Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mi właśnie dzisiaj też się pilot popsuł . Wróciłem do domu i miałem wyłączony dekoder z sieci. Nie mogłem go włączyć pilotem myślałem że to może przez baterie. Wymieniłem je na nowe ( stare wyjmowałem przez ok. 10 minut :D jedna skubana nie chciała wyjść) ale dalej to samo. Nie działały żadne klawisze , ale odłączyłem dekoder z sieci i podłączyłem już działa większość oprócz menu ,epg i innych po tej stronie. Widocznie tez będę musiał kupić nowy.

A czy dalej obowiązuje ta promocja że można sobie wymienić dekoder za darmo czy z dopłatą na HD ? taka opcja by mi bardziej odpowiadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "promocja" wymiany dekodera za darmo, to tylko dla posiadaczy starych dekoderów CP jak: Sagemy, Thomsony czy Samsungi DSR7000 (tzw. czarne skrzynki) w związku z tą zmianą FEC niektórych transponderów (oficjalna wersja wymiany). A ten Echostar nie podlegał tej wymianie, bo ze zmianą FEC sobie by poradził, więc APS i tak nie wymieniłby ci go za darmo, z tego powodu.

Jedynie jeśli masz go na wypożyczeniu, to może w ramach tego, że nie jest twoją własnością, a opłacasz abonament i musisz na czymś oglądać, to w APS-ie mogą ci wymienić w ramach gwarancji wymienią ci go za darmo na inny, sprawny dekoder :roll: Wymiana ns dekoder HD, jak zwykle za dopłatą i zapewne przedłużenie umowy. O wszystko popytaj w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby zdiagnozowac czy problem lezy po stronie pilota czy dekodera zrob test czy pilot wysyla jakis sygnal. Jezeli posiadasz telefon z aparatem/kamera wlacz go i popatrz przez niego/nią na diode znajdujaca sie na pilocie. Jezeli podczas naciskania jakiegokolwiek klawisza dioda pilota bedzie swiecic badz migac oznacza to ze pilot wysyla jakis sygnal, jesli patrzac przez aparat podczas naciskania dowolnego klawisza dioda nawet nie mignie to znaczy ze wina lezy po stronie pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie po dluzszej przerwie i prosze o pomoc.

Problem jest raczej dziwmy (dla mnie :) ).

Przeprowadzilem sie do nowego mieszkania i mam tu (tak jak w poprzednim) gniazdko z sygnalem SAT (z kilku satelit).

Po intalacji tunera (LNB 1, HOTBIRD itd. CP) sila sygnalu to - pierwszy pasek okolo 85%, drugi okolo 44%.

Znajduje wszystkie kanaly z pakietu CP (z HOTBIRDA) i dodatkowo mnostwo z Astry.

I teraz sedno problemu.

Otoz na przewazajacej czesci kanalow (kanal znaleziony, EPG pobrane i pokazane) pokazuje sie na ekranie "BRAK SYGNALU" i dolny pasek znika (gorny OK).

Przykladowo na programach od 1 do 10 dziala tylko kanal 4 (czyli TVP2).

Poza tym na przyklad superstacja, Nat Geo Wild, Discovery i doslownie ze trzy wiecej.

Dziwi mnie (moze sie nie znam ;) poprawcie mnie prosze) ze pewnych kanalow nie ma (90%) a inne sa z pakietu.

Wiec jest ten sygnal, czy go nie ma?

Gdy zglosilem problem u administratora budynku to otrzymalem w odpowiedz formulke, ze nad tym pracuja...

Do anteny oczywiscei nie mam dostepu. Czy moze towina wzmacniacza w instalacji SAT tego budynku?

Czy to moze moj blad przy instalacji (dekoder Echostar 717)?

Prosze o jakiekolwiek sugestie.

Dzieki

Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim mieszkaniu mialem nawet mniej (okolo 40%)i dzialaly wszystkie programy.

Zmiana kata anteny to bardzo skomplikowana operacja w tym kraju...nawet nie pytaj dlaczego :)

Caly czas dziwi mnie, ze kilk akanalow dziala, EPG dziala wna wszystkiuch kanalach..a wszedzie wywala komunikat, ze brak sygnalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APS musi wymienic pilot na nowy. ;)

Kolego nic nie musi, frmalnie to wygląda to tak:

 

Jeżeli dekoder na własność:

Echo - 6 mies gwarancji na pilot, wymiana w APS

Samsung - Gwarancja jak na dekoder ale trzeba wszystko łącznie z dekoderem do serwisu wysyłać

by CPT - wymiana na nowy w okresie gwarancji w APS

 

Jeżeli dekoder w dzierżawę to wymiana na nowy od ręki przy każdym modelu jeżeli nie jest uszkodzony mechanicznie i nie nosi oznak otwierania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą, a zwłaszcza rzeczową odpowiedź dotyczącą wymiany pilota. Dekoder (Echostar 717) ma już ponad pół roku, więc trzeba będzie kupić nowy pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Mam problem z polaryzacją pionową(V) tego dekodera.Znajomy dał mi go do sprawdzenia.

 

Wygląda to tak. Na jego i mojej antenie(obie 90 cm średnicy) w ogóle nie działają wszystkie transpondery z polaryzacją pionowa(V). Transpondery z polaryzacją poziomą(H) działają poprawnie. Dla pewności,aby wykluczyć winę konwertera podłączyłem inne 3 tunery satelitarne i działały one poprawnie na obu polaryzacjach.

Co według Was mogło się spalić? Dodam że po ściągnięciu pokrywy dekodera,obejrzałem wszystkie kondensatory i wyglądają na sprawne(nie są spuchnięte i nie są wylane)

Pozdrawiam serdecznie i bardzo Was koledzy proszę o odpowiedź i radę co zrobić.

 

PS. Tuner jest po gwarancji.ile może kosztować naprawa w serwisie i czy będzie się opłacało?

 

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz miernik uniwersalny to sprawdź jakie daje napięcie na złączu do anteny (oczywiście bez podłączania anteny). Z podłączonym miernikiem przełącz na kanał z inną polaryzacją, jeśli nie będzie zmiany napięcia to prawdopodobnie głowica do wymiany, chyba, że jakiś magik zajmie się naprawą wewnątrz głowicy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy, bardzo prosze o pmoc.

Pisalem kilk postow wyzej o moim problemie (patrz viewtopic.php?f=7&t=1024&start=1545#p379400).

Dzis wpadl serwisant z miernikiem i stwierdzil, ze te dwa transpondery (12,188 GHz, pol. V i 12,284 GHz, pol. H)

sa na 90% mocy sygnalu w kablu zbiorczym (mam w moim mieszkaniu zbiorcza inst. SAT (kila satelitow).

Ale nadal mam kilka tylko kanalow - dokladnie to 5 kanalow (np. TVP 2 jest a TVP, TVN i calej reszty nie ma, ale za to jest Discovery..a Discovery Science juz nie, itd.) - reszta sie objawia napisem "Brak Sygnalu).

Facet sie upiera, ze dekoder nie dziala...Tylko dziwne, ze zaczal tak wariowac jak sie do innego mieszkania przeprowadzilem. Nie mam nikogo z CP w poblizu, zeby sprawdzic.

Jakies pomysly?

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...