Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, rotalplus napisał:

Co ciekawe oferta nie ma swojego sprzętu dla odbioru w technologii DVB-H do której nomen omen chyba są te częstotliwości przyznane

Może i wtedy były pod DVB-H, ale technologia idzie do przodu i teraz na to już nie ma zapotrzebowania kiedy internet mamy praktycznie wszędzie.

 

3 godziny temu, danielpes5 napisał:

Przykładowo-masz dekoder hybrydowy satelita+ naziemna lub iptv+ naziemna. Podpinasz się pod antenę w dowolnym miejscu i oglądasz najważniejsze kanały sportowe i informacyjne. No i płacisz jeden abonament a nie 27. 

Tylko po co skoro te same kanały co w naziemnej są w IPTV/Sat.. W tej cenie według mnie się nie opłaca

(No chyba że Polsat doda do swojego muxa jakieś ekskluzywne kanały których nigdzie indziej nie ma 😁 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko co się stanie potem z tym MUXem? Czy dostanie go znowu Polsat, oczywiście jeżeli będą chcieli, czy może ktoś inny aby zrobić z niego płatną platformę, albo będzie on bezpłatnym multipleksem NTC i będzie zorganizowany konkurs na miejsca w nim. Chociaż nie wierzę że Polsat tak łatwo odpuścić sobie Wydarzenia 24, więc jeżeli byłby to MUX bezpłatny to Polsat, pewnie wynegocjuje sobie wcześniej to jedno miejsce dla Wydarzeń 24! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danielpes5 napisał:

A znając siebie i tak pewnie kupie ten dekoder-pobawię się nim jakiś czas i wrzucę go potem głęboko do szafy ( tak jak kiedyś z TNTV .. :P )

Dokładnie tak to działa :D TNTV mam też do dziś :D Zabawne, że dekoder TNTV to DVB-T2, tylko nie HEVC, także z TNTV jest taka dziwna sytuacja, że gdy typ serwisu jest inny niż HEVC, to on nawet wyszukuje taki kanał, bo tuner jest gotowy. Niestety ten sprzęt wprowadzano tak dawno, że o HEVC jeszcze nie myślano... Taka dygresja ;)

 

Co do naszego aktualnego bohatera - nie aktywował się przez noc. Oj, widzę, że to nie będzie spacerek. Zadzwoniłem drugi raz, pchnięto drugi raz, podobno ma pomóc do dwóch godzin, ale już czuję w kościach, że to znowu nie to - na tyle długo siedzę w branży, że wiem, że Polsat ma taki magiczny przycisk super hardcorowej reaktywacji, która odpala się w 2-3 minuty po pchnięciu, tylko trzeba się przebić do technicznego call center, a to nie takie proste. Jestem zajęty, zostawiam go na razie do godziny 15:00, jeśli nie wystartuje, będę dzwonił dalej.

 

EDIT: Aktywował się :D Kanały śmigają, zrobię jakiś zapping, tylko dajcie mi chwilę, bo jestem zajęty teraz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualne odczucia jakości kanałów mile widziane, zwłaszcza jeśli masz porównanie z ofertą satelitarną tych samych kanałów.

Oferta kompletnie nie dla mnie, ale technicznych spraw jestem bardzo ciekaw, czy DVB-T2 HEVC z przepływnością do 3Mb/s daje radę.

 

A i jeszcze jedno, czy jest EPG? :) Bo kanały które się programują na telewizorze go nie posiadają.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2022 o 13:06, Mateusz2006 napisał:

Taką odpowiedź dostałem od Radia Bezpieczna Podróż.

Reklama dekodera wygląda tak jak na rzutach prezentowanych kilka strony temu.

Film można znaleźć na playliście Polsat Box.

Film na YouTube trafił 7 Lipca i jest niepubliczny.

Już chyba odkodowani ten filmik na kanale plusa - pisze że 9 godzin temu został dodany więc pewnie wtedy dostępność została zmieniona na publiczną

 

Co do dekodera to wpadła mi takla myśl, że ten dekoder jest tylko tymczasowy - do końca koncesji - a jeśli Polsatowi przedłużyli by koncesję, to wtedy zorganizowali by swój dekoder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mateusz2006 napisał:

EDIT: @Mr. Orbita  Kiedy zapinng z MUX IV wleci z interfejsem dekodera?

Pytasz, bo płacisz za tą pracę? :)

 

 

Co do dekodera, mam podobne wrażenie. Przygotowano coś na szybko i zapewne jest to rozwiązanie tymczasowe.

Kryzys na rynku elektroniki odgrywa tu znaczącą rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po różnych przygodach z wrzucaniem w końcu jest - wideo z instalacji, menu, zapowania.

Do celów naukowo-zapoznawczych, podrzucam wam po starej znajomości jako pasjonat, okazja do zapoznania się z urządzeniem ;)

Nie wiem, czy wideo przetrwa, bo już YT się czepia o coś.

Proszę nie oceniać jakości wideo kanałów na bazie wideo z YT, bo YT robi rekompresję i psuje. Napiszę o tym niżej.

 

 

Co do EPG - @dvbtowiec faktycznie dla kanałów szyfrowanych nie ma. Nie można sprawdzić obecnie ramówki kanałów. No jest to dość zaskakująca sytuacja...

 

Co do jakości, będzie to dość subiektywna ocena, ale wydaje mi się, że jest przeciętnie, na dynamicznych scenach na kanałach sportowych widać artefakty. Czy to jest wina samego HEVC, czy może pobierania z takiego źródła, a może nawet samej transmisji źródłowej? Trudno na ten moment ocenić, może trzeba będzie jeszcze na to popatrzeć na różnych transmisjach przekrojowo, ale np. trafiłem na PGE Ekstraligę na Eleven Sports 1 (Mecz: Betard Sparta Wrocław - zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) i nie dało się nie dostrzec efektów kompresji. Do ustalenia, czy to nadmiar kanałów, czy takie było źródło. Jeśli nadmiar kanałów... Coś za coś - znowu jeśli oferta byłaby jeszcze skromniejsza, to jej atrakcyjność stałaby pod tym większym znakiem zapytania...

  • Popieram 7
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciekawy materiał.

Swoje pewnie robi YT, ale mam wrażenie, że wygląda to jeszcze gorzej niż Polsatowe IPTV w 4,7 Mbps/H264.

No i zresztą nawet widać spory przeskok jakościowy między kanałami np. z MUX1 a tymi kodowanymi z Polsatu...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może warto też dodać, że na kanałach szyfrowanych nie ma np. oryginalnych ścieżek audio, więc oglądanie sportu bez komentarza/z oryginalnym audio nie wchodzi w grę.

Inna sprawa, że z tego zestawu kanałów, to pewnie nie bardzo byłoby do czego takie ścieżki dodać. Eleveny nigdy tak nie nadawały, zostają ewentualnie Eurosporty i Polsaty Sport.

Bardziej bolesny aktualnie jest całkowity brak EPG dla szyfrowanych.

 

Zwróciło moją uwagę, że produkt (pakiet) jest nabijany na 31 dni, w TV Mobilnej był na 11, może zabezpieczy to przed problemami z uprawnieniami, które czasami gnębiły klientów TV Mobilnej i chyba nigdy do końca się tego nie udało rozwikłać. W TV Mobilnej obserwowałem taką zależność, że wszystko było tak długo dobrze, jak długo był produkt. A produkt był tak długo, jak długo STB znalazł się na MUX2, albo na MUX4 w ciągu 11 dni. Teraz wygląda, że ten czas wydłużono do 31 dni. Nie jestem pewny, czy produkt z automatu równa się dostępowi, ale chyba tak, bo gdy tylko wskoczył, tak momentalnie zestaw mi ruszył.

 

Numeracja kanałów na liście: albo jest od 901, albo alfabetycznie, albo po SID. Normalnej LCN, ale od 1, a nie 901 nie zauważyłem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość nie jest taka zła, przy szybkich scenach nie ma pikselozy. Zastanawiam się tylko dlaczego Polsat wstawił do muxa TVN Turbo czy Style, zamiast Play i Cafe. Jest to dobre uzupełnienie tv naziemnej, tylko szkoda ze bez modułu CI i za 30zł. Te kilka kanałów jest wartych 15 do góra 20zl.
No i moim zdaniem oferta spóźniona o pół roku. Ludzie zamiast kupować chińskie tunery zakupiliby ten dekoder z dodatkową oferta... A ta numeracja od 901 to jakaś wtopa inzynierków.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - mam, przy instalacji trzeba ustawić Sortowanie kanałów na Nie - wtedy jest po LCN :)

Domyślnie jest na Tak, nie widzę możliwości zmiany tego z menu, musiałem zrobić reset do fabrycznych i po resecie i przejściu instalacji z sortowaniem kanałów na Nie - jest po LCN normalnie od 1 - teraz lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w niespełna 24 h od momentu startu nowej TV Mobilnej dzięki @Mr.Orbita mamy wszystko rozłożone na czynniki pierwsze. I wiadomo z czym to się teraz je.  Tuner ciekawy, oferta w miarę atrakcyjna. No tylko cena z deka za wysoka. Tak czy siak-temat do przemyślenia.

 

Edit :Odpalę  tuner od TNTV i popatrzę jak fajnie łapie MUX 4 : )

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita: Dziękujemy! Super robota! 

 

Z wad tego dekodera to widzę następujące rzeczy:

- brak obsługiwanego 4K (jeżeli nie będzie zmiany, to odbiór TVP 4K nie będzie możliwy)

- brak Internetu (brak obsługiwanego HbbTV, brak fajnej możliwości obsługi dekodera, zwiększenia możliwości)

- skanowanie ręczne, automatyczne - tylko po częstotliwości zamiast po numerze kanału - szkoda

- brak EPG na kanałach płatnych

- lekkie ścinki dźwięku podczas zmiany ścieżki dźwiękowej

- jak dla mnie - ubogi w wyjścia tył dekodera

- wspomniany wcześniej pilot

- jak dla mnie - tuner ubogi w funkcje

 

Jak na chiński tuner - katastrofy nie ma. :D A tak na serio, to jak dla mnie - przeciętnie... 

Dalej uważam, że 30 złotych/msc za 11 kanałów płatnych to zdecydowanie za dużo, w opcji tylko z dekoderem - tym bardziej źle - po co pudełko kolejne? 

 

Średnio mi się to podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny plus, to to, że cokolwiek się wydarzyło na tym muxie. Reszta, to same minusy: począwszy od baardzo profilowanej oferty, przez badziewny pilot..., a skończywszy na kilkumiesięcznym poślizgu (oferta).

Sukcesu na miarę biedronkowej sprzedaży (T-HD1000) nie powtórzy, a szkoda.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita Dziękujemy! :D

 

Po twoim filmie zaczynam podejrzewać, że ten dekoder ma być tymczasowy, tak aby był do końca rezerwacji. A potem wszystko będzie zależało od decyzji w sprawie przyszłości MUX 4.

 

Szkoda, że dekoder nie posiada internetu oraz HBB TV, przecież Polsat mógłby połączyć TV Naziemną ze swoją Telewizją Internetową właśnie poprzez HBB TV. 

 

Dziwi mnie brak EPG, bo przecież to właśnie to w większości sytuacji zachęca widza do włączenia danego kanału, a nie ominięcia go.

 

Interfejs w porównaniu do innych tańszych dekoderów, nawet całkiem ok.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do EPG to to jest akurat dosyć łatwe do naprawy

Jeśli to problem tego typu, że po prostu nie jest wysyłane od nadawcy to wystarczy te informacje tylko dodać i po problenie

Jeśli to problem dekodera (nadawca wysyła EPG, a dekoder ma problem z odczytem) to wystarczy zaktualizować soft i też powinno być dobrze

@Specjalista Polsat Box powinien się tym zająć i zobaczyć o co chodzi - no i oczywiście rozwiązać ten problem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak EPG w dekoderze wynika z nienadawania danych w strumieniu MUX4, jak widać na wideo - dla np. kanałów TVP z MUX3 dane są. Zaskakujące jest tu przede wszystkim to, że danych nie dodano mimo startu usługi ;) Nie było ich od początku emisji w DVB-T2, dlatego nikt nie miał informacji o programie na bezpłatnym kanale Wydarzenia 24 HD z naziemnej po przełączeniach do DVB-T2.

 

Z jakiegoś powodu dekoder nie czyta też czasu z MUX4 i zegar się rozjeżdża. Może brakuje mu deskryptora wskazującego lokalne przesunięcie czasu (0x58) w tablicy TOT, ale to nie powinno powodować rozjazdu czasu w dekoderze, najwyżej "prostować". Im dłużej się ogląda na MUX4, tym bardziej zegar przestaje pokazywać prawidłowy czas. Na oko na godzinę traci 5-6 minut.

 

Pewnie będzie jeszcze coś robione, bo nie gra parę stacji, także zobaczymy za tydzień/dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...