Skocz do zawartości

Opticum 9600 HD TS Prima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam oczywiście moja wina z tym zapamiętywaniem ale tak to jest jak się słucha kobiet ;) (ja tylko sprawdziłem raz szybko bo na swoim tunerze nie nagrywam) i napisałem głupotę.

Z tym pytającym się kodem hasłem to kompletnie nie pamiętam , kupowałem w krótkim terminie dwie Primy dla siebie i rodziców i nie wiem ale raczej mało prawdopodobne żebym ustalał jakieś hasło, może tak było i teraz niestety trzeba wpisywać cztery zera przed otwarciem pliku z pendriva .

Jest możliwość jakoś to obejść bo nie mogę tego w menu znaleźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esp, zajrzyj do:

 

MENU --> Ustawienia użytkownika --> Kontrola rodzicielska

 

i zwyczajnie ją wyłącz dla wszystkich dostępnych opcji odbiornika.

 

Możesz też mienić domyślny kod (0000), na inny własny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1 jeszcze raz dzięki za wskazówki i sorki że tak meczę.

Możliwe że nie można z tym kodem nic zrobić, zresztą znowu nie jest to tak uciążliwe choć dla starszych osób mały problem jest , ale może napisze dokładnie .

Jak wejdziemy w pilocie File List otwiera się okienko „Select Folder To Open” następnie Video i MY RECORD które wybieramy i pojawia się plansza z listą nagrań HDD i wtedy jak wejdziemy w któreś z nich wciśniemy ok. to wyskakuje właśnie to okienko które chciałbym jakoś wyłączyć : „Wymagane Hasło Wprowadź Hasło” i cztery pola w które wpisujemy 0000 i się dopiero plik otwiera. Nie chciałbym zmieniać żadnego hasła tylko żeby w ogóle znikło.

W kontroli rodzicielskiej mam oczywiście: Zmień kod pin – nic nie ruszane , Blokada Menu – wyłączony oraz Network Lock – wyłączony.

Kupiłem pendriva takiego jak polecałeś Patriot XT, serii RAGEi nic nie formatowałem, a jeśli mogę spytać u Ciebie nie pyta się o to hasło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esp, oczywiście możemy prowadzić dialog, ku pożytkowi Twojemu i innych czytelników, ale w tym akurat przypadku najlepiej będzie, jeśli zapiszesz listę kanałów na penie, po czym przywrócisz ustawienia fabryczne odbiornika, ponieważ jakoś dziwnie podejrzewam, że ktoś z domowników u Ciebie solidnie pogrzebał w ustawieniach odbiornika.

 

Mam taki sam zestaw, czyli TS9600/PRIMA + peny PATRIOT RAGE i u mnie wszystko działa jak należy, czyli bez zbędnych pytań.

 

Jedyna funkcja w odbiorniku, która wymaga wprowadzania hasła, to "Kontrola rodzicielska", więc jeśli jest włączona, a nagrany program ma znacznik powyżej wartości wiekowej ustawionej w menu, to przy próbie odtworzenia tego materiału będziesz pytany o kod dostępu.

 

... albo więc wyłącz tą funkcję, albo ustaw wartość klasyfikacji wiekowej na 18, bo wtedy już nie będziesz gnębiony jakimiś kodami

lub, jak mówiłem wcześniej, przywróć ustawienia fabryczne odbiornika, bo domyślnie opcje "Kontroli rodzicielskiej" nie są włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Mam problem z moim opticum 9600 mini.

Przy przełączaniu z kanału na kanał słychać trzask jak się załącza kanał.

Drugi problem mam z zasilaczem. Wydaje jednostajny dźwięk piszczenia. Jak telewizor jest włączony to nie słychać tego, ale jak ktoś śpi w pokoju gdzie jest zasilacz jest to bardzo denerwujące.

Bardzo proszę o radę.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W jaki sposób aktywować podłączenie do serwera w opticum 9600 HD TS Prima.

Po wgraniu softu 4.32 nie mam w menu "podłączenie do serwera"

Wgrywałem ten sam soft kilka razy w innych tunerach tej serii i nie bylo problemu.

Prosze o pomoc.

Wgrywałem wszystki softy od numeru 4.32 do 4.42 i na zadnym nie ma tego w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1, mam do Ciebie pytanie, szukam dekodera HD, który będzie obsługiwał sharing, na sharingu beda C+ i CP, czy Opticum 9600 HD mini ma taką możliwość,prawa do sharingu będą podawane po LAN-ie ewentualnie jaki dekoder kupić ?? Kwota jaka mogę przeznaczyć, to 550 zł. Z góry dziękuję za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za wrzucanie informacji na temat pirackiego odbioru i linkowania do pirackiego oprogramowania będą przyznawane ostrzeżenia, a w ostateczności BAN-y."

Mam Opticum 9600 mini.

W cyfrze pojawiły się nowe kanały np. AXN HD i nickelodeonHD i po wyszukiwaniu kanałów tuner ich nie znajduje. Czemu tak jest?

Podłączyłem inny tuner i znalazł wszystkie.

Proszę o radę.

Jakiego użyłeś typu skanowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni posiadam dekoder Opticum HD TS Prima i mam dwa pytania.

1. Czy można wgrać (i w jaki sposóB) wyższą wersje loadera? W tej chwili dekoder posiada wersję 1.03. W instrukcji obsługi jest zaznaczone, że możliwość aktualizacji softu przez RS232 jest możliwa jedynie przy wersji loadera 4.03.

2. Chciałbym podłączyć dekoder do mojego monitora (Samsung T220) kablem HDMI-DVI. Jest jednak problem z częstotliwością odświeżania. Sygnał z dekodera ma 50Hz, natomiast monitor oczekuje 60Hz. Pytanie z serii naiwnych, ale czy jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam - czy w obecnych softach (pod kartę Cyfry i którym) działa funkcja Semi-Twin, czyli jak nagrywam jeden kanał, to drugi, również kodowany (jak w Globo HD S1) mogę jednocześnie oglądać?

Albo nagrywać 2 z tego samego transpondera a 3-ci oglądać - w starym HD S1 to działało idealnie?

Ewentualnie jakie tunery mają tę funkcję w podobnej cenie?

Pytam, bo dla mnie to było oczywiste, dopóki... nie zacząłem czytać. A Sat-Kurier napisał w teście sprzed ponad roku, że ta funkcja NIE działa, a niektórzy userzy w tym czasie pisali, że działa, ale drugi kanał można oglądać tylko... niekodowany!

A w Globo tego problemu nie ma - jakby w 9600 było inaczej niż w HD S1 to byłby nie tyle krok do tylu, co 5 km wstecz!

Proszę o pomoc właścicieli tego sprzętu i sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanko, po ustawieniu swojej listy kanałów w programie channel editor -czy jakoś tak i wgraniu do tunera mam wprawdzie tak jak je ustawiłem wg swojej kolejności, ale w tunerze są jakiejś kosmiczne nr kolejne kanałów i tak np .gdzie Canal plus ustawiłem pod 22 w programiei tak faktycznie jest to na tunerze jest pod numerem 258 i nie wiem gdzie to mogę zmienić,

po drugie - czy da rade wgrać listę kanałów od TS9600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam tuner Opticum HD 9600 / TS Prima i oprogramowanie:

wersja hardware: 3.02

wersja oprogramowania: 4.42

wersja loadera: 1.09

 

od jakies czasu wiesza sie glownie na kanalach HD choc czasem nawet i na zwyklych. Wgrywalem juz rozne softy i problem sie powtarza.

Jaki soft proponujecie? da sie jakos ograniczyc to przycinanie?

przewaznie musze go resetowac poniewaz wiesza sie cale menu i nic nie daje odczekanie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może być powodem że przy ustawionym taimerze na nagrywanie codzienne w jednych godzinach programu na jednym kanale , po jednym nagraniu data następnego zawsze przeskakuje o dwa dni, reszta wszystko zostaje jak było ustawione. Przykładowo wczoraj rano (09.02) nastawiłem nagrało się np.od 17:00 do 18:00 ale jak wieczorem sprawdiłem liste taimerów następne nagrało by się 11.02.

Zmieniałem softy 4.40 i 4.41 oraz listy , czas mam ustawiony automatyczny i jest problem.

Nie wiem jest jakiś twardy reset tego tunera, bo przywrócenia fabryczne nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@esp i tak moglibyśmy odbijać tą piłeczkę, tylko proponuję Ci byś jednak przerwał tą zabawę i zadzwonił do PROSERWIS-u, gdzie otrzymasz albo receptę na wspomniany problem, albo propozycję przesłania sprzętu do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...