Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Antena rzeczywiście przydałaby się większa, ale może opisany problem dotyczy również tego:

 

"Opisane zjawisko występuje na przełomie lutego i marca oraz jesienią na przełomie września i października. Jeśli Słońce ustawi się na linii miejsce odbioru - satelita, to antena satelitarna odbiera szum radiowy generowany przez Słońce. Jego poziom jest wyższy od sygnału radiowego z satelity (przy dokładnym ustawieniu w polu odbieranym przez antenę), co prowadzi nawet do zaniku odbioru na klika minut. Im dalej Słońce ustawi się od centrum pola odbieranego przez antenę satelitarną tym wpływ szumu słonecznego jest mniejszy. Za klika dni Słońce będzie wyżej nad horyzontem (nie będzie wchodzić w obszar nieba skąd odbiera antena satelitarna) jego wpływ nie będzie zauważalny."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam coś nie tak w anteną to pierwsze w kolejności padają kanały TVN-u właśnie. Na 60 cm będziesz miał często takie problemy, 90 nie trzeba, ale minimum te 70 by było potrzebne. Najczęściej spotykanymi antenami są chyba 80-ki i jestem zdania, że taka jest odpowiednia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie gdyż z Sagemcom'em HD nie miałem nigdy styczności. Mianowicie mam sobie dobrać do posiadanego MR na Cameleon'ach drugi dekoder, który ostatnio "wywalczyłem" (posiadam już Pace PVR). Będzie to niestety Sagemcom HD (one się czymś różnią, który wziąć ?). Ale do sedna: planuję tego Sagemcoma HD zawieźć do domku w góry i przy wyjazdach tam brać tylko z domu 1 kartę cameleona (która śmiga w niezależnym odbiorniku). Czy będzie ona mi tam śmigała na tym Sagemcomie HD a później spowrotem na niezależnym odbiorniku albo Pace PVR ? Czytałem, że karta ta po włożeniu do Sagemcoma coś się zmienia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można takim rozdzielaczem (Scart) Euro-2x gniazdo EURO z przełacznikiem.

 

przelacznik-rozgaleznik-euro-scart-1-2-vivanco-1908011395.jpg

 

lub

 

euro_rzg_1w+2g_21pin.jpg

 

W tym urządzeniu sygnał zostaje rozdzielony na 2 gniazda EURO. Za pomocą przełącznika znajdującego się z boku rozdzielacza przełączamy sygnał na pierwsze lub drugie gniazdo Euro. Może on pracować nawet przy włączonych wszystkich urządzeniach podłączonych do niego.

Rozdzielacz jest dobrym wyjściem w przypadku, gdy nasz TV lub inny sprzęt posiada tylko jedno złącze EURO a potrzebujemy podłączyć do niego dwa urządzenia.

 

Pamiętaj, że na wszystkich odbiornikach (telewizor + magnetowid) będziesz miał taki program, jaki ustawisz na tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W pejsach nigdy nie było, więc w sagemie na 99% też nie. Poza tym nie wiem jak teraz w nc+, ale w Cyfrze nie sprawdzali mi zawartości pudełka przy sprawdzaniu, co więcej, wymieniając już w nc+ pejsa przywiozłem im go w siatce a odebrałem nowego w pudełku :P

 

Edit: rych33, na pewno? Jak jeszcze była Cyfra to nie dawali tych kabli, w n chyba podobnie, bo widziałem na jednym z punktów reklamę, że do umowy dają kabel HDMI gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...