Skocz do zawartości

Oznakowanie wiekowe programów


qqq_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wbrew pozorom, zielony z żółtym ma całkiem sporo wspólnego: http://www.chemmix.edu.pl/artnet/images ... 002-04.gif . :D

Brawo! Jednak znalazł się ktoś, kto "zagadał" na temat tego zwrotu :wink:

Użyłem go celowo, gdyż Systemy panujące w krajach europejskich bezsprzecznie można zaliczyć do demokratycznych. I ja też (!) naprawdę jestem tego zdania. Z tym, że demokracja może przyjmować różne formy, tak jak wielu ludzi inaczej ją postrzega. Tak właśnie jest z tymi dwoma kolorami: mają więcej ze sobą wspólnego, niż je różni, a jednak wyglądają zupełnie inaczej :D

 

Żebyś tak jeszcze dookreślił, o co Ci tak naprawdę chodzi, szczególnie w kontekście oznaczeń wiekowych w emitowanych programach, to byłbym Ci niezmiernie wdzięczny.

...no to jeszcze raz:

Prawda jest taka. W latach 90-tych w zasadzie nie było oznaczeń wiekowych, czasem przed programami dla dorosłych były emitowane plansze informacyjne (TVP), jakoś większość wyrosła na ludzi.

[...]

To uszczęśliwianie objawia się właśnie między innymi w z psychopatycznym zaparciem wprowadzania nowych zakazów, nakazów oraz regulacji, mających na celu wg ich twórców stworzenie "lepszego" społeczeństwa, oczywiście dla naszego dobra!

[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@pixelmann sorry, ale co, marzy Ci się "wolność" w pojęciu Korwina-Mikkego, czyli pospolita anarchia?

 

I ja bym wolał, by traktowano Polaków poważnie, ale czy rzeczywiście Polacy do tego dorośli?

Można już prowadzić niereglamentowaną sprzedaż broni palnej, no jak myślisz?

 

Co do oznaczeń programów, to moim zdaniem powinny być oznaczone w widoczny sposób TYLKO te, które niosą w sobie treści nieodpowiednie dla osób małoletnich, pozostałe mogłyby się obyć bez oznaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
... Bo gry komputerowe, to już cacy. Można strzelać i zabijać. I jakoś tam oznaczeń nie widać.

No jak to, na pudełku powinna być i jest widoczna informacja, dla jakiej grupy wiekowej gra jest przeznaczona.

To już standard i dobrze że jest, bo skąd inaczej wiedziałbyś co kupić, czy czego unikać przy zakupach prezentów dla milusińskich? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiesz, byłem mądrzejszy od swoich dzieci i jestem obecnie zmuszony być sprytniejszy od swoich wnuków. :D

 

Być rodzicem,/dziadkiem, to nie przelewki, dlatego zawsze trzeba trzymać przysłowiową rękę na pulsie.

 

A tak wracając do tematu, to wróć pamięcią do lat 60., 70., ba, nawet 80., gdzie nie trzeba było właściwie selekcjonować programów telewizyjnych, bo wszystkie one były przyjazne dla widzów, a które nie były, to emitowane były późną nocą.

 

Żadnej prowokacyjnej golizny, żadnego językowego plugastwa, a wszystko działo się, przypominam, w latach głębokiego peerelu.

 

Dlaczego obecnie, telewizje tak zachłystują się kompletnym szajsem kupowanym za grosze tu i ówdzie, to nie mam pojęcia, ale wolałbym żeby wzorowali się na dobrych angielskich doświadczeniach, gdzie trzyma się poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jego Cień

Nie marzy mi się żadna anarchia, chociaż zawsze w pewien sposób byłem sympatyzantem liberałów (bez utorzsamiania ich w tym miejscu z żadnym krajem). Jakbyś prześledził moje dużo wcześniejsze posty w tym temacie, doszedł byś chyba do wniosku, że takim aż anarchistą nie jestem :-). Ta "patologiczna histeria regulacyjna" dotyczy nie tyle samej polski, co ogólnej tendencji, chyba na całym świecie. Fajnym przykładem są właśnie Niemcy. Tam kastrowane są filmy "od 12-tu", bo puszczane są w ciągu dnia (a nie wolno! balabala...), a małolaty w podstawówce oglądają na komórkach "produkcję lodów" we wszystkich możliwych wariacjach... O to mi chodzi. Ostrzejsze horrory są kastrowane, bo w normalnej wersji mogą wywołać u dorosłego, dojrzałego osobnika nie wiem, jakiś amok, czy co? I to filmy, które w polsce "lecą" od 16-tu!

"Robocop" dopiero od zeszłego roku może być dystrybowany w normalnej wersji (R-Rated, żaden DC...), do 2013 był na tzw. "indeksie". "Krwawa uczta" jest do dzisiaj zabroniona (znaczenie tego słowa ma troczę inny sens, ale dokładny opis całego niemieckiego procederu kwalifikacji i dopuszczania filmów do publicznej emisji zajęło by za dużo miejsca). I takich przykładów można wymieniać tysiące (bez jaj!). Dlatego jak najbardziej jestem za oznaczeniami wiekowymi, żeby talko na nich się skończyło... Ubezwłasnowolnić dorosłe społeczeństwo, uwierzcie mi, dużo do tego nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwić skoro wypasiony Smartfon, to dziś komunijna zabawka. Internet, to pomoc edukacyjna. Wszystkiego. I ta swawola, trawka reklamowana przez polityków i odlotowe suplementy. Na dziecko nie można krzyczeć ani drażnić, bo się stresuje. O klapsach już nie wspomnę. Ma mieć kieszonkowe i wszystko, co markowe.

I, żeby nie było, że z Tobą się nie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie filmy Polańskiego powinny mieć oznakowanie od 18 lat. I to nie ze względu na goliznę (w kontekście czy bez :wink: ). On robi filmy przerażające, pokazujące człowieka w sytuacjach granicznych." Skrobie" rzeczywistość, aż wyjdzie spod politury świat bez dobra, zasad i nadziei. To gorzkie, nie serwujące budującego przekazu kino i w niedojrzałej ale wrażliwej głowie może namieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech jest inny obyczaj.

 

Prawie wszystkie filmy Polańskiego powinny mieć oznakowanie od 18 lat. [...]

...a nie mają... bo kryteria weryfikacji, a raczej ludzie, którzy tą weryfikację prubują z lepszym lub gorszym wynikiem przeprowadzić, nafaszerowane/nafaszerowani są doktrynami religijnymi (obie "najliczniejsze" religie mają podobną "alergię" na goliznę), które decydująco wpływają na wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Puls dał "od lat 12" filmowi "Biała i Strzała podbijają kosmos". To jest już wścibstwo, ku :censored: two, hańba i tyle. Wg mnie dla tego filmu powinno być "od lat 7".

No właśnie, a ESKA TV klip "Sexi papi" ociekający seksem wyemitowała o 14:00 z oznaczeniem "od 12". :doh:

 

Takich decydentów to tylko :chair: !!!

 

A tego typu przykładów można mnożyć setki!

 

Czy w tym kraju cokolwiek będzie kiedyś funkcjonować normalnie?!? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
...

Czy w tym kraju cokolwiek będzie kiedyś funkcjonować normalnie?!? :facepalm:

Kary za naruszenia powinny być drakońskie, to przemówiłoby do rozumu.

 

Poza tym uważam, że oznaczane powinny być TYLKO programy dla dorosłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...