Skocz do zawartości

Opticum 9600 HD TS Prima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z zegarem w tunerze Opticum 9600 Prima. Ktoś miał coś podobnego?

Zegar jak zauważyłem spowalnia jak jest w trybie czuwania. Jak kupiłem miałem wgrany soft 4.40 wgrałem 4.41 to samo . Czas ustawiałem ręcznie jak i automatycznie , to samo. Rano zegar pokazuje z reguły 1:37 czy 1:20 czy tym podobne. Tuner przykładowo dzisiaj wyłączyłem koło 14:00 teraz jest 16:50 a na tunerze 16:31.

Tuner włacze zegar pokazuje dobry czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1 dziękuje za wskazówki , zrobiłem tak jak pisałeś i wczoraj wieczorem tuner wyłaczony, zegar nie spóźniał sie gdzieś sprowdzane około dwóch godzin, dzisiaj rano wstałem i znów czas 1:32. Napisałem tez do Globo może odpiszą bo kupowałem w krótkim czasie dwie Primy i tam wszystko ustawione tak samo zegar chodzi tip top, na wszystkich kanałach.

Chyba że cos możesz jeszcze podpowiedzieć bede wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje opinii użytkowników modelu OPTICUM - HD 9600 MINI .Są na forum tacy? Dobry to sprzęt?

 

Kupiłem niedawno na Allegro ten dekoder i jestem z niego bardzo zadowolony. Posiada on bowiem wiele przydatnych funkcji, których na próżno szukać nawet w Pace PVR HD. Jedno gniazdo CI i jeden slot na karty w zupełności wystarcza do zwykłych zastosowań. Jakość obrazu jest bardzo dobra, nawet na kanałach SD. Możliwa jest ręczna edycja listy kanałów, oraz automatyczne wyszukiwanie. EPG i menu są wyjątkowo czytelne. Dekoder posiada możliwość wyboru pomiędzy 1080i, 1080p, 720p i 576p. Timeshifting i nagrywanie są dostępne po włożeniu pendrive. Jedynymi wadami mogą być brak SCART i drugiego wejścia USB (do zasilania dysków twardych), a także nieco powolne przełączanie kanałów i wczytywanie EPG. Za tą cenę (poniżej 400 zł) trudno znaleźć coś lepszego.

 

 

Przy okazji zapytam - czy jest możliwe odtwarzanie nagrań na komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esp, przede wszystkim odradzam używanie funkcji zegara w stand by, ponieważ odbiornik pobiera wówczas EE w takiej ilości, jakby był włączony, a głowice są pod prądem.

 

Może to nie najlepiej skutkować, bo po pierwsze tracisz złotówki, po drugie zwiększasz ryzyko wystąpienia awarii (przepięcia), a po trzecie skracasz życie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1 tak jak piszesz wyłączyłem zegar (nawet nie wiedziałem że tuner tak pracuje – dzięki )tylko czy ja nie mam przypadkiem problemu z tą głowicą jak ona nie dawała sobie rady z tym czasem?

Problemem może się też okazać jak będę chciał sobie z taimera nagrać to pewnie o innej porze nagra albo wcale, bo wczoraj tak jak sprawdzałem kilka godzin na czuwaniu zegar prawidłowo wskazywał , nawet 00:00 i później też było ok. , rano wstaje godzina 1:02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że przełączanie kanału trwa aktualnie około 4 sekundy (wcześniej jeszcze dłużej z powodu splitera Meidum IV). Dodam na koniec, że aktualnie używam dekodera w połączeniu z konwerterem QUAD, spliterem PIC TURBO (4 karty) i anteną 60 cm, co w zupełności wystarcza do odbioru kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z edycją kanałów w 9600 Prima.

Mam listę cyfry+ i wyszukałem sobie ręcznie TVN HD (dzisiaj włączyli) i działa.

Tylko chcę go przenieść na pozycje 4-tą ale po przeniesieniu niby jest na 4-tej pozycji ale kanał 815 (na takim się zaprogramował po przeszukaniu). A więc mam:

1.TVP1

2.TVP2

3.TVP3

815.TVN

5....

6....

Zgłupiałem nie wiem jak to zrobić.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę do użytkowników tunera. proszę o odpowiedź czy tuner oprócz Seca, Viaccess i Conax obsługuje również system Irdeto ? mam kartę ORF i Al Jazeera Sport w Irdeto 2 i nie wiem czy pójdą na tym tunerze z wgranym uniwersalnym czytnikiem kart... byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz30, nie chciałbym żebyś mi to poczytał za grubiaństwo, ale powiedz, nie masz przypadkiem instrukcji obsługi w komplecie z odbiornikiem? ;)

 

Kanały można przesuwać w dowolne miejsce edytując w menu odbiornika listę "Ulubionych".

 

MENU --> Edycja kanałów --> Edycja kanałów ulubionych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1 tak wiem że jest lista ulubionych i mam instrukcję.

Tylko jak przerzucam do listy ulubionych kanały to wygląda to tak:

1.TVP1 -> 1.TVP1

2.TVP2 -> 2.TVP2

3.TVP3 -> 3.TVP3

815. TVN HD -> 815.TVN HD

 

Odbiornik uparcie przerzuca program (przykładowo TVN HD) z numerem 815 (na takim wczoraj mi się zaprogramował).

A ja chcę na pozycji 4.

No zobaczcie sobie na to. Spróbujcie przenieść jakiś kanał z końca listy np. na początek. Dekoder po przeniesieniu po prostu jakby

nie sortuje listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz30, jeśli zaznaczysz kanał do przeniesienia (niebieski przycisk na pilocie), to przesuwając go na pozycję "4" musi być przyporządkowany do listy pod numerem 4, a nie innym.

 

Nigdy nie spotkałem się z takim zjawiskiem, aby jakiś kanał "uparcie" trzymał się numeru z listy "Wszystkie" i na pozycji np. 4 na liście "Ulubionych" trzymał się złośliwie liczby mu nienależnej. :)

 

Wiem, że problem musisz mieć, jeśli o nim piszesz, ale opisana sytuacja wydaje się cośkolwiek nieprawdopodobna.

 

Powiedz jeszcze, to u Ciebie lista Ulubionych (FAV), zawiera aż 815 pozycji?

 

Podumaj jeszcze nad tym tematem, a tak swoją drogą, to nie zawadziłoby przywrócić na odbiorniku ustawień fabrycznych, wyszukać kanały od nowa i porządnie je ułożyć, bo musiałeś coś namieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nigdy nie spotkałem się z takim zjawiskiem, aby jakiś kanał "uparcie" trzymał się numeru z listy "Wszystkie" i na pozycji np. 4 na liście "Ulubionych" trzymał się złośliwie liczby mu nienależnej. :)

Wyszukaj od nowa listę kanałów. Tak jest w białasach 2850. W opticumie jest opcja wrzucenia listy kanałów od usługodawcy i to masz właśnie na 99% zrobione. Przy przełączaniu kanałami góra dół będzie po kolei tak jak układasz, ale nr kanału będzie nie zmieniony (mowa o narzuconej liście). Aha i musisz znaleźć chwilkę czasu, bo jeśli sam wyszukasz kanały to chwile zajmie Ci ich porządkowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę: lista tnk hd w sumie u mnie kończy się na 869. Odliczam dziury w programach - te 69, co już daje na okrągło 800. Dodatkowo kanały z wolnego skanowania hot birda zaczynają się od 2000 i kończą się na 3003 bez dziur. Dalej twierdzisz że cyfra 815 wzięła by się z kosmosu? Podlicz sobie VOD każdej platformy, fta, kodowane, kodowane duble, zwykłe duble, radia... Chyba wyjdzie więcej jak 815, zgadza się? Teraz jak zaciągnąłeś listę C+ to zeskanuj hot birda i powiedz ile masz tych pozycji zajętych.

 

PS. Kolega zaciągnął listę i wyszukał wszystko co było. Tak obstawiam oczywiście. Więc?

PPS. Znajomy ma ten tuner, dzwoniłem do niego, jakiś czas temu szukał kanały, lista kończy mu się na 1763.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...