Skocz do zawartości

Oznakowanie wiekowe programów


qqq_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jest dla najmłodszych, to nie mogą oglądać jej dorośli?

Bo w uczciwej telewizji trochę nie na miejscu jest gombrowiczowskie upupianie.

 

Aha, i dlaczego programy dla dzieci miałyby nie być nadawane np. w środku nocy?

Ponieważ wtedy dzieci, przeważnie młode, śpią.

 

Zalecane towarzystwo rodzica? W jakim celu? Żeby w odpowiedniej chwili zasłaniał oczy?

Nie, rodzic ma wytłumaczyć dziecku wszelkie niejasności związane z jego wiedzą przy oglądaniu programu bez drastycznych treści. To oznaczenie miałoby charakter tylko doradczy. Takie oznaczenie funkcjonuje np. w Wielkiej Brytanii (PG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim wpisem niczego nie przesądzam. Pokazuję i chciałbym, aby decydenci zauważyli jak jest. A tak jest! I nie żyli w obłudzie. Wiem, że zawsze będzie nowe pokolenie. Taka kolej rzeczy. I jest jeszcze tzw. poczta pantoflowa, która wszystko załatwia? Dlatego proponuję trochę umiaru.

We wszystkim. I nadawcom i zwykłym oglądaczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jego Cień

Podziwiam twoją wytrwałość w tym teoretyzowaniu i robieniu z dzieci [beep]ków. Chyba nie wiesz, co mogą oglądać, lub wręcz oglądają 12-latki, bez możliwości jakiejkolwiek (!!!) kontroli ze strony dorosłych. Jedyną możliwością w - jak to nazywasz - uchronieniu kształtujących się osobowości, jest traktowanie dzieci jak normalnych ludzi, z wiedzą o pięknych, ale i o ciemnych stronach życia, o tym, że ludzie się kochają, nienawidzą, sobie pomagają, ale i wzajemnie się mordują, że kobiety mają piersi, a mężczyźni [beep]y i te organy nie koniecznie służą tylko i wyłącznie do karmienia dzieci, czy sikania. W dalekiej przeszłości mordowanie i gwałcenie całych miast i wsi na oczach dzieci było na porządku dziennym, jakoś nie doprowadziło to do rychłej jak to nazywasz Sodomy i Gomory. Wręcz przeciwnie. Ludzi z tak "twardymi" psychikami już nie znajdziesz. Dziś wystarczy małe życiowe niepowodzenie, aby wystrzelać pół szkoły... ale to oczywiście przez te brzydkie gry online... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@pixelmann, czytam te Twoje teksty i po prostu oczom nie wierzę, bo piszesz je w tonie, jakbyś był autorytetem w dziedzinie psychologii.

Odrobina pokory naprawdę by nie zaszkodziła.

Skąd możesz wiedzieć, jakie szkody w psychice, wywierały u dzieci takie traumy jak wojny, skoro wojny ta ziemia na szczęście nie widziała od prawie 70. lat?

 

Po co zatem im serwować jakieś medialne namiastki, uważasz, że każdemu trzeba zrobić w dzieciństwie kogel-mogel z mózgu, by przypominał dzisiejszego homo sapiens?

 

Dzieci trzeba chronić, bo to nasza przyszłość, nie należy dokonywać na ich umysłach, żadnych nieodpowiedzialnych eksperymentów, bo to najprostsza droga na manowce.

 

ps. Online, czy offline, taka sama szkodliwość, zresztą po to są tworzone niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za oświecenie mojego ciemnego umysłu. Chyba minąłeś się z powołaniem, bo na prawo i lewo rzucasz pewnikami w sprawach, w których fachowcy przez dziesiątki lat nie doszli do porozumienia.

Oczywiście, że bez sensu jest dyskutować na ten temat, przacieży ty masz 100%-wą receptę na uchronienie tych bożych baranków od grzechu wszelkiego. Myślałem, że tą erę w PL mamy już za sobą...

 

PS: ale online jest więcej emocji, tak mówi mój syn, ja zresztą też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten system stosowany jest w wielu krajach w kinach. Np w Niemczech filmy od 12-tu mogą również oglądać dzieci młodsze, pod warunkiem, że uczynią to w towarzystwie osoby dorosłej. W cel i sens tej regulacji nie wnikam, nie jestem psychologiem (dziecięcym).

Zaje*iście. Tylko my tu gadu gadu o telewizji, kino swoją drogą. W kinie akurat obecność osoby dorosłej można potwierdzić, za dopuszczanie młodzieży do odpowiednich dla ich grupy wiekowej filmów odpowiadają jego pracownicy. Wymóg osoby dorosłej przed telewizorem nie może być w żaden sposób egzekwowany, może to być prędzej sugestia. Ja to wszystko widzę inaczej - niezależnie od "znaczka" pojawiającego się na ekranie, rodzice mają prawo ingerować w oglądane audycje swoich dzieci - w końcu te są nieletnie i to chyba oczywiste.

 

Audycjami tylko dla dorosłych [...] zawierającymi [...] nagość [...] i tak się nieraz brzydzę, chociaż mam ponad 18 lat

TV Trwam na jedynce w telewizorze, TV Republika na dwójce. Tak? To ja Ci nie będę mówić jak się robi dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Eska TV powinien być o 23:00 nadawany program przedstawiający teledyski, które nie mogły być pokazane wcześniej z powodu niebezpiecznych dla dzieci treści. Pomiędzy wspomnianymi teledyskami mogłyby być odtwarzane teledyski bez kontrowersyjnych elementów. Podobny program był swojego czasu na 4fun.tv.

 

W Polo TV w paśmie „Pikantne Polo TV” jest stosowane oznaczenie 16+, jednak teledyski z tego pasma poza nim są odtwarzane także o innych porach, tak nie powinno być w kulturyzowanym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Stacje muzyczne od dawna tak robią. Też mnie to zastanawiało, że w dzień dają 12+, po 20:00 16+, a po 23:00 18+, mimo że nie ma wcale powodów do tego. Oznaczenia 18+ nie widziałem nigdy na Esce czy Polo, ale spotkałem kiedyś m.in. na 4fun.tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanałach muzycznych nie powinn być wcale oznaczeń poza programami erotycznymi oraz itp.

Pozatym na kanałach muzycznych powinna być tylko muzyka nie jakieś tam dodatkowe programy

Na TVP rozrywka są emitowane powtórki programu muzyka łączy pokolenia w którym jest oznaczenie 12+ a powinno być łagodniejsze czyli 7+ lub 0+ ba tam nie ma żadnej przemocy gestów lub jakiegoś stroju kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje muzyczne od dawna tak robią. Też mnie to zastanawiało, że w dzień dają 12+, po 20:00 16+, a po 23:00 18+, mimo że nie ma wcale powodów do tego. Oznaczenia 18+ nie widziałem nigdy na Esce czy Polo, ale spotkałem kiedyś m.in. na 4fun.tv.

Może tak robią, aby niesprawiedliwie obejść polskie prawo, ponieważ wiele kanałów muzycznych odtwarza przez cały czas teledyski z jednej listy odtwarzania.

 

Teledyski, nieważne, czy takie: http://www.youtube.com/watch?v=AbVzvy7h11M, czy takie: http://www.youtube.com/watch?v=IcrbM1l_BoI, czy takie: http://www.youtube.com/watch?v=hT_nvWreIhg, czy takie: http://www.youtube.com/watch?v=jAa4BOwHdRI, czy takie: http://www.youtube.com/watch?v=BodLm3rQc6Q, czy takie: http://www.youtube.com/watch?v=Pqaxe5o2Apo, czy też takie: http://www.youtube.com/watch?v=MUnnnoRt_Rs odkąd odbieram muzyczne kanały w DVB-T, zawsze były odtwarzane bez względu na porę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w naszym kraju oznaczenia powinny wygladac w ten sposób sugerując się na przykładzie innych kraji ap oznacza wymagana zgoda rodziców lub nie któregoalpo EX ap ekstremalna zgoda rodziców jeśli chodzi o oznaczenie 16+ będzie w dwóch wersjach polska nie stosuje a powinna

ograniczenie wiekowe: Ograniczenie czasowe: Czas wyświetlania: opis:

bez ograniczeń wiekowych bez ograniczeń czasowych wogóle dozwolone dla każdej kategori wiekowej równerz dzieci oraz dorosłych

Dozwolone od 7 lat lub ap bez ograniczeń czasowych 15 sek dozwolone od 7 roku życia lub nie musi być

Dozwolone od 12 lat lub ap bez ograniczeń czasowych 3 min dozwolone od 12 roku życia ale nie musi na ap na niektóre programy

Dozwolone od 16 lat lub ap 20:00 - 6:00 5 min dozwolone od 16 roku życia ale nie musi na ap na wszystkie programy

Dozwolone od 16 lat 20:00 - 6:00 pół czasu trwania audycji dozwolone od 16 roku życia nie wcześniej

Dozwolone tylko dla dorosłych 0:00 - 6 :00 cały czas trwania audycji dozwolone tylko i wyłącznie ddla osób pełnolenich oraz niedozwolone dla

osób słabszych i dzieci

 

Obrazki dodam niedługo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozwolone tylko dla dorosłych 0:00 - 6 :00 cały czas trwania audycji dozwolone tylko i wyłącznie ddla osób pełnolenich oraz niedozwolone dla

osób słabszych i dzieci

 

Że dla dzieci to rozumiem, ale "dla osób słabszych"? Pod jakim względem, fizycznym czy psychicznym?

 

Chociaż to i tak by lepsze oznaczenie było niż jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia 18+ nie widziałem nigdy na Esce czy Polo, ale spotkałem kiedyś m.in. na 4fun.tv.

Boś spał wtedy, kiedy były tam (w Eska TV) odtwarzane produkcje tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...