Skocz do zawartości

Oznakowanie wiekowe programów


qqq_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sala samobójcow była w TVP Kultura jak pisaliście od lat 12, a w innych stacjach od 16, a wczoraj film Uwikłanie w TVP 2 był też od lat 12, a nie 16, ale leciał dopiero po 23.Było tam m.in. naprawdę sporo wulgaryzmów i ciekawe jakby to było jakby TVP nadała ten film,np. o 15 z tym samym oznaczeniem. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest 9 rocznica, kiedy stacje wprowadziły ograniczenia wiekowe.
z ust mi to wyjales bo tez chciałem to napisać no ale jak ty napisales to ja mam mniej do napisania ile lat trwaly systemy w Polsce

Przed 2000 =7 lat

2000 - 2005= 5lat

Od 2005 = 9 lat

Obecny system jest najdłużej obowiązującym systemem w Polsce z którym wciąż nie rozwiązano problemu jedynie co3 lata temu zmieniono wygląd oznaczeń historie jak oznaczenia wiekowe zmieniały się to przesle za kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno plansza z napisem „FILM TYLKO DLA DOROSŁYCH” była w TVP od 25 października 1952 roku.

Rozumiem ale napisałem tak dlatego że na youtube plansa występowała w latach 90 starszych nagrań nie ma

 

Pamiętam też, że bodaj jesienne sezony "Kryminalnych" w TVN (bodaj 2006 i 2007) byłby od lat 16, a pozostałe od lat 12.

to prawda

12+ było w sezonach 1-4,7-8

16+ było w sezonach 5 i 6

dodatkoo oznaczenie 16+ było równierz filmie pełnometrażowym kryminalni misja śląska

 

zapowiadana historia oznaczeń - obrazkii oznaczeń wiekowych jak zmieniały się na przestrzeni lat chronologicznie

http://s2.ifotos.pl/img/owJPG_esaqsaa.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze czego! Tych przekleństw jest tam niewiele, bez przesady. Pomijając, że wystarczająco wkurzyła mnie emisja "Kryminalnych" z cenzurą... Nawet nie dało się wyłapać, jakie przekleństwa wypowiadali

Masz racje tam jest niewiele tych wulgaryzmów tak że kiedyś był emitowany po godz 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję od jakiegoś czasu dyskusję w tym wątku...
Ja również i zastanawia mnie wiek niektórych osób mających się za ekspertów a nie potrafiących zweryfikować systemu klasyfikacji audycji z rozporządzeniem KRRIT. Śmiać mi się chce czytając niektóre posty, które potem mogą innych wprowadzać w błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi się chce czytając niektóre posty...

 

Mnie też, a przed chwilą rozśmieszyła mnie ta oto wypowiedź, której autor powinien zostać nominowany do nagrody "Śmiechu Warte" (można taką nagrodę na forum ustalić, dla najśmieszniejszych postów):

 

Przykładem może być TVP Info i program „Forum” z oznaczeniem 12+: ten program (ze względu na tematykę) może zdenerwować wiele młodszych dzieci.

 

Na pewno się zdenerwują, bo młodsze dzieci to grupa docelowa programu "Forum" :D A może dzieci to z rodzicami oglądają, taka rodzinna rozrywka?

A teraz poważnie: znajdźcie mi dziecko, które z zafascynowaniem oglądałoby "Forum" tudzież inne programy o polityce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...