nadawane w NTC.

Czy dekoder MT-5000 odbiera MUXy 1,2 i 3 czy wszystkie kanały dla tego dekodera nadawane są tylko z MUX4 do którego nie mam dostępu?

Przy obecnej promocji w CP(dekoder za 49zł. + abonament gratis) kupiłbym tą usługę nawet tylko dla kanałów niekodowanych, nie wiem jednak na jakiej zasadzie działa ta usługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz minimum pakiet Familijny Max HD(oferta dostępna od pakietu Familijny Max HD w górę) za 49.90 na 29 miesięcy(29 miesięcy to okres konieczny) i za uiszczeniem opłaty w wysokości 49zł. otrzymujesz dekoder mobilny i dostęp do oferty TV Mobilna przez cały okres umowy(29 miesięcy) gratis. Jeśli za te 49zł. mam dodatkowo uzyskać dostęp do MUXów 1, 2 i 3 na moim tablecie to biorę to w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam że nasz kolega z fotrum miał taki problem:

Chciałem podpisać umowę na mobilną TV. Pan w APS w Wieluniu gdy wpisał dane z mojego dowodu osobistego powiedział mi że system go poinformował że nie mogę podpisać umowy, bo mój adres zamieszkania jest poza zasięgiem. To ja go się zapytałem: (Cytuję moje słowa co mu powiedziałem)"co to za mobilna tv, że jak mieszkam tu i tam to nie mogę podpisać umowy w Wieluniu,bo nie ma zasięgu i oglądać dajmy na to w akademiku w Łodzi gdzie jest full zasięg."

Po tych słowach a mówiłem głośno bo bylem wkurzony inną sprawą,gościu zrobił minę jakby się mnie bał i skruszonym głosem powiedział że mi osobiście pokaże na monitorze co mu system wypisuje. A pisało tam tak lub nieco podobnie: "Adres klienta jest poza zasięgiem usługi TV Mobilna. Możliwy zakup prepaid" i były podane jakie ceny za sprzęt.

Niby mobilna TV, a jak mieszkasz poza zasięgiem to nie podpiszesz umowy, bo się nie da.A na pewno by mogło się przydać np. kierowcom tirów.Jednak nie mobilna a stacjonarna.Hehe

 

Ps.W tym samym dniu podpisałem umowę na pakiet Mini HD z dekoderem Mini HD 2000 na własność i jestem zadowolony. Całe szczęście że nie dało się podpisać umowy na Tv Mobilną, bobym jeszcze kupił.Hehe.

Pozdro z Wielunia.

 

EDIT: Znalazłem kolego @sonik79 ten news, ukazał się zaledwie przedwczoraj, a nie czytałem więc nie wiedziałem LINK.

Swoją drogą to może być ukłon Cyfrowego Polsatu dla osób które nie mają środków na zakup dekodera, a też nie mogą dostać na raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zasięg wskazywany na ich mapach nie był dokładni. niektórzy byli w ICH zasięgu a nie odbierali MUX4,a niektórzy NIE BYLI

w ICH zasięgu i mogli spokojnie odbierać.

 

Z drugiej strony po tej zmianie klient powinien mieć możliwość rezygnacji z usługi, jeśli się okaże że nie jest w zasięgu lub jest on za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można kupić w ramach 1 umowy 2 dekodery: jeden stacjonarny T-HD1000 oraz M-T 5000?

Nie, ale w ramach jednej umowy i jednego abonamentu TV Mobilną możesz oglądać na dwóch różnych urządzeniach - drugie musisz kupić osobno, poza umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda przy tej umowie satelitarnej, ale przy umowie na samą TV Mobilną wygląda to tak, że np. podpisujesz umowę na 15 miesięcy z M-T 5000 i abonamentem na poziomie 14,90 zł. Do tego dokupujesz T-HD 1000 w opcji bez umowy za 149 zł z 6 miesiącami gratisu pakietu Extra. Gdy już minie te 6 miesięcy T-HD 1000 możesz dopisać do wspomnianej umowy z M-T 5000, co skutkuje tym, że co miesiąc płacisz 14,90 zł i w ramach tej jednej opłaty pakiet Extra dobierasz na M-T 5000 i T-HD 1000. Jest to tzw. Multiscreen. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, byłem w APSie i dowiedziałem się że mimo iż w naszym rejonie jest zasięg MUXów 1, 2 i 3 to ten dekoderek ich nie znajdzie. Facet mówił że próbował złapać sygnał, ale nic z tego, ponoć antenka jest tak słaba że jedynie w dużych aglomeracjach można komfortowo odbierać sygnał na tych urządzeniach.

Jest jednak szansa że po wyłączeniu analogu wzmocnią sygnały MUXów więc może wtedy będzie łapał zasięg. Zobaczymy, pewnie zaryzykuję i go wezmę przy okazji podpisywania umowy na Familijny Max HD. 49zł. to nie dużo, a za tre kilka miesięcy może się sytuacja zmienić w kwestii dostępności NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką przejściówkę można wykonać samemu. Poniżej napiszę jak ją wykonać.

 

Jak wiadomo wtyk antenowy przy telewizorze jest wtykiem typy "Męski" zarówno od zasilacza jak i sam wtyk.

 

Dodatkowo będzie nam potrzebny "Żeński" wtyk antenowy, czyli taki z dziurką.

 

Następnie bierzemy kawałek kabla antenowego, z jednej strony montujemy wtyk żeński, a z drugiej strony odsłaniamy tylko gorącą żyłę(środkową) a oplot całkowicie odcinamy.

 

Wtyk żeński nakładamy na wtyk męski, czyli ten z bolcem, a gorącą żyłę(środkową) delikatnie zahaczamy o antenkę teleskopową dekodera mobilnego MT-5000.

 

Można także zastosować antenę kabelkową od fm od wieży HI-FI i wtyk żeński tego kabelka połączyć z wtykiem męskim od zasilacza lub zwykłego wtyku od anteny pasywnej, a drugą stronę kabelka zahaczamy o antenkę teleskopową dekoderka.

 

Dodam że nie uszkodzicie tym sposobem dekodera. Takie coś działa na 200%. Sam zrobiłem parę egzemplarzy dla moich kolegów z okolic Wielunia.

Dzięki temu bajerowi odbierają mux 1 i 2 bez problemu na dekoderze MT-5000 i są zadowoleni. MUX3 i MUX4 nie odbierają bo nie ma w okolicy zasięgu tych MUXów.

 

Pozdrawiam i zachęcam do zrobienia takiej przejścowki. Koszt niewielki a zadowolenie ogromne.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Ostatnio kupiłem dekoder T-HD1000 w ofercie za 149zl i mam pewien problem, może ktoś z Was wie, jak go rozwiązać. Jestem z Krakowa, w mojej okolicy na analogu nie łapię kompletnie nic, ale miałem dekoder do komputera, postanowiłem sprawdzić co w cyfrowym eterze słychać. Wynik tego na obrazku: http://imgur.com/EjKyy Poczytałem, dowiedziałem się, że to z Kopca Kościuszki (http://www.sat-charts.eu/nadajnik,46KrakowKopiecKosciuszki.html ), a ja kopiec widzę z okna (jakieś 3km). Dzwonię na infolinię, pytam czy będę miał dostępne wszystkie te kanały, jednak tam otrzymuję informację, że będę odbierał tylko kanały z pakietu ekstra, a te kanały „podstawowe” to oni nie wiedzą skąd są. Trochę to dziwne, bo widać, że przy tych kanałach widnieje provider: Polsat Cyfrowy. Drążę temat, piszę maila do Polsatu i dostaję odpowiedź „

Uprzejmie informujemy, że obecnie oprócz kanałów z Pakietu Extra Cyfrowy Polsat retransmituje również w MUX-4 następujące kanały: Polsat, TV4, TVP1, TVP2, TVN, TV Puls." Nie zastanawiając się długo kupiłem ten dekoder, podłączam i … dostępne są tylko kanały z pakietu ekstra. Brak TVP1,2, Polsat, TVN. Piszę do nich jeszcze jednego maila i dostaję odpowiedź: "Uprzejmie informujemy, że w celu odbioru poniżej wskazanych kanałów ogólnodostępnych jest posiadanie anteny dwu polaryzacyjnej (poziomej oraz pionowej).". Po tym mailu się trochę zagotowałem, bo może z tej dziedziny wybitny nie jestem, ale chyba ktoś tutaj robi ze mnie [beep]a i chce mnie spławić. MAm antenę siatkową, w żadnym jej ustawieniu nie znajduje więcej kanałów, jednak po włączeniu dodatkowo anteny wewnętrznej (tej w dekoderze), znajduję podczas skanowania więcej kanałów kodowanych (oczywiście nie można sprawdzić jakich), mimo to, zapisuje tylko te z pakietu ekstra. Czy ktoś z Was wie coś na temat tych kanałów "podstawowych" i jak można je odebrać ?

Z góry serdeczne dzięki

 

EDIT: Po uprzejmej pomocy kolegi Wikinga, dowiedziałem się, że kanały których listę znajduję, jednak nie mogę odbierać, nadawane są jako LRV, a dekoder T-HD1000 nie ma możliwości ich zapisania. Jednym słowem, zostalem nabity w butelke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostałeś nabity w butelke.

 

Wszystkie programy w tym multipleksie są nadawane w dwóch wersjach, jedna w pełnej rozdzielczości (576i) dla odbioru stacjonarnego czy dla komputerów, a druga (288p) dla urządzeń mobilnych. Te programy: TVP1,TVP2,Polsat,TVN,TV4 są nadawane tylko po to, aby użytkownicy przenośnych odbiorników (M-5000) nie odczuwali dyskomfortu związanego z lukami w zasięgu podstawowych multipleksów.

 

W twojej lokalizacji nie powinno być żadnych problemów z odbiorem wszystkich trzech podstawowych multipleksów. Właśnie te multipleksy stanowią podstawową ofertę na odbiorniku T-HD1000. Jeżeli masz problemy z odbiorem podstawowych programów (również analogowych) to powinieneś przejrzeć instalację antenową (o ile taką posiadasz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadawane są jako LRV, a dekoder T-HD1000 nie ma możliwości ich zapisania.

Czyli jeśli dobrze rozumiem kanały nadawane jako LRV można odebrać tylko na dekoderze M-T 5000?

A co to jest LRV?

Czyli w przypadku zakupu dekoderra T-HD1000 nie będzie możłiwości odbioru kanałów z pakietu Extra? Przecież oferuję je za 9,90?!

Wszystkie programy w tym multipleksie są nadawane w dwóch wersjach, jedna w pełnej rozdzielczości (576i) dla odbioru stacjonarnego czy dla komputerów, a druga (288p) dla urządzeń mobilnych. Te programy: TVP1,TVP2,Polsat,TVN,TV4 są nadawane tylko po to, aby użytkownicy przenośnych odbiorników (M-5000) nie odczuwali dyskomfortu związanego z lukami w zasięgu podstawowych multipleksów.

 

To które nadawane są w 576i a które 288p? Chciałbym też kupić T-HD 1000 ale @wiking pisze że straszna pixeloza.

Trochę się kręcę w kółko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...