Skocz do zawartości

Opticum 9600 HD TS Prima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Działa i to wyśmienicie, trzeba tylko wyłączyć opcję kontroli rodzicielskiej w module i komunikaty z modułu w dekoderze.

 

Czas przełączania po tych zmianach w granicach 2-3 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli na forum jest użytkownik TNK SD, proszę o informację, czy ma lub miał problemy z uprawnieniami po 1 lipca. U mnie do końca czerwca wszystko było OK. Wróciłem po kilkudniowej nieobecności i po raz pierwszy uruchomiłem dekoder 12 lipca. Na ekranie komunikat "kanał zakodowany". FTA odbiera prawidłowo. Przetrzymałem włączony dekoder na kanale TVN przez kilka godzin i brak efektu. Sprawdzone na obu slotach. W okresie mojej nieobecności urządzenie było wyłączone z sieci, przewody antenowe odpięte. Próby dodzwonienia się do BOK zakończone fiaskiem. Oprogramowanie początkowo 4.39, aktualizacja do 4.44 też nie przyniosła rezultatu. Konto ważne do kwietnia 2014. Włożony moduł CAM CP działa prawidłowo.

Podobną sytuację miałem z dekoderem Fergusona, do którego skończyły się aktualizacje softu. To było powodem zmiany odbiornika na Opticum. Czyżby znów TNK "wyprzedziła" programistów dekoderów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Użytkuję ten tuner od prawie roku, jednak dopiero teraz zachciało mi się użyć funkcji nagrywania poprzez USB.

Pendrive 4GB sformatowany w FAT32 (w dekoderze), programuję nagranie, mam je na liście timerów, zaczyna nagrywać.......i tuner zawiesza się..... Pomaga tylko wyłącznik z tyłu.... :(

Ten sam objaw występuje gdy startuję z nagrywaniem bezpośrednio - bez programowania.

Na innym pendrive to samo.

 

Macie jakieś pomysły ?

Mam wgrane fabryczne oprogramowanie v.4.4.

Może jego zmiana coś by pomogła? Macie jakieś rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "fabryczne" oprogramowanie w wersji 4.44, to kompletna wtopa Tunezyjczyków, dlatego lepiej korzystać z wersji 4.39.

 

Co do penów, to muszą być kompatybilne z dekoderem (czytaj: muszą zapisywać powyżej 10MB/s), bo inaczej albo urządzenie się zawiesza, albo materiał zostanie niepoprawnie nagrany.

 

Teraz to raczej nie problem, bo praktycznie wszystkie peny USB 3.0, powinny spełniać wymagania co do szybkości zapisu, nawet we współpracy z portami USB 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Zacznę od zmiany softu.

Tylko czy mogę bez większych kombinacji wgrać starszą wersję ?

Jego Cień - czy mógłbyś mi wrzucić na PW tą sprawdzoną wersję 4.39 ? Byłbym zobowiązany... :wink:

Pen raczej jest OK tym bardziej że sprawdzałem na dwóch.

Mam jeszcze dysk przenośny WD 1TB ale nie wiem czy Opticum będzie go widział....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogi66, nie wiem na czym sprawdzałeś szybkość zapisu posiadanych penów, ale MUSI być ona w zakresie powyżej przynajmniej 10MB/s.

 

Zwykle, dostępne popularne "gwizdki" na USB 2.0 np. Traveler, zapisują znacznie wolniej (6-7 MB/s), co może rodzić problemy.

 

Sprawdź ten HDD, ale wydaje mi się, że PRIMA może mieć problem z obsługą tak dużych dysków.

Globo zaleca max 0,5 TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego: http://www.ceneo.pl/2523399 - opisy co do prędkości zapisu są różne w zależności od sklepu ale 10MB/s powinno chyba być....

Drugi Pen to Toshiba 4GB ale dokładnego symbolu nie znam (dostałem ją jako gratis).

Zacząć od softu czy kombinować jeszcze z penami ?

 

Za soft serdeczne dzięki :D

Mogę normalnie wgrać starszą wersję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz bezkarnie wgrywać starszy soft, tym bardziej, że to najlepszy soft na ten dekoder, jaki do niego napisano (jeszcze sprzed rewolucji tunezyjskiej).

 

Zacznij od softu, a penami/dyskiem pobaw się na deser.

 

ps.

Ten GooDrive zapisuje max 10 MB/s, czyli na granicy, spróbuj go sformatować tym: https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/ , bo czasem można sporo pogonić (zależy od kości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Jego Cień za pomoc :D (już nie pierwszy raz.... :wink: )

Mam nadzieję że procedura wgrania softu jest intuicyjnie prosta bo zgubiłem do Opticuma instrukcję.

Co do pena to swoją drogą rozejrzę się za jakimś z wyższą prędkością zapisu.

 

Ale to dopiero w weekend. Na razie praca, praca.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura wgrania softu jest dziecinnie prosta.

 

Kopiujesz soft na pena i wkładasz pena do portu USB dekodera.

Następnie wchodzisz do MENU dekodera ---> System ---> Aktualizacja oprogramowania , gdzie odszukujesz odpowiednią wersję softu, klikasz OK po najechaniu kursorem na plik i się dzieje.

 

Ważne, aby w czasie wgrywania softu nie przerywać dekoderowi tej czynności !!!

 

Co do penów, to wypróbuj SD Formattera z podrzuconego linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Jego Cień - również proszę o dobry soft 4.39 na PW.Z góry wielkie dzięki!

Mam:

Opticum 9600 HD TS Prima

Typ P-combo

Hardware 3.02

Wer. opr 4.35

Loader 1.09

 

Mam go od dwoch lat, ale się kurzył w drugim pokoju. Teraz po rezygnacji z N, wchodzi na tron :)

Niedługo przetestuję nagrywanie na penie USB 32GB Sony - dam znać jak poszło.

 

 

PS. W sumie to nigdy nie poznałem jego możliwości, jest złącze net, sloty na karty... Teraz gra tylko naziemną i FTA z Hotbirda. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wątku mi się coś objaśni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziwną sytuację po wgraniu softu 4.39. Przestało widzieć penki USB. Po włożeniu do gniazda, pojawiał się 'dymek' o konieczności sformatowania dysku, choć na 4.35 działały OK. W samym menu, dało się pena sformatować, ale i tak pozostawał on niewidoczny (zero reakcji po naciśnięciu na 'informacje o dysku' i tak samo przy próbie sprawdzenia szybkości).

 

Problem jednak znikł po przywróceniu fabrycznych ustawień dekodera :jupi:

 

Przetestowałem PenDrive 32GB SONY USM32GR. Zapis troszeczkę powyżej 10MB/s. Test szybkości umiejscowił go w polu zielonym.

Film z TVP2 HD "Straszny film" nagrał się i odtwarza się pieknie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Mam problem z nagrywaniem na dysk zewnętrzny. Dysk to WD Passport 1TB.

Dysk początkowo używałem tylko jako archiwum (sformatowany w NTFS). Teraz utworzyłem na nim dodatkową partycję 100GB (też podstawową) i sformatowałem jako FAT32.

Po podpięciu do tunera - ten krzyczy, że: "błąd dysku proszę sformatować dysk w odtwarzaczu".

Myślę, że ten komunikat odnosi się do tej większej partycji sformatowanej w NTFS - dlatego nie robię tego. Poza tym wtedy sformatował by cały dysk co skutkowało by utratą wszystkich danych...

Przy próbie nagrania czegokolwiek - brak reakcji. Po wciśnięciu czarnego przycisku na dole pilota - nie pokazuje prędkości dysku/zapisu.

Efekt jest taki, że zaraz po podpięciu dysku - przez chwilę jego dioda mruga (co sugerowało by jego odczyt) po czym świeci się w sposób ciągły (przechodzi w "stand by" ?)

Może to jest kwestia partycji podstawowej/rozszerzonej ?

Macie jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie.

 

Mam problem. Ktoś ze znajomych zrobił mi kiepski dowcip i założył hasło w powyższym dekoderze. Nie mogę nic teraz zmienić. Sądziłem że uda mi się załadować nowy soft z pena, ale to tez wymaga podania hasła. Czy jest jakiś sposób na obejście tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Niestety pojawił się nowy problem. w procedurze wgrywania jest zastrzeżenie, że "Aby procedura zmiany oprogramowania przez RS-232 się powiodła, odbiornik musi posiadać loader w wersji 4.03 lub nowszej" u mnie dekoder pokazuje wersję Loadera 1.09 :(

 

Wersja Hardware - 3.02

Wersja oprogramowania - 4.35

Wersja Loadera - 1.09

Data aktualizacji - marz 07.2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Śmiem twierdzić, że nie istnieje w "PRIMIE" loader inny, niż rzeczony 1.09.

 

Loader w wersji 4.03 jest w dekoderach starszej linii (9600/TS9600) i opis ze zlinkowanego pdf-a, dotyczy bezpośrednio tamtych urządzeń, jednak procedura implementacji oprogramowania poprzez RS-232 w PRIMIE jest identyczna.

 

Proponuję spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...