Skocz do zawartości

Opticum 9600 HD TS Prima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@nowyk, *.avi można wytworzyć przy pomocy wielu kodeków, a nie wszystkie są przez soft dekodera obsługiwane.

 

Trzeba niestety sprawdzać empirycznie, które się odtwarzają.

 

Nie traktowałbym jednak tej funkcjonalności dekodera zbyt poważnie.

 

@coca, a wcześniej miałeś Polsat HD, czy tylko teraz go nie masz?

A jak z innymi kanałami z tego TP (12,265V)?

 

Spróbuj włożyć CAM CP w drugi slot, a jeśli to nie pomoże, to skontaktuj się z infolinią CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@coca, a wcześniej miałeś Polsat HD, czy tylko teraz go nie masz?

A jak z innymi kanałami z tego TP (12,265V)?

 

Spróbuj włożyć CAM CP w drugi slot, a jeśli to nie pomoże, to skontaktuj się z infolinią CP.

 

Wszystkie kanały z 12265 bez problemu tylko Polsat HD nie lata, nic spróbuje zmienić CAM do drugiego slotu choć nie bardzo wierze że coś to da :D

 

Sprawa wygląda następująco zmieniałem miejsce CAM CP nic nie pomaga, sprawdziłem wszystkie kanały CP i nie chodzi Polsat HD, Polsat Sport News, Disney Junior i Nick Jr. pisze kanał zablokowany, ja się poddaje nie mam już pomysłów czekam może jakiś inny nowy soft coś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowyk, nie wolno podłączyć niczego, co pobiera prąd większy niż 50mA !

 

@coca, dzwoń do supportu Globo, ale nie prorokuję Ci sukcesu, bo ostatnimi czasy Globo jest informatycznym impotentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na 4.39 ktoś ma problemy z nie włączaniem się zaprogramowanych nagrań (timer tj. nagrywam na nagrywarce a nie na dysku usb) ? Działa to jak loteria, w zasadzie lepiej było na moim starym Fergusonie 7600, tam tylko czasami coś nie zadziałało.

 

Mam uwagę co do dodawania do ulubionych. Mam obrotnicę i nie widzę opcji zmniejszania listy kanałów do danego satelity podczas ustawiania listy ulubionych, może nie ma a może to ja się nie dopatrzyłem. Od niedawna użytkuję ten sprzęt. Taka opcja była na...Fergusonie 7600.

 

Do tego, stara karta TNK nie chciała zadziałać w module Conax (firmowy - Technisat) , a w czytniku działa.W Fergusonie było to bez różnicy, może poza samym uruchomieniem karty. Poza tym czasami się wiesza...i trzeba wyłączać z tyłu, Ferguson nie był lepszy ale raczej sam się wyłączał i włączał.

 

Na pewno obraz jest dobry i w końcu działają mi napisy dvb jak należy, bo na Fergusonie były niewyraźne - czarne tło z niewyraźnie zarysowanymi literami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K-FIFA, Twoje problemy z nagrywaniem na wersji softu 4.39 są dla mnie zupełnie niewiarygodne, ponieważ jak dotąd nie miałem takich sygnałów od nikogo, ani sam również nie zauważyłem takich, jak to pisujesz przypadłości.

 

Skoro jednak borykasz się z takimi problemami, to dotyczyć one mogą nie samego dekodera, co raczej kompatybilności z nośnikiem, albo urządzeniem, na którym realizujesz nagrania.

Takie zjawiska były opisywane, choć mnie przez kilka lat nie udało się natknąć na nośnik, który miałby problemy z zapisem we współpracy z dekoderami 9600/PRIMA.

 

Mówiąc na marginesie, to nagrywarka, to dość niecodzienny pomysł i niekoniecznie przewidziany przez producenta dekodera i twórcę oprogramowania. ;)

 

Z wyłączaniem i włączaniem, również nie ma to pudełko żadnych problemów.

 

Co do listy kanałów, to masz rację i pisząc soft dano tu wyraźnie ciała, bo faktycznie nie ma tu opcji wyszukiwania kanałów zdublowanych, albo niedziałających (brak jednego z sygnałów audio, albo video) i trzeba kastrować listę ręcznie, a to okrutnie u p i e r d l i w a czynność.

 

Karta TNK na oprogramowaniu w wersji MCAS powinna działać normalnie w czytniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niosący

Być może jest to niewiarygodne, ale prawdziwe. Być może to nie wina timera, bo problem był i jest na 4.39, 4.41, 4.44. Nagrywarka DVD nigdy jeszcze nie zawiodła (już 4 lata), po prostu się włącza i nagrywa zgodnie z tym co w niej zaprogramowałem , natomiast odbiornik satelitarny nie. Dotychczas był Ferguson 7600, włączał się 8, 9 razy na 10 , więc mu wybaczałem. Zamiast Fergusona, podłączyłem Ortona. Nie wiem o jaką kompatybilność tu chodzi, Orton po prostu sie nie włącza, a w dziale timer są zapisane ustawienia, kiedy ma to zrobić, na jakim kanale i kiedy się wyłączyć . Jak rozumiem Orton umożliwia nagrywanie na dysk usb i ponadto włączanie zgodnie z ustawioną wcześniej wolą użytkownika (w dziale timery). Może ja coś źle ustawiam.

 

Na usb nagrywam rzadko, ale nie ma chyba problemów. Nagrywarka, to może nie pomysł na obecne czasy (zwłaszcza że ta nie ma wejścia hdmi), ale działa dobrze, mogę nagrywać na wbudowany dysk, płyty DVD, a co najważniejsze ciąć materiał przed nagraniem.

 

Dzięki za odzew, przyjrzę się Ortonowi jeszcze raz z instrukcją w ręku.

 

Co do listy kanałów, to polecam dodawać je masowo, jeżeli ktoś używa obrotnicy. Aby wiedzieć skąd jest kanał należy nacisnąć ,,i", a potem zaznaczać kanały białym przyciskiem, by na koniec masowo dodać do ulubionych. Jeżeli wciśnie się ,,dodaj" pojedynczo, to znika informacja z jakiego satelity jest dany kanał. Moja metoda wynika z tego, że pogrupowałem kanały wg satelit, żeby talerz nie skakał bez potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRIMA nie współpracuje dobrze z urządzeniami podłączonymi pod jego USB, które pobierają, choćby przez chwilę prąd w pobliżu 500mA, więc jeśli Twoja nagrywarka ma większy apetyt, choćby przy starcie, to nic ze współpracy z dekoderami sat nie wyjdzie, przynajmniej Opticum.

 

Co do grupowania kanałów z jednego satelity, to nic nie trzeba robić, żadnego przerzucania do ulubionych, ponieważ oprogramowanie samo grupuje kanały i można to wymusić w ustawieniach oprogramowania, wystarczy wcisnąć "enter" i "czerwony" na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy zna ktoś sposób na własną numerację kanałów ulubionych? Np na liście ogólnejTVP1 ma nr 1, TVP1 HD nr 1336. Gdy go wrzucę do listy ulubionych nie mogę go zmienić. W edycji kanałów ulubionych można je przesuwać, zmienić nazwę, lecz nie można zmienić numeracji.W jaki sposób to zrobić? Niestety nie znalazłem postów na ten temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracam, bo problem z nagrywaniem nie minął. Sprawdzałem jeszcze raz na 4.39, 4.44 i nic. Ustawiam ,,timer" na kanał, czy to naziemny, czy satelitarny, odkodowany lub nie odkodowany a odbiornik nie chce wyjść ze stanu uśpienia. Nie ważne , czy pendrive usb jest czy go nie ma. Nie ważne czy nagrywarka dvd jest podłączona przez scart czy nie.

 

Owszem zwykle włącza się nagrywanie, ale jak już jest włączony odbiornik. Godziny też zmieniałem z trybu automatyczny na ręczny , bez zmian.

 

Pozostaje chyba kontakt z producentem.

Co do grupowania kanałów z jednego satelity, to nic nie trzeba robić, żadnego przerzucania do ulubionych, ponieważ oprogramowanie samo grupuje kanały i można to wymusić w ustawieniach oprogramowania, wystarczy wcisnąć "enter" i "czerwony" na pilocie.

Chodziło mi o dodawanie do ulubionych. Spróbuj dodać kanały do ulubionych (pogrupowanych wg satelit !!!). Nie da się w menu pogrupować (menu -edycja ulubionych) wstępnie kanałów wg satelit, żeby potem szybko dodawać i nie zastanawiać się , czy to kanał z tego czy innego satelity , więc trzeba mieć podgląd o kanale skąd nadaje.

Chyba rozwiązałem problem z nagrywaniem. :jupi: Usunąłem wszystkie kanały, potem ustawienia domyślne (fabryczne) i jak na razie dwa nagrania bez zarzutu. :jupi::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może trzeba najpierw znaleźć te stacje. U mnie przełącznik na pilocie działa.

 

 

Nawiązując do moich powyższych problemów z nagrywaniem, to oczywiście niby się zakończyły, ale odkryłem nowe. Sprawdźcie proszę kto może, czy jeżeli ustawicie nagrywanie cotygodniowe, czy Wam odbiornik ustawi następne nagranie nie za tydzień tylko za dwa ? :> :> U mnie chyba na każdym oprogramowaniu jest , a sporo nagrywam cyklicznych programów, więc muszę często korygować datę następnego nagrania. :x

 

Ponadto zapytam, czy na 4.39 na TVN HD NTC jest wybór fonii :woot: , bo leciał film Podejrzani i nic się nie działo o wciśnięciu przycisku Audio,a w tym samym momencie na TVN 7 - można było wybrać ścieżkę.

 

Swoją drogą dopiero teraz zobaczyłem, że rzeczywiście ktoś nadaje filmy w oryginalnej wersji (poza płatnymi kanałami o których słyszałem). Po prostu w głowie mi się nie mieściło , że u nas w Polsce mogą coś takiego robić. Dopiero na nowym tv to odkryłem, mimo że miałem trochę wcześniej primę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie odnośnie możliwości dokonywania zmian na liście kanałów w opticum 9600 hdts prima, konkretnie o pracę w programie channeleditor. czytałam w waszych postach, że w tym programie można "odchaczyć" w CAID sposób kodowania, żeby jeden nie zakłócał drugiego,

w moim przypadku chodzi mi min. o kanał tvp sport (mam cyfrę+ i tnk smart hd) program tvp działa, jeżeli wysunę kartę cyfry

 

pytanie mogę jakoś tego uniknąć?

 

pozdrawiam Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder i przycina co chwile obraz. Odtwarza mi pliki Avi co jest dla mnie ważne.

Ma wgrany najnowszy soft i chciałbym wgrać ten starszy stabilny 4.39 ale czy będzie w nim odtwarzanie plików Avi ?

Jeśli nie to jak zrobić żeby odtwarzało ?

I czy jak zrobię backup listy programów to da radę wgrać na soft 4.39 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na początku chciałbym powitać wszystkich Użytkowników, Moderatorów i Administratorów forum.

 

Wczoraj (08.01.2013) grupa ITI przeszła na nadawanie w DVB-S2 (informacja na stronie Sat-Kuriera) i od tego czasu nie świecą mi programy grupy TVN w HD czyli te, które były na transponderze 16 i częstotliwości 11,508GHz. Zniknęła też ESKA TV, ale jej na razie nie szukałem...

 

Po przeszukaniu Eutelsat Hot Bird 13C (13°E) tuner nie znalazł tych kanałów, a na dodatek wyrzucił częstotliwość i wszelkie informacje, tak jakby na Hot Birdzie nie było 11508/27500/V.

Wpisanie ręczne (dodanie) transpondera nie pomaga. Siła sygnału jest na poziomie 90%, natomiast jakość 0% i nie znajduje żadnych kanałów na tym transponderze. Transponder modyfikowałem na różne sposoby, jednak nic to nie pomogło...

Jestem w kropce nie wiem już co mam robić oprogramowanie to 4.44. :censored:

 

Prosiłbym o pomoc jak ustawić i co zmienić aby te kanały ruszyły domyślnie DVB-S2 jest wyłączony, ale przy edycji można go uaktywnić.

 

Pozdrawiam i czekam na poradę.

 

Już działa. Ustawienia domyślne, wyłączenie i włączenie głównego zasilania i zadziałało. Co prawda ręcznie dodałem transponder, ale znalazły sie kanały TVN HD, TVN STYLE HD i TVN TURBO HD. TVN 24 HD jest ale nie świeci w C+. Inna sprawa, że w sofcie 4.44 wolniej przełączają się programy he niż w 4.41..., ale jakość obrazu chyba lepsza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Trzeba doprecyzować ustawienie anteny jak nie ma jakości. A wpisałeś na pewno parametry poprawne?

Satelita: Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)

Transponder: 16

Częstotliwość: 11,508 GHz

Polaryzacja: V (pionowa)

Symbol Rate: 27500 ksymb/s

FEC: 3/4

Modulacja: DVB-S2/8PSK

Dzisiaj w moim X560 dodawałem 11508 i wyszukałem ponownie kanały. Jakość mam 75%. To słaby transponder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu wszystkiego nie rusza żaden kodowany kanał. Ani na 4.44 ani na 4.39.

Pamiętam, że trzeba którymś przyciskiem na pilocie włączyć emulator ale nie pamiętam którym.

Biały z pytajnikiem?

Jak emulator działał to po włączeniu menu, na ekranie w lewym dolnym rogu napis MENU był na biało.

Jest na biało.

I jakoś wchodziło się w edycję [beep] ale też nie pamiętam i nie mogę znaleźć.

Napisze ktoś czy to tabu?

Dekoder jest nowy ze sklepu internetowego ale widać gołym okiem, że był używany

i było w nim grzebane ze śrubokrętem. No ale cóż - wszystko dziś jedzie na oszustwie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem tuner Opticum HD TS 9600 Prima – przygotowany przez sprzedawcę do współpracy z Cyfrą+ (wgrane oprogramowanie pozwalające na czytanie kart UCAS, wgrana i posortowana lista kanałów Cyfry+).

Oprogramowanie 4.44.

Współpracuje ze spliterem przewodowym.

 

Powiem szczerze że mam nieco mieszane uczucia.

Mam problemy podczas jego uruchamiania – bardzo często po załadowaniu pokazuje się czarny ekran z komunikatem : „kanał zakodowany”. Po parokrotnym wyłączeniu z pilota i ponownym włączeniu w końcu zaskakuje.

Tutaj jednak być może przyczyną będzie złe ustawienie anteny którą to przestawiałem podczas remontu. Tym bardziej, że częste też są zatrzymania obrazu (też z komunikatem „obraz zakodowany”) i pikselioza.

Na razie zwalam to na antenę. Na dniach postaram się ją ustawić.

 

Druga sprawa to jakość obrazu, która jest dla mnie priorytetem.

A właśnie ten tuner polecany mi był jako oferujący b.dobrą jakość obrazu.

Jednak porównując jakość obrazu HD z tego tunera do obrazu z anteny DVB-T podłączonej bezpośrednio do TV – to jest on jak dla mnie niestety gorszej jakości – mniej ostry, bardziej „mydlany”.

Nie jest to co prawda jakaś przepaść ale niestety dla mnie zauważalna.

To samo tyczy się kanałów SD – skalowanie mojego TV sygnału z DVB-T jest lepsze (ostrzejszy obraz) niż skalowanie tunera.

Główne zarzuty dotyczą właśnie ostrości samego obrazu.

 

Z tego co wyczytałem w Opticum TS 9600 Prima siedzi procesor STi7105.

Na stronie 53 innego wątku https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=6&t=5959&start=780poczytałem trochę o procesorach i w sumie jest on uważany za niezły…. A może to norma, że sygnał z DVB-T jest ostrzejszy od sygnału z satelity ? Może się czepiam ?

 

Teraz pytania:

1. Czy coś jeszcze oprócz procesora może mieć wpływ na gorszą ostrość obrazu ? Konwerter, spliter, ustawienie anteny ?

2. Co proponujecie – pokombinować jeszcze czy sprzedać ten tuner i kupić coś lepszego – tylko czy w ogóle możliwe jest kupienie lepszego tunera (pod kątem jakości obrazu) dla Cyfry+ w podobnej cenie (400-500zł) ?

 

Może coś na dwurdzeniowym STi7108 ? To chyba kolejna generacja tych procesorów ?

Bo podejrzewam, że na coś z BCM nie będzie mnie stać.

Poza tym chodzi jeszcze o funkcjonalność pod kątem obsługi Cyfry+ i splitera a tutaj wybór czegoś na STi chyba jest optymalnym rozwiązaniem…

Tak mi się wydaje….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...