Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A przypomnij sobie ilu dziennikarzy zwolniło TVP w 2015 roku? 

Dziwne że to pominąłeś. 

Jakoś na TVN nie ma takiego oddziaływania rok 2015 i wcześniejsze. 

Jeśli mówisz o wejściu do siedziby redakcji, to ja widzę dziś próbę ustawowego zakazu posiadania udziałów amerykańskich w TVN, czyli tak naprawdę zamkniecia lub przejęcia stacji. Próby blokowania przedłużania koncesji. Czy to nie jest wiekszy kaliber? A piszesz że dziś tego nie widzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie manipulować moja wypowiedzią. Nie widzę by służby specjalne wchodziły do siedziby prywatnych mediów. Przypisywanie tej wypowiedzi, ze nie widze tego, ze władza próbowała wprowadzić lex TVN to nadużycie i nieprawda. 

Tvp s. A to spółka Skarbu Państwa i zmiany kadrowe po zmianie władzy go normalność. Pisałem o tym jak władza wpływała na zmiany w mediach prywatnych na które teoretycznie żadnego wpływu być nie powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Twoja wypowiedź zabrzmiała jakbyś nie widział niczego złego w obecnych czasach. Moja dotyczy ogólnego stwierdzenie że były i są zakusy aby niezależnym mediom ograniczyć działanie, z tym że obecnie uważam że dzieje się to na o wiele większą skalę, bo dotyczy jednego z największych pomiotów medialnych jakim jest TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę pojąć jednej rzeczy. TVP może mieć oglądalność 0 i tak będzie się powodziło, bo pieniądze ma zagwarantowane. Ale TVN? Stacja komercyjna, przychody/zyski zależą od oglądalności. Poprzez swoją stronniczość traci widzów takich jak ja, bo po co mi oglądać rozmowę Olejnik z Tuskiem, gdzie atmosfera jest milsza niż między znajomymi przy kawie. (no przy piwie już rożnie;) 

Takie rozważanie czysto biznesowe.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed 2015 TVP też należała do rządu jak dziś. Nic się nie zmieniło od 1952 roku bo Właścicielem TVP jest skarb państwa czyli rząd, rada ministrów, premier, prezydent itd... każdy kto ma władzę. TVP należy oddać w prywatne ręce. Nawet była ostatnio afera z BBC że jest stronnicza    https://www.press.pl/tresc/76123,bbc-krytykowane-za-stronniczosc-w-relacjach-przed-koronacja-karola-iii

Dlatego należy wszystkie media publiczne oddać w ręce prywatne lub zlikwidować to uchroni wiele państw od stronniczości, Rosję uchroni od Putina, Chiny od komunistów, Białoruś od Łukaszenki itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wislok napisał(a):

Tvp s. A to spółka Skarbu Państwa i zmiany kadrowe po zmianie władzy go normalność.

Tak na marginesie to nie jest normalność.

Przykłady z innych krajów o czym informował portal TVN24 gdy zmieniano ustawę medialną w 2016 roku.

https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata/media-publiczne-w-europie-wybor-szefow-ra612266-4464470

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolejny, dziewiąty sezon programu „Ślub od pierwszego wejrzenia” ma trafić do jesiennej ramówki TVN - dowiedział się portal wirtualnemedia_pl. Wiosną reality-show został zastąpiony przez program „Nastolatki... rządzą kasą", bo konieczne było powtórzenie nagrań do “Ślubu”.

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/slub-od-pierwszego-wejrzenia-9-jesienia-w-tvn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Must carry must offer nie definiuje na której pozycji kanał ma się znaleźć. Zatem moim zdaniem jeśli strony nie mogą dojść do porozumienia w sprawie pozycji kanału na liście to bardziej pod ścianą jest nadawca, gdyż narzuca dodatkowe warunki nie wymagane prawem i to blokuje odbiorcę do podpisania umowy.

Oczywiście to teoria. Praktyka jest na pewno z pozycji siły argumentów danego podmiotu.

Nie dziwi mnie również że każda duża telewizja z tzw. wielkiej czwórki chce mieć pozycję w pierwszej 10-tce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiecOd kiedy TVN jest niezależny? Nie ma moim zdaniem czegoś takiego jak niezależne media. Media zawsze są zależne od danego kapitału, politycznych elit czy danego światopoglądu. A na przykładzie TVNu widać to szczególnie, gdzie ta stacja jest dość jednostronna. 

 

@wislokTu się akurat zgodzę z dvbtowcem. Dla wielu osób telewizja jest niestety nadal głównym źródłem informacji. Większość polskiego społeczeństwa to właśnie osoby 50-60+. Nie brakuje także wśród młodszych tych, którzy dalej wolą telewizję od innych mediów. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lannan napisał(a):

Od kiedy TVN jest niezależny?

Polecam przeczytać definicję, gdyż wiele osób nadinterpretuje słowo "niezależne media".

https://www.liberties.eu/pl/stories/niezalezne-dziennikarstwo/43789

Cytat

Niezależne dziennikarstwo, nazywane również niezależnymi mediami, odnosi się do wszelkich mediów informacyjnych, które są wolne od wpływu rządu lub innych zewnętrznych źródeł, takich jak korporacje lub wpływowe jednostki. Obejmuje to telewizję, gazety, radio i dziennikarstwo internetowe. W tworzeniu mediów niezależnych dziennikarze nie odczuwają żadnej presji, by zmieniać lub cenzurować swoje artykuły, nawet jeśli mogą one ukazywać rząd lub inne podmioty władzy w negatywnych świetle. Nawet jeśli chodzi o właściciela serwisu informacyjnego, u którego publikują. Niezależne dziennikarstwo pozwala na dzielenie się jawnymi faktami z opinią publiczną, aby ludzie mogli wykorzystać te informacje i potrafili decydować w ważnych kwestiach, jak na przykład, których polityków i jakie decyzje polityczne popierać lub jakie firmy działają zgodnie z etyką, a tym samym zasługują na swoją działalność.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicję rozumiem, ale się z nią nie zgadzam. Trudno uznać TVN za niezależny gdy ten ewidentnie opowiada się za danym światopoglądem politycznym i promuje go przez wszelkiej maści korporacje które wywierają wpływ. 

Już nie wspomnę o tym że na TVN jest mnóstwo hipokryzji. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wybacz za takie porównanie, ale nasunęło mi się przed chwilą i moim zdaniem dobrze odzwierciedla tą sytuację niezależności.

Patrząc na to w ten sposób jak prezentujesz żaden człowiek nie jest niezależny, gdyż jego światopogląd ukształtowali rodzice, oraz otoczenie w którym przebywał w dzieciństwie.

I nikt tego nie kwestionuje że to jest złe.

Chodzi o to że mając swoje poglądy, nikt w dorosłym życiu nie mówi Ci jak masz postępować.

7 minut temu, Lannan napisał(a):

Trudno uznać TVN za niezależny gdy ten ewidentnie opowiada się za danym światopoglądem politycznym i promuje go przez wszelkiej maści korporacje które wywierają wpływ. 

 

To już Twój osobisty pogląd, jak sądzę ukształtowany przez Twój światopogląd ;)

Wracając do mojego wstępu, należałoby wykazać że dziennikarze TVN tworząc materiały robią swoją robotę w oparciu o to że ktoś ich do czegoś zmusza, czy zgodnie ze swoim przekonaniem i starannością.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...