Skocz do zawartości

Opticum HD X406p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam następujący problem , mianowicie wgrałem najnowszy soft do Opticum x406p - Software Opticum x406 v1.07.7102 Conax_Polska Lista Kanałów_20130102 i od tego momentu nie mogę odbierać kanałów Cyfry + w opcji multiroom tzn na tv pojawia się info że nieprawidłowa jest karta. Na sofcie który był wgrany jak kupiłem x406p wszystko śmigało. Czy ktoś na forum posiada nowy odpowiedni soft do Cyfry + ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek999

Pytanie za 100 punktów :) Masz kartę w czytniku czy moduł CI ? Gdzieś czytałem, że w Fergusonach opartych o ALI M3606 nagrania z kanałów, które dekoduje moduł, da się odtworzyć na komputerze. Natomiast jeśli ktoś używa karty w czytniku, to już nagrań się nie da odtworzyć. Być może coś podobnego dzieje się w tym Opticumie.

 

Maniek357 poszedł dobrym tropem. Nagranie dekodowane przez moduł CP da się odtworzyć, nagranie dekodowane przez czytnik kart w którym jest karta TNK już nie.

 

Hardware: GS 3606_AIL

Soft: 1.07.4815 z 15 maja 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich,

 

Od Stycznia 2013 jestem posiadaczem tunerka x406p i generalnie jestem z niego bardzo zadowolony.

Używam go za granicą do odbioru kanałów wyłącznie FTA z pozycji 28.2°E - Astra 2A/2B/2D/1N/Eutelsat 28A (28.5°E), na oryginalnym oprogramowaniu. (wer. 1.07.7102)

 

Nie mogę poradzić sobie z EPG. :-?

EPG na każdym kanale pokazuje tylko nazwę aktualnej audycji i następnej (now and next).... Nie wiem, czy coś muszę dokonfigurować, zeby mieć bogatrze EPG?

Idealnie było by mieć na kilka dni, ale 1 pełny dzień to już dla mnie byłoby to super.

 

Byłbym wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Próbowałem sobie troche poczytać na zagranicznych forach i wychodzi na to że EPG FTA dla satelit 28.2°E - Astra 2A/2B/2D/1N/Eutelsat 28A (28.5°E) jest szyfrowane, mimo iż kanały są FTA. EPG pochodzi od dwóch dostawców równolegle od Sky (UK) i od Freesat (UK). Freesat niby jest za darmo bo wszystkie kanały są FTA, ale tylko tunery Freesat'u mogą odkodować pełny EPG. To udało mi się doczytać. Pozostaje mi chyba korzystać z EPG w internecie i nagrywać przez "TIME" na pilocie. Powinno zadziałać. W Polsce to może być mało poplurany temat, ale sądziłem że może ktoś coś będzie wiedział. Wielkie dzięki i pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z dekoderem x406p. Otóż po podłączeniu, dysku zewnętrznego albo pendriva, dekoder widzi dysk, potrafi nagrywac i odtwarzać nagrane filmy. Natomiast nie widzi i nie odtwarza żadnych plików multimedialnych, filmów (avi, mkv, mp4 ) ani zdjęć. Czy potraficie mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....bo ten dekoder odtwarza filmy nagrane tylko na nim ,natomiast nie odtwarza nic z zewnątrz no może tylko zdjęcia , a juz napewno nie AVI niestety producent wprowadził taką blokadę :?

 

O jakiej blokadzie mówicie. Ja bez problemu odtwarzam filmy. Mkv. AVI i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro Tobie działa, to o jakiej blokadzie możemy mówić? Wysłałem bezpośrednio do dystrybutora polskiego maila z zapytaniem o dekoder i z tym problemem, niestety nie dostałem jakiejkolwiek odpowiedzi. Może prześle maila do producenta i ten będzie znał rozwiązanie. Jeśli ktoś tutaj obecny zna jakieś rozwiązanie to proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...