Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bedzie problem..mieszkam jakies 6 tysi km od najblizszego punktu CP :)

szukalem kanalow po transponderach:

* Hot Bird 8 tp. 74 (12,188 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK) znalazl 0 kanalow (sygnal na 47%)

* Hot Bird 8 tp. 78 (12,265 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 2/3, DVB-S2/8PSK) nie mam tego transpond na liscie

* Hot Bird 8 tp. 79 (12,284 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK) znalazl 0 kanalow (sygnal na 47%)

* Hot Bird 9 tp. 112 (10,757 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S/QPSK) nie ma sygnalu (czerwona kropka)

* Hot Bird 6 tp. 132 (11,158 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S/QPSK) nie ma sygnalu (czerwona kropka)

 

a gdy wyszukuje sposobem "Cyfrowy Polsat" to leci po wszystkich TP , znajduje 207 kanalow a wyswietla 5....ja [beep]ziele...

reszta - NO SIGNAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mystras Dokładnie. Masz tu mapki ze strony Eutelsatu:

 

1. Hot Bird 6 - http://www.eutelsat.com/satellites/13ehb6_popd.html

2. Hot Bird 8 - http://www.eutelsat.com/satellites/13ehb8_popd.html

3. Hot Bird 9 - http://www.eutelsat.com/satellites/13ehb9_popd.html

 

Jeśli nie znajdujesz się w obszarze o kolorze pomarańczy, to o odbiorze CP możesz zapomnieć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie Ty mieszkasz? Jeśli jesteś 6 tys. km od Polski to możesz nie być, a właściwie nie jesteś w zasięgu HotBirda. :wink:

chlopaki, czytajcie moje posty... :)

przeprowadzilem sie o 500 metrow..i tyle. CP jest tu odbierany bez problemu.

dajcie jakies pomysly a zasieg zostawcie w spokoju :)

moze jutro bede mial drugi dekoder z CP. ale prosze dzis o jakies sugestie, bo znowu bede gadal z serwisantem jutro.

dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co teraz napisałeś , to wynika , że masz za słaby sygnał ( czerwona kropka ) 47% sygnału to zbyt mało . To jest sygnał cyfrowy i widocznie 47% tunerowi nie wystarcza . Kręć delikatnie anteną góra-dół , prawo-lewo , aż uzyskasz większą moc sygnału .

Tego - * Hot Bird 8 tp. 78 (12,265 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 2/3, DVB-S2/8PSK) nie mam tego transpond na liscie - nie możesz mieć na liście w Echostarze 717 ( DVB-S2 )

Czy łapiesz jakieś inne kanały FTA ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - lapie jakies 1600 z innych satelitow (jak ustawie szukanie "WSZYSTKO"):

HOTBIRD, ARABSAT, NILESAT i kilka innych.

jak juz pisalem poprzednio- nie moge ruszac antena...bo sygnal dostaje w gniazdku.

ok, jutro wpada koles z tunerem CP i sie zobaczy, czy to wina mojego tunera, czy instalacji, czy czegos jeszcze innego.

dam znac.

w poprzednim mieszkaniu sygnal mialem na poziomie 80% / 40% i wszystko gralo jak ta lala...a teraz po prostu na kanalach gdzie wystapuje napis "brak sygnalu" dolnej kreski w ogole nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 m to już coś. Ludziom odbiera wszystko doskonale, aż pewnego dnia włączają telewizor, a tu zero sygnału. Okazuje się, że w między czasie urosło drzewo, więc wszystko jest możliwe. Gdzieś ta granica musi być. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wcześniej antena była lepiej ustawiona, był mocniejszy konwerter, itp.

Transponder 12188V jest minimalnie silniejszy niż np. 11158V, więc na skraju wiązki satelity może to mieć duże znaczenie. Transpondery są z pokładów różnych satelitów ale wiązki i ich siła są mniej więcej równe.

Podsumowując: tylko korekta ustawień anteny (lub wymiana jakichś elementów odbiorczych) może przynieść pozytywne rozwiązanie, wymiana tunera nic nie da.

Sugestia: można spróbować ze wzmacniaczem sygnału (montowany "na kablu") ale może się okazać, że to nic nie da, pieniądze wyrzucone w błoto.

 

Po jakie licho dyskutujecie w tym wątku? Problem leży po stronie sygnału, a nie tunera. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

wina nie lezy po stronie Echostara. kumpel wpadl z Echostarem HD i ma dokladnie te same kanaly co ja.

Znalazlem na stronie Satkuriera liste wszystkich (chyba z 18 ich jest) transponderow, ktore powinienem miec, zeby odbierac pakiety CP, za ktore place.

W kablu mam 2 dzialajace (ktore sie pala na zielono jak szukam po TP). I te kanaly z tych wlasnie TP mam.

Czyli problem lezy po stronie systemu. I tu sie pojawia problem. Zdaje sie, ze tu jest taki system, ktory ma ograniczona ilosc transponderow. I te europejskie sa wylaczone (bo nie ma wolnych slotow)a ARABSAT i inne ichniejsze dzialaja bez problemu.

Czeka mnie walka z administracja. Tak to z tymi Arabami jest - klamia, obiecuja, klamia i... klamia. Moje pierwsze pytanie bylo przed przeprowadzka..panie a Hotbirda macie?

Oczywiscie, ze mamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo satelitarne składa się z 4 części:

- 10,7 - 11,7 GHz pol V

- 10,7 - 11,7 GHz pol H

- 11,7 - 12,7 GHz pol V

- 11,7 - 12,7 GHz pol H

Sygnał z dwóch ostatnich masz (a przynajmniej z pojedynczych transponderów), sprawdź czy jest jakaś prawidłowość w braku sygnału i będziesz wiedział czy to jakieś pasma są wycięte czy tylko sygnał z niektórych transponderów jest za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, mam prawie wszystkie kanaly.

Okazalo sie, ze trzeba bylo numery transponderow i "V" lub "H" wklepac recznie z pilota po wczesniejszym przeszukaniu calego pasma i wybraniu "TP00".

Mala niedogodnosc - programy, ktore wyszukane sa w/w metoda sa w tej chwili w okolicach 1050-1100 kanalu :)

ale to male piwo ;) wazne ze sa. (tylko szkoda ze TVP1 nei mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od pewnego czasu mam następujący problem. Po jakiś 10-15 minutach oglądania obraz zaczyna falować. Nie jest to sprawa telewizora, bo z anteny naziemnej jest OK, poza tym gdy podłączę inny telewizor jest to samo. Wydaje mi się, że to wina dekodera. Co może być przyczyną takiego stanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tuner czy nie za mocno się grzeje ? , jeżeli tak to ustaw tuner ( na próbę ) w przestronnym miejscu , chodzi tu o lepsze chłodzenie .

Miałem podobnie i przestawienie tunera pomogło i problemy zniknęły raz na zawsze .

Grzanie się tunera to może być jedną z przyczyn złego działania tunera , ale może być również inna przyczyna - niestabilna antena , zaśniedziałe końcówki kabla itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To macie chyba bardzo wadliwe ( pechowe ) tunery , mój tuner jest ciepły , ale nigdy nie był gorący .

Tuner stoi obok TV na stoliku , a na nim ( bezpośrednio ) leży głośnik centralny od kina domowego ,,Philipsa Lx7100SA,, i oba urządzenia pracują poprawnie już kilka lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech...mam jeszcze jeden problem.

od kilkunastu dni po wlaczeniu dekodera musze kilka(nascie) razy go wlaczac i wylaczac, zanim bede mogl w ogole przelaczyc kanal. Dziala tylko przycisc ON/OFF.

I caly ekran telewizora zajmuje informacja o aktualnie wyswielanym programi...szalu mozna dostac.

Czy kos wie jak sobie z tym poradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...