Skocz do zawartości

Opticum 9600 HD TS Prima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

@Emil.1603:

 

- TAK można miksować kanały sat i DVB-T na jednej liście ulubionych i to bez żadnego problemu

- praktycznie wszystkie popularne pakiety kodowane są dostępne z tego dekodera

- do komputera podłączyć w celu edycji listy kanałów nie można, ale można edytować listę kanałów na komputerze

-TAK. nagrane na nośnik materiały nie są kodowane, więc z powodzeniem odtworzysz je i na komputerze

- radzi sobie z nagrywaniem całkiem dobrze.

 

A co do pytania o stabilność działania, to jest to dekoder złożony z części niepoddawanych selekcji, więc bywa z tym dość różnie, ale da się go doszlifować wspólnie z Proserwisem jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modification: ver. CONAX

 

 

 

4.44 from 09.07.2012 date:

#################################################################################################################

 

- fixes problem with EPG causing hanging on hotbird

 

- fixes problem with channel name editing

 

- fixes problem with support of some USB disk (hanging when try to save video)

 

 

Dodałem też listę orginał z połowy lipca 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Globo bardzo mnie przez ostatni rok rozczarowuje, jako że moim zdaniem nie robi kompletnie NIC, by zapewnić wsparcie swoim produktom.

 

Ponieważ dla modeli TS/PRIMA aktualizacje oprogramowania zakończyły się praktycznie w czerwcu zeszłego roku, konkretnie na wersji softu 4.39, bardzo dziwi mnie fakt, że obecnie Globo przedstawia soft w wersji 4.44 dla 9600 PRIMY, jako swój, skoro nosi on znamiona i błędy wszystkich tunezyjskich wersji softów od wersji 4.40, a na 4.44 skończywszy.

 

Testowałem ten niby fabryczny 4.44 i jest, tak jak wspomniałem w poprzednim zdaniu, obarczony błędami wszystkich poprzednich softów, modyfikowanych przez team trumana, czyli dla przykładu ma poważne problemy z podłączonymi pod USB nośnikami, co objawia się w niezwykle powolnym zapisie (do sprawdzenia po naciśnięciu przycisku "status" na pilocie) i bardzo niestabilnym działaniu.

 

Jak dla mnie to absolutna porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foozie, nie przesadzaj.

 

PRIMA, to wcale nie jest zły dekoder w swojej klasie, tylko trzeba go czasem doszlifować wspólnie z Proserwisem.

 

Nie wystarczy jednak zwyczajnie wysłać dekoder do serwisu, tylko trzeba umieć postawić stosowną diagnozę i dołączyć ją do przesyłki.

 

Proserwis w sumie nie ma takich długoterminowych możliwości przetestowania sprzętu, jak ma użytkownik dekodera, więc jeśli czynnie włączymy się w diagnostykę, to mamy szansę wyeliminować skutecznie wszystkie usterki.

Zresztą od tego właśnie jest gwarancja (!).

 

Co do zawieszania się dekodera na kanałach HD, to jest to usterka kwalifikująca dekoder do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wieszanie się kanałów HD nie jest czasem błędnym ustawieniem anteny SAT?? ja bym najpierw poszedł w tym kierunku - sprawdził poprawność sygnału na antenie.

Wątpliwa sprawa aby tylko /HD się wieszały a SD były OK. W poprzednim tunerze 9600TS wieszał mi się cały tunek - przegrzany procek :?

Swoją drogą już widzę odpowiedz z PROSERWIS-u: Zła v. oprogramowania, wgrano soft ....., nie zauważono opisywanej usterki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo też nie chodzi tu zwykle jedynie o zawieszanie się dekodera, który na kanałach HD przetwarza więcej danych, niż na kanałach SD, tylko i o błędy bootowania, nieproporcjonalnie długie przełączanie kanałów występujące periodycznie, czy w końcu o powtarzające się komunikaty o braku sygnału audio, czy video.

 

To są właśnie objawy, wskazujące na niepoprawną pracę istotnych komponentów płyty głównej dekodera, które powinny być uwzględnione przez serwis.

 

Zresztą, jeśli nawet ostatnio dostali w Proserwisie z nakazu Globo "małpiego rozumu", albo "oślego uporu", to użytkownik dekodera powinien wykazać się nie mniejszą determinacją i wysyłać dekoder do skutku z właściwym opisem, póki wreszcie Panowie serwisanci nie wymienią (w sposób fizyczny, a nie jedynie na papierze ;) ), dla przykładu płyty głównej dekodera.

 

W razie potrzeby i odmowy skutecznej naprawy przez serwis, istnieje też droga odwoławcza poprzez Rzecznika Konsumentów właściwego dla miejsca zamieszkania

właściciela feralnego sprzętu.

 

ps.

Oczywiście, że najczęstszymi problemami, za które obarcza się dekodery, są te generowane przez wadliwą instalację antenową, więc zakładam (pewnie na wyrost), że jeśli już ktoś decyduje się na wysłanie sprzętu do serwisu, to wcześniej sprawdził swoją instalację antenową, która wydaje się mu bez zarzutu, co i tak nie wyklucza jej wadliwości, ale tego niestety nie przeskoczymy ani My, ani niestety tym bardziej Proserwis, co wydaje się dosyć symptomatyczne, ale i charakterystyczne dla średniej statystycznej wszystkich użytkowników sprzętu sat w Polsce.

 

Mamy zbyt wielu domorosłych "fachowców", którzy sieją dezinformację, a przede wszystkim pozostawiają po sobie moc złej roboty, co przekłada się później na problemy z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, macie rację, że nie powinienem tak jednoznacznie i zdecydowanie źle oceniać tego tunera, tym bardziej, że stosunkowo krótko go mam i stosunkowo rzadko używam.

 

Postanowiłem trochę go przetestować, bo trochę dziwne mi się to wydało to wieszanie się na włączanym kanale HD. Sprawa wygląda dosyć dziwacznie ;) . Na razie wygląda na to, że wiesza się na jednym kanale satelitarnym: Einsfestival HD. Jeżeli wyłączę tuner na tym kanale, to po włączeniu kanał działa, jest obraz i dźwięk, ale do momentu, kiedy spróbuję jakąkolwiek funkcję włączyć (zmiana kanału, info, status - obojętnie). Wtedy się zawiesi. Na innych kanałach HD (sprawdzałem na razie tylko trzy) tego nie robi, ale o tym za chwilę.

Wspominaliście o instalacji antenowej, to sobie pomyślałem, że mam również z kablówki sygnał DVB-T i tam mogę tez sprawdzić, bo przynajmniej "jedynkę" mam w HD. Wyłączyłem na tym kanale i włączyłem, i... szok. Tuner włączył się na kanale satelitarnym Einsfestival HD, tzn. na tym, na którym przedtem się zawiesił.

Natomiast jeżeli wyłączę i włączę go na innym satelitarnym HD, a później wyłączę i włączę na "jedynce HD" z naziemnej, to już tego nie zrobi, tzn. włączy się na "jedynce HD" i nie zawiesi się.

To taka ciekawostka na temat mojego tunera.

Chciałem jeszcze zwrócić uwagę na to, że ja go używam praktycznie z minimum funkcji. To znaczy nie używam np. w ogóle żadnego dysku, nic na nim nie nagrywam, nie odtwarzam. Listę kanałów mam praktycznie jedną i wyczyszczoną tylko do tych kanałów, które najczęściej używam, plus te kanały, które czasami używa mój brat jak sobie przyjedzie. Jest to ok. 300 kanałów. Kiedyś używałem timera, ale on też bardzo dziwacznie się zachowywał - nie wiem czy to wina tego, że nie mam podłączonego dysku - czasami przez tydzień regularnie, codziennie się włączał, a w następnym tygodniu - nie (ani razu), potem w następnym tygodniu - tak, a potem już się nie włączył nigdy.

Jeszcze jedna ciekawostka mi się przypomniała. Z kablówki, z sygnału DVB-T, po ok. 10-15 minutach od momentu włączenia spada poziom sygnału aż do komunikatów o braku sygnału. Trwa to kilka, kilkanaście minut, do ok. 25-35 minut od momentu włączenia. Wtedy poziom sygnału rośnie do ok. 70-80%. Czasami później znowu się obniża, ale to różnie bywa. Najczęściej tylko raz, na początku tak zrobi. W tym samym czasie inny tuner DVB-T podłączony do tej samej kablówki działa cały czas normalnie, bez żadnych przeszkód i przerw. ;):)

 

PS.

Według karty gwarancyjnej "zblokowanie kanału tunera" nie jest objęte gwarancją ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz ustawiony w menu format wideo?

 

U mnie jest na stałe włączony 1080p i nie ma żadnych problemów z formatami.

 

Najgorzej jest, gdy powierzy się dekoderowi zmianę formatów (ustawienie: Automatyczny), bo wtedy właśnie dekoder potrafi głupieć.

 

Przypominam, że kanał Einsfestival HD jest nadawany w standardzie 720p.

 

ps.

Wszystkie głupie zapisy na karcie gwarancyjnej można obejść, zresztą wieszanie się dekodera jest wadą, jeśli występuje notorycznie, więc jest to powód do naprawy gwarancyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem, że sprawdzałem na trzech innych kanałach HD: "jedynka" z DVB-T (1080i), i z satelity (oprócz Einsfestival HD) na ARD HD, ZDF HD, które też nadają w 720p.

I tu pierwsza ciekawostka. Zmieniłem rozdzielczość w tunerze na 1080i i tuner na Einsfestival HD przestał się wieszać! :) Dzięki za podpowiedź. Ciekawe, że na innych 720p się nie wieszał :) .

Pojawił się przez to mały problem. To druga ciekawostka, którą sprawdzałem już kiedyś i wtedy zapadła decyzja żeby ustawić na "Automatyczny". Czasami nagrywam coś z tego tunera na nagrywarkę DVD i przy ustawieniach innych niż "Automatyczny" nagrywany obraz jest gorszy, szczególnie na kanałach SD (na HD tego nie zauważyłem). Nie jest to duża różnica i zależna jest od samej treści obrazu również, ale czasami daje się ją zauważyć. Linie skośne są gorzej rysowane (schodkowanie), ale, jak wspomniałem, nie jest to różnica, którą każdy w każdej chwili zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze, nie rozkminiałem tego tematu, ale jakoś mi się nie chce wierzyć, żeby antyaliasing działał lepiej na ustawieniu "Automatycznie", niż na wybranym przez użytkownika standardzie.

 

Spróbuję to sprawdzić, ale mniemam, że będą to i tak dość subiektywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

Mam problem czy istnieje jakiś soft aby stabilnie działał CP i Cyfra w modułach dostępowych oraz działały kanały z transpondera cyfry np. Canal Plus Film HD??

Jak znajdzie się jakaś dobra duszyczka proszę o jakieś info lub na coca (malpa) neostrada.pl.

Wgrałem wszystkie wersje dostępne w sieci i na razie lipa na grande miałem stare Globo HD S1 i tam wszystko było ok a tu lipa Polsat prawie w ogóle nie działa o co chodzi??

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z karty CYFRY+ możesz korzystać bezpośrednio w czytniku, tyle że trzeba wówczas skorzystać z oprogramowania wielosystemowego (MCAS).

 

Nie powinno być wtedy problemów z taką konfiguracją, czyli karta CYFRY+ w czytniku i karta CP w module CP.

 

Najlepiej na PRIMIE działa oprogramowanie w wersji 4.39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...