Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten tuner zawsze się dość mocno nagrzewał. Pół godziny w "stand by" wystarczy by część tunera, w której znajduje się głowica i prawdopodobnie układ zasilania, stała się ciepła. Dwie godziny po odłączeniu anteny i włączeniu tunera temperatura raczej nie wzrosła zbyt wiele. Echoś jest ciepły ale gniazda nie parzą, można je swobodnie trzymać. Co innego gdy antena jest podłączona. Wtedy po kilku godzinach tuner jest mocniej nagrzany, szczególnie ciepło jest w okolicy gniazd LNB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że jakiś problem z przepływem zasilania do LNB, może po podłączeniu kabla głowica generuje za duże napięcie i zmienia się opór prądu i kabel się topi :roll: Przydałby się jakiś miernik i zmierzyć wartości prądu i napięcia z podłączonym kablem i bez kabla, a potem porównać je z wartościami fabrycznymi (z tyłu na dekoderze powinny być lub w instrukcji obsługi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam!

mam problem z kartą do tego dekodera Echostar DSB 717 ,karta jest żółtego koloru (NAGRAVISION),ten problem polega na tym że gdy wlanczam dekoder to pojawia mi sie napis KARTA NIEAKTYWOWNA oczywiście dzwoniłem do cyfrowego polsatu i powiedzieli mi żebym przeciścił karte lub dmuchnął do czytnika,ale nic nie pomogło,przypomne że zrezygnowałem z cyfrowego polsatu pare miesięcy temu,ale to chyba nic nie zmiena ,bo i tak powinienem mieć te odkodowane kanały,to nie oni zablokowali tylko mi coś w dekoderze siadło,a do punktu naprawy nie dam bo mi się gwarancja skończyła,może sie da to zrobić bez pomocy montera.PROSZE O POMOC !!!!!(dodam jeszcze że na większości kanałów mam brak sygnału mówili że to wina dekodera :?: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder pewnie nie był używany przez dłuższy czas i dla tego pisze Karta Nieaktywowana, nie mam pojęcia dla czego konsultant powiedział ci aby przeczyścić kartę (przecież to jest śmieszne :lol2::lol2: ) powinien ci aktywować kartę i kazać zostawić dekoder na kanale dla abonentów w Standby,i po jakimś czasie włączyć a kanały powinny śmigać proponuje po prostu skonsultować się jeszcze raz podać numer karty itd... a następnie wyjaśnić co się dzieje, powinni zrobić tak jak wyżej napisałem, a nie kazać czyścić kartę :lol2::lol2::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki! ona sie spytała czy wyświetla sie numer karty w menu dekodera,i stwierdzila że to wina dekodera kazala mi jeszcze kombinować,oni pewnie tak specjalnie żebym z powrotem zaczął płacić za abonament,potem mi truła o promocjach,nawet nie chciała numeru karty,w wója lecą!!!!! no ale spróbuje zadzwonić jeszcze raz,aha jeszcze jedno nie wiesz czy może dlaczego na połowie kanałów mam brak sygnału ,monter mi powiedział że coś sie tam przepaliło,i naciągał mnie na nowy dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Musisz na nowo przeszukac siec i powinno byc ok, jak nie pomoze to ustawienia fabryczne a jak wogole nic to nie pomoze to moze byc walniety konwerter, ale dla pewnosci podlacz dekoder do innej instalacji lub inny dekoder do swojej instalacji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przypomne ze mam nastepujacy problem:

Witam mam pytanie. okolo miesiac temu cos stalo sie z moim dekoderem. Nie dziala przeglaszanie i przyciszanie. Tz suwak glosnosci na ekranie tv sie przesowa a poziom glosu jest caly czas na tym samym poziomie. Wie ktos moze jaka jest tego przyczyna??

 

 

Zrobiłem tak:

 

Zresetuj tuner do ustawień fabrycznych . powinno pomóc .

Odłącz na chwilę tuner od zasilania i ponownie podłącz do prądu .

 

Ale niestety nic to nie dalo. Ma moze ktos inne pomysly??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was tak, że obraz (w szczególności podczas dynamicznych scen jak mecz piłki nożnej) po prostu zwalnia. Widać to po liniach na boisku które się tak charaktetystycznie mienią no i przy braku płynności podań :) Iść z tym do APS? mam jeszcze miesiąc gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z pilotem od tego dekodera. Mianowicie na pilocie nie działają przyciski: info , 9, 3. Wszystkie te przyciski znajdują się po prawej stronie pilota co wskazuje na jego usterkę, a nie dekodera. Taki stan rzeczy utrzymuje się od połowy roku, lecz teraz zwróciłem na to szczególną uwagę , gdyż chcę odbierać nową kaszubską stacje, a transpondera na którym miałaby się znajdować nie ma na liście cp. Musiałbym go dodawać , a przecież na pilocie nie chodzi trójka . I stąd moje pytanie. Skąd wziąć nowego pilota? Czy dostanę go w punkcie sprzedaży cp? Czy będę mógł go kupić, czy wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...