Skocz do zawartości

Opticum HD X406p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zastanawiam się nad tym tunerem i pytanko:

Ile standardowo jest satelitów do wyboru (chodzi mi o liczbę, chyba, że ktoś byłby w stanie wypisać wszystkie ;)) oraz czy można dodawać kolejne pozycje (w postaci nazwa satelity+ pozycja na orbicie) do listy?

Czy na liście są również sputniki nadające programy w paśmie C, czy tylko te w KU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam są wszystkie te satelity, które ja odbieram (wymienione w podpisie) poza takimi niestandardowymi, jak 4.0E albo coś w tym rodzaju. Chyba ogólnie można ustawić 70 pozycji satelitarnych. Na pewno można dodawać własne satelity + nazwę taką, jaką chcesz.

Opticum x406p jest dużo bardziej rozbudowany niż x402 czy x403. Ja go mam, ale używałem tylko trochę, ponieważ były problemy z programowaniem nagrań i nikt nie potrafił odpowiedzieć, dlaczego tak się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@agusiamal

Zgraj od siostry soft jako kopię zapasową i załaduj u siebie tak jak napisał @kwakii. To najlepszy sposób. Nie zapomnij tylko takiej kopii zrobić obecnego oprogramowania dekodera. Wtedy w razie gdy tamten zacznie ci szwankować czy ci się przestanie podobać zawsze będziesz mógł wrócić do starego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Za jakiś czas wygasa mi umowa z CP i chciałbym zamienić jeden z moich tunerów Samsung DSB-H370G na własny tuner,oraz wziąć moduł CI od CP.

Interesują mnie m.in tunery Ferguson Ariva i Opticum/Globo.

Czy ktoś mógłby podzielić się swoimi uwagami na temat współpracy Opticum x406 z modułami CP?Jak wygląda sprawa nagrań na dysk oraz samo programowanie nagrań?Czy tuner wiesza się podczas pracy?

Będę wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem x406, z softem uniwersalnym. Po wsadzeniu do niego karty Cameleon Cyfry i modułu CP (stary, kupiony chyba ze trzy lata temu) kanały cięły w sposób straszny. HBO, Eusport miałem z cyfry, ale moduł Polsatu nieustannie próbował je dekodować i wywalał info że zakodowany a obraz był stop klatką. Nie bawiłem się tym długo, ale nie odnalazłem opcji wyłączenia komunikatów modułu. Przeszedłem na Arivę i tu wszystko zadziałało ok, komunikaty modułu można wyłączyć, a w menu każdego kanału wybrać przez co ma być dekodowany - czy przez CI czy przez CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z dekoderem: po załączeniu wyświetla się informacja - słaby sygnał (jakość 0%). Dopiero po kilku minutach pojawiają się programy. Po przywróceniu ustawień fabrycznych kanały pojawiają się od razu. Inne dekodery działają bez problemu. Próbowałem z różnymi wersjami oprogramowania i problem jest cały czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy ktoś mógłby podzielić się swoimi uwagami na temat współpracy Opticum x406 z modułami CP?Jak wygląda sprawa nagrań na dysk oraz samo programowanie nagrań?Czy tuner wiesza się podczas pracy?

Tuner na oryginalnym sofcie działa dobrze z modułem zarówno CI jak i CI+. Nie zauważyłem większych problemów. Z programowaniem nagrań bywa różnie. Zdarza się, że tuner wyłącza się po minucie nagrania. Gdy nagrywa się ręcznie jest ok. Może to błąd softu bo pochodzi sprzed ponad roku. Możliwe, że nowsze wersje wyeliminowały ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@k0su

Chyba masz włączone pomijanie kanałów.

@Gusto

Jeśli masz wersję oprogramowania MCAS to powinieneś mieć opcję szybkiego wyszukiwania pod tę platformę. Jeżeli nie, to pozostaje ci ułożyć ją samemu. Godzina, dwie i po sprawie. Skorzystaj z Satkuriera - tam masz listy wszystkich platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem od znajomego w/w tuner, na pokładzie wersja Hardware ALI3606.ALL, wersja oprogramowania1.07.7.102 z 28.102 z 12.2012 mam kilka pytań do Kolegów z tym tematem obznajomionych.

Tuner bootuje około 12 minut, czy jest to problem występujący tylko u mnie, uważam że prawie ze wszystkim dałem sobie rady, oprócz edycji listy kanałów.

Mam instrukcję w języku polskim gdzie wspomina się o edycji kanałów lecz jest to tak napisane jakby to robił "Translator".

 

Może ktoś z Kolegów pomoże mi po kolei (łopatologicznie) jak pilotem można kopiować kanał z listy głównej i wrzucić go do ulubionych.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zwracam się z prośbą o udzielenie informacji w następującym temacie.

Posiadam tuner Opticum x406p z oprogramowaniem w wersji x406p_V1.07.7102_20121228_dvbs_west_full. Kanały Cyfry+ działają prawidłowo, karta Cyfry+ w slocie na kartę. Czy będą działały kanały dekodowane za pomocą karty viaccess, która zostałaby umieszczona poprzez moduł w gnieździe CI tego tunera. Czy moduł CI musi być viaccess ? Zaznaczam, że umieszczając kartę viaccess w slocie kart, kanały nie są dekodowane. Czy moduł CI rozwiąże problem, czy musi zostać zmienione oprogramowanie w tunerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...