Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z odbiorem programów z MUXa 4. Dekoder przy automatycznej instalacji nie wykrywa ich. Winna jest zapewne antena, bo pokazuje zasięg na minimum. Bezpłatne programy z pozostałych MUXów działają poprawnie. Czy istnieje jakaś pokojowa (wewnętrzna) antena, na której dam radę złapać MUXa 4? Żona nie pozwoli mu na wiercenie w ścianie i montaż na balkonie, więc przydałaby się jakaś antena pokojowa :)

 

Tak jak wspomniał @Qrzysztof, problemu nie powinno być. Podczas podłączania, wewnętrzną antenę wepnij do gniazda 1, obecną do gniazda 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć 2 anteny ustawione w różnych polaryzacjach, najlepiej nie pokojowe i bez wzmacniaczy:

viewtopic.php?p=744892#p744892

Dlaczego bez wzmacniaczy?

 

Na tej wbudowanej w dekoder daje rade ściągnąć darmowe, więc wystarczyłaby zapewne jedna zewnętrzna na balkonie, ale żona mi tu marudzi, że nie będę nic wiercił (trzeba kabel jakoś wyprowadzić), bo jej zimno będzie leciało w zimę :) Dlatego wolałbym załatwić to pokojową. Jakąś konkretną ktoś poleci? Myślałem, że wzmacniacz jak sama nazwa mówi wzmacnia sygnał.

 

 

 

Tak jeszcze przyszło mi do głowy, niektórzy piszą o aktywacji MUXa 4. Trzeba jakąś dodatkową aktywację przeprowadzać? Wziąłem THD 1000 z tymi programami, więc chyba powinny być od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@belzebiusz - obie stacje nadawcze, zarówno Olsztyn / Pieczewo (MUX1-3) jak i Olsztyn / Komin MPEC (TV Mobilna) znajdują się na terenie miasta, a sygnały są bardzo silne.

@SmyQ - jak będą jakieś problemy z odbiorem, to zawsze możesz wykonać antenę typu biquad. http://majsterkowo.pl/prosta-antena-do-obioru-dvb-t/

 

Ja taką zrobiłem, początkowo dla siebie, potem dałem znajomym. Sprawuje się bardzo dobrze do odbioru z lokalizacji oddalonych o kilka km, dużo lepiej niż typowe anteny pokojowe ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz może przesterować sygnał, 5 km to bardzo blisko, więc i na drucie powinieneś złapać. Na tej wbudowanej możesz złapać MUX4, ale musiałbyś chodzić z nim po mieszkaniu, może wtedy złapał byś sygnał, gdyż antena słabo odbiera. U mnie w domu jest tylko jedno miejsce, gdzie radzi sobie z odbiorem MUX2, MUX3 i MUX4, MUX1 nie widzi wcale. Aktywację karty zrobisz automatycznie jak złapiesz sygnał, na początku będzie dekoder pokazywał "status Irdeto E0-30, brak uprawnień do oglądania" po chwili (jakieś 10 minut) już będą odkodowane. Żadnej dodatkowej nie musisz. Antena którą proponuje Qrzysztof bez problemu będzie odbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bo myślałem, że może ich nie wykrywa ze względu ma brak aktywacji. Po domu nie będę latał, bo TV ma swoje wyznaczone miejsce, więc nawet jeśli gdzieś będzie łapać, to nie będę przestawiał sprzętu do drugiego pokoju. Jutro chyba skocze do jakiegoś sklepu i zapytam czy jest opcja, żeby sprzedali pokojową z możliwością zwrotu, w razie gdyby nie działała. Ewentualnie będę kombinował ze zrobieniem swojej, ale nie wiem czy wystarczy mi zdolności :)

 

Dzięki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad:1

Tak, tylko w APS masz większy wybór długości umów i dekoderów i chyba też możesz wziąć tam w opcji na próbę i zwrócić w ciągu 30 dni bez konsekwencji

Ad:2

PYTANIE napisane niezrozumiałym językiem. Nie wiem o co chodzi.

 

PS. TV mobilna ma okno otwarte - kanały z pakietu Ekstra do 30 czerwca w tym PS i PSE można oglądac bez opłat na dekoderach DVB-T Polsatu i będąc w zasięgu MUX-4. Może po 1 lipca będzie nowa promocja. Pewnie też ok. 10-15 lipca pojawi sie znów opcja za 9,90 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższy nadajnik znajduje się w Zielonej Górze i pracuje na kanale 28. Sygnał jest nadawany z mocą 10kW w polaryzacji pionowej.

Teoretycznie powinny być u ciebie jakieś ślady sygnału: http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=8720 Niestety sygnał jest nadawany kierunkowo. Na Leszno jest to jakieś -6.5dB, co oznacza tyle, że na twoim kierunku idzie około 2.2kW, a to dosyć mało.

 

W Poznaniu znajdują się dwa nadajniki na kanale 36. Niestety ten kanał jest również wykorzystywany w Bydgoszczy z Trzeciewca i to dużą mocą, także należy się spodziewać ewentualnych zakłóceń w niektóre dni. Dalej jest Kalisz na kanale 54 - 7kW, ale według mapek nie powinno nic docierać. Z innych lokalizacji raczej nie masz żadnych szans na poprawny odbiór.

 

Na twoim miejscu rozważał bym jednak telewizję satelitarną, jeżeli nie chcesz się bawić w stawianie masztu, testowanie wzmacniaczy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...