Skocz do zawartości

Opticum 9600 HD TS Prima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oryginał nie czyta innych systemów jak conax a te czytają każdy ;)

żeby uwalić terminal trzeba się postarać - np. wyłączyć prąd ;) trzeba mieć pecha :) oryginalny chyba mam 4,41, zaraz poszukam jak mam wyślę, jednak będzie tylko pracował w conax a wtedy brak wszystkich możliwości tego terminala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@polo1967, dziękuję za wysiłek, ale nie prosiłem o testy z 4.39, bo sam mam tą wersję oprogramowania w dekoderze, tylko z 4.40, o której mówiłeś, o ile mnie oczy nie zawodzą, że masz ją wgraną w swój dekoder. ;)

 

Doskonale wiem, że na sofcie 4.39 zapis na dyskach jest w miarę normalny.

 

ps.

Softu oryginalnego 4.41 nie trzeba nigdzie szukać, bo leży na stronie Globo: http://www.globo.com.pl/wyslij_plik.php?id=855

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś sprawdzić ten tuner pod kątem DD+ ?

Chodzi mi o ścieżki dźwiękowe na kanałach DVB-T - TVP1 HD i TVP2 HD.

Czy po ustawieniu ścieżki AC3 org lub aux macie dźwięk ?

Oj tak mam dźwięk i nawet się dziwie czy PRIMA obsługuje DD+

No w każdym bądź razie mam na 3 ustawieniach jak pisałęś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie jak nagrywa dekoder to dzieją się różne rzeczy.

zawsze zaczynam nagrywanie po 00:03 i włączam na równe 2 godziny. przez 4 dni nagrało się dobrze a wczoraj nie wyłączyło się nagrywanie tylko poleciało do rana póki ja nie zatrzymałem. soft mam 4.39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Domyślnie, soft PRIMY po zakończeniu nagrywania wprowadza dekoder w stan zastany podczas uruchomienia nagrywania, więc jeśli wówczas dekoder był włączony, to pozostał włączony i po zakończeniu nagrywania.

 

Zakłada się bowiem i chyba słusznie, że użytkownik wie co robi :) , nie ma więc powodu by soft dekodera go poprawiał. ;)

 

ps.

Jeśli dekoder nie wyłączył nagrywania w zaplanowanym czasie, to musiał spotkać się z jakąś anomalią (prześledź to na nagraniu).

Gdyby problem się powtarzał, to spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne i ponownie zaimplementować dekoderowi używany soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Przeczytałem wszystkie zamieszczone tu posty poświęcone Primie i dzięki Wam sporo się dowiedziałem J Naprawdę sporo informacji.

Oczywiście mam problem z zawisami i zacinaniem się obrazu (niestety na DVB-T także). Rozumiem, że to wina zarówno softu, jak i grzania się. I tu mam pierwsze pytanie:

Czy to ten soft polecacie? Software_4.39_Conax_HD_9600_PRIMA_2011_06_17 (jak nie to pokornie poszę o przesłanie na belfegor@spoko.pl)

I drugie pytanie. Przed upływem gwarancji nie chcę otwierać pudła by poprawiać radiator. Myślę na razie o podłożeniu lub nałożeniu pod lub nad obudowę wentylatorka od pecetowego CPU. Gdzie byście polecali jego umieszczenie? I w którą stronę powinien dmuchać? Czy mogę zaryzykować jego zasilanie z gniazda USB dekodera?

Trzecia i ostatnia sprawa to splitter. Używałem do tej pory ze swoim starym dekoderem splittera Smart Card Splitter Small II. Niestety z Primą nie działa poprawnie nawet po aktualizacji softu i kart (obraz co chwila zacina się nawet na 3-4s.) Czy ktoś może polecić jakiś przewodowy splitter, który będzie poprawnie działał z Primą i PACE hds 7241/91 od C+

Pozdrawiam J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Postawienie PRIMY na podkładce pod laptopa, np. NC28 (jeden duży wentylator), definitywnie rozwiązuje problemy z nadmiernym nagrzewaniem się tego dekodera.

 

Co do oryginalnego softu w wersji 4.39, to masz do niego link na tej stronie, dostępny jest też na uploadzie Kolegi @bigcyc123 (link w Jego podpisie, również na tej stronie).

 

Sprawdzałem wszystkie dostępne softy do tego dekodera i 4.39 działa na nim najlepiej.

 

Co do splitterów nie pomogę, bo nie używam tego rodzaju sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Na razie zacząłem od podstawki. Mam wrażenie, że nawet wyłączona dużo daje (mam podstawkę w całości z aluminium, więc sama w sobie robi za radiator). Daje się ją też zasilać z USB tunera. Ale zamrożenie ruchu na meczu ESP/ITA było ze 8 (na DVB-T@TVP2HD). Może to jeszcze kwestia softu, który jest alternatywny skoro obsługuje C+. Spróbuję jeszcze zmiany firmware'u na polecany przez Was.

Jak by ktoś miał doświadczenie ze splitterem z Primą proszę o sygnał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli czytałeś uważnie ten wątek, to powinieneś wiedzieć, że używanie softu alternatywnego z włączonymi dodatkami jest dla tego dekodera bardzo niebezpieczne, a w niektórych wypadkach potrafi przyczynić się nawet do uszkodzenia sprzętu.

 

Korzystanie z funkcji MCAS nie stwarza takich zagrożeń, ale niestety jeśli ktoś sobie zaimplementuje soft niefabryczny, to Diabeł mu do ucha szepce i często kończy się to nie najlepiej.

 

Dlatego masz wybór i albo używaj softu oryginalnego (najlepsze rozwiązanie, bo najmniej obciążą dekoder), ale z modułem CI co dokłada kosztów, albo używaj alternatywnego, ale korzystaj w nim TYLKO z MCAS.

 

Podkładka, o której mówiłem, to dość dobre rozwiązanie, bo generuje tylko 11dB hałasu, a chłodzi niezwykle skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd mi się przyznać, ale nie za bardzo wiem o czym mówisz pisząc o MCAS. Dostałem ze sklepu egzemplarz z wgranych softem 4,43 i tyle wiem (z tego forum wynika, że to jakiś soft alternatywny przygotowany pod cyfre).

Zmieniając nieco temat dodam od siebie ocenę jakości obrazu. Nie mam powodów do gderań, a stawiam spore wymagania - używam Primy w swoim studiu fotograficznym wyświetlając obraz na ekranie o podstawie 4m. Jakby nie te zamrożenia byłoby super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli nie wiesz za dużo na ten kontrowersyjny temat, to i lepiej. :D

 

Jeśli nie wyświetla Ci się dziwna ramka, po wciśnięciu przycisku "Help" na pilocie, to znaczy, że masz wyłączone dodatki w sofcie i niech tak pozostanie. ;)

 

W takim stanie ów soft nie stanowi dla dekodera zagrożenia, a jeśli jeszcze zastosujesz jego wersję 4.39, to już będzie ideał i być może nie potrzeba będzie nawet dodatkowego chłodzenia, chyba, że dekoder stoi w mało przewietrzanym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sporą podstawkę aluminiową z dużym podświetlanym wentylatorem. Podłączam do portu USB i bez problemu działa. Niestety mimo dobrego chłodzenia nadal DVB-T@HD się zacina (mam już soft 4,39). Widocznie MPEG-4 za bardzo obciąża procek Primy. Szkoda, nie można mieć wszystkiego...

Małe odkrycie - zmiana rozszerzenia rejestrowanych przez PVR plików filmowych na *.avi pozwala je normalnie odtwarzać w kompie. Czy ktoś zna darmowy konwerter działający w drugą stronę? By filmy z zewnątrz można było odtwarzać za pomocą Primy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Za pomocą PRIMY można odtwarzać pliki filmowe z rozszerzeniami: *.avi, *.wmv, *.mpg, więc w sumie wcale nie tak mało. ;)

 

Muszą się tylko znajdować w katalogu "MyVideo".

 

Realia są jednak takie, że nie każdy plik z tymi rozszerzeniami jest otwierany przez oprogramowanie dekodera i determinuje to wielość ustawień i kodeków przy realizacji plików we wspomnianych formatach.

 

Dobrze jednak wiedzieć, że PRIMA, to nie tylko blaszany dekoder sat. :)

 

Co do użytkowania w PRIMIE tunera DVB-T, to fakt faktem, że ów tuner dość mocno się podczas pracy nagrzewa, ale nie wpływa to, przynajmniej u mnie, na niestabilną pracę dekodera.

 

PS.

Nie każda podkładka chłodząca będzie się jednakowo dobrze nadawać do chłodzenia PRIMY, ponieważ nie każda nadmu[beep]e powietrze tam gdzie potrzeba.

Najlepiej sprawiają się urządzenia, które mają w górnej części metalową siatkę (grill), na całej powierzchni, więc co by nie powiedzieć złego o tanich chińskich wyrobach w rodzaju "Silent Hiberna", to akurat one dmuchają coolerami dokładnie w otwory wentylacyjne PRIMY, więc chłodzą od dołu płytę główną dekodera i przewietrzają całe pudło.

Zatem tania podkładka z jednym dużym coolerem i grillem lepiej się sprawi, niż drogi i markowy Zalman za dwie stówy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...