Skocz do zawartości

Opticum HD X406p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , ja też z takim zapytaniem , - po przełączeniu na inny kanał np. TVN sygnał antenowy mam np.86 % a jakość kanału oscyluje np.od 69% do 73% ( zauważyłem to na kanałach HD) , czy to jest normalne ? na kanałach SD wartość ta nie zmienia się ( jakość kanału " stoi" w miejscu np.72% ... Ustawienie anteny jest na 86%. Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aloha,

 

mam Optka 406p oraz X560 poprzez splittera kablowego HomeSplittera. I problemy z EPG, działa kiepsko, najczęściej wyspisuje "Brak EPG", EPG danego kanału zaczytuje dopiero po przełączeniu na ten kanał - w obu tunerach tak jest. Softy generalnie najnowsze - w 406 1.07.5233, ale na poprzednich wersjach było to samo.

 

Ktoś miał może podobną sytuację, albo wie, jak zaradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG ogólnie działa kiepsko , ponieważ w tym dekoderze soft do Cyfry - powiedzmy ,że jest softem "gościnnym" , nie działa do końca poprawnie. Ja również korzystam ze Splitera i nie ma to żadnego znaczenia czy w slocie jest karta czy karta spliter. To są tylko moje spostrzeżenia , być może u innych osób jest inaczej. Pozdro - Jaca

 

Aloha,

 

mam Optka 406p oraz X560 poprzez splittera kablowego HomeSplittera. I problemy z EPG, działa kiepsko, najczęściej wyspisuje "Brak EPG", EPG danego kanału zaczytuje dopiero po przełączeniu na ten kanał - w obu tunerach tak jest. Softy generalnie najnowsze - w 406 1.07.5233, ale na poprzednich wersjach było to samo.

 

Ktoś miał może podobną sytuację, albo wie, jak zaradzić ?

Wyszedł najnowszy soft spróbuj go wgrać , z softu na soft EPG coraz lepiej chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Jak ustawić tuner żeby był widoczny na wyświetlaczu zegar po przejściu w standby?

Podobno ma być widoczny zegar, a u mnie tylko czerwona dioda świeci.

Inny problem dotyczy rozdzielczości, w usatieniach wybieram 1080p, potwierdzam i widzę że odbiornik przełącza sie na 1080p (np na kanałach HD), natomiast po wyjściu z ustawien i ponownym wejściu widzę że uatawienie wróciło do 570i. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić tak : TIMER - Timer wyłaczenia na , Automatyczne wyłaczanie , Ustawienie automatycznego wyłacznai < wył> , a co do rozdielczości to wciśnij na pilocie " Display" i naciśnij na 1080I 50Hz i po twierdż OK , - w takiej konfiguracji chodzi mój operator , jak by co to pisz na Priva to Ci pomogę , pozdro - Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję serdecznie za podpowiedzi. Po zmianach sugerowanych przez JacekMG wszystko działa poprawnie. Zegar wyświetla się w "stand by" - chociaż jest ledwo widoczny i szkoda że nie da się zwiększyć jasności.

To samo dotyczy rozdzielczości. Po przełaczeniu na 1080i obraz wyswietla sie w prawidłowo, a zmiany nie wracają juz do 570i.

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: chciałbym dodać sobie nowy kanał Stars.tv (10,911 GHz, pol. V.) - jak to zrobić recznie? Zależy mi na tym aby nie stracić własnej listy kanałów którą sobie sam poukładałem.

W Opticum 9600ts wystarczyło w edycji kanałów wybrać daną częstotliwość i przeszukać tylko wybrany transponder. Kiedy próbowałem to zrobić na moim 406p przeszukałem chyba całą satelite Hotbird i przy okazji wywaliłem sobie własną liste kanałów. Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie: było wcześniej, że programy/filmy nagrane na tym tunerze są zdeszyfrowane, tzn. można je ogądać na komputerze, ale dziwi mnie wiadomość, którą otrzymałem od suportu Globo, że nagrania są szyfrowane i można je odtwarzać jedynie na odbiorniku. Skąd ta rozbieżność zdań? Czy może któraś aktualizacja firmware wprowadziła jakąś zmianę?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierszwy post. Mam kilka problemów dotyczących 406. Otóż po pierwsze nie mogę oglądać kanałów hd na karcie cyfry (czy to oryginalnej czy to po splitterze) - wychodzi mi komunikat za słaby sygnał. Na moim drugim dekoderze podpiętym do tej samej anteny (pace 500 gb) nie ma żadnych problemów - a tu takie hece. Po drugie nijak nie mogę w ustawieniach znaleźć żeby poukładać kanały wg cyfry+. Ściągnąłem listę z forum i niby jest, ale tylko SD działają. Jak zaktualizowałem soft do najnowszego to wszystko zniknęło i pojawia się nawet na tvp1 komunikat że kanał zakodowany!! Na sofcie z marca 2012 idą same SD i na ten moment na nim pozostałem. Liczę na pomoc co i jak poustawiać żeby szło jak należy bo dekoder całkiem całkiem ale się pogubiłem w tych ustawieniach.

 

i jeszcze dodam że nie działają u mnie żadne tvny i polsaty - nie wiem ocb. Canal+ są tylko w SD, nawet tvp HD i sport nie działa - może ktoś pomoże. LICZĘ NA WAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie: było wcześniej, że programy/filmy nagrane na tym tunerze są zdeszyfrowane, tzn. można je ogądać na komputerze, ale dziwi mnie wiadomość, którą otrzymałem od suportu Globo, że nagrania są szyfrowane i można je odtwarzać jedynie na odbiorniku. Skąd ta rozbieżność zdań? Czy może któraś aktualizacja firmware wprowadziła jakąś zmianę?

Pozdrawiam.

Po zakupie tego tunera nigdy nie zmieniałem w nim oprogramowania a nagrania działają na komputerze, nawet te z kanałów kodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłem ten tuner, ale mam pewien problem. Podłączyłem dysk 320gb wypełniony filmami nagranymi na moim poprzednim tunerze (x402p), ale większości z nich (filmy nagrane z kanałów HD) nie da się obejrzeć, tzn. mogę je uruchomić, ale tuner ich nie widzi, nie da się ich w żaden sposób obejrzeć. Pozostałe (głównie w SD) są i można je odtworzyć, ale są podzielone na kilka plików (np. film ma dwie części po 56 min. każda), co mocno utrudnia oglądanie. Proszę o informację, w jaki sposób uruchomić te filmy i je obejrzeć? Da się w ogóle coś zrobić?

 

Ponadto, mógłby ktoś napisać, jakie powinny być poprawne ustawienia obrazu, tak by poprawnie odbierał HD? Jak mam ustawione 1080P, to przestawia się automatycznie na 576, jak ustawię 1080i to obraz mam jakby zamglony i dużo gorszy niż na x402p.

Natomiast kiedy chcę ustawić Internet, to wyskakuje komunikat "Brak interfejsu sieciowego", chociaż mam załączony adapter WiFi. Macie jakieś pomysły, drodzy użytkownicy x406p? Za wszelką pomoc z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jaki "adapter wifi"? Jakiś specjalnie dedykowany do tego tunera?

 

Tak, jest dedykowany do tunerów Opticum. Zobacz tu: http://www.globo.com.pl/pl/p/w5-wireless-adapter Zupełnie nie wiem, jak się za to zabrać.

 

Pojawił się jeszcze jeden i to znaczący problem. Wczoraj wieczorem chciałem zaprogramować timery na trzy filmy, w tym dwa z Canal+HD. Ustawiłem poprawnie timer na pierwszy film, a kiedy po chwili chciałem ustawić timer na drugi film, ten pierwszy timer się wykasował, tuner sam wyszedł z menu i wyłączył się. Powtarzałem chyba z 10 razy i nic, cały czas to samo. Nie da się nic ustawić. Może ktoś miał podobny problem? Czy to może być wina oprogramowania? Proszę o odpowiedź, to ważne. Na razie podpiąłem x402p i korzystam z niego, ale, co zrozumiałe, chciałbym korzystać z nowego x406p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...