Skocz do zawartości

Opticum 9600 HD TS Prima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jaczylibodzio, nie podkopuj mojej wiary w ludzi, bo jestem dziś i tak nie w humorze, ale ...

 

Zrób dokładnie to:

 

MENU --> Instalacja --> Szybkie wyszukiwanie kanałów satelitarnych

 

gdzie wybierz operatora: CYFRA+

 

i ... wyszukaj kanały, a właściwie ściągnij gotowca z TP C+.

 

I wtedy dokładnie je policz, tylko dokładnie. ;)

 

PS.

Idąc Twoim torem myślenia, to ja dla przykładu mam listę "Wszystkie", na której jest grubo ponad 3700 kanałów, ale to o niczym nie świadczy, bo o ile mnie pamięć nie myli, wspominałeś niedawno o liście kanałów konkretnego operatora, a nie wolnym skanowaniu wszystkich dostępnych na HB transponderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że prócz listy usługodawcy tuner sam dorzuca dalej listę kanałów dodatkowo znalezionych?
Mało, dorzucisz resztę wszystkich fta + kodowane + duble od innych usługodawców + radia i 815 to nie ma bata żeby się nie znalazło. Ta cyfra jest możliwa i nie jest z kosmosu ;)

Uwagi trochę ;)

(...)PS.

Idąc Twoim torem myślenia, to ja dla przykładu mam listę "Wszystkie", na której jest grubo ponad 3700 kanałów (...)

I o to właśnie się rozchodzi. Skoro ma taką cyfrę to nie wzięła się ona z kosmosu, tylko z "przelecenia" hot birda ;-) Nie zrozumiałeś mnie po prostu i to wszystko. Może nie jasno napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

W opticumie jest opcja wrzucenia listy kanałów od usługodawcy i to masz właśnie na 99% zrobione. Przy przełączaniu kanałami góra dół będzie po kolei tak jak układasz, ale nr kanału będzie nie zmieniony (mowa o narzuconej liście). (...)

(...)

 

 

jaczylibodzio, wprowadź odrobinę logiki do swoich wywodów, gdyż niedawno jeszcze mówiłeś, że tylko kanały z listy operatora nie mogą zmienić numeracji nawet po przesunięciu, więc nie czaruj w tej chwili skanowaniem satelity, bo nie o tym tu mówimy.

 

Kanały swobodnie znalezione podczas skanowania HB, to grubo ponad 1700 pozycji, ale owo skanowanie ma się jak pięść do nosa do listy operatora, w tym wypadku CYFRY+, o której mam wrażenie na początku wspominałeś.

 

Kanały wyszukane na jakimkolwiek satelicie i dodane do listy ulubionych można sortować w dowolny sposób, a z numeracją nie ma żadnych problemów, więc jeśli masz na tą okoliczność jakąś nową rewelacyjna teorię, to bardzo proszę wszystkim nam ją opowiedz, ale nie kręć się już w kółeczko, bo to zaczyna być nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaczylibodzio, wprowadź odrobinę logiki do swoich wywodów, gdyż niedawno jeszcze mówiłeś, że tylko kanały z listy operatora nie mogą zmienić numeracji nawet po przesunięciu, więc nie czaruj w tej chwili skanowaniem satelity, bo nie o tym tu mówimy.

Ty wprowadź logikę. Gdy masz kanał 3ci kanał przypisany pod ten nr i kolejny konkretny pod 4ty to myślisz że między nie da się wcisnąć inny? Przecież gdy byś wsadził 806 za 3ci to każdy kolejny powinien pójść w górę. A chyba się nie da skoro ma być przypisany, prawda?

 

Inaczej:

1. TVN (przypisany)

2. TVP1 (przypisany)

3. TVP3 (przypisany)

4. Polsat (przypisany)

...

806. TVP sport.

 

Teraz wsadź to 806 na 2gą pozycję. Nie da się bo każdy następny będzie musiał mieć nr wyższy, a są przypisane. Wyjaśniłem trochę? Na liście ulubionych przy przełączaniu może to wyglądać tak że przełączając klawiszem w górę będziesz miał po kolei 1, 806, 2, 3, itd. Skąd wiem? Bo sam jestem w ten sposób ograniczony białasem. Nie mam pewności czy tak też sytuacja ma się w przypadku tego modelu opticuma, ale podałem logiczne rozwiązanie tego problemu którego można spróbować. Jeśli twierdzisz że nie ma to sensu to zostaw to użytkownikowi który ma z tym problem, niech on to rozsądzi. Będzie chciał to sprawdzi, nie to nie. Jesteśmy na forum a nie w przedszkolu. To rób, tamtego nie rób... Proszę Cię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to co mówisz to kompletny bełkot, a nie jestem satelitarnym greenhornem, troszkę już sprzętu przeszło przez moje łapska, więc wydaje się, że jakieś tam pojęcie powinienem mieć, ale jak widać Twoje wywody są dla mnie zbyt mądre, więc raczej Ci nie dorównam.

 

Nawet nie będę próbował.

 

Najpierw wspominasz o liście operatora, w tym wypadku CYFRY+, na której w opticumach jest dziś według mnie 499 kanałów, a według Ciebie Diabli wiedza ile, później o wolnym skanowaniu satelitów, a na koniec o jakiejś kompletnej niemożności przenumerowania przesuniętego kanału na liście ulubionych, z czym się jeszcze nigdy nie spotkałem.

 

Ostań w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum że narzuconej listy nie możesz przesunąć kanałem ani z listy, ani zeskanowanym z FTA. Dowód? Poczytaj o tym jak to wygląda w tunerach np. ADB2850ST. Było tu na forum o tym pisane nawet. Jeżeli na prawdę nie jesteś w stanie w to uwierzyć to nagram specjalnie dla Ciebie filmik i wrzucę go na youtube. Z mojej strony tyle, jeśli nie potrafisz tego zrozumieć. Koledze polecam nie pobierać listy kanałów tylko zeskanować hot birda, po czym ułożyć kanały pod siebie. Wtedy z numerami nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Johan1 i jaczylibodzio.

Lukasz30 oczekiwał pomocy na temat błędnej numeracji na liście ulubionych a wy na dwóch stronach się przekrzykujecie, czy na liście głównej może być ok.500 czy ok.900 kanałów, czyli całkowicie nie na temat.

Myślę, że istotna byłaby odpowiedź kogoś, kto ma ten tuner, bo w różnych innych może być całkiem inaczej.

Miałem kiedyś tuner n-ki i potwierdzam to co mówi jaczylibodzio, że tam można było grupować kanały na liście ulubionych w dowolnej kolejności ale z numerami z listy głównej.

Obecnie korzystam z tunera Globo Opticum 402p i 7010CR i tam na listach ulubionych jest nadawany numer kanału wg kolejności dodawania, czyli 1,2,3,4 itd.

Przypuszczam,że w Opticum 9600 HD Prima powinno być podobnie, choć może to też zależeć od wgranego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a.cisek1, gdybyś czytał uważniej, wiedziałbyś, że jestem w posiadaniu zarówno TS 9600, jak i PRIMY i opisany problem jest dla mnie zupełnie z Kosmosu.

 

Nie jest zupełnie z kosmosu Panie kolego, ponieważ ja mam również HD 9600 Prima i mam to samo co kolega Łukasz. Kanały mają na sztywno ustawioną numerację. Jak przesunę kanał 10. Tvn Turbo na pozycję 4 to mam wtedy:

 

1. TVP 1

2. TVP 2

3. TVP Info

10. TVN Turbo

4. TV4

 

itd.

 

Nie próbowałem jeszcze usunąć całkowicie listy i od nowa zaprogramować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odnośnie "sztywnej" numeracji kanałów (w liście ulubionych) to też to u mnie miało miejsce, ale numeracja zmieniła się (poprawiła) po wyłączeniu i ponownym włączeniu.

Natomiast mój problem polega na tym, że oprócz pobierania listy dla dekoderów SD to na tej liście brak jest m. in. kanałów: TVP HD, BBC HD i Animal Planet HD. Czy u was też te kanały nie występują na nowej liście z 28.10.2011?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trendi86, co by nie powiedzieć, to korzystanie z cudzych list, w tym i gotowców z TP C+, to objaw lenistwa, który niekoniecznie, jak widać dobrze procentuje.

 

Dlatego też uważam, że najlepszym sposobem na dobrą własną listę jest przeskanowanie TYLKO tych transponderów, na których są kanały, jakimi jesteśmy zainteresowani.

 

Warto w tym celu korzystać z takich portali jak np. kingofsat: http://pl.kingofsat.net/pack-cyfra.php

 

Mówiąc między nami, to nigdy nie korzystałem z żadnych gotowców na niezależnych odbiornikach, więc problem z numeracją przy przesuwaniu kanałów zwyczajnie mnie nie dotyczy, jako że na własnoręcznie ułożonych (FAV) Ulubionych, nie ma absolutnie żadnych problemów z numeracją kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R0MAN1988, za zacięcia prawdopodobnie nie odpowiada zły soft, tylko ... instalacja antenowa.

 

Niemniej, jeśli już opisujesz problem, to dobrze byłoby, gdybyś napisał z jakiego oprogramowania korzystasz, zatem, czy jest to oprogramowanie oryginalne, czy może jakieś inne.

 

Jeśli inne, to ... czytaj to co masz na czerwono na górze strony w tym wątku, więc powinieneś zrozumieć, że jeśli nie istnieje oprogramowanie w wersji MCAS do tego odbiornika, to nie można podawać linków do oprogramowania tak zwanego alternatywnego.

 

... ale wygooglaj sobie pojęcie: "team trumana".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

czy to normalne że nie można zmienić formatu obrazu na 16:9 (z pasami poziomymi u góry i na dole) ? tuner w ogóle nie reaguje przy wciskaniu przycisku "Mode"..

proszę o radę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeestem posiadaczem opticum 9600hd ts i tez mam problem z listą.

Jak przestawiam jakis kanał np numer 9 to nadal mam ten sam numer czyli :1,2, 9 ,3

Wykasowałem wszystkie kanały i dodalem recznie od nowa i jest to samo, identycznie jak dodam do ulubionych.

Specjalnie kupilem nowy tuner zeby móc zmienic kolejnośc kanałów a tu [beep]a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balecmistrz, przywróć ustawienia fabryczne odbiornika, po czym przeskanuj TP, które Cię interesują, albo i całego satelitę, po czym dopiero wtedy wrzuć wybrane kanały na listę Ulubionych i zniknie problem z numeracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze z pytaniem bo nie da się zauważyć że jesteś ekspertem w tym tunerze.

Takie błahe , chodzi czy da się jakoś usunąć kod o jaki się za każdym razem pyta tuner przed odtwarzaniem nagrania z np. pendraiva , a drugie czy jest możliwość odtwarzania nagranego materiału od momentu kiedy się przestało. Chodzi o to że nieraz oglądasz film po godzinie musisz przerwać i włączając z powrotem musisz przewinąć od początku. Jest pauza ale nieraz chcesz zobaczyć coś innego, zrobić dłuższą przerwę i szkoda tak przytrzymywać obraz.

W instrukcji nie ma słowa w menu obsłudze nie zauważyłem wiec pewnie się nie da ale wole dla świętego spokoju zapytać , może coś przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sam nie zabezpieczyłeś swoich nagrań kodem, to o żaden kod nie będziesz przy odtwarzaniu pytany.

 

Poza tym ten odbiornik domyślnie zapamiętuje moment kiedy przerwano odtwarzanie i podczas próby ponownego odtworzenia wyświetla komunikat, czy wyświetlać od ostatnio oglądanego momentu, czy od początku.

 

Czytaj komunikaty wyświetlane przez odbiornik, bo to znacznie ułatwia życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...