Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest tak, jak piszesz. ,,Vabank", ,,Vabank II, czyli riposta", ,,Kogel-mogel", ,,Galimatias, czyli Kogel-mogel II", ,,Komedia małżeńska", ,,Gdzie jest generał", ,,Brunet wieczorową porą, ,,Nie lubię poniedziałku" itd. nie od dziś są nadawane w TVN. Po drugie - nie są to produkcje TVP i na pewno nie dostali ich za free, ponadto TVP bardzo rzadko emituje świetne klasyki. ,,Miś" nigdy nie leciał w TVN. Czy pasują stare polskie filmy do kanału komercyjnego, to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie stare polskie filmy i w ogóle programy pasują do głównego "TVN" i to jest właśnie realizacja poniekąd mojej wizji tego kanału, tzn., żeby bardziej przypominał on pod względem różnorodności ramówki kanał "ITVN" lub kanały "TVP" (wielu się pewnie ze mną nie zgodzi, ale dla mnie "TVP1", "TVP2" i "TVP Polonia" to wzorce kanałów uniwersalnych, chociaż może to też kwestia przyzwyczajenia do nich i tego, że głównie je oglądam :D ).

 

Szkoda tylko, że "TVN" nie odnawia swoich zasobów takich produkcji i od lat serwuje ten sam ich zestaw i stąd mój pogląd, że oni traktują widzów jak głupców, którym można w kółko wciskać to samo, a oni i tak to łykną, bo będzie na tym logo "TVN"...

 

W "TVP" jest niby to samo, ale oni rozbijają jednak te powtórki na różne swoje kanały i jest to mniej drażniące, niż jeśli z góry wiesz, że co pół roku, rok zobaczysz na tym samym kanale ten sam zestaw filmów.

 

"TVN" powinien wykorzystać zadyszkę finansową "TVP" (póki ona wciąż jest) i iść tam na większe zakupy, chociaż też pytanie, czy "TVN" tak naprawdę nie jest w gorszej sytuacji od "TVP", skoro sam musiał się sprzedać???

 

Agnieszka Szulim nową prowadzącą DDTVN:

http://www.tvnfakty.pl/agnieszka_szulim ... zaca_ddtvn

 

To po to odchodziła z "TVP", żeby w "TVN" robić w zasadzie to samo :D???

 

Według mnie skończy się jak z Magdą Mołek, która odchodząc z "TVP" była jedną z najpopularniejszych prezenterek (prowadziła w zasadzie programy wszelkiego rodzaju), a teraz jest kojarzona w zasadzie z jednym programem.

 

Rację miała Beata Tadla w wywiadzie dla "TVP Info", udzielonym po oficjalnym przejściu do "TVP", że w "TVN" nie miała szans na rozwój, a w "TVP" będzie mogła rozwinąć skrzydła (to nie jest dosłowny cytat, ale tak zrozumiałem sens jej wypowiedzi).

 

W "TVN" drażni mnie właśnie też to, że oni strasznie "szufladkują" swoich dziennikarzy, tzn. jeśli np. są w redakcji sportowej, to nikt ich od czasu do czasu nie oddelegowuje do "Dzień Dobry TVN", żeby tam się sprawdzili i przez to się nie rozwijają, tylko stoją w miejscu (wyjątek od tego to oczywiście Maja Popielarska i od czasu do czasu Agnieszka Cegielska, chociaż jej bardzo fajny moim zdaniem program "Cegiełka Zdrowia" był bardzo słabo promowany - nie ma go nawet w "TVN Player" i jest osiągalny, z tego co wiem tylko na mojej stronie :D )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż też pytanie, czy "TVN" tak naprawdę nie jest w gorszej sytuacji od "TVP", skoro sam musiał się sprzedać???
TVN się jeszcze nie sprzedał - na chwilę obecną jest zawiązane strategiczne partnerstwo z którego do 5 lat od podpisania umowy mogą się wycofać. A poza tym, to ITI bardziej zależy na sprzedaży swojego pakietu Grupy TVN.
W "TVN" drażni mnie właśnie też to, że oni strasznie "szufladkują" swoich dziennikarzy, tzn. jeśli np. są w redakcji sportowej, to nikt ich od czasu do czasu nie oddelegowuje do "Dzień Dobry TVN", żeby tam się sprawdzili i przez to się nie rozwijają, tylko stoją w miejscu
Chyba sobie kpisz? :crazy: Nie po to ktoś jest dziennikarzem sportowym czy biznesowym, by potem zajmować się tematyką lifestyle. Jakbyś popytał paru dziennikarzy, to dowiedziałbyś się, że nie o taki rozwój zawodowy chodzi.
Agnieszka Cegielska, chociaż jej bardzo fajny moim zdaniem program "Cegiełka Zdrowia" był bardzo słabo promowany - nie ma go nawet w "TVN Player" i jest osiągalny, z tego co wiem tylko na mojej stronie :D )...
Ten program był po prostu bardzo słaby. A niektóre jego odcinki są dostępne na tvnmeteo.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po to odchodziła z "TVP", żeby w "TVN" robić w zasadzie to samo :D???

 

Według mnie skończy się jak z Magdą Mołek, która odchodząc z "TVP" była jedną z najpopularniejszych prezenterek (prowadziła w zasadzie programy wszelkiego rodzaju), a teraz jest kojarzona w zasadzie z jednym programem.

Prezenterzy przechodzą ze stacji do stacji z różnych powodów - fakt, że Magda Mołek pracuje w TVN nie oznacza, że np. zarabia gorzej. Może spełnia się lepiej jako prezenterka konkretnych autorskich programów, niż prowadząc wejścia prezenterskie w TVP1 czy programy reporterskie w RTL7. Jeśli natomiast Agnieszka Szulim przechodzi ze stacji do stacji i ostatecznie znów będzie prowadzić morning show, to powiedz mi co w tym złego... Dorota Wellman i Marcin Prokop przeszli z "Pytania na śniadanie" właśnie do "Dzień dobry TVN" i zdaje się, że jest im tam dobrze. Nie spadli także na drugi plan.

 

Rację miała Beata Tadla w wywiadzie dla "TVP Info", udzielonym po oficjalnym przejściu do "TVP", że w "TVN" nie miała szans na rozwój, a w "TVP" będzie mogła rozwinąć skrzydła (to nie jest dosłowny cytat, ale tak zrozumiałem sens jej wypowiedzi).

TVP ratuje się właśnie znanymi twarzami, ponieważ samo w sobie nie ma konkretnych pomysłów na zwiększenie atrakcyjności swoich programów. TVP Info generalnie dalej prezentuje beznadziejną jakość obrazu, a pomysły - chociażby graficzne - zerżnięte są bezczelnie od nadawców prywatnych. Rozumiem, że TVN nie ma patentu na swoje pomysły wizualne, jednak nawet głupi zobaczy na kim wzoruje się telewizja publiczna.

 

Poza tym rozróżnij kilka spraw. Chwalisz w tym momencie TVP, oczerniasz TVN. Nie widzisz, że to są różne biznesy? Poza tym nie mogą się pokrywać pomysłami, chociaż mimo wszystko tak się dzieje. TVP i Polsat stawiają na powtarzalność twarzy we wszystkich możliwych propozycjach programowych (patrz: Krzysztof Ibisz, Piotr Kraśko czy Grażyna Torbicka), TVN kojarzy swoich prezenterów z konkretnymi przedsięwzięciami. Wyjątkiem może być Wojewódzki.

 

Efekt tego taki. TVN24 bije na łeb TVP Info jeśli chodzi o oglądalność, a wystarczy sobie porównać różnicę w zasięgu obu kanałów. Żałuję, że TVN24 nie ma w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie kpisz? :crazy: Nie po to ktoś jest dziennikarzem sportowym czy biznesowym, by potem zajmować się tematyką lifestyle. Jakbyś popytał paru dziennikarzy, to dowiedziałbyś się, że nie o taki rozwój zawodowy chodzi.

 

Może tak, ale z drugiej strony zobacz takiego Macieja Kurzajewskiego. Gdyby zajmował się tylko sportem, to wątpię czy zyskałby taką popularność, jak dzięki prowadzeniu "Kocham Cię Polsko". W "TVN" właśnie nie ma takich wszechstronnych dziennikarzy, znaczy oni są, tylko "TVN" unika właśnie wykorzystywania tej samej osoby na kilku polach (fakt, że z Kuźniarem próbowali i nie bardzo to się według niektórych udało), a w wielu przypadkach mogliby z tego odnieść korzyść (ja np. wyobrażam sobie choćby Tomasza Zubilewicza, jako prowadzącego jakiś program rozrywkowy, typu teleturniej, zresztą jako "showman" pogodowy zyskał przecież właśnie popularność na początku swojej pracy). Chcę napisać tylko tyle, że moim zdaniem trzeba próbować !

 

Ten program był po prostu bardzo słaby.

 

Pozwolę sobie z Tobą nie zgodzić, tzn. nie chodzi tylko o to, że lubię Agnieszkę Cegielską, ale w tym programie była mowa o wielu różnych tematach (jak w naturalny sposób chronić się przed różnymi dolegliwościami, leczyć je i dbać o swoje dobre samopoczucie), które mogłyby się dużo bardziej przydać ludziom w codziennym życiu, niż wiedza o tym kto odpadł z jakiegoś "show", ale niestety program był za późno i w zły dzień emitowany premierowo (poniedziałki o 22:30). Mogłoby też może pomóc, gdyby był emitowany w "TVN Style", ale co zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frazes- a czy celem dziennikarza i człowieka powinna być popularność?? Dla mnie Kurzajewski był najlepszy w początkowych latach kiedy jeździł na skocznie z tą swoją czapeczką. Teraz jest no właśnie celebrytą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frazes- a czy celem dziennikarza i człowieka powinna być popularność?? Dla mnie Kurzajewski był najlepszy w początkowych latach kiedy jeździł na skocznie z tą swoją czapeczką. Teraz jest no właśnie celebrytą.

 

W dzisiejszych czasach (może niestety, może nie), jeśli dziennikarz (taki występujący na antenie) nie jest popularny, to się z niego rezygnuje.

 

Ja lubię Kurzajewskiego, bo wydaje mi się (mam nadzieję, że tak jest naprawdę) naturalny, jak występuje, ale to nie wątek, żeby o nim dyskutować, chociaż może nie wszyscy pamiętają, że Kurzajewski zaczynał w redakcji sportowej "TVN", chociaż ja go stamtąd właśnie nie pamiętam, ale wiem, że był tam :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w ''Tele Tygodniu'' ukazał się wywiad z Kazimierzem Mazurem, który w serialu ''Na wspólnej'' gra Kamila Hoffera i jak się okazuje początkowo scenarzyści na podstawie angielskiego odpowiednika serialu mieli z niego stworzyć postać homoseksualną, zaś w węgierskim odpowiedniku serialu Maria Zięba jest chłodną i niemiłą osobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że pokażą finałowy mecz Generali Deyna Cup i mecz Lechia-Barca na TVN. Jestem tylko ciekaw, czy pokażą pozostałe mecze Generali Deyna Cup na swoich antenach najlepiej TTV lub TVN7. Generali Deyna Cup to można powiedzieć, że to taka odpowiedź TVN-u na zeszłoroczny Polish Masters TVP. Ciekawe czy też, będzie miał taką słabą oglądalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...