Skocz do zawartości

NASN / ESPN America


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To, że NASN sobie kupić może na całą Europę a potem spijać śmietankę to ja to dobrze rozumiem :) Powiem nawet więcej - jak chcą, to zrobią to i to wcale nie musi być takie trudne...

 

Ciekawi mnie po prostu jak to jest z tym, że w sezonie 09/10 Premiership może być i na NASN i na C+ ;) Mówisz wersja językowa będzie inna... W takim razie nasuwa mi się pytanie, czy tak samo można postąpić z innymi transmisjami dając je w egzotycznych językach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niektórzy mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem. jedno jest napisane, że w 2009 roku będzie przetarg. Czyli chodzi o zakup Premiership do sezonu 2010/2011.

 

Kolejna sprawa NFL. Tam są 4 pakiety: tj wszystkie mecze, play off i Super Bowl i magazyn . NASN posiada ten 1 a C+ te 3 pozostałe. Taka jest decyzja władz ligi NFL.

 

Co do NBA to tak samo jak we Włoszech może i u nas transmitować także stacja odkodowana tj jest obszerny skrót meczu albo mecz + NBA Action ale najwidoczniej nikt tego nie chce.

 

ESPN posiada prawa na USA do Premiership.

 

A co do twojego pytania FIant to nie może. Bo nie chodzi tutaj o język tylko o wykupiony pakiet ligi. ITI wykpiło pakiet zagraniczny i może pokazywać mecze tylko poza granicami Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Premiership za darmo na LiderTV z HotBirda nie oglądasz? :lol:

Wiedziałem, że zaczepisz o LiderTV... To teraz powiedz, dlaczego rok temu kodowali transmisję?

 

@mad85 - no właśnie też mi się tak wydaje, że bariera językowa to nie jest to, to co tutaj chodzi...

Przecież w takim wypadku to tutaj cuda etopsko-kambodżańskie by się działy na HotBirdzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@ Tomo21:

 

Daje ci racje. Ten kanal chetnie bym ogladal w Polsacie. Wlasnie sie zastanawiam czy sobie nie zainwestowac w Premiere Star, bo tam jest oferowany. Ale tak wlasciwie mi sie nie chce z powodu jednego kanalu. Rozwiazaniem dla mnie by bylo dodanie do CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
NASN zmieni 1 lutego nazwę na ESPN America. Data startu nie jest przypadkowa - tego dnia rozegrany zostanie w Stanach Zjednoczonych słynny Super Bowl.

Od 1 lutego NASN zmienia się w ESPN America - powiedziała wczoraj Kamini Sharma, dyrektor marketingu ESPN na Europę, Afrykę i Bliski Wschód. NASN wystartował pod koniec 2002 roku początkowo w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W Polsce zadebiutował w listopadzie 2006. W lutym 2007 został przejęty przez również emitujący sporty amerykańskie ESPN.

 

- Data startu przypada na Super Bowl - finałowy mecz ligi NFL - który w Stanach ma największą widownie spośród wszystkich telewizyjnych programów - dodaje Kamini Sharma. Mecz zostanie zaprezentowany na żywo.

 

ESPN America pokaże rocznie około 800 wydarzeń sportowych na żywo i z odtworzenia. W jego ofercie znajdują się bezpośrednie transmisje z ponad 260 meczów Major League Baseball (włącznie z All-Star Game, playoffs i World Series), ponad 125 spotkań National Football League (w tym playoffs i Super Bowl) oraz ponad 200 meczów National Hockey League (wraz z All-Star Game i finałami Pucharu Stanleya). Widzowie mogą również oglądać sporty uniwersyteckie.

 

Relacje będą nadawane w języku angielskim przez całą dobę. - Na razie nie przewidujemy uruchomienia wersji polskiej. Nasze działania chcemy raczej ukierunkować na poszerzanie dystrybucji - powiedział Damion Potter, dyrektor komunikacji w ESPN na Europę, Afrykę i Bliski Wschód.

 

Stacja dostępna będzie za pomocą platformy n i poprzez sieci UPC, Vectra, Multimedia, TP SA, Promax, Petrus, Tesat, East & West, Elsat, Orbisat, Stream, Gawex.

 

Jak powiedział wczoraj Damion Potter ESPN w przyszłości chce uruchomi kanał w HD, który ma być oddzielnym kanałem.

 

ESPN w Stanach Zjednoczonych jest od 1979 roku. To w 80 proc. własność Walt Disney Company i 20 proc. The Hearst Corporation. W Polsce obecny jest jeszcze ESPN Classic.

 

ESPN America - lepsza jest obecna nazwa! Według mnie ten kanał powinien być w CP dlatego że Cp posiada już jeden kanał z tej rodziny - ESPN Classic! :read:

6a48489a0c9daadam.png = 53a3042bc76ec7e8m.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro, jak podaje satnews, doszło do przejęcia, to zmiana nazwy była naturalnym posunięciem. Są w końcu choćby w Europie ESPN, ESPN Classic, to będzie ESPN America - z amerykańskimi sportami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie irytuje na tym kanale to ten ich pasek info, gdy psują proporcje oryginalnego obrazu aby wsadzić swój pasek tak aby nie zasłaniał np. belki z wynikami czy innymi informacjami. Mam wrażenie że próbują nas na siłę nim uszczęśliwiać. Znacznie bardziej odpowiadało mi kiedy na NASN nie było paska info.

 

Co do zmiany nazwy to już od kilku miesięcy o tym wiadomo. Dla mnie bez różnicy jak kanał się nazywa byle oferta była dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszesz, że nie nadają w 16:9, a później wymieniasz ich tam gdzie niby nadają. Nie rozumiem tego...

Guzik prawda, że SportKlub nadaje w 16:9, bo tak nie jest, a przynajmniej sobie tego nie przypominam. To samo z TVP Sport. HD ma to do siebie, że jest w 16:9 :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w Polsce :

 

Polsat SPORT w HD

Canal SPORT w HD

Eurosport w HD

Nsport w HD

Sportklub w SD

NASN w SD

TVP SPORT w SD

To są kanały dystrybuowane tylko w Polsce i to u nas jest największy wysyp programów w wysokiej rozdzielczości. Wymień mi wszystkie europejskie kanały sportowe w HD a potem powiedz, czy jest to większość spośród wszystkich dostępnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...