Skocz do zawartości

Opticum HD X406p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Kupiłem ten tuner w listopadzie, jednak w ogóle nie jestem zadowolony. Główny problem jest z nagrywaniem filmów. Kiedy ustawiam timery, jest ok, ale sam tuner często nie nagrywa. Wygląda to mniej więcej tak: na 10 filmów nagra jeden, kilku nie nagra w ogóle a kilka nagra w części, np. tylko minutę albo 20 sekund. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego tak się dzieje. Czy Wy też mieliście taki problem? Czy może to być wina dysku (może trzeba go sformatować?). Mam jeszcze jedną tezę: być może źle zostało wgrane oprogramowanie. Proszę o pomoc, z góry dziękuję. Na razie musiałem wrócić do x402p, bo była potrzeba nagrania kilku filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

mam ten dekoder, ale już po 3 reklamacjach gwarancyjnych, ciągle problemy z pilotem, pisali mi że używałem akumulatorków i to jest problem, no i że spliter Clone+, troche ten tuner przereklamowany i nie radzi sobie jak inne gorsze bo ten jeżeli chodzi i jakość to super ale ma wady no i nie polecam naprawde bo troche w sumie problemów jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie mam z nim problemów. Właściwie znalazłem tylko jedną rzecz - po włączeniu w menu "głębokiego trybu standby", tuner nie podnosi się z podłączonym dyskiem zewnętrznym (czasami także i bez tego dysku). No ale radą na to jest włączyć zwykły "standby", zużycie prądu minimalnie większe ale za to włączanie błyskawiczne i bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dysku też się nie podnosił więc to nie był powód. Różne wersje firmware też sprawdzałem i z głębokiego standby po kilku godzinach się nie podniesie. Nie chce mi się wysyłać go na gwarancji (jeszcze zepsują coś innego:-)) a poza tym z głębokiego uśpienia podnosi się bardzo długo więc i tak wolę zwykłe standby z zegarem (który, kiedy kilka dni nie włącza się tunera strasznie się spóźnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrania z kanałów kodowanych są na x406p zabezpieczone, tak samo jest na każdym innym odbiorniku na procesorze ALI M3606 - ograniczenie na procesorze. Nagrania nie są całkiem zaszyfrowane, bo idą na odbiorniku bez karty, jedynie są zabezpieczone (przypuszczalnie nie zadziałają także po przeniesieniu na inny x406p). Nie słyszałem aby dało się to ominąć, ale prawdę mówiąc też nie specjalnie się interesowałem tą kwestią, może ktoś coś wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest swego rodzaju ciekawostka. Starsze tunery (Ariva 100, 200 itd.) również na ALI nagrywały całkowicie zdekodowany TS. A teraz coraz częściej czytam, że producenci wprowadzają jakieś ograniczenia. To ciekawe, bo w ten sposób pośrednio zniechęcają do zakupu takiego sprzętu na rzecz dekoderów platformowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrania z kanałów kodowanych są na x406p zabezpieczone, tak samo jest na każdym innym odbiorniku na procesorze ALI M3606 - ograniczenie na procesorze. Nagrania nie są całkiem zaszyfrowane, bo idą na odbiorniku bez karty, jedynie są zabezpieczone (przypuszczalnie nie zadziałają także po przeniesieniu na inny x406p). Nie słyszałem aby dało się to ominąć, ale prawdę mówiąc też nie specjalnie się interesowałem tą kwestią, może ktoś coś wie...

Tylko ciekawe dlaczego producent nie wspomina o tym ani słowa w instrukcji czy też w internecie.W takim razie będe zmuszony zasiegnąć porady u Rzecznikach Praw Konsumenckich że firma GLOBO robi klientów w balona i sprzedaje kota w worku.Dziekuje wszystkim za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest tak... W "balona" robiliby wtedy gdyby pisali o możliwości przenoszenia i odtwarzania nagrań za pomocą komputera a takiej funkcjonalności by nie dodali. Jednak w instrukcji czy opisie tunera nie ma ani słowa o przenoszeniu nagrań na komputer więc Rzecznik tutaj nic nie pomoże... Kolego Markomp odbierz prywatną wiadomość na Forum. Napisałem do Ciebie coś jeszcze w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest swego rodzaju ciekawostka. Starsze tunery (Ariva 100, 200 itd.) również na ALI nagrywały całkowicie zdekodowany TS. A teraz coraz częściej czytam, że producenci wprowadzają jakieś ograniczenia. To ciekawe, bo w ten sposób pośrednio zniechęcają do zakupu takiego sprzętu na rzecz dekoderów platformowych.

Podobnie jak starsze Opticumy, póki były na ALI 3602 - zmiana nastąpiła na 3606 i zgodnie z moją wiedzą - dotyczy także nowych Fergusonów, Golden Media itd. więc nie specjalnie jest do czego uciekać w budżetowej półce odbiorników. Nie specjalnie jest to nawet wina producentów - skończyła się produkcja starego procesora a nowy ma to dziwaczne ograniczenie (nie wykluczam, że istnieje opcja jego ominięcia lub dezaktywacji przy pisaniu oprogramowania - nie mam informacji na ten temat, przydałby się szczegółowy datasheet do poczytania...)

W kwestii Rzecznika mam zdanie jak Alcatraz - nikt nie obiecuje możliwości noszenia nagrań z kanałów kodowanych na komputer, zamiast wojować prędzej próbowałbym się dogadać ze sprzedawcą i po prostu (jeśli produkt się do tego jeszcze nadaje) spróbować go zwrócić jako niespełniający oczekiwań. Szkoda zdrowia na wojowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrania z kanałów kodowanych są na x406p zabezpieczone, tak samo jest na każdym innym odbiorniku na procesorze ALI M3606 - ograniczenie na procesorze. Nagrania nie są całkiem zaszyfrowane, bo idą na odbiorniku bez karty, jedynie są zabezpieczone (przypuszczalnie nie zadziałają także po przeniesieniu na inny x406p). Nie słyszałem aby dało się to ominąć, ale prawdę mówiąc też nie specjalnie się interesowałem tą kwestią, może ktoś coś wie...

Panowie - ja nagrania z kanałów kodowanych z tego tunera przenoszę na komputer i działają bez zarzutu. Softu nigdy nie zmieniałem, jest taki z jakim w czerwcu przywiózł do mnie kurier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek999

Pytanie za 100 punktów :) Masz kartę w czytniku czy moduł CI ? Gdzieś czytałem, że w Fergusonach opartych o ALI M3606 nagrania z kanałów, które dekoduje moduł, da się odtworzyć na komputerze. Natomiast jeśli ktoś używa karty w czytniku, to już nagrań się nie da odtworzyć. Być może coś podobnego dzieje się w tym Opticumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest jasna i prosta , przepisy się zmieniają i szyfrowanie nagran zarówno w serii x406 jaki i x8 to sprawa praw autorskich ( robota SISVELA ) i producent nie jest tu winny , tylko musiał się dostosować do aktualnych przepisów , tak samo jak z auto stnd-by po 3 godzinach . świat się zmienia Pani i Panowie , nie koniecznie na lepsze dla szarego człowieczka :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek999

Pytanie za 100 punktów :) Masz kartę w czytniku czy moduł CI ? Gdzieś czytałem, że w Fergusonach opartych o ALI M3606 nagrania z kanałów, które dekoduje moduł, da się odtworzyć na komputerze. Natomiast jeśli ktoś używa karty w czytniku, to już nagrań się nie da odtworzyć. Być może coś podobnego dzieje się w tym Opticumie.

Mam stary moduł Cyfrowego Polsatu. Jak będę w domu to muszę sprawdzić czy karta TNK włożona do czytnika również się tak zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...