Skocz do zawartości

Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając stare newsy z wynikami oglądalności i obecne, widać wyraźnie, jak MiniMini straciło palmę pierwszeństwa na rzecz Nick Jr i Disney Junior. Czemu właściwie trudno się dziwić, lecą tam jakieś najnowsze sezony, np. "Boba budowniczego" z kompletnie zmienionym designem postaci itp. Jedyne, co widać sensownego w aktualnej ramówce to serial "Marta Mówi".

 

Ale z drugiej strony... Obecne MiniMini(+) jako jedyne z tych 3 kanałów nadaje w HD i moim zdaniem nie ma sensu pokazywać starych wersji tych bajek (pewnie pokazuje je TVP ABC, bo mają ich pełno z bazy "Wieczorynki" jeszcze). Po co pchać się w to samo, a kanał jakościowo wygląda bardzo dobrze, w porównaniu do Nick Jr., który często jest pikselami i nawet Disney Jr., który znowu ma tak kultowe postacie swoich bajek, nawet w odświeżonej wersji i ciężko jest z nimi konkurować... No i jeszcze ten kultowy ogólnoświatowy brand - Disney.

 

Tak poza tematem, to można by dopisać w tytule wątku jeszcze K, bo w kablówkach kanał też jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Na  YouTube pojawił się unikat- zdjęcie świątecznego identu MiniMini z 2003-2010. Prawdopodobnie jeden z VHS-iarzy ma ten ident w całości. A to ci niespodzianka. A co do nowej oprawy- wstrętna. Ta z 2010 roku była lepsza i chyba najlepsza. Tej z 2003-2010 niezbyt pamiętam.

Ale zaraz ITI zbanuje, więc szybko pobieram na dysk i w razie czego wrzucę na niepubliczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

MiniMini+ zamiast dodać jedną godzinę lub dwie po 21:00 (nadawanie w godzinach 4:00-22:00 lub 4:00-23:00 byłoby bardzo dobre) to rozpoczyna coraz wcześniej. Za chwilę zaczną pewnie o północy.

TVP ABC może nadawać do 23:00 (często do północy), nawet w Sylwestra do 2:00 w nocy, a MM+ kończy o 21:00 już od 11 lat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 19:29, JohnnyBravo97 napisał:

MiniMini jest tak starym kanałem a tu tylko dwie strony? :D Chcę napisać, że MiniMini+ wydłużyło emisję 1 stycznia o pół godziny (3.30-21.00). Nie mam pojęcia co Canal+ chce tym osiągnąć, ale OK. :)

Myślę, że powód jest prosty. Małe dzieci mogą budzić się o tej godzinie, a rodzice mogą im włączyć bajki i bez problemu. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.02.2020 o 07:28, BW134 napisał:

MiniMini+ zamiast dodać jedną godzinę lub dwie po 21:00 (nadawanie w godzinach 4:00-22:00 lub 4:00-23:00 byłoby bardzo dobre) to rozpoczyna coraz wcześniej.

Niektórzy rodzice nie byli zadowoleni z wydłużenia emisji do 21:00 [LINK], bo wielu z nich używało śpiącej rybki o 20:00 jako argumentu dla dzieciaka, że trzeba iść spać. Wydłużenie emisji do 22:00 lub później zrobiłoby dużo większy szum.

 

Tak w ogóle po 7 latach wreszcie zmodyfikowano trochę śpiącą rybkę i teraz jest ona w 3D :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Spodziewaliście się tego? Teraz pytanie kto był pierwszy? Polska czy jakiś dziwny według mnie afrykański kraj? Stacja Afarin TV nie tylko ma takie same identy co nasze MiniMini+, ale w dżinglach i identach pokazuje inne zwierzęta. Jakby ktoś chciał może obejrzeć ten kanał na stronie afarin.tv vlcsnap-2021-10-12-07h51m25s906.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Rybka jest polska. Ten kanał nie ma rybki w logo tylko jakąś "czuprynkę"

Z drugiej strony ciekawe: wchodzisz na stronę, włączasz Live i oglądasz kanał w jakości HD, dodatkowo masz VOD w jakości HD.

W Polsce taki scenariusz nie do pomyslenia. 

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W porównaniu do swojego brata teleTOON+ to ma plusy. Po pierwsze - bieżące premiery nowych kreskówek i odcinków (teleTOON+ zakończył nowości pod koniec stycznia) a także filmy pełnometrażowe. Wczoraj np. w ciągu jednego dnia były 3 filmy Barbie. teleTOON+ oraz ZigZap nie ma takich filmów wcale. Mam także minus do MiniMini+ jeśli chodzi o godziny nadawania. Od 2009 roku kanał kończy się o 21.00, ale za to coraz szybciej startuje. Jak dla mnie mógłby być konkurencją dla TVP ABC i kończyć nadawanie 22.00/23.00, ale za to zaczynać o 5.00/4.30. Nie lubię także programów autorskich, ale to akurat muszą emitować z powodu polskiej koncesji...

Edytowane przez Michu_97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu zaobserwowałem tą sytuację i teleTOON+ podobno cały czas żyje we Francji. Bardziej liczę na połączenie Canal+ Family z MiniMini+ i zmianę na Canal+ Kids. MiniMini+ to w 100% polska stacja, a Canal+ Family we Francji od 31 sierpnia do 9 września podzielił się na Canal+ Kids i Canal+ Docs (w Polsce mamy już Canal+ Dokument). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k05 Dziękuję za odnalezienie. Cały czas szukałem pod hasłem "MiniMini+". Nawet wszystko się zgadza... 20 październik 2002 jako blok (w Polsce MiniKaruzela na MiniMax), 3 grudnia 2003 jako oddzielny kanał (w Polsce od 20 grudnia 2003) a na dodatek od 2002 do 2011 jako Piwi, a od 2011 jako Piwi+, czyli w tym samym roku dodanie "+" do nazwy MiniMini jak i do teleTOON. Jeszcze raz bardzo dziękuję :) 

Edytowane przez Michu_97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...