Skocz do zawartości

Opticum 9600 HD TS Prima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Nie reklamacja, tylko naprawa i trwa naprawdę krótko, czasem kilka dni.

 

Dekoder przesyłasz za pośrednictwem firmy kurierskiej "Schenker" i otrzymujesz również za jej pośrednictwem, na koszt serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się bo mam trzy takie tunery i we wszystkich jest jakiś problem, w jednym od początku zegar nie działa, drugi na każdym sofcie się często zawiesza i ten trzeci z taimerami i nie wiem czy nie załatwic i zapakować wszystko za jednym razem jakby faktycznie ten serwis szybko się uwijał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@esp, pakuj wszystkie i wysyłaj do serwisu, pamiętaj jednak by do każdego dodać opis usterki, kopię faktury i oryginał karty gwarancyjnej (zrób sobie na wszelki wypadek kopię).

 

W końcu kiedy masz naprawiać usterki, kiedy Ci się już skończy gwarancja na sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak mogę zmienić aby LCN kanałów (liczby porządkowe kanałów) były zmienne jak w starszych modelach. Udało mi się na razie w programie Channel Editor przyporządkować LCN tak jak chce aby były kanały - ale jest to uciążliwe jak się doda nowy kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@rossini, ważne jaką masz listę wyjściową, bo jeśli korzystasz jako podstawa z listy z szybkiego wyszukiwania pod konkretnego operatora, w tym wypadku pod C+, która jest pobierana, tak jak odbiorniki operatora bez wyszukiwania TP, to wtedy właśnie występują takie problemy z liczbami porządkowymi.

 

Wyrzuć swoją obecną listę w niepamięć i albo skorzystaj z jakiegoś rozsądnego gotowca, które pojawiają się w sieci, albo sam wyszukaj pożądane kanały, najlepiej według wskazań operatora, z którego usług korzystasz.

 

Na listach sporządzonych samodzielnie problemy z liczbami porządkowymi nie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Procedura wgrywania oprogramowania przez RS-232 za pomocą narzędzia HyperTerminal dla tego modelu wymaga loadera w wersji 4.03 lub nowszej. Mam tuner kupiony we wrześniu 2011: wersja hardware 3.02, wersja oprogramowania 4.41 (wgrana przez Proserwis po naprawie gwarancyjnej w grudniu 2011 - wcześniej była 4.33), wersja loadera 1.09. Pytanie: skąd wziąć wersję loadera 4.03 lub nowszą i jak ją wgrać?

Dodam, że zwróciłem się z tym pytaniem do Globo i dostałem odpowiedź, że wersja loadera w moim tunerze świadczy o tym, że:

cyt.:

1. Posiada Pan odbiornik bez rozszerzenia PRIMA czyli poprzednią wersję (łatwo to sprawdzić otwierając klapkę front panela gdzie powinno być wejście USB).

 

2. Wersja softu w Pana tunerze jest bardzo stara.

 

3. Posiada Pan odbiornik z „alternatywnym” oprogramowaniem czyli takim, który nie jest autoryzowany przez Globo Multimedia (nie posiada gwarancji)

 

Odpisałem, że z pewnością posiadam PRIMĘ, a wersja softu 4.41 to wersja najnowsza na stronie GLOBO ale już żadnej odpowiedzi nie dostałem.

 

Czy ktoś z użytkowników forum wie skąd wziąć najnowszą wersję loadera do PRIMY i jak ją wgrać?

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Niosący Światło. Ja też uważam, że z telefonów należy korzystać. Koleś z Globo z pytaniami technicznymi odesłał mnie do Proserwisu. Ale dodzwonić się jakoś nie mogę (tylko dzisiaj 4 próby). I to jest główny powód tego, że zarejestrowałem się na tym forum. Ciekawe, czy ten głuchy telefon w Proserwisie to norma , czy tylko ja jestem taki "farciarz"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@jarman, w sumie to nie masz po co dzwonić, jeśli tylko chodzi Ci o loadera, ponieważ 4.03, to loader dekodera poprzedniej serii, czyli 9600/TS9600.

 

Aktualny loader w dekoderach PRIMA, to 1.09.

 

Zresztą odradzam tu kombinacje, bo uwalisz dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak to mówią "mam jasność w tym temacie", bo zakładam, że wiesz co piszesz Niosący Światło. Ale z tego wynika, że koleś z Globo, którego fragment maila zacytowałem w moim pierwszym poście nie wie o czym pisze. A to smutne. Dekodera oczywiście uwalić nie chcę, ale zbieram informacje bo mnie wk....a fakt, że aby oglądać cyfrę+ muszę sobie dokupić moduł cam, bo czytniki w primie kumają tylko conax. Gość, który mi sprzedawał w sklepie dekoder tego mi nie powiedział wykorzystując fakt, ze w dziedzinie tv sat byłem całkiem zielony. Przez wiele lat miałem kablówkę i dopiero przeprowadzka zmusiła mnie do zainteresowania się tym, co oprócz deszczu leci z nieba. Jeszcze raz dziękuję Niosący Światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@jarman, temat odbiorników Globo Opticum 9600/PRIMA jest mi bliski, ponieważ posiadam te dekodery i zdążyłem je poznać dosyć dobrze.

 

Co do czytników, to absolutnie nie jesteś skazany na conax, ponieważ istnieje oprogramowanie do tych dekoderów, które powoduje, że czytniki stają się wielosystemowe, więc obsługują także "Seca Mediaguard" stosowany przez C+.

 

Poszukaj w sieci, nie stosuj tylko wersji wyższych, niż 4.39, bo są obarczone błędami.

 

ps.

Oprogramowanie do dekodera implementuje się poprzez nośnik podłączony do USB z poziomu menu odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie (mam nadzieję, że właściwe) znalazłem zanim zacząłem przynudzać na tym forum. Wiem też jak to się robi przez usb, a o wgrywanie przez RS-232 dopytuję się na wypadek, gdyby mi się pacjent po zabiegu nie wybudził. Na tym forum można znaleźć opinię, że prima pracuje dobrze tylko na oprogramowaniu oryginalnym(conax). Co o tym sądzisz Niosący Światło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@jarman, oprogramowanie oryginalne mniej obciąża układ stabilizatora, oznaczony jako "U105", który i tak grzeje się niemiłosiernie, bo jakiś "geniusz" wymyślił, że nie potrzeba do niego przykręcać żadnego radiatora.

 

Zatem z pewnością bezpieczniej dla dekodera jest nie używać oprogramowania innego, niż oryginalne, ale jeśli nie korzysta się w nieoryginalnym oprogramowaniu z funkcji dodanych, to obciążenie wspomnianego układu na takim firmware jest jedynie pomijalnie większe, niż na fabrycznym.

 

Można więc wysnuć wniosek, że jest to przy używaniu jedynie MCAS dosyć bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 9600 hd prima od pół roku na sofcie nie oryginalnym pracują dwie karty w slotach viacces i seca C+. Przełączanie kanałów jest płynne pomiędzy systemami trwa około 3-4 sekundy, dłuższe opóźnienia występują przy kanałach HD bo jest już 4-5 sekund ;).

Mankament grzejącego się słynnego U105 - potrafi się zawieścić przy szybkiej zmianie kanałów wtedy reset włącznikiem sieciowym. Jest jak dla mnie jedyna wada tego terminala hd podłączyłem do usb i leży sobie spokojnie z boczku zamiast grzać dodatkowo wnętrze.

Soft to:

loader 1,09

hardware 3,02

soft 4,38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@polo1967, już o tym pisałem, że jeśli korzysta się nawet z oprogramowania nieoryginalnego, ale korzysta się na nim tylko z funkcji MCAS, to nie obciąży to znacznie podzespołów dekodera, natomiast znacznie gorzej, żeby nie powiedzieć tragicznie jest wtedy, kiedy używa się dodatkowych funkcji wbudowanych w takie softy, bo wówczas życie wspomnianego stabilizatora trwa zazwyczaj dość krótko, szczególnie odczuwa się to mocno w cieplejsze miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie Niosący Światło i polo1967 wynika,że pozostało mi przystąpić do działania. Zamiast wywalać min. 200 zł na moduł trzeba nauczyć moją PRIMĘ czytać inne systemy, a jak coś pójdzie nie tak, to zamiast 2 stów trochę więcej na naprawę lub nowe pudełko. Nauka czasem kosztuje. Pozdrawiam kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cieplejsze miesiące lub wieczory :) bo rzeczywiście jak dowalę do kominka to mu "mózg" się lasuje ;) w najbliższym czasie sparuję go z drugim 9600 hd dla córki i chyba trzeba będzie mu schłodzić powietrze. Jarman może zamiast samemu walczyć lepiej dać 20 zł gościowi w serwisie sat z Twojego miasta i niech ogarnie temat ? w Szczecinie właśnie tyle kosztuje usługa wymiany softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie demonizujmy czynności implementacji firmware, bo to nie jest żadna filozofia. :)

 

W sumie jedyne niebezpieczeństwo stanowi odcięcie zasilania dekodera podczas trwania procesu programowania flasha, ale to trzeba mieć naprawdę pecha, żeby akurat w tym momencie ZE, albo niesforny sąsiad wyłączył zasilanie. ;)

 

Ja mam na takie okoliczności UPS-ale akurat ja wolę na zimne dmuchać, niemniej nie słyszałem o zbyt wielu przypadkach jakichś przygód przy tej czynności.

 

Co do nadmiernego nagrzewania, to warto dekoder postawić na jakichś dystansach, żeby zwiększyć przepływ powietrza pomiędzy podłożem a płytą główną i to już powinno dać dobry efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł godny rozważenia polo1967. Muszę tylko poszukać innego miejsca niż to w którym kupiłem moją PRIMĘ. Kiedy miałem pierwszy i jak dotąd jedyny problem z dekoderem (poza nieuniwersalnością czytników) to koleś w sklepie odesłał mnie do Proserwisu, bo on (znaczy ten koleś) oprogramowanie zmieniał w Dreamboxach, a w takim jak mój to jeszcze nigdy i się boi. To tak sobie myślę, że bać się i nacisnąć parę przycisków na pilocie sam potrafię. Niemniej dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstawiłem dekoder na półkę.

1. Bardzo często się zawiesza.

2. Nie dekoduje trans. 11411 z modułem Cyfry+.

3. Nagrywanie - to co w aktualnych ustawieniach, nie nagrywa dodatkowej ścieżki dżwiękowej ani napisów.

4. Timeshift - nie można ustawić na stałe, trzeba pamiętać o włączeniu przy oglądaniu danego kanału, nie można też zmienić na inny kanał(wymaga wyłączeia i ponownego włączenia po zmianie programu).

Zmiana softu to nie problem, ale w serwisie mówią o utracie gwarancji mimo to sprzedawcy reklamując produkt mówią o uniwersalnych czytnikach(nielegalny soft).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@maldyty, to w takim układzie masz poważny problem.

 

Z tym, że ów problem powinien obciążać sumienie również firmy GLOBO-Polska, dlatego powinieneś podjąć z nimi mediacje w tej sprawie, bo to co robią, to jest wprowadzanie klientów w błąd, poprzez stosowanie nieprawdy w materiałach reklamowych, gdzie stoi wyraźnie, że ten i inne oferowane przez nich odbiorniki współpracują z modułami, w tym z modułem "CYFRY+".

 

Przez pewien czas, to jest od stycznia 2011 roku, kiedy Globo wydała poprawkę softu w wersji 3.32 do dekoderów linii 9600/TS9600, to była nawet prawda, ale od momentu uruchomienia przez C+ usług na tp 11,411H, już sytuacja diametralnie się zmieniła, powinni więc albo wydać stosowną poprawkę oprogramowania,

albo zaprzestać podawania nieprawdy na swoich stronach w sieci.

 

Zresztą, usunięcie owej nieprawdy, nie zwalnia ich z obowiązku rozliczenia z osobami już wprowadzonymi przez nich w błąd i wobec nich winni są zadośćuczynienia.

 

Sprawa dotyczy wielu osób, więc jest w gestii UOKiK.

 

edit:

 

Co do punktu pierwszego, to należy wysłać dekoder do Proserwisu do naprawy, albo wypróbować jeszcze oprogramowanie w wersji 4.39.

Punkt drugi mamy już omówiony.

Co do trzeciej kwestii, to owszem, nie nagrywa tych dodatków i jest to wada oprogramowania.

Odbiornik nie buforuje również oglądanego fizycznie przekazu, tak jak w dekoderach Pace, więc time shift jest jedynie okazjonalny, życzeniowy, ale to nie jest żadna niespodzianka i wada ta dotyczy właściwie wszystkich odbiorników bez wbudowanego HDD.

 

Co do softu nieoryginalnego, to musisz sam dokonać wyboru, na pocieszenie powiem tylko, że te dekodery bardzo rzadko ulegają takiej awarii, która by uniemożliwiała ewentualny powrót do softu fabrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...