Skocz do zawartości

Opticum HD X406p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam mam problem z odbiorem dwóch programów na x406p w pakiecie C+ a mianowicie: C C Familii oraz MTV. Do odbioru używam CLONE +, posiadam również drugi dekoder x402p na , którym wszystko działa bez zarzutów. Dokonałem ponownego wyszukiwania programów i dalej nic. Może coś poradzicie z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Mam od dziś Opticum HD X405p i googluje cały dzień, ale nie bardzo wiem jak mogę odbierać Cyfrę+.

Przy włożeniu karty (nie moduł CI) pojawia mi się tylko problem ze zaktywowaniem karty. Poza tym wszystkie kanały niekodowane odbiera na błysk.

Muszę coś zainstalować? Mam aktualnie soft 1.07.4815 z 15.05.2012. Hardware GS3606_AL.

 

Chcę tylko odbierać moje kanały C+, nic więcej. Poratujecie przed Swiętami? Bo pogoda nie zachęca do spacerów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Jakiś czas temu zakupiłem dla mojego taty (starsza osoba) Opticum HD x406p - dekoder telewizji kablowej, jednak z tego, co udało mi się zorientować, to jest to samo, co x406p, tylko z inną głowicą. Do tego mam adapter WiFi dedykowany do urządzenia. Wersja softu jest nieco "leciwa" i jeśli chodzi o Internet - ograniczona, tzn. jest tylko serwis pogodowy, kursy walut, jakieś akcje i YouTube, który niestety, nie działa (filmy wyszukuje poprawnie, ale nie odtwarza - wyskakuje komunikat "błąd serwera" lub "plik niekompatybilny"). To drugie jeszcze potrafię zrozumieć, jednak opcja "błąd serwera" - to coś "nie halo". Dodam, że wszystko inne działa poprawnie, oprócz YouTube, siła sygnału WiFi -ponad 80%.

Do rzeczy: chciałem zaktualizować oprogramowanie przez FTP i chyba coś źle robię, bo pokazuje mi jakieś foldery dla x606p i x405p, które są puste oraz jeszcze jakiś plik. W związku z tym mam prośbę o w miarę dokładną instrukcję aktualizacji oprogramowania i link do pliku.

Dodam, że "googlałem" ponad tydzień i nie znalazłem żadnych informacji na ten temat w necie, poza stronami obcojęzycznymi (u mnie obce języki trochę kuleją :oops: i nic nie rozumiem), np.:

- http://opticum.webs.com/ - tu, po zalogowaniu jest dostępny firmware Opticum 406p v1.07.6135 , jednak nie działa (acces denied)

- http://www.youtube.com/watch?v=eVIG9KfbHOw&feature=plcp - obejrzałem, ale jakość fatalna - co za .... to nakręcił!

 

Dodatkowo, na stronie opticum.webs.com znalazłem opis dodatkowych funkcji:

> Opticum 406p v1.07.6135

> Secret codes for Opticum X406p:

> F1 -> 000 - Emmulator on/off

> F1-> 111 - Sharing optino on/off

> F1 -> 333 - BISS key introduction

> F1 -> 147 - enter patch menu

> F1 -> 444 - enter key

> F1-> 555 - IP settings

> F1 -> 666 -server settings

> F1 -> 999 -USALS

> F1 -> 321 - Test list

> 9876 -master code

Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi wyjaśnić, o co chodzi? Co wnoszą do użytkowania, jaką funkcję spełniają i czy uruchomienie ich jest bezpieczne?

 

Za wszelką pomoc będę ogromnie wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z dekoderem. Miałem stare oprogramowanie i wszystko w miare działało, a po zaktualizowaniu na najnowszą liste kanałów od producenta wyświetla mi że wszystkie kanały mam zakodowane. Jak się tego pozbyć?? POMÓŻCIE! PROSZĘ!!! ew proszę na maila o najnowszą liste nc+ na peking(małpka)plusnet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem przez parę dni sprawny dekoder i nagle przestał działać. Objawy takie same jak u peeking. Próba reanimacji czyli zmiany softu oraz listy na nowsze wersje, nic nie dały. Wszystko wskazywało na to, że padł slot na kartę. Po telefonie do GLOBO (serwisu tunera) i omówieniu problemu uzyskałem odpowiedz "To nie jest dekoder do Cyfry plus!!!". Zapewne to nie jest odosobniony przypadek "awarii" naszych tunerów. Ciekawe co "specjaliści" mają do powiedzenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem ok. 1 m-c temu. Zrobiłem tak : Wywaliłem wszystkie kanały z satelity HOT BIRD , potem wgrałem je na nowo z nowymi częstotliwościami i wgrałem poprzedni soft , czyli przedostatni . Następnie wgrałem z Pendrive'a swoją liste kanałów i wszystko działa . Informuje , że dotyczy to tylko platformy C+ . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Po kilku zmianach softu (różne wersje) i listy kanałów tuner nadal nie rozkodowuje programów z HotBird'a (z pakietu C+). Przy używaniu karty splittera dioda mryga w momencie resetowania i wyświetla komunikat "Reset karty nieudany...". Oryginalna karta też nie pomaga.

Pytanie: Czy w menu tunera "Ustawienia" macie dostęp do opcji "Karta dostępu"?

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc, nie macie problemu w odbiorze programow z tego transpondera na waszych x406p?

 

http://www.sat-charts.eu/multiplex,130E ... 27500.html

 

nie dziala mi np. TVP2HD, bo w odbiorniku ustawione jest

 

12265 MHz

pol. V

27500 kS/s

2/3

 

a aktualne to

 

12265 MHz

pol. V

27500 kS/s

3/4

reczna zmiana nic nie pomaga, jakosc sygnalu 0%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...