Skocz do zawartości

Opticum 9600 HD TS Prima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdź kabel może coś poluzowałeś, wgrywaj listę kanałów i sprawdź czy pójdzie ostatecznie wymień soft na inny.

mam dwie primy nie mam żadnego problemu z nimi jedna nie wiesza się wcale i to jest Opticum a drugi Orton i ten raz lub dwa razy w tygodniu odwali kitę ale pokoju mam czasem pomiędzy23- 28 stopni więc ma prawo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous
Teraz pytania:

1. Czy coś jeszcze oprócz procesora może mieć wpływ na gorszą ostrość obrazu ? Konwerter, spliter, ustawienie anteny ?

2. Co proponujecie – pokombinować jeszcze czy sprzedać ten tuner i kupić coś lepszego – tylko czy w ogóle możliwe jest kupienie lepszego tunera (pod kątem jakości obrazu) dla Cyfry+ w podobnej cenie (400-500zł) ?

 

Może coś na dwurdzeniowym STi7108 ? To chyba kolejna generacja tych procesorów ?

 

Oczywiście, że nie tylko procesor ma udział w generowaniu obrazu na dekoderach sat i niepoślednią rolę odgrywa tu oprogramowanie, które w niektórych odbiornikach daje możliwość regulacji, takich ustawień, jak luminacja i chrominacja.

 

Niestety dekodery Opticum serii 9600, są pozbawione takiej funkcjonalności.

 

Na procesorze STi7108 funkcjonują na rynku tylko dekodery telewizji naziemnej (JUICE).

 

PRIMA ma swoje wady, ale przy zastosowaniu kilku zasad w jego obsłudze, to niemal bezproblemowy sprzęt.

 

Z softów polecam wersję 4.39, jako że wszystko co wydano później, obarczone jest poważnymi błędami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już 9600 jakiś czas. Chodzi mi o nagrywanie. Czasami nie nagrywa z listy timerów, zawsze jest to kolejne nagranie (nigdy pierwsze na liscie). Mam dwie teorie :

1. Zbyt krótki czas między zaprogramowanymi pozycjami (jednak ostatnio miałem ponad 1h przerwy i się nie nagrało)

2. Zbyt długie poprzedzające nagranie i tuner się wyłącza i już nie włącza.

Mam soft 4.44 (ale na 4.39 było to samo). Czytnik CyfraHD.

Czy ktoś się z tym problemem spotkał?

 

I jeszcze jedno pytanie, czy jest soft pracujący w miarę stabilnie, a posiadający większą liczbę timerów (10 to trochę mało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A na czym zapisujesz nagrania, na penie, czy HDD?

 

Podaj w miarę możliwości producenta i model tych urządzeń (jeśli pen, to MUSI zapisywać z prędkością ponad 10MB/s, bo inaczej są problemy).

Prądożerne dyski HDD (np.3,5''), też nie bardzo się sprawdzają, warto zajrzeć do specyfikacji urządzenia i jeśli ma ono apetyt na energie w pobliżu 500mA, to masz wyjaśnienie.

 

ps.

I radzę wymienić oprogramowanie na 4.39, bo jest naprawdę lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam soft 4.39 podrzuci ktoś jakiś link, ja znalazłem tylko na chomikuj płatny(niestety nie mam jak zapłacić brak polskiej sim). Do tej pory używam 4.35 nie miałem większych problemów ( sporadyczne zawiasy) drażni mnie tylko straszne wolne przeskakiwanie kanałów. Wie ktoś czy 4.39 rozwiąże ten problem? Warto zamieniać? Pozdrawiam i proszę o info.

 

Ps. zapominałem dodać że chodzi mi o soft pod cyfre+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie jestem przekonany czy masz rację, u mnie bowiem wszystko przebiega normalnie, ale ja nigdy nie podłączam nadmiernie prądożernych urządzeń pod porty USB.

 

Sprawdź w specyfikacji swój HDD (który to konkretnie Seagate - model)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak miałem rację. Odbiorni włacza się 5 minut przed zaprogramowanym czasem, więc jeśli go wyłaczyć w tym okresie 5-u minut, to już się nie włączy (nie wiem jeszcze po jakim czasie od zakończenia nagrania się automatycznie wyłącza - nie jest to ten czas ustawiony w menu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dekoder nie został zaprojektowany tak, by poprawiać swojego użytkownika. :D

 

Tak więc, jeśli go wyłączysz po starcie do nagrania, czyli na pięć minut przed zaplanowanym nagraniem, to już ponownie się nie włączy.

 

Zapamiętuje też swój stan sprzed akcji nagrania i jeśli był wówczas wyłączony, to po dokonaniu nagrania, również się wyłączy, a jeśli był włączony, to po nagraniu, pozostanie włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Powiedzcie proszę co robię nie tak.

Dzisiaj chciałem zaktualizować w swoim Opticum HD TS Prima listę kanałów dla Cyfry+.

W menu dałem opcję "szybka aktualizacja kanałów", wybrałem operatora - Cyfra+.

Po aktualizacji potwierdziłem OK pytanie czy zapisać zmiany.

No i efekt jest taki, że mam tylko kanały SD. Zniknęły kanały HD które do tej pory miałem.... :(

 

Czy coś zrobiłem nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wszystko robisz dobrze.

 

Problem jednak nie w tym co Ty robisz, a co jest dostępne na wpisanym na sztywno w soft TP, na którym leżała dotąd w miarę prawidłowa lista kanałów c+.

 

Żeby to zaczęło znów działać dobrze, potrzebna jest poprawka softu.

 

A teraz, pozostaje Ci ułożenie kanałów ręcznie, co jest uważam znacznie lepszym wariantem, bo ma również walory edukacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jakoś nie jestem specjalnie zaskoczony, że nie wiesz o co chodzi.

 

Wchodzisz w:

 

MENU --> Instalacja --> Ręczne wyszukiwanie Kanałów Satelitarnych

 

Zaznaczasz pozycję HOTBIRD (ptaszek) i naciskasz "żółty" na pilocie, po czym przechodzisz strzałką w prawo do listy transponderów (TP) satelity Hot Bird.

 

Zaznaczasz tylko te TP, które należą do oferty nc+, czy jakiekolwiek inne, które Cie interesują.

 

Tu masz listę TP i ich zawartość: http://www.lyngsat.com/packages/ncplus.html.

 

Po wyszukaniu kanałów, trzeba je ułożyć według swojego klucza.

 

MENU --> Edycja kanałów ulubionych

 

Gdzie wrzucasz wyszukane kanały "czerwonym" na pilocie i układasz "niebieskim" na pilocie.

 

Trudne?

 

Jeśli tak, to jedynie z pozoru, ale dasz sobie radę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Wgrałem listę wszystkich TP z linka dla NC+.

Trochę sporo kanałów się pojawiło... :D Pojawiło się też trochę zdublowanych kanałów ale te usunąłem w "edycji kanałów" (np. TVN Style HD miałem w dwóch pozycjach).

Teraz te co mnie interesują przesuwam do góry żeby były "w kupie".

Potem powrzucam je do ulubionych.

Rozumiem że wchodzę w nie "białym" na pilocie ?

Tylko czy istnieje możliwość zmiany numerów ulubionych kanałów ? Czyli żeby np. TVP 1 HD miał numer "1" a nie "936" a TVP 2 HD miał numer "2" a nie "968" ?

Bo coś mocno zamieszali z tą numeracją....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolejność na liście ulubionych zmieniasz "niebieskim" na pilocie.

 

Najeżdżasz na kanał, który ma być przeniesiony, naciskasz "niebieski", przesuwasz go w żądane miejsce i ponownie naciskasz "niebieski".

 

I tak po kolei.

 

Można to zrobić również edytorem za pośrednictwem komputera, ale gimnastyka paców też dobrze robi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło.

Jak wspomniałem wcześniej kolejność kanałów które mnie interesują już pozmieniałem "niebieskim" - poukładałem je koło siebie żeby były razem.

Jednak chodzi mi o możliwość zmiany domyślnego numeru danego kanału - tak żeby chcąc wywołać np. TVP 1 HD - nacisnąć na pilocie np."1" a nie tak jak teraz "936".... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Te, że się tak wyrażę głupoty, w rodzaju numerków kanałów nie do ruszenia, to pozostałości po liście kanałów "gotowcu", którą ściągnąłeś poprzednio.

 

Dlatego najlepiej jest przystępować do tworzenia nowej listy z całkowicie wyczyszczoną listą "Wszystkie", czyli bez zaszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak:

Przywracam tuner do ustawień fabrycznych.

I na nowo ręcznie wyszukuję kanały na Hotbird dla NC+. Czy tak ?

Tylko wydaje mi się że owszem, poprawi to porządek w ułożeniu kanałów ale dalej nie wiem czy będę mógł ręcznie zmienić numer przyporządkowany do danego kanału - np. z numeru "936" zmienić na "1" (dla TVP 1 HD)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...