Skocz do zawartości

Opticum 9600 HD TS Prima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

masz racje, chłodzenie samej blachy mija się z celem bo to minimalnie chłodzi pudełko ale: w moim przypadku wentylator postawiony z boku skierowany wprost w otwory wentylacyjne boczne tak skutecznie chłodzi że pęd powietrza wylatuje pozostałymi otworami. dekoder jak nigdy wcześniej jest chłodniutki tak samo jak po nocy kiedy to przez 8 godzin był wyłączony.

Teraz nawet się już nie zacina :) i szybciej reaguje na przełączenia kanałów.

swoja drogą jak skończy się gwarancja to prawdopodobnie zainstaluje jakiś wentylator wewnątrz pudełka.

Szukałem jeszcze wentylatora co by można było podłączyć pod tylne wyjście 12v ale niestety żaden nie 0,05 A

minimalna wartość wentylatorów to 0,5A i podejrzewam że skończyło by się jak nie zjaraniem jakiegoś układu to u[beep]em całego sprzętu ;/ co raczej ProSerwis nie uzna gwarancji. Chyba ze ktoś z użytkowników ma jakiś patent aby wykorzystać tylne wyjście 12V / 50 mA może przy pomocy jakiś rezystorów czy tym podobnym magicznych rzeczy :)

 

Tak mi się jeszcze nasuneła myśl. Konkurencyjna firma Ferguson już nieźle posunął się z wydawaniem nowych dekoderów w ciągu prawie roku a nasze globo pozostało przy x7 i Primie.

Ciekawe czy coś wydadzą albo lepiej czy wydadzą jakiś nowy soft już bez błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Można podłączyć pod USB.

 

Zdarzają się wiatraki małożerne ok. 70mA, ale to i tak za dużo, chyba że dokręci się radiator do omawianego już w tym dziale układu LM7812, to można wówczas próbować podłączać do gdziazda 12V, coś z przedziału 50-100mA, ale na pewno nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartą jest razem w komplecie wszystkie tunery grają oprócz primy Globo 9600 fs2, Golden, i Prima nawet nie zipnie, mam też x7 i grają prawidłowo a prima lipa tego się nie spodziewałem po primie i po Glodo zamiast robić postępy w produkcji to się cofają wstecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zakładam, że wszystko robisz tak jak trzeba: http://www.opisy.slj-elektronik.pl/small.html i że aktualizowałeś elementy small'a (?).

 

http://www.smartcardsplitter.com/oprogramowanie.html (!!!)

 

ps.

A tak na marginesie, to jak się niby mają cofać, wprzód? :D

Pleonazmy, często występują w mowie potocznej, ale są zwykle jednakowo zabawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I z tą opinią @bigcyc123, bym polemizował, bo czym jest brak rozwoju, jak nie cofaniem się?

 

A chcę zauważyć, że Globo zatrzymała support dla Primy już cztery miesiące od premiery tego dekodera, nie uważasz, że to szczyty arogancji, czy tam niekompetencji, zależnie od tego co im tam po głowach chodzi w tym Szczecinie?

 

Stawiałbym na niekompetencję, bo nie mają bladego pojęcia o programowaniu, więc w sumie nie wiadomo na czym bazują budując niby własne konstrukcje.

 

Ogólnie szok, przynajmniej takie odniosłem wrażenie, gdy wielokrotnie kontaktowałem się z Globo telefonicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9600 Prima mam od ponad pół roku. Gdyby to było moje jedyne źródło telewizji to już dawno bym go wywalił przez okno. Jest bardzo niestabilny, nieprzewidywalny.

Przedtem miał go mój brat. Męczył się z nim przez dwa miesiące. Teraz ja się z nim męczę. O zwiechach nie będę wspominał, bo to jest na porządku dziennym.

Pewnego, kwietniowego dnia włączam go i pokazuje się konfigurator pierwszego włączenia, tzn. określam język, kraj, jaki konwerter czy coś tam (już nie pamiętam dokładnie). Po prostu stracił wszystkie ustawienia i powrócił do ustawień fabrycznych (listy kanałów i wszystkie inne ustawienia). Od tej pory nie mogę np. edytować nazw list ulubionych (i wiele, wiele więcej błędów). Ale to jeszcze nic.

Wczoraj, edytowałem sobie listę kanałów i przy wyjściu z edycji zawiesił się. Wyłączyłem wyłącznikiem z tyłu. Włączam po chwili i przez chwilę wyświetla się na wyświetlaczu napis BOOT, a po chwili napis ER00 i na tym tuner się zatrzymuje i nic innego nie mogę zrobić, tylko wyłączyć wyłącznikiem z tyłu. Dzisiaj rano, już miałem go przygotowane do wysłania, ale pomyślałem, jeszcze raz sprawdzę, bo skoro on jest taki nieprzewidywalny to może coś zaskoczy. Włączam (bez podłączonych przewodów) i działa. Uruchamia się (według wyświetlacza) prawidłowo. Podłączam kable i się nie uruchamia. No to po kolei odłączam kable i próbuję go włączyć. Najpierw kabel z satelity - nic - tuner nie uruchamia się. Później kabel z naziemnej - też nic - tuner się nie uruchamia. No to odłączyłem HDMI i nagle tuner się normalnie uruchamia! Zdębiałem. Na próbę odwróciłem kabel, podłączyłem odwrotnie i tuner ponownie się prawidłowo uruchamia! Czyli nagle mu zaczął przeszkadzać kierunek podłączenia kabla HDMI. Niestety, nie działa mi w tej chwili pilot :( , tzn. nie wiem czy pilot, czy odbiornik sygnałów pilota w tunerze.

Doradźcie mi - czy go wywalić, czy coś z nim próbować robić, chociaż, prawdę mówiąc, nie wiem co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powodów takiego zachowania dekodera może być kilka:

 

- na początek radziłbym skorzystać z oprogramowania w wersji 4.39 (późniejsze obarczone są mniej lub bardziej poważnymi błędami)

- jeśli to nie pomoże, to sprawdź instalację antenową (zwarcia, mogą również powodować niestabilną pracę dekodera)

- może to być też wina chipów pamięci (to chińska masówka, absolutnie nikt tego nie przebiera i montuje się jak leci)

- może to również być objaw przegrzewania się, albo już skutków przegrzania dekodera.

 

Dwa pierwsze zagadnienia możesz rozwikłać sam, gdyby to nie przyniosło spodziewanych rezultatów, to nie zastanawiaj się ani chwili, tylko wysyłaj do Proserwisu, bo to jedyna droga, by sprzętowo dotrzeć swój sprzęt.

Gdy opisana przez Ciebie usterka będzie sugerowała złe działanie elementów płyty głównej, to wymieniana jest cała płyta główna (nikt nie bawi się w detale, bo nimi zwyczajnie nie dysponuje ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm;/ ja obstawiam prędzej uwalony / przegrzany procek - miałem takie objawy przy zwykłym TS9600

Kombinowałem z softami i kablami. Jednak diagnoza okazała się j.w. Koszt naprawy to 150 zł.

Prawdopodobnie poprzedni użytkownik skutecznie zakrył otwory wentylacyjne doi pierwszej zwiechy a potem to już z górki.

Pro Serwis raczej nie uwzględnia tego typu reklamacji

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@rossini, Proserwis MUSI naprawić w ramach gwarancji sprzęt z przegrzanym procesorem, bo nigdy nie udowodni, jeśli plomba jest na swoim miejscu, że to stało się z winy użytkownika.

Co innego przepięcie w sieci EE, bo to raczej kwestia dla ubezpieczyciela, ale takie sprawy, jak: przegrzany procesor, generujące błędy pamięci, czy walnięty EEPROM, mieszczą się w ramach gwarancji producenta.

 

Ten dekoder dość mocno się grzeje, nawet na oprogramowaniu fabrycznym, więc powinien być zamontowany na procesorze przynajmniej o wiele większy radiator, a nie takie byle co jak teraz.

Według mnie, nie zawadziłoby też, gdyby był tam obecny coolerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedzi.

- na początek radziłbym skorzystać z oprogramowania w wersji 4.39 (późniejsze obarczone są mniej lub bardziej poważnymi błędami)

Na razie nie działa pilot i nie pamiętam tego, ale chyba przy wymianie wersji oprogramowania kasuje się obecna lista kanałów, a nie zrobiłem kopii, bo bez pilota nie idzie. Do tej pory, cały czas używałem 4.41, czyli ostatniej oficjalnie dostępnej. Nie pamiętam, czy ona była od początku, czy brat ją zainstalował.

Skąd wziąć inne wersje, np. wspomniana tutaj 4.44?

- jeśli to nie pomoże, to sprawdź instalację antenową (zwarcia, mogą również powodować niestabilną pracę dekodera)

Na instalację chyba bym nie zwalał winy, bo na dwóch różnych instalacjach (u brata i u mnie) tuner działa tak samo kiepsko. Poza tym na tych samych instalacjach inne tunery działają raczej bez zarzutu.

- może to również być objaw przegrzewania się, albo już skutków przegrzania dekodera.
Nie wiem jak to u brata wyglądało, prawdopodobnie nie najlepiej, ale inne tunery są większe i mają u brata jeszcze mniej miejsca dookoła na chłodzenie i im to nie przeszkadza.

U mnie tuner stoi - można powiedzieć - na wolnym powietrzu, bo ma praktycznie z każdej strony co najmniej 50cm luzu (a właściwie więcej). A grzać się grzeje, to fakt. Ale gdybym miał instalować jakiś wiatrak to dziękuję bardzo, wolę inny tuner.

Ale całkiem możliwe, jak zauważył Rossini, że pierwsze przegrzanie spowodowało, że tuner tak dziwacznie się zachowuje. Tego, niestety, nie mogę wykluczyć.

 

W poniedziałek zaczynam działać z serwisem.

 

PS1. Ciekawostka. Przez ostatnie dwa dni, od ostatniej tej poważnej awarii (bo tak to muszę nazwać) tuner nie zawiesił się ani razu. Co prawda używam go teraz dużo rzadziej, bo bez pilota trudno, ale mimo to ciekawe zjawisko.

PS2. "Niosący Światło" - świetny nick ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm;/ u mnie mój poprzedni dekoder ts9600 miał przebłysk bez zwiech przez 36h. i już się cieszyłem że jest ok - ale nie było.

Co do przegrzania to był mój niestety błąd bo położyłem na nim DVD co skutkowało że mogłem jajka smażyć.

Obecnie Prima ma chłodzenie wprawdzie z boku (wentylator z alledrogo za 9 zeta) a nie jak sugerował "Niosący Światło" - podstawka od laptopa pod dekoder - ale super chłodzi.

Co do nowego softu masz tu na stronie http://www.ijachouf.com/sat/globo/OpticumHD9600Prima/ wszystkie dostępne softy.

 

Co do 4.44 to już zdążyłem zaobserwować:

1.błędnie wyliczana prędkość dysku po przyciśnięciu przycisku STATUS, po wejściu do menu i ustawień odnośnie dysku wszystko jest ok.

2. co za [beep] wymyślił napisy z boku i z małą czcionką - chyba ze można zmienić ustawienie i wielkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oficjalnie istnieje TYLKO oprogramowanie w wersji 4.41, więc proszę nie mówcie o innych, bo jak widać Globo uznała, że się pod tamtymi podpisać nie może i raczej wiadomo dlaczego.

 

Dziwię się nawet, że podpisała się pod wersją 4.41, bo i ona jest już obarczona błędami.

 

Dostępne na nieoficjalnych portalach softy o numerach wersji wyższych niż 4.41, kompletnie nic nie wnoszą (najwyżej informatyczne niechlujstwo), a zmiany dotyczą jedynie czegoś, o czym możemy porozmawiać jedynie prywatnie (więc jeśli ktoś jest ciekaw, to bardzo proszę).

 

Wersja o najwyższym numerze, a przy tym działająca stabilnie, to 4.39 i tylko nią (według mnie), warto się interesować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienia, linki.

Raczej do tej pory nie interesowałem się tymi zagadnieniami aż tak jak teraz, ale wiem, że w przypadku każdego urządzenia, w którym można samemu zmienić oprogramowanie zawsze istniały wersje oficjalne i nieoficjalne. Ale przy tej okazji pojawiło mi się kolejne pytanie. Do tej pory korzystałem z oprogramowania 4.41 dostępnego ze strony Globo, udało mi się też znaleźć oprogramowanie 4.39 z jakiegoś sklepu i te dwa pliki "ważą" (po rozpakowaniu) 3,8MB, a te pliki, te same wersje oprogramowania, które znalazłem pod tamtym linkiem od Rossiniego "ważą" 4,7MB (też po rozpakowaniu). Dlaczego taka różnica? Który plik - ten mniejszy, czy ten większy - jest "bardziej prawidłowy"? ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bardziej prawidłowy, a przy tym LEGALNY !!! jest zawsze TYLKO soft z obsługą systemu conax, czyli jedno systemowy.

 

Ma on mniejsze rozmiary, ponieważ nie zawiera dodatkowych modułów (soft ma budowę modularną), które zawierają narzędzia, o których porozmawiać możemy jedynie prywatnie.

 

Oprogramowanie nieoficjalne obsługuje przy tym wiele systemów kodowania (MCAS).

 

Niestety nie istnieje wersja oprogramowania do PRIMY, która zawierałaby dodatkowo jedynie MCAS, która wówczas miałaby charakter półlegalnej, więc jeśli ktoś podejmuje decyzję o skorzystaniu z wersji softu niefabrycznego, to robi to na swoją odpowiedzialność i trzeba przy tym pamiętać, że w ten sposób nie narusza się jedynie warunków gwarancji, ale to zupełnie osobna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj odebrałem tuner z naprawy i gdyby nie to, że to nie jest jedyne moje źródło oglądania TV to zaraz wczoraj, wieczorem, wyleciałby przez okno na chodnik, bo się zawiesił podczas przełączania kanałów (SD, nawet nie HD).

Zmieniono mi wersję oprogramowania na 4.39. Oprócz tego (cytuję kartę gwarancyjną):

wymiana RCU+IRIC + 8/16 Conax 39, test HDMI-HDPC.

Mam nadzieję, że dobrze odczytałem. (może być ewentualnie S/16 conax 39, a może jeszcze coś innego :) )

Oczywiście, po wyłączeniu wyłącznikiem z tyłu zaczął działać ponownie normalnie, ale jestem ciekaw na jak długo ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie wiem czy pytanie było, ale je zadam i proszę o odpowiedź.

Mam w planach zakup odbiornika combo, więc wypadło na Opticum HD TS 9600 Prima, bo jest teraz w dobrej cenie i tu pojawia się pierwsze pytanie. Czy można mieć na jednej liście kanałów kanały z DVB-T i satelity czy są dwie listy i trzeba je zamieniać? Oprócz tego chciałbym móc odbierać na nim pakiety n na kartę i MTV Unlimited. Czy z modułem n na kartę dobrze sobie radzi? Czy do tego trzeba zmieniać jakieś softy? Jakie jeszcze pakiety można na nim odbierać poprzez karty? Czy można podłączyć ten odbiornik do komputera i z niego edytować listę kanałów (zmieniać pozycje, nazwy kanałów, dodawać, usuwać itp.)? Można nagrywać materiały na pen drive'a i bez problemu je odczytać w komputerze? Jeżeli tak, to jak odbiornik radzi sobie z nagrywaniem kanałów DVB-T, SD i HD? Jak sam odbiornik działa? Często się zawiesza i czy w ogóle się to zdarza? Czy fabryczne oprogramowanie jest dobre? Co jeszcze możecie powiedzieć na temat tego odbiornika? Dodam, że nie jest jakimś tam zaawansowanym maniakiem tv-sat. Chciałbym go używać tylko do normalnego oglądania tv, ewentualnego nagrywania materiałów oraz skanowania satelitów.

:):smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...