Skocz do zawartości

Opticum 9600 HD TS Prima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety chyba dekoder uwalony. Procedura przeszła jak najbardziej prawidłowo. Dekoder po wgraniu oprogramowania samoistnie się zrestartował, ale już nie uruchomił :( Pojawia się tyko BOOT i tak wisi. Pozostaje chyba tylko kontakt z Serwisem. Może są w stanie jeszcze coś z tym zrobić. Chyba że jeszcze mogę coś sam spróbować zrobić? Wgrywałem "Software_4.39_Conax_(HD_9600_PRIMA)_2011_06_17.upd"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ratujesz dekoder przez RS-232 zawsze wgrywaj najstarsze dostępne oprogramowanie. Najlepiej jak producent udostępnia taką czystą wersję bez jakichkolwiek dodatków w sofcie.

Najważniejsze, żeby nie pomylić softów. Mogą być te same jak piszecie do różnych wersji tego dekodera, ale jakiś pierwszy soft może odpowiadać tylko konkretnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@jmar, jeżeli procedura została zachowana i wgrywałeś oprogramowanie w wersji najstabilniejszej, czyli 4.39 (i to oryginalne), to nie widzę powodów, by coś miało być nie tak.

Skoro jednak utknąłeś na bootowaniu, to pozostał Ci jedynie serwis.

Programowanie pamięci flash w serwisie, to przysłowiowa bułka z masłem, problem tylko w tym, że Proserwis, przynajmniej przeze mnie, nie jest uważany za profesjonalny support i zajmuje się przeważnie jedynie wymianą całych podzespołów, co znacznie podraża procedury naprawcze.

Mam zatem nadzieję, że Twój dekoder jest jeszcze w gwarantowanym okresie prawidłowego funkcjonowania.

 

ps. Przykro mi, że tak to wyszło, ale Globo nie udostępnia kodu uniwersalnego do funkcji Kontrola Rodzicielska, więc była to jedyna metoda by się go pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma komunikacji po HT to ubity a jak jest to ma szanse podnieśc tuner , jedno czego nie zauważacie to zmiana bootloadera , po sieci swego czasu krążyło błędne oprogramowanie z niemieckiego forum , z niby poprawnym bootloaderem do reanimacji tunka ale w rzeczywistości ono ubijało komunikacje i tuner wisiał na boot .

 

na uploadzie masz soft z zmiana bootloadera i też 1 jaki dało globo . tagże może warto spróbować niż płacic za naprawe około 120pln ( jak nic sie nie zmieniło )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Czy ktoś z forumowiczów ma soft 4.40 do primy? Przetestowałem wszystkie dostępne w sieci, tuner najbardziej stabliny był na 4.40. a takowej nie znalazłem. Chyba, że jest opcja zrzutu softu z tunera do penadriva. Mam w domu jeszcze jedną prime z 4.40 na pokładzie. Dziękuje mój email: instinto [malpka] o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

jak mój tuner działał to działała przelotka oczywyscie jak tuner 9600 był w stanie spoczynku przepuszczał sygnał , a nie lepiej wymienic oferte na moduł polsatu ? i masz wszystko w jednym tunerze ?

 

i mam prośbe do fachowców nie bądzcie załosni z tym spytaj wyrocznię google poszukaj u wójka google jestescie załosni !!!! nie chcesz pomóc ? nie wiesz nie odzywaj sie i nie pisz załosych tekstów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelotki LNB zawsze działają tak, że jeśli odbiornik jest włączony, to na wyjściu może być w najlepszym przypadku 1/4 pasma satelitarnego - ta ćwiartka, z której korzysta akurat pierwszy tuner, gdyż to on steruje konwerterem. Jeśli wybierze np. 11,278 GHz, pol. V, to będzie to pasmo dolne i polaryzacja pionowa, więc tylko z pasma dolnego i polaryzacji pionowej może cokolwiek dostać drugi odbiornik po przelotce. Natomiast gdy pierwszy tuner jest na czuwaniu to drugi powinien mieć pełny dostęp, ale jak to działa to już zależy od producentów, nie zawsze poprawnie - pamiętam, że dla innego użytkownika sprawdzałem to jakiś czas temu dla kilku odbiorników i mimo przełączania ich na czuwanie często nadal nie pozwalały na normalne korzystanie z przelotki (badałem i tryby głębokiego czuwania i bez głębokiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam problem , może ktoś pomoże.

Chciałbym zaktualizować soft w moim tunerze , niestety jak wchodzę w menu- aktualizacja opro. wyświetla: software_4.39_Conax itp.upd, jednak jak naciskam ok nic się nie dzieje. Soft wgrany na pendriva.

 

Wersja Hardware: 3.02

oprogramowania : 3.05

loader: 4.03

 

Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Mam zakupiony jako nowy (kilka ładnych lat temu) Opticum 9600 HD TS (soft 3.39 combo) a ostatnio kupiłem Globo Prima 9600 HD TS (soft 4.44 combo) karta cameleon NC+ (stara cyfra+) ... udało mi się ustawić home server i mogę oglądać różne programy na dwóch telewizorach. Mam zamiar dokupić jeszcze co najmniej dwa takie tunery i podłączyć wszystko do home servera. Przypadkiem zauważyłem że na tym nowszym egzemplarzu nie mogę włączyć radia NC. Mimo iż przy wyszukiwaniu pokazuje że znalazł kilkadziesiąt stacji to po wciśnięciu na pilocie przycisku TV/Radio nie dzieje się nic poza tym że pokazuje się panel informacyjny z aktualnie wyświetlanym kanałem. Co może być powodem takiego stanu rzeczy ?

 

W tym pierwszym tunerze dzieje się dziwna rzecz - po włączeniu zaczyna on dziwnie hałasować - wrażenie takie jakby gdzieś nie było właściwego styku i iskra sobie gdzieś skakała ale jak go otworzyłem to nic nie widać a i nie czuć charakterystycznego dla takiej sytuacji smrodku spalenizny. Choć tuner mocno się przy tym grzeje. Hałas te nie ustawał nawet kiedy tuner był w stanie standby z włączonym zegarem. Po wyłączeniu zegara hałas ustaje po wyłączeniu ale pojawia się po jego ponownym włączeniu. Ktoś wie co to może być ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Edytowane przez georgu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...