Skocz do zawartości

Opticum 9600 HD TS Prima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Parametry transponderów trzeba okresowo aktualizować, bo zmiany na niektórych satelitach idą w tempie ekspresowym.

 

Najlepiej za pomocą takich serwisów, jak "kingofsat", albo "lyngsat" przejrzeć w wolnej chwili parametry wszystkich TP, którymi jesteśmy zainteresowani.

Robota żmudna, ale niestety konieczna.

 

Poza tym lista TP przypisana do określonego satelity nie może być pusta, bo inaczej dekoder przy próbie skanowania takiego satelity zawiesza się.

 

Trzeba też pamiętać, że maksymalna liczba kanałów, jaka może być wyszukana na tym dekoderze, to 4000 (TV) + 1000 ® i ani jednego więcej.

 

Co do różowej landrynki na ekranie, to przy połączeniu kablem HDMI, takie efekty nie powinny się pojawiać, ten problem jeśli już, to dotyczy raczej słabej jakości kabli SCART.

 

Było już o tym, ale powtórzę, że najstabilniejszy soft do tego dekodera, to: 4.39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

Najlepiej za pomocą takich serwisów, jak "kingofsat", albo "lyngsat" przejrzeć w wolnej chwili parametry wszystkich TP, którymi jesteśmy zainteresowani.

Robota żmudna, ale niestety konieczna.

już się tym bawiłem przy TS9600 i wiem jak żmudne to jest (3 dni wklepywania listę)

"

Poza tym lista TP przypisana do określonego satelity nie może być pusta, bo inaczej dekoder przy próbie skanowania takiego satelity zawiesza się.

no pusta nie jest

"

Trzeba też pamiętać, że maksymalna liczba kanałów, jaka może być wyszukana na tym dekoderze, to 4000 (TV) + 1000 ® i ani jednego więcej.

mam jeszcze 2500 wolnego miejsca

"

Co do różowej landrynki na ekranie, to przy połączeniu kablem HDMI, takie efekty nie powinny się pojawiać, ten problem jeśli już, to dotyczy raczej słabej jakości kabli SCART.

dotyczy kabla HDMI, ale nie wiem czy też to np nie jest winą softu

"

Było już o tym, ale powtórzę, że najstabilniejszy soft do tego dekodera, to: 4.39.

ja akurat potrzebuję 4.41 lub wyżej bo od tych wersji soft w obrotnicy ma możliwość przypisania oprócz USALS - siłownika sterowanie portem DISEQC do której mam podłączona drugą antenę z 4 satelitami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rossini, jeśli umiesz używać symboli: pogrubienia (bold), to naucz się stosować również symboli cytowania: "

", bo to znacznie ułatwi czytanie Twoich postów. ;)

 

Skoro musisz używać firmware w wersji 4.41, to jesteś w tak zwanej ciemnej i głębokiej sempiternie.

 

Wszystkie softy o numeracji od 4.40, zawierają poważne błędy, czego Globo w ogóle nie dostrzega, widać liczą tu na to, że Tunezyjczycy im napiszą.

A Tunezyjczycy owszem wydają kolejne wersje softów (4.41, 4.42, 4.43), ale wszystkie one mają ciągle te same obciążenia.

Musiał się widać po rewolucji w Tunezji, zmienić skład teamu pracującego nad softami.

 

Jeśli używasz HDMI, to żadne róże nie mają prawa się pojawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu to przetestowałem wszystkie softy od 4.39 wzwyż i potwierdzam, że tylko na 4.39 tuner się nie wiesza. Pozostałe niestety zmuszają do gimnastyki i resetowania - czasami co pół godziny - włącznikiem na tylnej ściance.

 

Mój tuner, który po dwóch dniach padł został na miejscu wymieniony przez serwisanta na nowy po tym jak nie udało się go serwisantowi "podnieść". Jestem pod wrażeniem działania pewnej firmy w Kościanie.

Cała "zabawa" zajęła 20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak przypomnę o swojej Primie. Wszelki dolegliwości udało mi się zniwelować poprzez powrót do softu 4.39 jak na razie jest ok. Martwi mnie tylko jedno.

Wszelkie próby złapania jakiejkolwiek satelity na "EAST-a" od HB kończą się niekontrolowaną zwiechą dekodera, który to można ożywić poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku POWER na pilocie tudzież na dekoderze. Natomiast skanowanie satelity na "WEST-a" od HB nie ma takich objawów.

W pierwszej chwili myślałem że kolejny dekoder zwalony, ale teraz myślę że przyczyna leży gdzie indziej.

Czy jest możliwe że przy najeździe na wschód kabel po zimie sparciał i powoduje zwarcie??( Mimo że mamy prawie maj jakoś nie widziało mi się nawiedzać mego zestawu na dachu)

 

Z góry dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że jest to możliwe, szczególnie kiedy zastosuje się przy obrotnicy jakiś standardowy biały kabelek.

 

Proponuję wymienić kabel na czarny żelowany, to wcale nie tak duży koszt, a trwałość znacznie dłuższa.

 

ps.

Satelita jest rodzaju męskiego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w końcu zebrałem się i zakupiłem drugą Primę i tu pytanie do kogoś bardziej oblatanego jak ustawić każdą z nich tak aby widziały się w po sieci (bezpośrednio) w jednej mam soft 4,39 w drugiej 4,41. Na tę chwilę nie chcą się zobaczyć jest jakiś patent czy obie muszą mieć ten sam soft ?

z góry dzięki za podpowiedź

 

Zrobiłem już w obu 4,39 dla pewności i walczę dalej ;)

Doszedłem jak włączyć więcej opcji w menu uruchomiłem jeden jako serwer drugi jako klient a le dalej mają mnie w d.... ;)

Dodatkowo ten zakupiony dziś chyba wywalił kitę tzn. po wczytaniu listy kanałów nie wyświetla nic na tv kanały się zmieniają włącza i wyłącza się prawidłowo ale jest ciemność.

Jakieś pomysły może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już u siebie zlokalizowałem przyczynę zwiech. nie żaden kabel, nie wina softu lecz przepełniona pamięć kanałów. przy skanowaniu HB i ASTRY wszystkich kanałów TV i Radio zostało mi wolnego miejsca na 260 kanaøów, gdzie przy skanowaniu na Badr-a czy Turksata znajdował ponad 300 kanaøów i nie mógł zapisać. Trochę to dziwne, ponieważ poprzednia 9600 przy przepełnionej liście kanaøów po prostu nowych nie zapisywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I w tym wypadku Prima, zachowuje się identycznie jak 9600, pozwalając zapisać zawsze mniej niż 4000 kanałów TV i 1000 R.

 

Nie warto skanować satelitów "na pałę", tylko selekcjonować częstotliwości, by nie robić sobie bałaganu, chyba że jesteś jakimś poliglotą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Zdecydowanie NIE (!).

 

Oprogramowanie oryginalne absolutnie nie przewiduje takiego wykorzystania panelu przedniego, a dzieje się tak z powodu norm oszczędzania energii, ponieważ zarówno funkcja "zegar", jak i "przelotka", wymagałaby, by dekoder w stand by pozostawał pod napięciem, czyli żeby stan by był trybem udawanym, jak to bywało w dekoderach marki Ferguson.

 

Funkcja "zegar" jest charakterystyczna dla oprogramowania nieoryginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przelotki antenowe w TS 9600 PRIMIE są dwie, jedna z tunera DVB-S2, a druga z DVB-T.

 

Przelotka, jeśli działa w stand by dekodera, umożliwia podłączenie bezpośrednio z niej drugiego dekodera.

 

Najlepsze i najstabilniejsze oprogramowanie tak oryginalne, jak i z dodatkami, to wersja 4.39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oprogramowanie, powinieneś znaleźć w witrynie naszego Kolegi @bigcyc123 i jeśli zmienia się na oryginalne, to nie ma to żadnego wpływu na gwarancję.

 

Z drugiej strony, warto poruszyć przy tej okazji dość istotną kwestię, a mianowicie, że dekodery Opticum 9600/PRIMA na oprogramowaniu oryginalnym nie obsługują innego systemu kodowania jak conax, zatem, gdy chce się skorzystać np. z oferty C+, to trzeba zastosować moduł warunkowego dostępu (CI), a z kolei moduły CYFRY+ nie są kompatybilne z tymi odbiornikami, ponieważ nie dekodują we współpracy z nimi kanałów z transpondera HB 11,411H.

 

Mamy więc tutaj klasyczny przykład kwadratury koła, bo chcąc być legalnym i nie korzystać z oprogramowania wielosystemowego i nie naruszać tym samym warunków gwarancji, nie jesteśmy w stanie korzystać na tych dekoderach z oferty CYFRY+, chyba że korzystając z innych, dość drogich CAMów, np. ASTON2.

 

Trzeba powiedzieć i to, że firma Globo-Polska mija się z prawdą reklamując wspomniane dekodery na swoich stronach internetowych, jako kompatybilne z modułami CYFRY+, mówiąc więc między nami nie powinna być tak restrykcyjna w wypadku, kiedy trafi do serwisu odbiornik z zaimplementowanym oprogramowaniem wielosystemowym, bo sami niestety nie są wobec użytkowników ich sprzętu w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Link jest w podpisie tego Kolegi, ale pozwolę sobie go przytoczyć: http://opticum.cba.pl/

 

Niestety nie ma w tych zasobach softu 4.39, a jedynie 4.38, a soft 4.39 został wymieciony nawet z niemieckiej witryny firmy Globo i zastąpiony dużo gorszym 4.41.

 

Poproś Kolegę @bigcyc124, żeby jednak wrzucił na swój portal oprogramowanie w wersji 4.39, bo jak się okazuje zaczyna być białym krukiem, tak jak wersja 3.36, do dekodera Opticum 9600.

 

Żeby się nie nagrzewał, wystarczy postawić go na chłodzącej podstawce pod laptopa, np. na NC28 za niespełna 30 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak potrzeba mogę wysłać 4,39 lub 4,40 na maila, sam używam teraz 4,40 jest Ok zwiecha 2 x przez 2-3 tygodnie, pracują kanały hd z paczki 11 411 czasem coś się potnie ale już sporadycznie przy sofcie 4,38 była masakra.

Pracują dwie karty c+ i 10+ w camie smit problemów nie ma żadnych. Tv DVB-T z kanałami TVP HD bez problemów z dźwiękiem czy też obrazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@polo1967, ale powiedz mi Kolego, jak Ci pracuje podpięty do USB nośnik na używanym przez Ciebie sofcie w wersji 4.40, bo o ile mnie pamięć nie myli, to gdy ja testowałem to oprogramowanie, to podpięty dysk, czy pen, pracował infernalnie powoli na wszystkich softach powyżej 4.39?

 

Po prostu zrób test dysku z menu, czy poprzez przycisk "status" na pilocie i podaj wynik, bo to piekielnie ciekawe.

 

Jakiś informatyczny niedouk od softu 4.40 mocno zamieszał w oprogramowaniu do PRIMY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest to soft oryginalny nie wiem nie rozróżniam napewno firma Globo Polska

używam 4,39 więc podaję odczyty z niego ale wysyłam dwóm kolegom również 4.40 więc mogą poszaleć;). gdzieś chyba jeszcze mam 4,41 ale jakoś mi nie podszedł, wyżej nie próbowałem.

Generalnie odbiornik za tę kasę z tymi możliwościami porównywalny do legendy Mediasatów Pioniera 1430 i pochodnych, w maju kupiłem drugi za 420 więc naprawdę bardzo przyzwoity stosunek ceny do jakości.

 

dysk samsung 640gb - pokazuje prędkość 26, 783 MB/s drugi odczyt 27 271 i trzeci 26 616 więc w sumie przyzwoicie na sofcie 4,38 były wyższe bo dochodziły do 28 tys z groszem ale w normalnym użytkowaniu nie widzę różnicy. czasem zapomnę wyjąć z usb dziadowskiego pena i nagrywa na nim z prędkością max 8MB/s pomimo że pokazuje we właściwościach za wolny do timeshift-u i pvr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...