Skocz do zawartości

Opticum 9600 HD TS Prima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

@maldyty, czy mnie się wydaje, czy słychać grymasy, niczym rozkapryszonego dzieciaka? ;)

 

Owszem, oprogramowanie do PRIMY nie jest doskonałe, ba, nawet można śmiało powiedzieć, że jest dość kiepskie, ale na tle innych dekoderów wcale nie wypada tak blado.

 

Zresztą, jeśli zależy Ci na time shifcie, to możesz zastąpić tą funkcję, nagrywając programy, do których będziesz chciał wracać.

Pewnie, że to nie to samo, ale zapis, to zapis.

 

A tak między nami mówiąc, to nie lubię dekoderów, które mielą dyskiem na okrągło, bo zwyczajnie te dyski słyszę, widać mam za wrażliwy słuch, jak na zwykłe standardy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie.

Właśnie zainstalowałem tuner OPTICUM HD TS 9600 Prima, przez przypadek skasowałem w ulubionych nazwę FAV1 i niestety nie potrafię nadpisać jej .

Po wejściu na ulubione wybierając opcję -zmiana nazwy FAV- wyświetla się klawiatura kursorem wybieram literę "F" i niestety nie wpisuje się za żadne skarby.

Nawet po powrocie do ustawień fabrycznych i powtórnym zainstalowaniu w dalszym ciągu brak napisu w liście ulubionych,pozostałe tj. FAV 2,3-8 są.

Jeżeli mieliście podobny problem to proszę o podpowiedz.pozdrawiam wszystkich mortek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to masz nauczkę, żeby zawsze robić bieżącą kopię swojej listy kanałów.

 

A pierwsza pośród ulubionych musi mieć u Ciebie nazwę "FAV1", a nie może to być nazwa stosowna do zawartości listy?

 

Nazwa powinna dać się zmienić, trzeba tylko zmiany zapisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Soft fabryczny obsługuje jedynie system kodowania conax, więc karty C+ nie obsłuży.

 

Pomoc znajdziesz w google, wyszukaj np.: satavto.by

 

Nie można linkować softu nieoryginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Właśnie zainstalowałem tuner OPTICUM HD TS 9600 Prima, przez przypadek skasowałem w ulubionych nazwę FAV1 i niestety nie potrafię nadpisać jej .

Po wejściu na ulubione wybierając opcję -zmiana nazwy FAV- wyświetla się klawiatura kursorem wybieram literę "F" i niestety nie wpisuje się za żadne skarby.

Nawet po powrocie do ustawień fabrycznych i powtórnym zainstalowaniu w dalszym ciągu brak napisu w liście ulubionych,pozostałe tj. FAV 2,3-8 są.

Jeżeli mieliście podobny problem to proszę o podpowiedz.pozdrawiam wszystkich mortek.

W mojej PRIMIE z oryginalnym softem 4.41 było to samo. Mimo wyświetlonej klawiatury nie dało się zmieniać nazw kanałów. Zmiany nazwy listy ulubionych nie próbowałem. Po zmianie softu na "oryginalny inaczej", w polecanej przez Niosącego Światło wersji 4.39 zmiana nazw kanałów działa bez zarzutu. Zmiany nazwy listy ulubionych nadal nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Proces zapisu listy kanałów na jakiś nośnik niczego w niej nie zmienia.

 

To tylko zwykły backup.

 

Dobrze jednak robić takie kopie na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@aro, piszesz bardzo mętnie, więc potrzeba więcej danych by rozwikłać ten galimatias. :)

 

I tak, dla przykładu:

... z mojego tunera do Primy ...

 

To znaczy konkretnie z jakiego dekodera?

Masz jakiś inny dekoder niż PRIMA i chcesz z niego przenieść listę kanałów na PRIMĘ?

 

To takich cudów, to nie zrobisz.

 

Za to przeniesiesz listę kanałów z jednej PRIMY na drugą.

 

ps.

Nawet jak masz tylko jedną PRIMĘ, to warto robić backupy listy kanałów, tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam tuner Opticum HD TS 9600 Prima i mój problem polega na tym, że nie mam sygnału z anteny po przejściu z transpordera astry na hotbird. Sygnał na hotbird pojawia się kiedy zrestartuje tuner. Natomiast jeśli chodzi o przejście z hotbirda na astrę wszystko jest w porządku. Zaznaczę ze mam spliter rf link do cyfry plus. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z PRIMĄ działają wszystkie przełączniki DiSEqC, jeszcze nie słyszałem o jakichś kłopotach*, chyba że przez złą obudowę, gdy diseq jest zamontowany przy antenie.

 

Dobre parametry mają polskie DSP-210 (2/1).

 

---------------------------------------------

*- nie dotyczy chińskich wyrobów "no name".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić kupić OPTICUM TS20 TS9600 COMBO i pytanka... odbiera nowe tp cyfry+ 11.411 bez problemu? jaki soft polecacie wielosystemowy wystarczy podana nazwa...zamula się? resety? pozytywnie obiera naziemną , korzystać będzie starsza osoba wiec wynalazków nie potrzebne... jakie macie opinie ..dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli TS 9600, to nie ten wątek, ale skoro już tu przyszedłeś ...

 

Stabilny soft to wielosystemowy 3.36, oczywiście z wyłączonymi funkcjami dodatkowymi (i nie włączaj !).

 

11,411H w czytniku bez problemu, chyba że z kartę w module CAM "CYFRA+ HD", to wtedy nie działa.

 

ps.

Nazwa softu: update_main_full_20110603_fcombo_3.36 (oczywiście trzeba wygooglać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@JENEKA, PRIMA ma na pokładzie lepszy procesor, więcej pamięci i dodatkowy port USB w stosunku do swojego starszego brata, czyli 9600, ale generalnie obydwa odbiorniki działają identycznie, bo steruje nimi ten sam soft. :)

 

No więc jeśli chcesz różnicować, to:

 

- 9600 - najstabilniejszy na dziś soft, to wersja 3.36

- PRIMA - najstabilniejszy soft, to wersja 4.39

 

Na pilota reaguje wyśmienicie. :D

 

... a jeśli masz na myśli czas przełączania, to z kartą w czytniku tak pomiędzy 2 a 3 sekundy.

 

Z modułem, czy kartą TNK działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

mam ten tuner od dwóch dni i nie potrafię sobie poradzić z wyświetlaczem na panelu przednim tunera.

Świecił i przestał wyświetlać cokolwiek.

Wyświetlacz niczego nie wyświetla - ani nazwy kanału, ani czasu w trybie stand by.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Czy można ten tuner w jakiś sposób zresetować bez wchodzenia w menu (np klawiszami odbiornika, jakimś kodem)?

Mam wgrany soft pod Cyfre - v.4.39.

Będe wdzięczny za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety to wada sprzętowa i wymaga naprawy w serwisie.

 

Skorzystaj, albo z pośrednictwa sprzedawcy przy przesłaniu dekodera do "Proserwisu" i wtedy zgodnie z ustawą* masz 24 miesiące zabezpieczenia, albo z gwarancji prywatnie i wtedy firma kurierska Schenker zabierze sprzęt z domu i również po naprawie dostarczy Ci do domu, ale wtedy musisz podpisać załączony do sprzętu druk gwarancji, gdzie widnieje zapis, że producent podejmuje jedynie 12 miesięczne zobowiązania gwarancyjne.

 

Do wyboru.

 

-----------------------------------------------------------------------------

*-USTAWA z dnia 27 lipca 2002 r.

o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego

(Dz. U. z dnia 5 września 2002 r. z późniejszymi zmianami )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko, w moim przypadku (mam soft MCAS 4.41 pod cyfrę (4.42 i 4.43 po prostu nie nadają się do użycia)) gdy mam dekoder ustawiony na HB wszystko odbiera poprawnie, gdy próbuję przeskanować np. BADR-a po zakończeniu skanowania zapisuje zmiany i się zawiesza. Pomaga dopiero dłuższe przytrzymanie włącznika na pilocie lub wyłączenie z poziomu dekodera przy czym on się resetuje do ustawień fabrycznych, po przywróceniu z backup-a wszystko jest. Przy skanowaniu innych satelitów np Astra z 28,2 czy też Astra z 19,2 wszystko się zapisuje i prawidłowo funkcjonuje.

Chciałem zrobić mały myk, gdzie po zapisaniu zaraz wyłaczyłem dekoder - wyłączył się, ale po włączeniu ponownym - ustawienia fabryczne.

Czy to wina:

a. softu

b. dekodera

c. jakiś błąd na transponderze satelity.

 

Jeszcze jedno zapytanie z mojej strony, czy również mieliście przypadek, że po włączeniu dekodera obraz się załącza ale wszystko w odcieniach różu.

Zdarza się to sporadycznie, może raz na 2 tygodnie.

 

Dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...